Zobrazeno 4.563x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje 5 diskutujících a má 8 odpovědí. This post has been viewed 4564 times

 • Autor
  • Zdravím!

   Vím jistě, že to tu někdy už proběhlo, ale začínám propadat zoufalství a to jsem ještě nepodepsala žádnou smlouvu ani nic. Ozvala se mi paní z jedné poradenské firmy, už docházím na školení produktů atd. a měla bych skládat zkoušky ČNB. Smířila jsem se s tím, že budu muset hledat lidi, že budu muset čekat na doporučení, že budu platit 4000 každý měsíc s nejasným výsledkem. Ale začínám váhat nad výběrem firmy. Neříkám, paní je milá, ochotná, ale prostě mi tam pořád něco nesedí. Na co se mám koukat při výběru, na co si dát pozor? Nemůžu najít práci, fin. poradenství by mi nevadilo, jsem zvyklá pracovat s lidmi stylem náš zákazník – náš pán, ale chtěla bych, ačkoli to samozřejmě dělá člověk i pro zisk, aby lidé byli spokojení, aby když už ty peníze někam strčí, to mělo smysl a ikdyž by něčím jiným vydělali více (na což ale má kapacitu jen málo kdo) byli krytí a v pohodě. Ráda bych aby to bylo fér. Což po přečtení některých for tady si už o té “své” firmě nejsem jista. Můžete mi někdo pomoci? Myslím to vážně z nikoho si nedělám srandu, ale mám pocit, že se řítím někam kam nechci…Díky za každou radu, názor a tak…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den paní Procházková,

   my tu nemůžeme rozhodovat za vás, jakým směrem se máte vydat. To je čistě vaše rozhodnutí, vaše volba.

   Uvědomte si, že práce finančního zprostředkovatele funguje ve většině firmách “jako” podnikání, někde svobodné, jinde hodně nesvobodné podnikání.

   Těžko posoudit, jestli máte šanci uspět v tak tvrdém byznysu, jakým finance bezesporu jsou.

   Udělejte rozhodnutí, které se vám bude zdát v tuto chvíli to nejlepší možné a situace se pak nějak vyvine.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Dobrý den, paní Procházková,

   jako kolega výše nechci rozhodovat za Vás, také tu je napsáno mnoho na toto téma, nicméně než se k někomu “upíšete”, zjistěte si více informací.

   Nejprve se opravdu zamyslete nad tím, zda Vás bude tato práce naplňovat. Tato práce by se neměla dělat, protože nemůžete sehnat jinou. Důsledkem totiž může být i finanční poškození klienta. Pro začátek by Vás měla minimálně zajímat. Věty typu ´´už jsem se smířila´´, ´´budu muset´´ atd., nezní moc pozitivně a odhodlaně. Zjištěte si napříč trhem, co jednotlivé společnosti nabízejí. Srovnejte si kariérové plány.

   V této profesi si můžete sice rychle vydělat, ale i velmi rychle prodělat – případná storna smluv, poškození dobrého jména u klientů a především u svých známých.

   A především, pokud nastupujete do naší branže, doporučuji mít do začátku alespoň půlroční rezervu. Než se ´´zajedete´´, bude Vás to něco stát na výdajích povozních i nutných. Takže aby jste si ještě nepřihoršila.

   Přeji dobrou volbu.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  • Děkuji za odpovědi.

   Rozhodně jsem po nikom nechtěla rozhodovat za mě. Spíš, když se v tom člověk příliž nevyzná, pátrá na co koukat a ptát se, aby zjistil do jaké míry je to, kam se chce dát, seriozní a lze tomu věřit. Přesně jak píšete, nedostat se do nesvobodného podnikání protože něco přehlédnu. A jak jsem psala, nechci nikoho poškodit…proto se člověk snaží zjistit maximum. Myslím si, že člověk který se nesmíří (a neuvědomí si to) s tím, že bude muset platit 4000 aniž by cokoliv vydělal je dost sebevrah. To samé se smířením, ve chvíli kdy jste doposud pracovali jen na PS je potřeba si uvědomit, že teď budete muset za lidmi chodit, ne že oni budou chodit za Vámi, a že se budete muset moc, moc snažit aby jste si získali a udrželi jejich důvěru. Nevidím na tom nic poraženeckého, uznávám, že rétorika s jakou jsem to napsala tím zavání…Ale není to tak. A fin. trh mě zajímá, je to oblast, které jsem se příliž nedotkla a chci se v ní naučit minimálně dobře, optímálně skvěle orientovat a pracovat s ním..

