Zobrazeno 2.626x

Toto téma obsahuje 3 diskutující a má 2 odpovědi. This post has been viewed 2627 times

 • Autor
  •  Ondřej Záruba
   Účastník

   Dobrý den kolegové,

   zkusím trochu rozvířit zdejší diskuse.

   Nedávno jsem si uvědomil jeden celkem zajímavý paradox. Všichni jsme viděli mnohokrát, že nějaký manažer v rámci finančního poradenství říká, že je vděčný za příležitost budovat si vlastní firmu. Myšleno ale tak, že buduje svůj vlastní finančně poradenský tým. Proč je potom takové tabu, když dotyčný dostane od jiné společnosti signing fee, aby ho zlákala jiná firma k přestupu? A není to tak, že jen závidíme těm, kteří ty peníze při přestupu dostali?

   Co si o tom myslíte? A myslíte, že vůbec může vzniknout něco dobrého touto cestou? Nenadělá to víc škody než užitku a zlou krev u těch, co nic za podpis nedostali. Děje se to totiž na trhu celkem často. Některé finančně poradenské firmy na tom vyrostly, ačkoliv se k tomu příliš nahlas nehlásí a obtížně se jim takové aktivity prokazují.

   Lidé se u přestupů rozhodují různě. Já to mám takhle:

   1) Svoboda podnikání

   Dospěl jsem tak daleko v tomto směru, že se snažím už ani nechodit do obchodů se společníky. Podnikat chci po svém a ideálně jako jediný společník. Nebo minimálně majoritní, kterému do toho ale nikdo nekecá:-)

   2) Flexibilita

   Nikdy nevím, co se na trhu změní. Chci si zachovat manévrovací schopnosti. To znamená nikomu nic nedlužit, nebýt zavázaný atd.

   3) Zábava

   Chci dělat hlavně zábavné věci. Ty,které mě někam dále posunují profesně. Ne opakovat dokola stále nové úkony.

   4) Moje tržní hodnota

   To znamená moje sazby a hodnota mé budoucnosti. Ta nesmí klesat a snažím se dělat věci tak, abych se nedostal do situace kdy bych vyměnil krátkodobý zisk za dlouhodobou hodnotu své práce.

   A co vy ostatní?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Ondřeji, samozřejmě se v tomto Vašem pohledu ještě více zdůrazňuje Váš pohled poradce a ne zprostředkovatele.

   Pro ty kteří nevědí, tak Ondřej nejede v provizním odměňování, on je opravdu jeden z mála placen za poradensrví.

   Hlásím se k tomu, že první souhlasný zelený palec dávám já.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Myslím, že u zprostředkovatele (jak poznamenal Jiří) to v základních rysech může být stejné.

   U mě to byl postupný proces. Nejdříve mě zajímalo, co ta práce vůbec obnáší a zda jsem schopen něco takového vůbec dělat. Jako první mi začalo vadit, že mě někdo nutí dělat věci, které jsem dělat nechtěl, pak to byl tlak na produkci (nemluvím o nějakém minimálním objemu, ale o vyloženém tlaku), pak mi začala vadit jednobarevnost. Pak jsem některé z těch věcí zopakoval jinde, takže proces změny byl již kratší. :-). Přidala se ještě nedisponibilita kmene.

   Ač dělám trochu něco jiného, než Ondřej a v poněkud jiných rozměrech, v těch bodech by se vcelku viděl. Svoboda v rozhodování spojená právě s flexibilitou jako nutný základ, zábavu mám hozenou spíš do kreativity, což obnáší vytváření stále něčeho nového. A moje hodnota se snad směrem k důchodu příliš nesníží. :-) Ale pochybuju, že by chtěl někdo starého koně. :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account