Zobrazeno 3.771x

Toto téma obsahuje 2 diskutující a má 1 odpověď. This post has been viewed 3772 times

  • Autor
    • Pracuji jako finanční poradce a zároveň zprostředkovávám poradenství v projektech EU. Musím se registrovat k DPH ?

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Zdeněk Jurák
      Účastník

      1) Z důvodu Obratu – pokud Vás obrat za posledních 12 měsíců ( klouzavě každých 12 měsíců po sobě, ne kal. rok) překročí 1 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že se do obratu počítají i v podstatě všechna plnění s místem plnění v tuzemsku, tedy i osvobozená plnění z finančních a pojišťovacích služeb tak to pro úspěšné poradce znamená, že se musejí stát plátci DPH.

      pozn.: pokud by poradce měl jen osvobozené příjmy ( příjmy pouze ze zprostředkování finančních produktu a poj. produktů tak se dle § 94 odst. 10 nemusí registrovat.

      pozn2: do obratu se počítá i příjem z pronájmů nemovitostí

      2) přijetí služby ze zahraničí: pokud jako neplátce přijmete službu od plátce z EU nebo od podnikatele mimo EU

      Příklad: Reklamní kampaň na internetu poskytované společností Google

      3) poskytnutím služby do EU: pokud poskytujete služby do zahraničí plátcům DPH v jednotlivých zemích EU.

      Pozn.: v některých zemích je možné ( dost pravděpodobné), že dnem poskytnutí takovéto služby neplátci např. na Slovensku se on stane plátcem přijetím této služby, takže se i vy musíte stát plátcem.

      Příklad: reklama na vašich stánkách od společnosti Google

      0

      0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account