Zobrazeno 6.208x

Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. This post has been viewed 6209 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Josef Soumar a poslední změna proběhla 5 měsíci a 4 týdny. This post has been viewed 6209 times

 • Autor
  •  Lukáš Novák
   Účastník

   Dobrý den,

   všiml jsem si, že na společnost ProfiFP zde je jen pár recenzí, ale žádná z nich není nijak podrobná. Rozhodl jsem se proto napsat sem svůj názor na tuto společnost a na její fungování. Je to pouze můj názor, který jsem si mohl udělat, a nechci tímto nijak ovlivňovat názory jiných, ale myslím si, že je potřeba, aby o ProfiFP na internetu existovalo aspoň něco, co popíše její činnost.
   Na začátek je důležité uvést, že jsem ve čtvrtém ročníku střední odborné školy, která s finanční oblastí nemá nic společného.
   Před nějakou dobou mě oslovila holka, se kterou jsem se skoro vůbec neznal, jen jsem věděl, že chodila na stejnou školu jak já. Chtěla se mnou udělat nějaký dotazník pro VŠ týkající se finanční gramotnosti. Udělal jsem ho a přitom zjistila, že se o rozvoj v oblasti finanční gramotnosti zajímám. Nabídla mi proto kurz finanční gramotnosti v její společnosti (ProfiFP).
   Na schůzce mi ona a její nadřízený mi vysvětlil, že kurz má 6 schůzek, kdy každá trvá 3 hodiny. Tento kurz je zadarmo a slouží jako oboustranné výběrové řízení pro případnou další spolupráci. Po ukončení kurzu se v ProfiFP může pokračovat ve formě brigády nebo i trvale. Zásadní je, že během tohoto kurzu se má udělat 12 analýz. To je, podle toho co jsem pochopil, určitý “dotazník” zahrnující všelijaké otázka ohledně majetku, hypotéz atd. Tyto analýzy jsem měl nejlépe provést se svými blízkými, s lidmi z mého okolí, protože to přece bude pro mě “příjemnější”. Taky mi slibovali lehký a velký výdělek, mladý a příjemný kolektiv.
   Zajímalo mě, o co jde, proto jsem se zúčastnil prvního kurzu. Během kurzu jsme vůbec neprobírali finanční gramotnost ale to, jak správně provést analýzu s klientem, a jakým způsobem na něj “psychologicky” působit, abychom pravděpodobněji uzavřeli smlouvu (hypotéku, pojištění…). Taky nám vysvětlili jejich způsob ohodnocení, který spočívá v obchodních jednotkách. Za uzavřenou smlouvu dostaneme určitou částku, takže jde o to uzavřít co nejvíce smluv. Částka za jednu obchodní jednotku se navyšuje, když si např. uděláme certifikaci nebo hlavně když jsme na vyšší pozici (pyramida). Taky to závisí na tom, kolik lidí pod sebou máte. To vás motivuje k tomu uzavřít hodně smluv a dotáhnout si pod sebe hodně lidí.
   Ten stejný týden, co jsem měl svůj první kurz, mě pozvali na deskové hry. Zúčastnil jsem se toho a bylo to super. Myslím si ale, že je to další součást toho, jak mě přesvědčit k tomu, abych tam pracoval. Další věc, která mě přesvědčila o tom, že jim jde za každou cenu o to, aby mě tam udrželi a získali do svého týmu, je to, že se se mnou už bavili o tom, kolik si chci za měsíc vydělat, takže to na mě působilo tak, že mě nutí být v jejich týmu a nedávají mi tu slibovanou možnost odchodu/volby.
   Začalo mi to celé smrdět, a proto jsem si o tom začal na internetu zjišťovat informace. Věděl jsem od nich, že jsou navázáni na společnost OVB Allfinanz, a.s. Tuto společnost mají uvedenou i na jejich stránkách a na vizitkách. Tuto návaznost mi vysvětlovali tak, že ona jim dává k dispozici určitý přehled o trhu, o tom, jaké nabídky mají všechny firmy atd. Přirovnávali to k Makru a restauraci. Oni (ProfiFP) jsou restaurace, která nakupuje od Makra (OVB). Říkali mi to proto, že OVB nemá moc dobrou pověst a že přece restaurace nemůže za to, že má Makro špatnou pověst a že to spolu nemá nic moc společného. Vyhledal jsem si proto recenze na ProfiFP i na OVB.
   O ProfiFP jsem toho moc nenašel. Našel jsem jen pár diskuzí na tomto portálu, které byly o tom, že daný člověk této společnosti také nevěřil a chtěl tam skončit. Toto je taky důvod toho, proč toto píšu. O OVB toho už bylo víc. Stačilo se podívat na wikipedii a to i na německou. Jednou ze čtyř kapitol/nadpisů tam byla rizika. Ta byla velice zajímavá. Bylo tam upozornění na to, že využívají lidi z okolí daného člověka, protože ti mu věří a pravděpodobněji si od něj něco koupí. Fungují na tom, aby tímto způsobem získali, co nejvíce klientů i od lidí, co u nich byli jen na kurzu. Také tam psali o skutečnosti, že míří schválně na studenty jako zaměstanance, protože ti jsou více ovlivnitelní. Další věc byla ta, že OVB měla kauzu, ve které zpronevěřila peníze svých klientů. Díky tomuto se od ní v roce 2007 odtrhlo dost lidí a vzniklo Partners a např. i ProfiFP. V roce 2016 dostala OVB pokutu od ČNB ve výši 5 miliónů Kč za užívání tzv. klamavých obchodních praktik. V tomto roce taky vyšel dokument Rada nad zlato, který byl následně OVB napadený a zakázaný. Dá se však pořád najít na YT: https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10
   Díky těmto informacím jsem se rozhodl v ProfiFP skončit po prvním kurzu. Zavolal jsem proto té holce, která se mi tam věnovala. Vysvětlil jsem jí to tak, že není nic pro mě a že se na to necítím. Ona se mnou ale chtěla mluvit osobně. Bylo mi jasné, že mě bude společně se svým nadřízeným přemlouvat, protože potřebují ode mě 12 klientů, kteří musí doporučit další lidi, což znamená, že třeba přišli o 24 klientů. Když si to vypočítáme, tak zjistíme, že jim fakt jde hlavně o klienty. V jednom kurzu je cca 10 lidí, to znamená 240 klientů za jeden kurz. Zároveň mají cca 3 kurzy. Udělají tak díky kurzům 720 klientů a to asi za 10 týdnů!
   Na té osobní schůzce ohledně mého ukončení kurzu jsem byl s tou holkou a jejím nadřízeným, o jehož přítomnosti mi dopředu neřekla. Byl jsem tam 50 minut a nadřízený se mě snažil přátelským, příjemným způsobem přemluvit, abych neodcházel. Říkal mi, jaká by to bylo škoda nevyužít tuto možnost, která by mě naučila komunikaci a finanční gramotnosti. Říkal mi, jak jsem super atd. Nedal jsem se a odešel jsem odtam. Pokud bych si ale nestál za svým a neměl připravené argumenty, asi by mě přinutil/přemluvil.