   Gro mé otázky bylo na co koukat, co vnímat a na co si dát pozor při kontaktu s takovými firmami. Aby výslesledkem bylo mé svobodné podnikání a férové jednání s klienty a jejich spokojenost. Já nepotřebuju vydělávat desetitisíce nebo dokonce statisíce, raději méně s klienty, kteří se budou vracet a budeme spokojení oba…

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • A za co máte platit ty 4000,- Kč? Každý měsíc?

    První věc, kterou pořádně prostudujte, je smlouva o spolupráci. A pak se rozhodněte, jestli podepsat a nebo nepodepsat.

    A potom to bude hodně tvrdé dřiny a pokud máte štěstí na lidi, tak to může dopadnout dobře. Ve vašem profesním vývoji dle mého názoru není rozhodující společnost, ve které budete pracovat, ale nejbližší jeden, maximálně dva lidé, kteří se o vás budou starat a dávat vám informace. Jestli jsou oni profíci, vy se profíkem můžete stát také, pokud to jsou amatéři, bude to pro vás hodně těžké, ale zvládnout se to dá.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Za sociální a zdravotní:-)kdy se stát neptá zda mám nebo nemám…Neuvažuji v závratných částkách, snažím se držet při zemi. Pro mě je ta společnost rozhodující nejen kvůli profesnímu vývoji, ale kvůli službám, které jsem schopna přes takovouto firmu poskytnout s ohledem na klienta. Jsou tu firmy, které tlačí káru jen např IŽP a to nevěřím že je pro každého to nej.. nebudu uzavírat pojistky jen abych měla provizi, to raději zůstanu bez práce a pojistky budu i dál kamarádům sjednávat bez provize jen za čokošku:-)

     Každopádně moc děkuji za info. Smlouvu si přečtu, než někde podepíšu, tak ještě chvíli budu finanční trh studovat na vlastní pěst a kolegy si budu poctivě vybírat i já, ne jen oni mě.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tohle fórum by Vám mělo hodně pomoci při tom, abyste dokázala rozklíčovat, čemu se vyhnout. Takže nyní již třeba víte, že pokud Vám někdo dává jako náplň práce “spořící” IŽP, bude asi něco špatně. Směrujte se spíše do firem, které to dělají jako finanční plán, ušetří Vám to spoustu problémů do budoucna, pokud ovšem spatřujete v té práci něco, co Vás baví a vidíte v tom i něco víc, než jen dělat pojistky nebo fondy…

   Takže za mě… rozklíčujte si, jestli tu práci chcete opravdu dělat a co jste schopna tomu obětovat.

   Pokud se rozhodnete k nějaké firmě nastoupit, dobře si přečtěte smlouvu. A nejen přečtěte, vezměte si ji domu a nejste-li si jistá, požádejte někoho o právní výklad. Vytvořte si možnost změny. Co nevidíte dnes, můžete vidět třeba za rok. Pokud budete chtít dělat změnu a dál pracovat na svých klientech, měla byste mít možnost si je vzít sebou. Vzdělávejte se a sbírejte informace, můžete se klidně i na něco specializovat, ostatně kromě práce u klienta Vám na to zbude dost času, co já bych za to někdy dal… :-) To, že si z Vás někdo bude nechávat část provize, je v pořádku, na začátku to logicky může být velký kus, protože se Vám někdo bude muset dost intenzivně věnovat.

   Ale hlavně si musíte být jistá, že to chcete opravdu dělat.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Dobrý den,

   těch 4000 měsíčně jsou v tuto chvíli z mého pohledu nesmysl. Vzhledem k nabídkám a možnostem jinde na trhu se určitě najde zajímavější příležitost kde začít.

   Soudím jen dle toho, co jste napsala výše.

   Držím palce v hledání a kdyžtak dejte vědět, kde jste se usídlila.

   Hezký večer :)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account