Toto téma obsahuje 7 diskutujících a má 15 odpovědí.
- Autor
- Michal HouskaČlen
Máte někdo zkušenosti s prací poradce pro NN? Výhody-nevýhody
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 21:35 - Jiří VařečkaÚčastník
Podívejte se na to jinak:
– máte Vy zkušenosti s prací poradce?
– co si představujete pod pojmem poradce?
—
Jako odpověď mohu napsat, že být jednobarevný nemusí být býti výhodné pro prodej a nabídku klientům, ale naopak Vám asi zajistí důslednější školení, pokud jste začátečník.
V roce 2015 tam nastoupil syn mého klienta, nevydržel a zadlužil se, musel vracet peníz, který dostal od NN na počátku.
Dejte si pozor na to, co budete podepisovat.
Podívejte se zde do historie, o možnosti nástupu a ke komu a proč – toho zde již bylo mnoho napsáno.
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 21:57- Michal HouskaČlen
Mám předchozí zkušenosti s prací pro konkurenci, ale podívám-li se kolik lidí pro ně pracuje, tak si říkám v čem je háček. Provize dle tabulek celkem slušné. Má někdo zkušenosti? Na co si dát pozor?
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 22:01- Jiří VařečkaÚčastník
Pokud máte zkušenosti a nejste na ČNB, tak zde vystupujete pod falešným jménem. To je v tuto chvíli OK.
Pokud chcete slyšet o tom, jak a proč měl ten výše zmíněný mladý člověk problémy, kontaktujte mne neveřejně.
—
Jako další problém vidím velmi omezené možnosti nabídky produktů. Potom výše provize není rozhodující.
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 22:06 - Jiří VařečkaÚčastník
Dovolím si zde zveřejnit část naší skryté komunikace:
…. Nevím také, co to jsou dobré provize.
Nad 100% roční platby klienta u IŽP i když tam budete začínat? To je ale přeci normální.
Jako velký problém ale u nich vidím, že dělají hlavně život a ten bude novým zákonem do několika měsíců omezen, tedy výplata provizí.
Co budete potom dělat?
Majetek? Budete mít od nich konkurenční doložku a pojišťovna DIRECT, pro kterou budete moci sjednávat majetky, to opravdu nezachrání…….
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 22:42- Michal TicháčekÚčastník
Dobrý den,
nevím, kde se vzala informace o provizích v NN ve výši 100% a dokonce 140 – 160%? Dnes jsem měl schůzku s jedním poradcem, který mi ukázal jejich provizní listy a provize jsou zcela jiné jaké jsou tady uváděny:
Základní parametry provizí u poradců:
NN SMART – 65% z RP
NN ProActiv – 10% z RP (rizikovka)
NN SMART Senior – 35% z RP
Provize jsou při nastavení smlouvy na 26let.
Pokud poradce společnosti NN tento produkt uzavře s klientem, který je pro NN nový, tak se mu výše uvedená provize vynásobí koef. 1,25 tzn. za NN SMART má cca 81,2%
Důležité je podle mého i storno, které nefunguje lineárně po dobu dvou let, ale je nastaveno:
1-12 měsíc – 90%
12-24 měsíc – se lineárně odečítá
Kdyby věděl někdo něco jiného, tak sem s tím:) Ale myslím, že jsem to dost jasně viděl, a pochybuji, že by někdo fungoval na “takových někdo na makových” provizích v jedné firmě:)
Michal
| Odpovědět privátně 11. 2. 2016 v 12:07
- Roman KolářÚčastník
Podle toho, jak Vás to zajímá, to vypadá, že o práci v NN uvažujete. Nevím, jestli byste to spíš neměl odvinout z druhé strany a to, co od takové práce očekáváte. Jedinou výhodu, kterou vnímám u pojišťovny, pokud se na to člověk dívá z hlediska nějakých “jistot” výdělku, vidím přístup k nějakému kmeni, protože pro mnohé je jednodušší s něčím takovým pracovat, než si vytvářet kontakty sám. Jinak ale žádný další důvod neznám. Pro NN můžete pracovat i jiným způsobem, ale hlavně nebudete omezen ve výběru, jak píše Jirka. A to ani ve výběru pojišťovny, ani ve výběru segmentu. Otázkou je, kolik těch zkušeností z oboru máte, jaké jsou a nakolik dostačují či nakolik zaměstnáte někoho dalšího… a pak taky, co podepíšete ve smlouvě. Dost často to bývá maso. ;-)
| Odpovědět privátně 21. 1. 2016 v 23:10- Michal HouskaČlen
Děkuji moc za všechny Vaše příspěvky a čas, který tomu věnujete. Jde mi především o naplňování kvót pro uplatnění finančního základu. Provize jsou vždy vcelku nebo se nějak rozdělují na období? Mají nějakou doložku po ukončení vztahu jako OVB? Pořádné odpovědi jsem se u managera nedozvěděl.
| Odpovědět privátně 22. 1. 2016 v 9:39- Roman KolářÚčastník
Nevím, co přesně je naplňování kvót pro uplatnění finančního základu, ale chápu to tak, že je to nějaký minimální objem k tomu, aby byl vyplacen nějaký daný objem peněz a k němu pak nějaké provize?
