Zobrazeno 3.502x

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. This post has been viewed 3503 times Do diskuze (6 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Roman Kolář a poslední změna proběhla 19 hodiny, 21 minut. This post has been viewed 3503 times

 • Autor
 •  Jiří Stupka 
  Účastník

  Dobrý den milí kolegové,

  chtěl bych se zeptat, jestli se mezi vámi najde někdo, kdo by měl osobní zkušenost nebo odjinud věděl, jak je to s daněmi a hlavně vyplácením například provizí z investic, když se přeruší na několik měsíců živnost. Pokud se člověk zároveň odhlásí z platby sociálního (úplně), zdravotní sníží na minimum (někde kolem 1000 Kč), živnost bude pozastavena z důvodu zahraniční cesty, na úřadě práce by se dle mých informací nemuselo přihlašovat. Můžou být dál standardně vypláceny provize za práci, která byla odvedena již v dřívějším období anebo následné provize např. z investic? Děkuji za každé info do diskuze.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Michal Doubek 
  Uživatel

  Já si myslím, že mohou. Jen pokud přesáhnou 15 000 Kč za rok, budete muset podat daňové přiznání.

  A pokud budete mít pozastavenou živnost, nesmíte již uzavírat žádné další finanční produkty.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Zdeněk Jurák 
  Účastník

  Na jak dlouho budete prerusovat ? Preruseni ma nekolik slozitostí. A je nutne si to poradce spocitat, nespravne udelane a nahlasene preruseni muze mit vliv na dan, zalohy, ….

  Pokud prerusite a do terminu pro podami daň přiznání 31.3. Činnost neobnovite tak musite dle par. 23 odst. 8 “dodanit” pohledavky, zavazky, …. Jako pri ukonceni podnikani nebo jako pri prechodu na pausal. Potom dosle provize ( vznik naroku na provizi v dobe preruseni ) vznikle v prubehu preruseni budou prijmem par. 10, kde nemuzete uplatnit temer zadny naklad.

  Tzn. Provize za praci pred prerusenim radne zdanite v par 7 a odvedete pojistne – pr. V unoru uzavrete s klientem smlouvu , v breznu prerusite , provizi bych zdanil v par 7, neco jineho jsou napr. Nasledne provize – tam bych danil dle par. 10. Jako ost. Prijem bez pojistneho.

  Taky zalezi jake mate prijmy a na jak dlouho budete prerusovat, pokud mate vetsi prijmy tak je preruseni k nicemu protoze pojistne zaplatite ze zisku, pokud mate nizsi prijmy tak se to potom vyplati ?

  Pozn: taky zalezi na smluvnim ujednani s tím kdo vam vyplaci provize – budete mit narok na provize pri preruseni podnikani ?

  Pozn1: nevim jak se prerusuje licencovane podnikani, vyse uvedene je v pripade zl, nemusi se to hlasit nekam na cnb ?

  Pozn2: za jakym ucelem jedete do zahranici ? Soukrome ? Pracovne – budete tam mit nejake prijmy ? Za vzdelavanim ?

  Pozn 3: pokud cinnost obnovite do podani priznani tak veskere prijmy budou prijmem z podnikani a v zakladi pro pojiste a pak opet zalezi jake budete mit prijmy. Viz. Vyse

  2

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Simona Trušková 
  Účastník

  Podle mě, pokud je přerušená živnost, tak si takhle vydělávat nemůžete. Teda tak bych to pochopila já. Mám živnost, ale ještě jsem si ji nepřerušovala…jinak dost informací o přerušení živnosti jsem našla i tady. tak třeba to pomůže i ostatním.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jan Skrbek 
  Účastník

  Trochu nepochopitelné, že se aktivuje vlákno z roku 2014. Jakmile přerušíte živnost, přestáváte být OSVČ a nesmíte přijímat peníze, protože v tu chvíli nejste OSVČ.
  Je vaší povinností a slušností oznámit to partnerovi, který provize vyplácí. Mohl byste i jeho přivést do problémů, byť je vyplácí tzv. v dobré víře a nedokážu si představit, že by ještě kontroloval pozastavení činnosti OSVČ.
  Argument s nějakým nezdanitelným příjmem do 10 či 15.000 je blábol, tam je možno zahrnout náhodné příjmy, nikoliv soustavnou činnost, za kterou, byť s nějakým zpožděním, dojdou provize.
  Krásná je tam poznámka, že minimální záloha je cca 1.000 Kč, to je z dnešního pohledu neuvěřitelná cifra :-)
  Prostě jsem OSVČ a makám nebo nejsem a pak to zruším.
  Jak říkal mistr Yoda “nic mezi tím”

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář 
   Účastník

   Technická… on ale nevykonává soustavnou činnost, on ji přerušil… Jak by se potom řešil případ, kdy třeba ukončíte živnost a následně Vám dojde teprve třeba za tři měsíce provize, když už je živnost odhlášená? Nebo třeba tento případ: Když jsem odešel z jistého MLM, stopli mi výplatu provizí. Po dvou letech, když pominulo storno, to, co tam zůstalo, mi firma poslala na můj účet a nikdo se nezajímal o to, zda v oboru ještě funguji.
   Také jsem se na to nedávno ptal u jedné firmy, zda není problém vyplácet takové prostředky a odpověděli mi, že to mají zkonzultované s daňovým poradcem a je to v pořádku…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account