Zobrazeno 5.919x

Označeno štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. This post has been viewed 5920 times Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Marie Křenová a poslední změna proběhla 4 roky, 8 měsíci. This post has been viewed 5920 times

 • Autor
 •  Marie Křenová 
  Člen

  Máte někdo zkušenosti s převratnou hypotékou? Už jste ji s klientem realizovali? Zajímaly by mě hlavně zkušenosti se zafixováním sazby. Děkuji za odpovědi

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Miroslav Kuba 
  Člen

  Dobrý den,

  můžete upřesnit Váš dotaz. Od jaké banky má tato hypotéka být. Máte na mysli UniCredit.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Marie Křenová 
   Člen

   Ano, já konkrétně mám nabídku pro klienty on UniCredit, ale vím, že tuto variantu hypotéky poskytuje i Oberbank. Zajímalo by mě, jestli v tom není nějaký háček. Jak velké je riziko, že se klienti dostanou na vyšší úrokovou sazbu (než jakou by měli při fixu), protože nestihnou zafixovat sazbu včas. U převratné hypotéky by teď klienti měli nabídku na 25 let daleko nižší než u fixované a klientka se mě zeptala, zda by nešlo zafixovat tuto aktuální sazbu hned při podpisu smlouvy (případně následující měsíc), zaplatit za zafixování poplatek, tím si garantovat tyto podmínky a po 15 letech hypotéku splatit předčasně (s poplatkem 1% ze splátky). Je možné zafixovat tuto sazbu hned v počátku hypotéky? Pro upřesnění – jde o refinancování.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jan Rettich 
    Účastník

    Dobry den,

    asi bych Vam doporucil nejprve zajit na nejake skoleni a teprve pak to nabizet klientum. Ten produkt je myslim velmi zajimavy, ale je treba to chapat, aby to pak od Vas pochopili i klienti a nedivili se po par mesicich, ze se jim zmenila sazba a tim padem i splatka.

    Abych Vam to aspon malinko priblizil, tak ve smlouve lze “zafixovat” marze banky, ke ktere se vzdy pricita 1M Pribor. Je tedy dobre vedet, co to ten 1M Pribor je, kdy a jak se muze zmenit. Je velice lakave mit hypo za aktualne 2,5%, je vsak potreba znat ty “hacky” o kterych pisete.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
 •  Marie Křenová 
  Člen

  To tedy znamená, že když klient zafixuje úrokovou sazbu, fixuje pouze marži banky? Takže přestože je sazba zafixovaná, může se stále měnit v závislosti na změně Priboru? Klient má jistou “marži”, ale Pribor se mění a úroková sazba se tedy mění taky? Rozumím tomu dobře?

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Marie Křenová 
  Člen

  Musím se přiznat, že otázce převratné hypotéky teď rozumím daleko méně, než jsem si myslela, že jí rozumím:-) Nedává mi to teď vůbec smysl. Co tedy klient vlastně zafixuje, když v průběhu této převratné hypotéky může kdykoliv zafixovat úrokovou sazbu? Budu ráda za vysvětlení. Případně nějaké odkazy na toto téma. Děkuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Petr.Kačenka . 
  Účastník

  Dobrý večer,

  u “převratné hypotéky” máte variabilní úrok = marže + 1M pribor. Pokud chcete přejít do fixního úroku (měníte typ úrokové sazby z variabilní na fixní), přecházíte na aktuální fixní úrok dle Vámi zvolené doby fixace (takže nadává smysl udělat to co jste psala, tedy jít na variabilní sazbu a za měsíc přejit na fixní).

  Převratná hypotéka umožňuje až 4x ročně mimořádné splátky s poplatkem 1%.

  Lepší mně z této oblasti variabilních hypoték přijde “hypoteční kontokorent” od Raifky.

  Hypoteční banka variabilní sazbu taky nabízí, ale moc se jí nepovedla ;-)

  Jestli variabilní nabízí i jiné banky nevím …

  U převratné hypotéky jsem jednou bojoval s pracovnicí přepážky a uměla dát variantu PLUS (bez poplatků) bez navýšení úroku a slevu za pojištění i když nebylo sjednáno …

  PK

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Marie Křenová 
  Člen

  Na školení bylo řečeno, že si může klient kdykoliv zafixovat aktuální úrokovou sazbu. Když jsem možnosti pro klienty řešila podrobně na konkrétní pobočce, bylo mi vysvětleno, že ve chvíli, kdy se bude úroková sazba u převratné hypotéky v závislosti na Priboru zvedat, a klientovi už se nebude zvyšování sazby líbit, může tuto aktuální sazbu zafixovat. Proto v tom teď poněkud tápu. Abych to tedy shrnula a udělala si v tom definitivně jasno:-) – úroková sazba je při podpisu smlouvy 2,5% u Float hypotéky. Sazba se v průběhu určitého období zvýší, jelikož se zvýší Pribor. Úroková sazba je po určité době třeba na 4,2%, klient chce sazbu zafixovat, to znamená, že v tuhle chvíli přechází za poplatek 2000,-Kč na hypotéku fixní a protože si chce sazbu fixovat na 5 let, má po dobu 5 let zafixovanou aktuální fixní sazbu, třeba 4,6%?

  V tom případě samozřejmě nedává smysl zafixovat sazbu po měsíci.

  2

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Irena Dalecká 
  Účastník

  Dobrý den,

  nedaří se mi už rok refin u variabilní hyp.RB, banky odmítají, je to pro ně něco jako kontokorent, ačkoliv klient již rok splácí anuitně, banka požaduje potvrzení RB, že prostředky byly vynaloženy účelově, máte s tím prosím nějaké zkušenosti? Předem děkuji za případné odpovědi.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account