Zobrazeno 89.551x

Označeno štítky: , ,

This topic has 12 diskutujících and 35 odpovědí. This post has been viewed 89552 times

 • Autor
 • Dobrý den,

  potřebuji poradit ohledně přechodu do jiné struktury.

  Pracuji pro OVB (nežádám diskusi o tom jak je firma špatná a hrozná smlouva). Spíše mě zajímá konkurenční doložka. Žádal jsem starou strukturu o podpis, že můžu přejít do jiné struktury. Bohužel jsem se setkal s negativní odpovědí. Moje snaha byla po dobrém a vzal jsem důvody Proč zcela na sebe a i tak jsem se dostal negativní reakci. Ve skupině nejsem spokojený ohledně tlačení do jednoho druhy IŽP, co se nenaučím sám, tak to nevím a pokaženým obchodem kvůli lenosti mé GST. Rady se nedočkám. Což si myslím není zcela dobře. Našel jsem si jinou skupinu u který je můj kamarád a už delší dobu i tuhle skupinu navštěvuji a chci do ní přejít. Ve smlouvě se píše o konkurenční doložce. Ale když dám výpověď a znova nastoupím do OVB. Neměl by to být problém?? Teda podle mě. Jistě, že budu muset počkat na výpovědní lhůtu 6 měsíců. Budu rád když mi někdo pomůže s odpovědí na tuhle otázku. Děkuji

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Zdravím,

  naprosto Vás chápu. Sám pracuji u OVB a vím o tom, jak to v některých skupinách chodí. Díky těmto skupinám je špiněno jméno společnosti i lidí, kteří svojí práci dělají kvalitně a poctivě. Sám jsem u skupiny, ve které jsem naprosto spokojen a kde se dbá především na kvalitu.

  Pokud je mi známo, neměl by to být problém. Pokud počkáte 6 měsíců, můžete začít pracovat kdekoli jinde. Samozřejmě nesmíte dle smlouvy přetáhnout své stávající klienty. Být Vámi, ještě bych se pokusil dojednat přechod. Zkuste se zeptat co nejvýše ve Vaší struktuře. Přeji hodně zdaru.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Děkuji za reakci a odpověď. Zkouším to už dva měsíce. Bohužel i dostat odpověď bylo nad lidské síly. Ale dneska jsem se dověděl,že mi to nepovolí. Ještě jeden gol…cca před měsícem mi bylo zděleno, že když jim nová skupina bude dávat 6-12 měsíců mezi provize ze mě tak by se to dalo nějak dohodnout. Tomu říkám svinstvo. Ale skupina do který chci přejít. se zachovala velmi ochotně a přijala to. Dneska jsem zkoušel kontaktovat centrálu. bohužel pozdě. takže zítra volám znova a budu se to řešit takhle. Podle mě centrála nebude mít nic proti. Protože zůstávám u OVB.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak já tedy vynechám svůj údiv nad tím, že svojí prací chcete podporovat firmu, která dělá taková svinstva (používám jen Vaše slova) a dokonce, když už budete z té firmy venku, že se do ní chcete znovu vracet… ale kdo chce kam… jednejte, jednejte, jednejte… Vždyť je to jednoduché… já takto dělat nechci a nebudu. Jsou jen dvě možnosti: buď mě přeřadíte do jiné struktury a pak budu pro firmu přínosem nebo přestanu dělat (důvody mám). Jestli firma nevidí, co je pro ni lepším řešením a nedokáže najít smysluplné řešení, tak tím spíše bych se zamýšlel, proč bych u ní měl pracovat… Tak zavolejte na vedení, čeho se bojíte? Že Vás vyhodí? :-))) Nebo se bojíte nepříjemného překvapení, komu vlastně vyděláváte peníze? ;-)

  3

  1
   | Odpovědět privátně

  Chápu Váš udiv nad tím, že se chci do společnosti vrátit. OVB má špatné i dobré strany. Bohužel já jsem narazil na tu špatnou, ale neodsoudil jsem firmu. Jen tu špatnou část ( skupinu ve který jsem byl. Našel jsem tu dobrou část, kde se mi zamlouvají lidi, přístup, jednání a hlavně úroveň a hlavně i skupinu kde řešíme klientův problém, který opravdu potřebuje řešit a řeší se to. Opravdu se nebojím. Dneska jsem se dověděl, že mi to nepodepíší. Volal jsem na centrálu, ale bylo už kolem 4 hodiny a byl jsme požádán, ať zavolám zítra. Jen jsem chtěl předem probrat záležitosti a konkurenční doložce a nebo přesunu ve skupině.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Já Vás Radku chápu, kolektiv ve kterém pracujete, je velmi silný motiv. Jen jsem chtěl trochu vypíchnout jiný úhel pohledu. Ta skupina má nějakého šéfa nahoře a ten s tím nemá žádnou snahu nic dělat. Prostě se o to nezajímá. O Vás se taky nezajímá a Vaše problémy jsou mu naprosto jedno. Možná to i podporuje. Jde mi o to, že Vy svojí prací podporujete jeho. To moc nedává smysl v případě, že to není Vaše jediná možnost…