Jak jsou provize v NN nevím, pokud se ptáte na to, jak je to jinde, tak všude to může být trochu jinak. Obvykle jde 10-15% do zádržného fondu, zbytek se vyplácí celý. V souvislosti s plánovanou regulací provizí již některé systémy dokáží provizi nyní rozdělovat jinak a tím dát možnost obchodníkovi se postupně připravit a část provize rozložit.
Jestli manažer neví, jestli má NN nějakou konkurenční doložku, tak mě trochu svrbí jazyk, že to neví záměrně. :-)
Dobré by bylo vzít smlouvu a podívat se do ní, tam je přece všechno napsáno. Nikdo po Vás přece nemůže chtít bez toho, aniž byste smlouvu viděl, Váš souhlas s Vaším nástupem. Tedy může, ale pak už tam něco smrdí.
| Odpovědět privátně 22. 1. 2016 v 13:50 - Marta StruhařováÚčastník
NN nabízí poradcům výplatu provizí z ŽP stejně jako se vyplácí nyní i po regulaci provizí.Zaregistrovali novou společnost přes kterou to půjde.Tzn.už mají nástroj, jak obejít nový zákon:-).Navíc nabízí fix
10-15 000Kč/měsíc. Systémem “něco za něco”, splníš plán – dostaneš. Vyplacené peníze poradce nevrací i pokud by skončil.To mají ve smlouvě. Tyto informace mám z prosince 2015, smlouvu jsem četla. Myslím, že to mají solidně nachystáno. Jediný problém je, že portfolio NN je velmi malé a jak píše kolega výše založené na ŽP a poradce musí samozřejmě zastupovat pouze NN…
| Odpovědět privátně 23. 1. 2016 v 16:20 - Roman KolářÚčastník
Tak toho jsem se bál už minulý rok, že vnitřní sítě pojišťoven to nastaví pro svoje obchodníky jinak.
| Odpovědět privátně 23. 1. 2016 v 20:03 - Jiří VařečkaÚčastník
Tak to já také,
abych neměnil původní záměr tohoto téma, tak bych ten postoj ústavu, tedy NN, k této chytané změně převedl sem:
https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/novela-zakona-o-pojistovnictvi-2016#post-37244
Ještě bych chtěl požádat paní Struhařovou o informaci, jak moc má toto tvrzení ověřené. Prosím o Vaši odpověď již do toto přeneseného téma.
Děkuji.
| Odpovědět privátně 23. 1. 2016 v 21:46 - Anonymní uživatelNeaktivní
Potvrzuji, co paní Struhařová napsala.
| Odpovědět privátně 24. 1. 2016 v 19:17 - Eva BernacikováÚčastník
Já jsem z NN odešla před rokem. Předtím jsem práci vázaného poradce nevykonávala. Zpětně hodnotím takto: školení a zázemí – vynikající už od nuly znalostí; naplnit stanovený plán lze, je to však o Vašich obchodních schopnostech; souhlasím, že ani já nebyla upozorněna na doložku při odchodu, na druhou stranu to není problém dodržet. Nespokojenost: desinformace o možnosti zápisu do ČNB VPZ/PPZ, takže jsem uhradila poplatek a byla zapsána jako VPZ. Do budoucna pro samostatnou práci nepoužitelné. Nové zkoušky a zápis PPZ následoval i s novým poplatkem (zbytečným). Daleko nejvíce mi vadilo omezené portfolio, které jinak rekrutuje nové klienty. Proto ten odchod po třech letech. Tlak na výkon je všude a pokud tu práci nemilujete, tak bych do toho nešla. Pak je lepší zaměstnání. Celkově NN považuji za solidní pojišťovací institut vůči plnění škodních událostí klientům.
| Odpovědět privátně 2. 2. 2016 v 17:37 - Roman KolářÚčastník
Technická… proč jste dělala po třech letech znovu zkoušky kvůli licenci PPZ?
| Odpovědět privátně 2. 2. 2016 v 20:52 - Jiří VařečkaÚčastník
Dobrá otázka. Dovolím si nabídnout odpověď:
– asi to paní Bernacikové v Partners, když tam před rokem nastupovala, řekli, že to tak má být.
—
Pokud výše je porovnání mezi VPZ a PPZ, potom si dovolím konstatovat, že podobná myšlenka by měla být při nástupu ke každé společnosti, ale s ohledem na to zda má obě licence, tedy PA i PM.
Jsem překvapen, dlouhodobě a stále, jak moc zkušených pojišťováků ještě dnes nezná rozdíl mezi agentskou a makléřskou smlouvou.
| Odpovědět privátně 3. 2. 2016 v 7:10
- AutorPříspěvky
Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.