Zobrazeno 8.310x

Toto téma obsahuje 9 diskutujících a má 17 odpovědí. This post has been viewed 8311 times

 • Autor
  •  Ivan Tzenkov
   Účastník

   Zdravím kolegové,

   vždy jsem se zamýšlel nad otázkou, kolik inkasuje poradenská společnost či brokerpool z poč. nákladů např. 7BN Perspektiva…U smlouvy 1000/měs. na 25 let jsou poč. náklady 23.400 Kč. Kolik z toho si nechá pojišťovna a kolik pošle brokerovi?

   Předem děkuji!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Jste klient? Nebo nováček?

   1

   3
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Mně by spíš zase ještě zajímalo, ještě než odpovím, pročpak se na to ptáte? Jste klient nebo zprostředkovatel? Pokud zprostředkovatel, tak jaké roli, u kteřého subjektu a jak dlouho v oboru?

   Hezký den :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Jinak, nákladovost u 7BN určuje zprostředkovatel, podobně jako u investic. Ale vzhledem k tomu, že to budete sjednávat na rizika tak je jedno, jaká částka bude vyplacena. Nebo produkt sjednáváte jako investici? Pak alespoň určete nižší provizní nákladovost, ať klienta finančně nepoškodíte…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Vašek Kott
    Účastník

    Proč je jedno, jaká částka bude vyplacena? Provize do celkové nákladovosti, tedy následně i minimálního pojistného, je započítána bez ohledu na to, jestli jde o smlouvu na rizika či na investice…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Ivan Tzenkov
     Účastník

     Souhlas.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Jiří Prášil
     Účastník

     Položím vám klíčové otázky.

     1.Na co je životní produkt vhodný a proč produkt doporučujete?

     2.Jakou slevu byste klientovi poskytl na úkor své provize v případě sjednání rizik?

     3.Jakou předpokládanou životnost by měl váš sjednaný produkt?

     4.Je v záznamu informací uvedeno, že klient chce v životním produktu záměrně investovat přes běžné pojistné – přirozené rizikové pojistné?

     To co jste napsal, je pochopitelné a nic to nemění na mém názoru. Produkt osobně doporučuji na krytí rizik, ne na investice. Mí klienti to neuzavírají na základě slevy nebo bonusu, které dnes nabízejí pomalu všechny pojišťovny. Nedoporučuji na základě marketingu, ale na základě potřeb. Aby to mělo pro klienta smysl, musel byste dát VIP slevu 100%, to znamená dělat zadarmo. Pak jsou rozdíly velké a klient si může vybrat již po druhém roce. Výše odkupného bude podle toho, jaká rizika jsou sjednaná a kolik klient měsíčně platí. Čím méně klient bude platit, tím menší rozdíly oproti slevě budou. Paradoxně se to vyplatí především klientům, kteří vyberou peníze dříve než na konci. Na konci pojistné doby budou mít méně (zapříčiněno rostoucí cenou určitých rizik) a to nepočítám daň z výnosu a inflaci, která při dlouhých časových horizontech udělá z částky almužnu postačující tak možná na toaletní papír – doporučuji si to namodelovat. Ale vzhledem k tomu, že je životnost takové pojistky kolem 5-ti let, tak je zbytečné se asi zabývat tím, co bude za 30 let. Když klientovi sjednáte 25% slevu, tak to opravdu nestojí ani za řeč. Pokud byste produkt sjednával na investice bez rizik, tak pak jsou to velké rozdíly. Ale to rovnou můžete doporučit mimořádné pojistné, uděláte pro klienta daleko lepší službu. Je zajímavé, jak se tady jedna agentská firma pyšní několik let nízkou provizní nákladovostí, ale mimořádné pojistné neznají:-D Je to všechno jenom marketing.

     Shrnutí: Klient se chce pojistit, jeho prioritou není několik tisíc navíc v průběhu doby. To bychom pak mohli modelovat konkurenční nabídky a sjednávat produkty na základě vyššího odkupného. To se ovšem zaměřujeme na kapitál a ne na rizika. Už mi kolego rozumíte?

     2

     0
      | Odpovědět privátně
   •  Richard Coufal
    Účastník

    Nákladovost u 7BN určuje zprostředkovatel? Pravdu máte jen na půl. Pouze interní síť může tuto smlouvu sjednat ve variantě VIP, kdy se počáteční náklady počítají tuším z měsíčního pojistného 500 Kč bez ohledu na to, jak velké je skutečné pojistné. A dále není počítán spread 3%. Za takovou smlouvu ovšem zprostředkovatel nedostává žádnou získatelskou provizi. Externí síť nemá šanci ovlivnit nákladovost.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Jen bych připomněl, že to nejsou jediné peníze, které jdou “jinam”

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   moc nechápu červené palce. Většina z nás si tuto otázku taky položila – ostatním to ještě nedošlo a teprve si ji položí. ;-))

   Počáteční jednotky (náklady, apod.) jsou určené na provize. Pojišťovna si z nich nenechává nic. Je ale fůra dalších poplatků, z nichž pojišťovna žije – vstupní poplatky, duální mng, fee, poplatky za pojistku, rozdíl mezi příjmutým a vyplaceným pojistným, …

   Druhá otázka, kterou jste si možná už položil, ale možná ještě ne je, kolik % z toho dostáváte Vy jako poradce, resp. za co přesně si nechávají Vaši nadřízení a centrála ten zbytek. ;-)

   Přeji pohodový den a na červené palce se vykašlete ;-)

   Petr K.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Ivan Tzenkov
    Účastník

    Dobrý den, pane Kačenko, děkuji za odpověď. Nejvíce se blížila mé představě. Mohu se zeptat na případný zdroj?

    Ostatní náklady znám velmi dobře, a proto jsem se na ně neptal:) Ale děkuji za připomenutí pro ostatní.

    Druhou otázkou jsem si samozřejmě taky už dávno položil. K její zodpovězení však byla důležitá odpověď na tu první:)

    Taky přeji příjemný a úspěšný den!

    Ivan T.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
     Účastník

     Dobrý den,

     zeptat se na zdroj můžete, ale nevím co odpovědět ;-)) Zeptejte se někoho z Insia, ten ví přesně kolik peněz přišlo od pojišťovny na centrálu. A uvidíte, že tyto dva údaje spolu korelují.

     Ja to ještě konzultoval s pojistnou matematičkou jedné pojišťovny, která mně to potvrdila … ale kontakt Vám dávat nebudu ;-)))

     Petr K.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
   •  Richard Coufal
    Účastník

    Počáteční náklady jsou určeny na provize, ale né všem partnerům ve vyplácí v plné výši. Pokud vezmeme 7BN, tak u smlouvy 25let a delší jsou počáteční náklady 195% ročního pojistného. Tuto sumu ovšem Kooperativa dává jen těm největším celorepublikovým partnerům, lokální PA s dobrou produkcí se může dostat na 155%. VPA a poradci v zaměstnaneckém poměru dostanou ještě míň (max. 140%). Netvrdím ovšem, že ty provize znám úplně do koruny přesně, mírně se to lišit může.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account