Zobrazeno 36.415x

Označeno štítky: , , ,

Toto téma obsahuje 19 diskutujících a má 44 odpovědí. This post has been viewed 36416 times

 • Autor
  • Dobrý den, řeším problém s Profi investem. Poradkyně OVB založila ženě profiinvest. Roční platba 100tis a mimořádná 100tis. S tím, že o smlouvu se DVA roky nemusí starat. První co mě zaráží je to, že mimořádné je mimořádné a tudíž už s ním kalkulují a budou chtít za rok dalších 100. A další, že je tam rozložení dynamický 184tis jednotek a garantovaný 10tis. Takže hodnota vychází na 194tis. Ale jak se dozvím skutečnou hodnotu poplatků a všech dalších věcí? Podle toho rozpisu co jí dala tam je teprve 5 rok co vložila. A první rok hned o 100 méně. Poradí někdo prosím co s tím?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Jenom se divím co všechno dnes lidé dokáží podepsat …

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  TP
    Účastník

    Palec nahoru.

    To je přesně ono! Jak takovou smlouvu mohli vůbec podepsat. Až absurdní. Nejlepší je zjišťovat věci až po podpisu. Připomíná mi to nesčetné případy, které denno denně řeší kamarád z exekuce poj.smluv. Lidé podepíšou investička za pět litrů měsíčně, pak zjistí, že to stojí za velký kulový a začnou teprvé sbírat informace nebo hůř přestanou platit :) Pak se hádají, že to není jeji podpis … atd.

    V České republice, narozdíl od jiných států, je povinná devítiletá školní docházka, v které by se měl svéprávný lidský jedinec naučit číst a psát. Chápu, že tomu nerozumí – jako já nerozumím zámečnictví – ale přece nepodepíšu hovadinu.

    1

    1
     | Odpovědět privátně
  • Rychle to zrušte. Poradkyni pošlete do háje. Do IŽP se nespoří. Pojistka je od pojištění(zajištění) ne od spoření. IŽP má obrovské počáteční náklady, proto je tam o 100 tisíc méně. Za mě určitě zrušit

   6

   0
    | Odpovědět privátně
  •  | Odpovědět privátně
  •  Luděk Brožek
   Účastník

   Mezi Plzeňskými OVBáky běžné (tím nechci hanit celou společnost), řešili jsme to několikrát.. točení velkých peněz do IŽP s tim že klientovi naslibují kolik si vybere za 2 roky.. bohužel tam tomu všichni věří. U stejného případu si klientka vložila 212 000,- ( 2x 100000 + za 2 roky se smlouva sníží na 500,-) odkupné po 2 letech cca 54 000 a nebo mimořádný výběr 75 000,- a co jsem slyšel a viděl, jsem zvědav na názor všech těch klientů kteří takhle “investovali” až na to příjdou. Je to smutné ale klient má smůlu protože to podepsal… Hodnotu se dozvíte vyžádáním rozpočtového lístku u České pojišťovny, ale radši se nejdřív posaďte než to otevřete…

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pánové, poradci mají být od toho, aby poradily dobře klientovi jak se zajistit, investovat a ušetřit. Klient nás tak vnímá. A ono na první pohled je to smlouva dobrá. Kalkulace hezky nepřehledná, slibný výnos, spousta slibů. A ještě vám to prezentuje známý známého… Ono, kdyby to fungovalo jako u právníků, který má sankce za uvedení v omyl ( či jak se to přesně jmenuje) tak by to vypadalo trochu jinak. Ani u doktora nepátráte jestli máte opravdu angínu…

   Těžko brečet nad rozlitým mlékem…

   Teď spíš, jak to udělat a nepřijít o 200tisíc… Není nějaká možnost odstoupení od smlouvy při uvedení v omyl či nějaká podobná skulinka?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Dobrý den p.Jirouch. V tomto případě bych si s jednal s poradkyní další schůzku, a zeptal bych se jí proč nevolila v tom to případě spořící účet s kombinací investičních fondů. Je jasně že tento krok udělal kvůli vysoké provizi.

   Jediné možné vysvětlení vidím, že by to opravdu manželka byla schopná platit opravdu déle jak 10 let.

   1) investiční životní pojištění je poplatkově dražší něž investování do podílových fondů, výhodu v ižp vidím pouze pokud by volila rozložení do více fondů a komodit , ale podle toho co píšete , tak tomu bohužel nebylo.Dále s tím plyne i povinnost tento výnos zdanit, u investic tento fakt zatím není, ale upozorňuji ,,zatím”

   2) Pokud smlouva nemá delší trvání déle než dva měsíce , můžete od této smlouvy odstoupit , a pojištovna Vám musí všechny peníze vrátit.