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Ta skupina do který chci přejít je pod jiným zemským ředitelem. Takže když přestoupím, tak už ho podporovat nebudu. A bohužel jinou možnost nemám. Konkurenční doložka o přestup do jiné firmy je 6 měsíců výpovědní lhůta a pak 1 rok nemůžu u jiné firmy pracovat. Ale když přestoupím do stejné firmy, tak 6 měsíců se dá nějak přežít a konkurenční doložka by se mě neměla týkat. protože půjdu do stejné firmy a konkurenční doložka se stahuje jen na jiné společnosti. A smlouvě je ještě psáno, že při výpovědní lhůtě mohu pracovat.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  A nad zemským ředitelem je někdo, komu je jedno, co se děje ve struktuře jiného zemského ředitele… ale jo, nad každým z nás je někdo, kdo z nás má peníze. Otázkou je, zda a nakolik mu je opravdu chci dát za to, co pro mě nebo skupinu dělá… a zda neexistuje přijatelnější možnost. Tohle mě vždy fascinovalo v ČP. Vždycky se objevil nějaký šéf, všechno vymaloval v růžových barvách a když přišla konkrétní vlezlá otázka, která se nehodila, tak to bylo status quo a tím to skončilo.

  Nicméně, jste alespoň jeden z těch, který na současném neuspokojivém stavu chce něco změnit tím, že nehodlá pracovat stylem, který mu někdo předkládá, což je chvályhodné. Jen prostě nesdílím ten směr. Mějte se.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Tak ještě aby se “nová” skupina chovala nějak odtažitě vůči Vašemu přestupu k nim ! :-) to by bylo velice úsměvné :-))) Bohužel Vás zklamu, centrála proti Vašemu přestupu bude mít spoustu věcí a tento přestup nepovolí, alespoň ne tím způsobem, jakým se to chystáte Vy udělat.

  Budete se divit, ale je to tak, mám s tím svoji vlastní zkušenost.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Bohužel pro Vás, takto jednoduché to s tím přestupem není … :-(

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  No je vidět, že tam vůbec o společnost jako takovou nejde, ale hlavně o svojí vlastní kapsu. Já bych od takové společnosti odešel úplně. A že by Vám ani nepřenesli kmen kvůli následným provizím? No to snad ne ???!!! Vždyť je to stále v rámci OVB proboha. Co to tam je za žraloky?

  Údiv… ohromný údiv !!!

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  A můžu se zeptat, jaký s tím máte zkušenosti. Jakým způsobem to lze udělat??

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  No mě hlavně udivuje, že někdo jde z OVB do OVB :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Rozhodl jsem se reagovat konkrétně a přidat k tomu svoji osobní zkušenost, která se mi stala na počátku února.

  Bylo to takto: Ještě před koncem roku 2010 mě seznámila sestra s jejím kamarádem, který tehdy čerstvě nastupoval do OVB do struktury LD Zoubka. (Konkrétně BL Lichtenberk, GST Dejmal). Ukázal jsem mu, jak pracuji já a nechal jsem ho být. Po Novém roce jsme se znovu viděli a slovo dalo slovo a začali jsme řešit přestup ke mně, bohužel měl však již podepsanou registraci v jejich struktuře.

  Byť byl na pozici R1 a ještě neuzavřel jedinou smlouvu s klientem, také jsem si naivně myslel, že odevzdá výpověď a při nejhorším po půl roce ho zaregistruji znovu k nám do struktury (jiné zemské ředitelství, SSLD Žemlička, RD Štěpánek a BL Kořínek). Jaká však byla moje nálada, když jsem se ze strany centrály dozvěděl následující postup, který mám dodržet, chci – li, aby pracoval u nás.

  1) Stáhnout výpověď (kterou jsme již akčně podali)

  2) Vytvořit dokument/žádost, na němž požádá spolupracovník centrálu o přestup do jiné struktury s konkrétním zařazením, avšak k němu musí přiložit podpisy VŠECH spolupracovníků celé “staré” struktury Zoubka, to znamenalo 3 podpisy, a podpisy VŠECH spolupracovníků celé “nové” struktury, další 3 podpisy. To vše na jednom dokumentu a odevzdat jej na centrálu OVB

  Bez této žádosti a bez podpisu byť jediného z těchto 6 lidí, by centrála OVB přestup nepovolila.

