Zobrazeno 4.083x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 4 diskutující a má 3 odpovědi. This post has been viewed 4084 times

 • Autor
  • Dobrý večer,

   obracím se na vás s dotazem ohledně poskytnutí hypotečního úvěru. V poslední době se setkávám s mnoha klienty, se kterými řešíme hypoteční úvěr nebo konsolidace více úvěrů. Většinou se snažíme s klienty vždy co nejlépe spočítat výdaje a příjmy, abychom si udrželi životní standard a připravili se co nejlépe na předčasné splacení úvěru, pokud na to jsou prostředky.

   Zajímalo by mě, jak alespoň přibližně určit výši příjmu, který bude banka požadovat prokázat a ušetřit tak cestu na pobočku, kde tuto částku spočítáme s bankovním specialistou.

   Máte někdo zkušenosti s těmito výpočty a dokážete mi poradit, jak uvážit všechny faktory, které mají vliv na schopnost splácet úvěr?

   Děkuji Vám předem za odpovědi.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Jednoduchá odpověď. Každá banka má svůj kalkulátor. Pokud jím klient neprojde, nemá smysl chodit na pobočku.

   3

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Jan Rettich
   Účastník

   Pane Curiku, jestli se zabyvate financnim poradenstvim, resp. zprostredkovanim fin. produktu, asi by bylo dobre tyto veci znat. Moc si nedovedu predstavit, ze za mnou prijde klient, ze chce resit financovani bydleni a ja s nim hned poletim na pobocku banky. Kde by pak byla nejaka pridana hodnota a proc by klient na pobocku nesel rovnou? Kazda financne poradenska, resp. zprostredkovatelska firma by mela mit k dispozici nejaky software, ktery umi vyhodnotit bonitu klienta, nebo aspon kalkulacku jednotlivych bank, jak pise pan Novak. V tom pripade je ale potreba vedet, ktera banka je jak narocna na bonitu. Navic je take dulezite perfektne znat, jak se vlastne ta bonita pocita. Je to sice podobne, ale kazdopadne ne stejne.

   A mnozstvi faktoru majicich vliv na schopnost splacet uver je tolik, ze to presahuje ramec teto diskuze.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   V posledním vláknu kde jste předtím reagoval “zavazek-ve-smlouve-v-mlm” Vás znepokojovala smlouva s OVB a nyní se ptáte na toto? Tak kde tedy děláte? To Vám neporadí? Dyť to je přece důležitější, jestli se o mě někdo patřičně postará a já se naučím pracovat v oboru, než nějaká rádoby výpovědní lhůta nebo konkurenční doložka.

   Jinak souhlas s panem Rettichem… zkuste zajít třeba taky na nějaké školení na hypotéky. :-)))

   ps: stahujte kalkulačky o sto šest :-P :-)

   3

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account