Zobrazeno 10.873x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 5 diskutujících a má 6 odpovědí. This post has been viewed 10874 times

 • Autor
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   jaké máte zkušenosti s refinancováním hypoték před fixací? Několikrát jsem narazil na požadavek, aby osoba kupující nemovitost na sebe převedla původní hypotéku.

   Změna dlužníků je – zjednodušeně řečeno – jen otázkou poplatku za změnu smlouvy.

   Refinancování v rámci jedné banky je v metodice – např. HB – zmiňováno, ale formulace jsou hodně vágní a sankce je tam stejná jako při refinancování do jiné banky.

   Děkuji

   Petr

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Benda
   Účastník

   nejsou z toho provize, takže pokud Vás živí úvěry a ne prodej realit, tak vidím jako jediné řešení převod k jiné bance, nebo at si to klienti vyřeší sami.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Pane Kačenko, pokud opravdu stojíte o fundovanou odpověď, přoč nevezmete telefon a nezavoláte si do hypotečních bank? Je to otázka několika minut. Mohu Vám dát několik protichůdných odpovědí na Váš dotaz a všechny budou správné. Někde to jde, někde se tomu brání.

   Vím že fórum je od výměny zkušeností, ale udivují mne dotazy typu: Potřebuji toto a toto, nevíte co mám udělat?

   Neberte to jako útok na Vaši osobu, jen prostě nechápu, proč tyto informace nejen vy sháníte na fóru. Jsme přece ve většině případů praktici, kteří mají svoje kontakty v partnerských institucích.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Petr.Kačenka .
    Účastník

    Dobrý den pane Schaffere,

    dovolím si odpovědět na Váš dotaz …

    Nevím jak moc velký šerif jste, kolik semestrů jste kam chodil a kolik článků napsal, ale vím, že můj dotaz nebyl typu “potřebuji toto a toto, nevíte co mám udělat?”, ale můj dotaz byl “jaké máte zkušenosti s refinancováním hypoték před fixací”. To Vám samozřejmě nebrání v tom říci co jsem svým dotazem myslel, protože to určitě víte líp než ja ;-)

    Mimochodem jaký je vlastně podle Vás správný typ dotazů na tomto fóru?

    Kolikrát jste se setkal s fundovanou odpovědí kontaktu v partnerské instituci “to nejde” a pak se od kolegy dozvěděl že to co nejde zrealizoval?

    Mé poslední případy “to nejde” jsou odpovědnost zaměstnance od Generali bez vyluky “leteckých rizik” (standardně jsou “letecká rizika” ve vyluce), flotila s individuálním bonusy (prý žádná pojišťovna nedělá), nebo obchodní sleva 35% na HAV (maximální možná je dle metodiky 20%). Typickým případem “to nejde” jsou záznamy v registru při hypotékách – důležitější než číslo je příběh.

    Proto považuji za důležité vyměňovat si zkušenosti z reálné praxe. A přiznám se, že mně nevadí ani dotazy typu “Potřebuji toto a toto, jak to mám udělat?” Kontakt v partnerské společnosti Vám řekne jak situaci řešit teoreticky a rozhodně Vám nemusí dát pro klienta nejlepší řešení. Tady se můžete dozvědět jak se dá situace řešit v praxi a pro klienta příznivěji …

    Petr

    8

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Děkuji za sáhodlouhou odpověď, evidentně jste nepochopil co jsem tím chtěl říct. Já na oplátku nechápu váš začátek o šerifovi a semestrech. Mějte se blaze.

     2

     2
      | Odpovědět privátně
    •  TP
     Účastník

     Co má společného počet odchozených semestrů a počet publikovaných článků s formulací dotazu, respektive odpovědí na něj? To zní poněkud povrchně ohánějíc se vysokou školou, která nemá ve Vašem případě, pane Kačenko, absolutně žádný význam (hypotéky).

     1

     0
      | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account