  Na můj dotaz centrále, proč je to takto nastavené, zazněla odpověď ve smyslu: “No to víte, zemští ředitelé mají velký podíl na řízení centrály, ale hlavně nechtějí, aby mezi sebou rozlívali oheň tím, že si budou jejich ředitelé a vedoucí mezi sebou a samovolně “krást” spolupracovníky. Dříve se to tak dělo a už tomu chtěli zamezit, tak se domluvili, že toto centrála zavede do interních směrnic (na které se smlouva OVB samozřejmě odkazuje, jen jsem se k nim já osobně nikdy nedostal, alespoň ne k tomuto dodatku) dodatek, podle kterého nesmí spolupracovník bez souhlasu obou celých struktur přecházet. A to dokonce i kdyby dal výpověď, i po skončení výpovědní lhůty, i po skončení konkurenční doložky, zkrátka nikdy v jeho životě. Už se jednou zaregistroval v tomto zemském ředitelství, tak už tam bude muset navždy být. I kdyby prostě dal výpověď, 10 let nic nedělal a chtěl jít zpátky, máme ho v evidenci podle rodného čísla.”

  Tak jsem jim odvětil, že je pak přeci mnohem jednoduší odejít z OVB do úplně jiné společnosti, než zůstat v rámci OVB, že mi to přijde “na hlavu”. Bohužel, nic naplat.

  Dali jsme se do práce shánění podpisů, GST Dejmal nám sliboval že žádný problém nebude, pak vyběhl s tím, že chce za přestup 50.000,- Kč, tak s tím jsme nesouhlasili. Po mé návštěvě nakonec přestup podepsal a zařídil to i výše, takže nakonec jsme podpisy Lichtenberka a Zoubka získali, ale že to trvalo a ty nervy. No škoda slov. Nová struktura samozřejmě ochotně podepsala :-)))

  Nakonec vše proběhlo, bylo po našem a toto trvalo cca 2 měsíce.. HEH :-X to bylo práce s tím a vidíte to, nakonec jsem někde jinde :-D

  Možná se této mé zkušenosti budete také divit a budete si myslet, že to snad není pravda, bohužel však je… Pokud centrála zase něco nezměnila, o čemž já silně pochybuji. No uvidíte zítra, ale myslím, že moji zkušenost potvrdíte :-)))

  Jsem sám zvědav a držím palce, A.P.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Mě to ani neudivuje, jsou obrovské rozdíly v kvalitě práce mezi jednotlivými ředitelstvími, byť je to stále OVB = málo peněz, ne úplně nejlepší pověst a produkty.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Zzkušenost viz. výše, bohužel jiný postup není možný. Samozřejmě že by se dala vyjednat nějaká výjimka, jen by to musel být nějaký extra krajní případ, ale pokud jsou obě struktury aktivní a její lidé jsou naživu, tak pochybuji, že se Vám jakákoliv výjimka podaří vyjednat.

  Jsem zvědav, dejte zítra vědět ;-)

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Tak to jste mě docela vyděsil. O tom dokumentu vím, ale o tom, že po půl roce nemohu nastoupit znova do jiné struktury bohužel ne. Bohužel už teď vím, že mi to ve staré skupině nepodepíší. Takže jsem zvědav, jak na to bude reagovat centrála. Děkuji za informace a vyčerpávající odpověď.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Tak to se omlouvám. Plánovitě jsem Vás vyděsit nechtěl.. Nicméně přiznávám, že já jsem z tohoto byl před cca půl rokem také dost “na větvi”.

  Myslím, že centrála Vám sdělí totéž co já dneska.. tak teda zítra dejte vědět ;-)

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Arture, koukám na Váš profil a všiml jsem si, že už nejste u OVB. Asi Vás chápu. Jen mě docela zarazilo, že jste mohl přejít.

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  Arture, to je síla, evidentně si zemští ředitelé velmi považují toho lidského kapitálu, tak trochu nevolnictví.

  A jakpak funguje ten sestřenčin kamarád? Nezběhl nakonec k panu Kolářovi? :-)

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Tak jděte jinam, pryč z OVB a s novým týmem OVB choďte na porady coby přísedící.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Sestry kamarád po mém odchodu z OVB přestal být aktivní, a nyní nejspíš končí v oboru úplně. Třeba ne navždy…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Napíšeme si kdyžtak ve zprávách, ať to tady úplně nezaspamujeme :-D

  0

  1
   | Odpovědět privátně

  Tedy Arture, tak to blahopřeji k odchodu s velkým O!

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Tak jděte dělat k Arturovi, celé to prošel, tak Vám bude schopen poradit nejlépe. No a pak už se nebudete muset nikam vracet… :-)

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Netušíte Arture důvod ? Znechucení ? Pověst našeho oboru ? Vyhoření ? Nebo snad něco jiného ?