   Doufám, že tímto poskytnu náhled do společnosti ProfiFP a že tím aspoň někomu pomůžu.

   S pozdravem

   Lukáš Novák

   8

   3
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Jeden by řekl, že tato doba již skončila. A ono je to koukám stejné, jak před lety. :-)
   Stejný model, stejné řeči a půlka pravdy. Ta lepší. A celé je to špatně už od začátku. Pokud se někdo chtěl od praktik a špatného jména OVB odpoutat, měl zcela jasně odejít, nikoli vytvářet další brandy pod touto společností a vytvářet v nich stejné oblbující bodové struktury mnohastupňového MLM, který podle mě v takové podobě do financí vůbec nepatří.
   Díky za krásné info, chladný rozum a pevný postoj ve svém rozhodnutí.

   9

   1
    | Odpovědět privátně
  • Lukáši,
   děkuji Vám za popis Vaší čerstvé zkušenosti s touto společností.
   I pro mě dlouhodobého praktika v oboru je to zajímavý příspěvek, protože se málokdy setkám s tak čerstvou informací přímo od náborovaného člověka.

   Google dále ve svých volných chvílích k tématu finanční gramotnost a určitě narazíte na zajímavé a podnětné články/videa/podcasty, která Vás posunou dále v této dovednosti.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pane Nováku,

   máte soukromou zprávu ode mě.

   Jinak v této společnosti jsem byl cca půl roku a v podstatě se můžu pod Váš příběh podepsat.
   Mám tam stále několik známých a když se s nimi chci pobavit, jestli tu práci nechtějí dělat jinak, lépe, tak mě pošlou pryč, že oni jsou Bozi finančního poradenství a že OVB je to nejlepší.
   Přitom trh je někde jinde a ostatní společnosti také.
   Je to smutné číst. Nejste zde první totiž, uz je to víc zkušeností a článků o nich.

   S pozdravem,
   Lukáš Michálek

   4

   2
    | Odpovědět privátně
  •  Josef Soumar
   Účastník

   Doplním ke konverzaci pár důležitých faktů.

   ProfiFP není registrována jako společnost na justice.cz, jedná se o brand v rámci OVB Allfinanz, a.s., od nich se nikdy neodtrhli, jako například Partners.

   Provizní jetí, partnerské společnosti, smluvní dokumentaci i obchodní podmínky uzavírá spolupracovník s OVB Allfinanz a.s. Případná výpověď ze společnosti se nepředkládá nikomu z ProfiFP, ale OVB Allfinanz, spolupracovníci jsou povinni na schůzce s klienty jednat v rámci společnosti OVB.

   Legislativně je pro spolupracovníka i klienta rozdíl mezi pouhým brandem v rámci MLM společnosti a s.r.o či a.s. v rámci brooker pool zázemí. Osobně bych toto ředitelství “jinou společností, využívající pouze zázemí OVB” vůbec nenazýval. Jestli se stále vyhraňují vůči OVB, nevyhovuje jim její servis či špatná pověst, mohou kdykoliv odejít a zasmluvnit si servis a compliance jinde.

   Tyto kroky v posledních letech dělá více “týmů” z MLM společností, některé využijí příležitost i ke změně a profesionalizaci interně, některé pokračují ve stejném prodeji produktů, jen pod novým brandem.

   K tomuto tématu se dají dohledna na tomto serveru i obecně na internetu desítky článků a příspěvků.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account