Zobrazeno 2.711x

Označeno štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. This post has been viewed 2712 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Eva Marečková a poslední změna proběhla 5 roky, 7 měsíci. This post has been viewed 2712 times

 • Autor
 •  Eva Marečková 
  Člen

  Dobrý den všem vespolek, máte zkušenost s řešením/i/, kdy životní pojištění /ale klidně i tzv. III.pilíř – penzijní připojištění z minulé doby/ hradí zcela, či částečně přispívá, zaměstnavatel a kdy při nástupu na mateřskou již zaměstnankyni NEPŘISPÍVÁ a bývalá zaměstnankyně obdrží vyrozumění právě a jenom od pojišťovny /fondu/, že je zde dlužné pojistné např. 8000 Kč? Ano, paní nejednala správně, neinformovala pojišťovnu, že je na MD, že nemá zaměstnavatele; ano, zaměstnavatel se mohl chovat korektněji a informovat paní, že nadále nebude přispívat. Nyní je tato situace k řešení. Paní nemá jednorázově možnost uhradit. Paní si nemůže dovolit dále pokračovat, nejsou peníze :(, mohla by požádat o přerušení, to ano. Nechce. Takové pojištění nevyhovuje pro dnešek ani budoucnost /s dítětem/. Má obavy z Nezaplacení, že dojde k postihu, sankci, atd.Je slušné a rozumné postupovat tak, že písemně sdělí, že nepožaduje pojištění, že nemá pojistný zájem, že částku pojistného neuhradí? Budou či nebudou sankce, vymáhání, exekuce?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Jiří Vařečka 
  Účastník

  Paní Evo, je zde pomícháno několik jablek a hrušek.

  1. penzijní – příspěvek zaměstnavatele

  Jedno zda úplný, nebo částečný, příspěvek od zaměstnavatele tam chodil, ale nic se neděje, nevím o tom, že by nějaký původní, dnes transformovaný, fond požadoval doplacení.

  2. ŽP – zaměstnavatel posílá příspěvek jako mimořádný vklad

  opět se nic neděje, minimální pojistné a smlouvu si platí klient a je to OK

  3. ŽP – zaměstnavatel posílá příspěvek jako hlavní platbu, ale je tam i příspěvek klienta – zde doporučuji po dobu mateřské snížit na minimální pojistné. Nemusel by to být problém, minimálka bývá u těchto smluv cca 300,-Kč/měs.

  4. ŽP – zaměstnavatel posílá příspěvek jako hlavní platbu, ale není tam platba od klienta. Zde je tedy také možnost snížení na platbu minimální po dobu mateřské.

  Pokud tam vznikl neinformováním pojišťovny dluh, bude ho nutné doplatit. Nejprve bych doporučil požádat o zpětné snížení.

  Jako další řešení doporučuji zjistit si pořádně a profesionálně informace i té vlastní pojistce. V mnohé je možnost výběru z mimořádného kladu a tím pokrýt vzniklý dluh. Z některých bývá umožněn částečný výběr, tak ten je možno také použít.

  Každopádně tedy doporučuji po dobu mateřské snížit na platbu na minimum.

  Jako další doporučuji nezakládat pojištění s příspěvkem zaměstnavatele jako další samostatné pojištění, ale ať posílá peníze jako mimořád do stávajícího, které již klienti mívají.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
  •  Lada Nádvorníková 
   Účastník

   Dobrý den,

   také jsem se s tím u klientky setkala,ŽP-platil jen zaměstnavatel,platit přestal ještě před MD,už když byla na PN.

   Neinformuje zaměstnavatel ani pojišťovna,přijde potom až dlužné pojistné.

   Bohužel paní bude muset doplatit,s podmínkami za jakých zaměstnavatel přispívá určitě byla seznámena.

   Souhlasím s tím co napsal pan Vařečka,požádat o maximální možný výběr a pojistku pak zrušit nebo platit dál za minimální pojistné.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
 •  Roman Kolář 
  Účastník

  Tak u třetího pilíře by to nebyl problém, vesměs se bude jednat o ŽP placené zaměstnavatelem a to do běžného pojistného.

  Já bych ty počáteční body zase tak úplně nepřeskakoval… paní nešla žádná upomínka? Domnívám se, že bylo možné to zachytit dřív…

  V každém případě bych vstoupil do jednání s pojišťovnou a zjistil možnosti. Ani pojišťovna nemá zájem pojištění rušit, tak třeba přijde s nějakou zajímavou nabídkou…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Luděk Čermák 
  Účastník

  Nevím, jak je to jinde, u Allianz pokud klient (nebo zaměstnavatel) nehradí pojistné do hlavní (investiční) části a ve smlouvě nejsou sjednána žádná rizika vypoví pojišťovna smlouvu pro neplacení a žádné dlužné pojistné po klientovi nepožaduje, protože žádný dluh nevznikl, pojišťovna nic neinvestovala.

  0

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account