   Dále bych si ověřil, zda-li tento postup byl z hlavy poradkyně a nebo její vedoucí, bohužel najdou se i poradci, kteří se teprve zaučují a musí věřit radám přímého vedoucího a ti v některých případech kvantitu peněz berou v potaz jako první před kvalitou. Je to z toho důvodu , aby zbytečně nebyla vyvolám spor mezi bezmyšlenkovým poradcem a Vámi jako klienty.

   Poplatková struktura produktu profi invest je možné si vyžádat přímo na společnosti České pojištovny. Jsou povinni Vám jí poskytnout.

   Když to shrnu, tak pokud manželka to hodlá platit více jak 10 let , tak bych doporučil změnit rozložení fondů.Pokud ne, doporučuji odstoupit od smlouvy a zkusit štěstí jinde.

   A je zbytečně se zlobit na společnost OVB. Systém této společnosti je rozdělen na Centrální zázemí této společnosti a prodejní strukturu, a za obchod struktury zodpovídá vedoucí . I já pracuji ve společnosti OVB :)

   1

   7
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Pokud to je do 2 měsíců od sjednání (raději 6 týdnů) zrušit, zrušit zrušit !!!

   Na to máte ze zákona právo.

   Pokud ne, potom bych to bral jako platbu za školení a stejně zrušit. Mimořádné dostanete zpět mimo několika % a v tom hlavním bude ztráta, ale paradoxně bude menší, než kdyby jste to chtěl udělat za rok, za dva.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Pavel Strejc
   Účastník

   Doporučení: pokud je od sjednání méně, než 2 měsíce, zrušit.

   Pokud ne, udělejte následující fintu: Dejte předčasný maximální výběr a zrušte až to celé přijde. Mělo by přijít cca 90% vložených peněz, i v prvních dvou letech. ČP tohle zatím umožňuje, ale mnozí “poradci” to zneužívají tak často, že čekám, že s tím vcelku brzy přestane

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   Obávám se, že v investičním dotazníku bude vše jako vždy neprůstřelně okomentováno v neprospěch klientky a ta bude velmi těžko dokazovat, že to chápala jinak…

   je to bohužel běžná praxe…zlaté investiční desatero, před lety vydané Komisí pro CP v bodě 1) uvádí…”Neinvestujte do něčeho, čemu nerozumíte…”

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Tak poradce už se kroutí. Paní na pobočce řekla, že všechny informace jsou mylné. Ale jedna věc mě zaráží. Poradkyně napsala: nebojte, OVB vám za tu smlouvu bude vyplácet peníze. O nic nepřijdete… Pochybuji, že by OVB něco doplácelo. Nebo se z nich stala poctivá dobročinná společnost, myslící na klienta???

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   každý kdo uzavřel IŽP Profi Invest se nemusí bát kontaktovat mojí osobu. Je možnost od konzultace situace až po konkrétní řešení. Více zde nebudu rozebírat ale věřím, že Vám jsem schopen pomoci.

   simana(zav)kontaktpf(tecka)cz

   S pozdravem

   František Šimána

   0

   4
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   každý kdo uzavřel IŽP Profi Invest se nemusí bát kontaktovat mojí osobu. Je možnost od konzultace situace až po konkrétní řešení. Více zde nebudu rozebírat ale věřím, že Vám jsem schopen pomoci.

   simana(zav)kontaktpf(tecka)cz

   S pozdravem

   František Šimána

   1

   4
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   s tímto produktem jsem si užil v OVB dost. Byl jsem proškolen vedoucím, uzavřel jsem smlouvy, potom jsem většinu provizí povracel a následně jsem u známích za podvodníka a vedoucí z OVB to vůbec nezajímá a ať si to vyřeším sám.

   Vzhledem k tomu co se okolo tohoto produktu stalo, tak bych rád podal žalobu na osobu, která mě proškolila.

   Myslím si, že by bylo vhodné oddělit zrno od plev a myslím si že pokud by se k tomuto kroku připojilo dostatečné množství poškozených klientů a zmanimulovaných finančních poradců, tak by tu byla šance, že se práce jako finanční poradce konečně odčistí od lidí, kteří tam nemají co dělat.

   Prosím o vaše názory. Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Dobrý den, pane Václave,

    souhlasím s Vámi v tom, že člověk, který Vás takto zaškolil by měl nést odpovědnost. V tomto názoru se shodnu s Petrem Hrubým – majitelem Broker consulting. Jen nevím, jak konkrétně ve Vašem případě postupovat, neboť nejsem právník. Nicméně mě také přijde zarážející, že veškerou odpovědnost nese pouze konečný zprostředkovatel, nikoliv jeho vedoucí, či školitel. Také bych rád oddělil zrna od plev.

    Věřím, že se někdo jiný vyjádří více konkrétně, jak v tomto případě postupovat.

    Hezký den a držím palce.

    1

    1
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account