Zobrazeno 9.678x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 9679 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 4 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 9679 times

 • Autor
  • Zdravím. Jsem v prváku na výšce a oslovil mě známý s nabídkou vstupu do firmy OVB pod značkou ProfiFP. Již mám za sebou 2 schůze/prezentace, na které si společně se svým “nadřízeným” pozvali kromě mě ještě 4 studenty. Zatím to vypadá dobře, slibují nám vysoké výdělky, lehkou práci atd. Ale něco mi na tom prostě nesedí. Proč se zaměřují na studenty různých fakult a ne na studenty ekonomické fakulty (z té tam nebyl ani jeden člověk)? Dále mi přijde divné to, že by takhle chtěli do party někoho absolutně nevzdělaného v oboru. Hodlám spolupráci s nimi ukončit, jelikož peníze se nikdy nevydělávají lehce a sice žiju zatím jen krátce, ale už teď vím, že pokud někdo nabízí lehký přivýdělek, je tam vždy nějaký háček, popř. Velký hák. Předtím, než s nimi zruším spolupráci se chci zeptat zde přítomných odborníků. Je toto běžná praxe, že cílí na mladé studenty? Opravdu se vyplatí do této firmy vstoupit? Proč vlastně hledají nové lidi? Kvůli provize, nebo jim to někdo nařídil? Děkuji za případnou odpověď.

    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, Sebastiane,
   to co popisujete je forma nabírání nových spolupracovníků do multi-levelového systému. Tento systém a jeho „filosofie“ stojí právě na nabírání nových a nových tváří (zpravidla je jedno koho, nicméně v dnešní době už je alespoň legislativně ukotveno pravidlo minimálně maturitního vzdělání), toto nabírání nováčků není nutně špatně – každý obor potřebuje nové pracovníky, nicméně tato závislost MLM systému právě na recrutingu, která jde ruku v ruce zároveň s tím, že samotné poradenské řemeslo (poradce-klient) není v těchto systémech dostatečně a řádně finančně doceněno, tak právě tyto vlastnosti z něho dělají v očích mých, a troufám si říci i většiny mých kolegů, v dnešní době již přežitý systém (který podotýkám měl v historii finančního trhu tradici a já mu tímto neberu některé jeho zásluhy).

   Dejte si zatím čas na rozmyslenou a nastudujte si tyto konkrétní věci:
   1) rozdíl mezi MLM a POOLOVÝM modelem podnikání na finančním trhu
   2) ocenění poradce v MLM vs POOL
   3) Získatelské vs následné provize
   4) ručení za provize životního pojištění
   5) investování skrze OPF vs IŽP
   6) systém klientů – zde je zpravidla model oslovení svého okolí, což je efektivní forma, nicméně je dobré s ní počítat a vědět do čeho člověk jde

   Abych byl i povzbudiví – finanční trh a práce finančního poradce (ať už poradce-poradce nebo poradce-manažera týmu) je nesmírně zajímavá cesta a praxe, kterou se člověk může v životě vydat. Osobnostní růst, rozvoj své kariéry, budování svého vlastního podnikání – to jsou jen jedny z mnoho plodů práce finančního poradce. Ano, i Vámi zmíněné vysoké výdělky jsou reálné… za předpokladu:
   a) že pracujete a jste aktivní
   b) že pracujete v dobrém obchodním modelu (viz MLM vs POOL)

   Pro Vaší lepší orientaci:
   MLM = OVB, FINCENTRUM, PARTNERS, BROKERCONSULTING, …
   POOL = BROKER TRUST, SAB SERVIS, INSIA, …
   (společností je samozřejmě více)

   Rada na závěr? Informujte se, buďte rozvážný, a hlavně nedovolte strachu, aby Vás
   obral o tuhle zajímavou životní cestu :-)

   Ideálně se zkuste spojit s někým, kdo ve Vašem okolí už poradenství alespoň nějaké roky dělá – více informací z více zdrojů je v našem oboru elementárně důležité při výběru společnosti :-) Přeji hodně štěstí.

    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Léta, opravdu léta zde vyslovujeme názor o MLM.
   Léta nám to zastánci MLM vyvracejí, ale jen do doby, než přejdou na Pool.
   Jak píše výše kolega, kontaktujte někoho ze zdejších podle místa Vašeho bydliště či působnosti, on Vám to vysvětlí osobně.
   Níže máte proklik na zdejší kolegy, určitě si vyberete:
   http://najdi-poradce.cz/
   Hlavně si ale sám musíte ujasnit, jestli do tohoto oboru opravdu chcete nastoupit, víte že Vás čekají zkoušky které zas nejsou tak jednoduché???
   No, držím Vám palce ať se správně rozhodnete.

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account