Zobrazeno 11.625x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 11 diskutujících a má 18 odpovědí. This post has been viewed 11626 times

 • Autor
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Tak mexická/česká telenovela s názvem “Regulace provizí v ŽP” uvádí na naše obrazovky další díl nekonečného seriálu :)

   https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=KORNA6HLYXHV

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Jestli umím číst, tak je zanesena regulace ve smyslu:

   – výplata provize 5×20% (každý rok 20% z nároku, u smluv s trváním více než 5 let)

   – při výpočtu odbytného může pojišťovna započíst za každý měsíc maximálně 1/60 z nákladů

   ale hlavně – týká se jen pojištění rezervotvorného!

   Edit: Předkladatel – Andrej Babiš

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Pavel Mikša
   Účastník

   Tento rok to nebude… A jestli ano, tak že ve 4Q. Vždyť i zákaz kouření jde přes náš systém pět let.. natož složitá regulace.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Libor Bareš
   Účastník

   To uz dava smysl. Je dobre, ze je jak omezena nakladost tak i vyse provize. Ale myslim, ze by bohate stacilo omezit nakladost pro klienta. Mezera ale je v tom, ze se omezeni vztahuje jen na pojistitele:). Ze by odmenu pak vyplacela spratelena banka ci penzijni spolecnost krizove?:) Uvidime co ceske hlavy jeste vymysli … Skoda, ze pani poslanci mluvi jen o pojisteni, a nevztahuje se to na jakykoliv akumulacni produkt s principem predplaceneho poplatku na 20,30,40,60, 100 a vice let. Tohle se bude resit znovu za 5 let u investic. Zapadni zeme jsou v tom bohuzel mnohem dal.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Libor Bareš
   Účastník

   (Duplikovane vlozeni)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   telenovela pokračuje :)))

   http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/tiskove-zpravy/vysledky-jednani-vlady–3–unora-2016-139877/

   27. Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 38/2004 Sb., o pojišťovacích zprostředkovatelích a samostatných likvidátorech pojistných událostí a o změně živnostenského zákona (zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí), ve znění pozdějších předpisů

   čj. 117/16

   Předkládá: 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

   Výsledek jednání vlády: Projednávání bylo odloženo.

   28. Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony čj. 1522/15 – bod 2 schůze vlády 13.1.2016

   Předkládá: 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí

   Výsledek jednání vlády: Projednávání bylo odloženo.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Problém zřejmě spočívá v navržené regulaci provizí, která má zabránit předčasnému rušení životních pojistek.

   Zatímco podle původně dohodnutého návrhu se měla týkat všech životních pojistek, aktuálně chce ministerstvo regulovat provize jen u investičních a kapitálových životních pojistek, které kryjí rizika a navíc klientům umožní část peněz z pojistky zhodnotit.

   http://archiv.ihned.cz/c1-65148690-vlada-odlozila-novelu-o-pojistovnictvi-mela-platit-od-ledna-a-do-ceska-zavest-nova-unijni-pravidla

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Rondoš
   Účastník

   Vážení kolegové, dovolím si nebýt až zas tak stručný, protože regulovat cokoli může mít kontraproduktivní efekt.

   Jakýkoliv produkt včetně IŽP sám o sobě nemůže klienta poškodit. Poškodí ho nevhodná aplikace a/nebo nastavení produktu, respektive vztah mezi potřebou – očekáváním klienta a vyprodukovaným řešením (zajištěním v oblasti pojištění).

   Omezovat odměnu jakémukoli zpracovateli, za vyhledání nejvhodnějšího řešení (produktu či kombinace produktů), je s prominutím prvotřídní kravina. Předpokládám, že až na výjimky nejde v naší branži o vysoké výdělky a závist, ale o omezení negativních dopadů nekvalitní práce a/nebo úmyslné nekalé činnosti. Pro regulatorní nápravu je v první řadě potřeba definovat ‘kvalitu’ = přínosná pozitiva a nepřípustná negativa výsledku práce prodejce / zprostředkovatele při aplikaci a nastavení produktů pro danou potřebu klienta.

   Pokud existují NEPŘÍPUSTNÁ (!) NEGATIVA činnosti zpracovatele, pak je jim potřeba technicky zamezit. Nemám rád zjednodušující návody, ale stručně např. tak, že pojistitel nesmí akceptovat smlouvu, která je v rozporu s potřebou a očekáváním klienta. To sice není jednoduché vyřešit, ale kritizované IŽP není příčinou ani viníkem. Příčinou je vynalézavost ‘nekalých živlů’ a viníkem neschopnost vyvolené politické elity.

   Zastropování a rozložení provizí nemůže vyřešit ROZPOR mezi očekáváním klienta a dosaženým efektem při ‘spoření’ v IŽP (prakticky JEDINÝ důvod celé ‘aféry’!). Jde pouze o jakési zaoblení hran, ale podstata NEkvality je uchována pro další generace.

   Současná zpolitizovaná Regulace je poměrně riskantní krokem, který – jak je v českých zemích zvykem – opět ‘odmění’ tu poctivější podnikatelskou část a činorodé hajzlíky to ze hry dostane těžko. Z něčeho totiž musí žít. A tak se spustí několik ‘unikátních’ projektů a společností, které ‘omezení mají vyřešené…’ a ještě více zdeformují trh…

   Přeji všem poctivě se živícím úsměv na rtu a úspěšný den!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Rondoš
   Účastník

   Přiznám se, že toto jméno jsem neznal a předčasně odsoudil váš příspěvek mezi “ty pravé…”. Čili ty, které v duchu poradenského webu jsou buď osobní, obsahově prázdné, nebo papouškují bez ověření “co jedna bába povídala” = prostě “pomáhají”…

   Ale zmýlil jsem se: mé obzory se rozšířily! Už vím, kdo je Pavel Hanzl, Vašek K. a že pro vyvolání diskuse je lepší býti stručný a ftipný :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account