Zobrazeno 4.085x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 5 diskutujících a má 6 odpovědí. This post has been viewed 4086 times

 • Autor
  • Dobrý den prosím o radu jelikož jsem pracovala dlouhodobě u firmy OVB a podstoupila veškeré osvědčení a registraci u ČNB tak jak říkají že za vás OVB zaplatí poplatek pro ČNB kvůli registraci 10 000,- a pak vám je po dobu 10měs. ztrháváno 1 000 kč z vašeho provizního účtu. Jelikož jsem pracovala ale bohužel klienti už nechtěli žádné pojištění a přece jenom každý druhý byl už otrávený tak jsem se rozhodla pro klasickou práci kde za svou práci okamžitě dostane své peníze a nemusím čekat peníze od OVB. Nastoupila jsem a své peníze viděla až za půl roku než se tamta pojistka zrušila a než a než tohle měla jsem toho plné zuby. Ale jelikož mám svou práci a dobře placenou přestala sem s OVB komunikovat . Nedávno mě má nadřízená potkala a pravila že by bylo dobré něco udělat 1-2 pojistky ptám se PROČ?? Jelikož na mém provizním účtu nebyly žádné peníze OVB si nemohlo ztrhávat poplatek pro ČNB a bylo mi řečeno jak nebudu pracovat a dělat pojistky OVB to ode mě bude chtít zpět. Něco už mi ztrženo bylo ale ne celých 10 000 kč jelikož jsem odešla a nespolupracovala na dále s OVB. A když mi budou volat že to chtějí zpět a nedomluvím se s nimi přijde na mě exekuce a další sračky a nebo se s nimi mám domluvit na splátkovém kalendáři. Jsem v šoku tohle mi nikdo na začátku neřekl !!!!!!!!!!! Kdybych to věděla až kam to může zajít svou výplatu dám celou a zaplatím jím to a skončila bych. Poraďte prosím podám výpověď písemně ale ty peníze jim vracet nechci !!!!!!!!!!!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Buk
   Účastník

   OVB Vám nejprve zašle dopis, kolik jim dlužíte. Až pokud tuto výzvu neuposlechnete, tak si pozvou exekutora. Nicméně počítejte s tím, že Vám dají na uhrazení asi týden. Připravte si proto potřebné peníze dopředu.

   Já osobně jsem měl za to, že OVB poplatek za PPZ požaduje, jen pokud s nimi ukončíte spolupráci. Ale možná kolegové potvrdí opak.

   Každopádně vrátit je musíte. Jedná se o jedny z mála peněz, které OVB požaduje skutečně oprávněně.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Požaduje ho tuším vždycky po roce. Pokud se nezaplatí s provizí. Ono se taky k tomu bohužel neříkají všechny informace. Počítá se s tím, že nováček nějaký smlouvy udělá, tím se mu zaplatí poplatek, vydělá si tak 5 korun a manažer má na splátku Maserati.

    Je to hnus, velebnosti.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jindřich Buk
     Účastník

     No vidíte. Takže po roce. Relativně nadějně vypadá tvrzení, že máte udělat jednu dvě smlouvy. Nepíšete, kolik jste jich po PPZ udělala. Předpokládám tedy, že několik ano. Pokud máte udělat jednu dvě, zbývá Vám nejspíš zaplatit 1 2 tisíce. Mělo by to být dohledatelné na portále. Jinak doporučuji zavolat na centrálu, ať Vám to řeknou.

     Pokud máte dostatečnou finanční rezervu, jakou byste měla mít, tak by Vás to nemělo tolik zasáhnout. Nicméně se asi shodneme, že manažerky navrhované řešení (1,2 smlouvy) není dobrý nápad. Splátkový kalendář můžete zkusit, ale nejsem si jistý, jak moc bude OVB vstřícná. Případně řešte telefonicky, pokud možno. Pošta je pomalá a jistě Vám naskáčou penále nebo úroky.

     Zrovna koukám na své dopisy od Finia(vymáhají peníze pro OVB) a vždy mezi sepsáním dopisu na OVB a nejzazším termínem zaplacení dluhy je deset dní. 3 dny pošta + 2 dny převod. Zbývá Vám 5 dní na sehnání peněz, nebo vznešení námitek.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Směrodatná bude smlouva… ale hlavně jednejte, ať víte, na čem jste.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Markvart
   Účastník

   Bez urážky, ale co si pamatuju, tak se podepisuje dohoda, že OVB poplatek uhradí a bude strháváno z provize. Myslela jste, že pokud nesplatíte poplatek za PPZ, tak Vám ho OVB odpustí? Pak by mohla většina lidí nastoupit, nechat si zaplatit PPZ a odejít…

   Doporučuji hlavně komunikovat…. Takových lidí, co se s nikým nebaví a pak se diví, že exekutor a jeo vykonavatele se nebaví s ním……

   Přeji hodně úspěchů, JM

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Děkuji vám pánové určitě zkusím to co mi tu radíte, bohužel jsem byla málo informovaná ohledně poplatků. Smluv už mám poměrně dost ale trvalo jakou dobu než mi přidělili PPZ. :(

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account