Zobrazeno 1.608x

This topic has 6 odpovědí, 5 diskutujících, and was last updated 1 year, 3 months by Jiří Vařečka. This post has been viewed 1609 times

 • Autor
 •  Anonym
  Člen

  Dobrý den, už nějakou dobu přemýším, že z MLM (Fincentrum) už jsem tak trochu “vyrostl” a není to pro mě úplně ono. Osobně si myslím, že firma, nebo alespoň naše ředitelství má vizi v poradentsví dobrou, ale po 3 letech v oboru ve srovnání s Poolem mi odvedená práce, tj. provize nepřijdou adekvátní (např. 0,8% z hypo) , zvlášť včetně nákladů na kancelář, které nejsou vůbec malé.

  Aktuálně nemám téměř žádný přehled o rozdílech v poolech, které u nás působí. Moje produkce je hodně rozmanitá, nejvíce z investic a hypoték, proto bych určitě rád pool, který nabízí kvalitní nástroje pro tuto oblast. Hodně se věnuji servisu klientům, takže bych taktéž uvítal CRM nebo jiný IT sytém, který by mi v tomto ohledu pomohl.

  Upřímně, nemám moc ponětí, jak velké jsou u jednotlivých poolech rozdíly v provizích.

  Zkušenější kolegové, poradíte, případně nabídnete, podle čeho a po jaých poolech se ohlížet?

  Moc děkuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Vašek Kott
  Účastník

  Důležité je si uvědomit, že v poolu budete mít na starosti podstatně více věcí, než na co jste zvyklý ze zaběhnutého MLM. Základní porovnání tedy je, co vše budete muset dělat a kolik za to dostanete. Pokud jste časově vytížený, budete si muset najmout(zaplatit) někoho, kdo se o nabytou administrativu postará. To Vám pochopitelně ukrajuje z onoho přírustku na provizích.
  Čili provize nejsou vše. Ohlížel bych se spíše po větších poolech, tam můžete čekat serióznější podporu v klíčových oblastech.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   milan spacek
  Účastník

  doporucoval by som MS QUATRO-z Hustopec

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Anonym
  Člen

  M.S.Quatro z Hustopeč je MLM-ne Pool. Když jsem přecházela z MLM na pool, před 5 ti lety, několik jsem jich oslovila a nakonec jsem zakotvila v jednom z těch menších a jsem tu dodnes. Pokud by jste se rozhodl jít cestou specializace- jen hypotéky, tak na hypotéky doporučuji Golem Finance s.r.o,. Mě při přechodu zajímala nejen výše provizí, CRM,zda budou klienti patřit mě anebo budou patřit firmě-poolu. Samozřejmě jsou u poolu vyšší provize, jak vysoké jsou ale bude záležet na vaší domluvě s poolem. Vše se odvíjí od pravděpodobného obratu.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Michal
  Účastník

  zaleží co od Poolu očekáváte, pokud jen legislativní podporu, tak doporučuji zvolit spíš menší “rodinný” pool než kolos, kde může být problém až absolutní přemíra byrokracie, která na jednu stranu je potřebná, ale v rozumné, resp. zákonné míře…

  Co se týče provizí, v “rodinném” poolu se dá vždycky nějak domluvit, než někde ve velké společnosti, kde na Vás budou tlačit obchodními plány, plněním atd… Případnému kontaktu a diskuzi na toto téma se nebráním.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Já si naopak dovolím doporučit větší pool.
  Má zázemí, tím myslím nejenom právní zázemí, historii, průhlednost, větší provize z důvodu většího obratu a tím pádem máte i větší zázemí při jednání s ústavy jak s ohledem na výluky, tak při likvidaci, ….
  Také vím proč to tvrdím a nemám problém s osobní konzultací.
  Přeji Vám správné rozhodnutí.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Jak se tak dívám, tak by ten pool měl splňovat ještě minimálně toto:
  – můžete odejít s kmenem
  – nemáte předepsanou minimální produkci
  (nemáte tedy nastaven plán, máte svobodu a důvěru a o své práci si samostatně, odpovědně a osobně rozhodujete)
  ————————-

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 7 příspěvků - 1 z 7 (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account