Zobrazeno 2.887x

Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 2888 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 3 roky a 7 měsíci. This post has been viewed 2888 times

 • Autor
 • Dobrý den,
  upravuje prosím zákon časovou lhůtu, do které musí být předáno např. sjednané pojištění na centrálu PZ po sjednání s klientem?

  Vím, že některé pooly si tyto lhůty stanovují, proto se zajímám, co říká zákon a co na případnou “pozdě” odevzdanou dokumentaci říká ČNB – zda se to řeší až při kontrole, nebo společnosti mají povinnost tyto smlouvy reportovat ČNB.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář
  Účastník

  Dobrý den
  to bude spíš než na obchodníka firmy dotaz na administrativu firmy nebo někoho, kdo řeší compliance. Obchodník to má zpravidla už určeno v nějakém metodickém předpisu od firmy a v podstatě jsou dva možné způsoby. Doručení do stanoveného času na centrálu firmy nebo doručení přímo na pojišťovnu.
  Domnívám se, že žádný zákon neupravuje, kdy má obchodník co doručit na centrálu, ale upravují to nějaké vnitřní předpisy, které budou vycházet především z požadavků pojišťoven. Nedomnívám se tedy ani, že by tyto firmy ČNB něco reportovaly.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Jsou dané tyto termíny?
  Ano.
  Je to jak s ohledem na správnou platnost ŽP, nebo ÚP, ale, asi nejčastěji, tedy nejvíce, s ohledem na POV a nahlášení těchto nových smlouv jednotlivými ústavy na ČKP.
  Pokud je toto pozdě, ČKP má právo sankce.
  Pokud tedy Broker Trust, pro který pracujete, vydá nějaké vnitřní nařízení, jste povinen ho respektovat.
  Jste tedy více časově omezen tím, že posíláte smlouvy na centrálu BT, tak jsem to z Vaší otázky pochopil, než třeba já s Romanem, protože odevzdáváme smlouvy přímo do ústavů a tím pádem máme několik dnů navíc.
  I toto byl jeden z důvodů, proč jsem si před lety vybral Insia a ne BT.

  1

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account