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka
  Účastník

  Netuším, ale vím ! :-)

  Protože jsem odešel. Přestalo se mu dařit, protože jeho vedoucí, který se o něj začal starat po mém odchodu, na něho neměl tolik času a celkově jsem ho prý uměl lépe namotivovat já, zajímavé… :-)

  Stal se z něj můj kamarád, chodíme spolu do posilovny, takže jsme si o tom povídali.

  2

  1
   | Odpovědět privátně
   Anonymní uživatel
  Neaktivní

  Ať žije etické zprostředkování!!! Finanční instituce Vás budou milovat.

  To je něco jako komunismus s lidskou tváří…

  1

  2
   | Odpovědět privátně

  Je. Jen je to o papírování a trochu tahání za nitky.

  1

  3
   | Odpovědět privátně

  Dobrý den pane Žižko,

  když už mluvíte o doložce, jaká kompenzace je zmíněna v případě neprovádění vaší současné profese? Víte, že pokud není kompenzace zmíněna, je doložka neplatná?

  Další věc mě spíše pobavila. Společnost Vám skutečně povolila pracovat v půlroční výpovědní lhůtě??? No není ta společnost nakonec férová a superiózní ?? :-))

  0

  0
   | Odpovědět privátně

  A pokud ty nitky (známosti) nemám, tak o nějakém tom tahání (protěžování, zvýhodňování – změnách) si mohu jen zdát.

  Už vidím, jak jeden šéf s klidným srdcem předává své na sebe vydělávající ovečky jinému šéfovi, aby mu vylepšil dovolenou :-)

  Z Vašeho příspěvku mě naskakuje husí kůže. Buďto to jde přímou cestou, nebo to nejde, ale takovéhle konspirace ve mě budí hrůzu. Ale i to něco vypovídá o firmě jako takové.

  Neberte to prosím jako útok na Vás, ale zděšením nad stavem ve zmíněné firmě.

  1

  1
   | Odpovědět privátně

  Omlouvám se, nemělo to být chápáno tak, že musím mít známosti. Jak je popsáno o několik příspěvků níže. Lze uvažovat o přestupu do jiné struktury, ale je potřeba mít souhlas stávající a budoucí struktury v rámci firmy. Poté vám přestup musí schválit i centrála. Je pravdou, že vedoucí, člověka pustit nechce, ale v několika případech jsem viděl i možnost toho, že z dlouhodobého hlediska nefungoval vztah nadřízený podřízený a přestup se povolil. Samozřejmě se bude asi jednat jinak s člověkem, který k tomu má pádné důvody a jinak se bude jednat s člověkem, který jedná na základě toho, že se mu jeho vedoucí nelíbí. Kdyby se povoloval přestup všude, byl by to větší bordel a hlavně by to dávalo možnost šachovat s vlastními i cizími lidmi v rámci kariéry.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Z čehož vyplývá, že v této branži by bylo nejlepší tento model opustit úplně. Ti lidé nejsou zaměstnanci, jsou to živnostníci a pokud se jim v nějakém kolektivu nedělá dobře, tak je pitomost se tam celý život trápit. Odchod do jiné struktury není možný, odchod z firmy je možný, ale s tím, že po Vás firma chce, abyste se tím následující rok a půl neživil. Já teda nevim, ale v tom je něco dost špatně. Proč toto považuje tolik lidí za normmální? Podle mě je normální, aby člověk pracující jako živnostník, pracoval tam, kde se mu to z hlediska jeho výkonu a obživy lépe dělá.

  5

  0
   | Odpovědět privátně

  Dobrý večer,

  řada Vás zde má zkušenosti s prací VPA pro určitou pojišťovnu a pak následně s práci PPZ pro různou makléřskou společnost. Můžete napsat rozdíly v práci a taky vypsat výhody a nevýhody v těchto pozicích?Děkuji

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  No, je to asi jako když lidé jezdí v německých vozech.

  Někdo má Trabanta, jiný VW, další BMW.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Když VPA, tak musíte získat něco za tu výhradnost. Je to třeba přístup do nějaké databáze, přísun nějakého kmene, obchodní příležitost, prostor, prostředky k práci apod. K tomu potřebujete ještě dobrý konkurenceschopný produkt. U PPZ je již podstatné, co chcete praktikovat za styl práce. Nakolik se hodláte podřídit nějakým pravidlům nebo nakolik chcete být v práci svobodná. První svobodu Vám poskytuje volba produktu, druhou to, nakolik si to celé chcete řídit sama a s tím je spojené i vlastnictví toho, co si vytvoříte, což je velmi častým problémem některých společností. A možnost změny. Ta sice nerozlišuje, jestli jste VPA nebo PPZ, určuje ji ale smlouva, kterou podepisujete a podle mě je to dost důležitý faktor, zvláště pokud se tím chcete živit i v budoucnu.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 36 příspěvků - 1 z 36 (celkem z 36)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account