Zobrazeno 5.911x

This topic has 4 diskutující and 4 odpovědi. This post has been viewed 5912 times

 • Autor
  • Vážení kolegové,

   prosím Vás o radu:

   1. Před novým rokem (unisexem) klientka uzavřela přes Partners Allegro od Generali Pokud navýší klientce PČ na smrt, zvedne se pojistné za toto riziko či se celá smlouva ,,překlopí” do ,,nového režimu”?

   2. Předpokládám, že se shodneme na tom, že není košer rušit smlouvy klientů ,,šmahem”. Dle čeho se rozhodujete, zda smlouvu zachovat či zrušit, příp. snížit na minimální pojistné + založit novou smlouvu?

   Předem děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Helena

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Tuto smlouvu, její vnitřní nastavení, neznám, nejsem Partners, ale obecně platí, že se přepočítává pouze ta část, která se mění.

   U některých připojištění, např. Flexi-PČS, byla ale unisexem snižena sazba nejen mužům (třeba o 40%) ale i ženám (dtto cca o 10%).

   Proto bych doporučoval, nechte si tuto smlouvu přepočítat a potom sama uvidíte výsledek a dáte návrh na řešení klientce.

   Dalším řešením, pokud klientka chce pouze navýšení PČ, je pouze samostatná rizikovka, třeba s roční platbou, např. RŽPD-UNIQA. I Pojišťovnu KB bych na dopojištění doporučil použít.

   5

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Kritérií, zda zrušit, či ne, je mnoho.

   Čekací doby, rizika za levné sazby, změna zdravotního stavu, věkový limit, případné problémy s daňovými úlevami… jistě tu někdo přidá nějaký další argument. Naopak ve starších smlouvách nejsou a nejdou nastavit některá rizika, takže pojištění tak není možné dostat do parametrů, které potřebujete, pojistka není variabilní, rizika nelze sjednat do požadovaného věku, “spoření” je zatíženo vysokými náklady apod.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account