Zobrazeno 8.141x

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. This post has been viewed 8142 times Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Petr Samek a poslední změna proběhla 3 roky, 11 měsíci. This post has been viewed 8142 times

 • Autor
 •  Petr Samek 
  Účastník

  Dobrý večer,

  jistě máte poslední dobu obdobnou zkušenost s refinancováním stávajících překlenovacích úvěrů a sněmi spojenými sankcemi za předčasné splacení. Chtěl bych se zeptat, zda-li na tyto sankce mají SS vůbec nárok (klient nepodepsal žádný dodatek ke smlouvě, ve kterém by ho SS o těchto poplatcích informovala) a jestli se dá těmto poplatkům vyhnout. Právní cestou? Děkuji.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 • Zdravím Vás,

  něco na toto téma bylo už probíráno v diskuzním vlákně:

  https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/banky-potrebuji-vice-penez-zdrazuji-uvery-a-nepusti-klienty#post-10619

  S pozdravem Vyležíková

  1

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Romana D 
  Člen

  Možnost úvěr ze stavebního spoření kdykoli splatit (částečně či zcela) se týká řádného úvěru. A v tom je pověstný zakopaný pes… nejvíc peněz mají stavební spořitelny rozpučováno v překlenovacích úvěrech (meziúvěr). A mezi stavebními spořitelnami vede ta největší – Liška. Té se pochopitelně nelíbí, že by o své klienty mohla díky levným hypotékám přijít. A tak se brání.

  Předčasné splacení části či celého překlenovacího úvěru u ČMSS podléhá souhlasu stavební spořitelny. A ten od 1. března 2012 udělovat nebude. Klientovi nabídne některou ze tří možností:

  •Zkrácení doby trvání meziúvěru mimořádným vkladem na spořicí část stavebního spoření.

  •Refinancování meziúvěru jiným úvěrem ČMSS.

  •Výpovědí smlouvy o stavebním spoření a doplacení rozdílu mezi výší meziúvěru a stavem spořicí části stavebního spoření.

  Pochopitelně ani jedna z uvedených možností není pro klienta stejně výhodná, jako samotné splacení meziúvěru s ponecháním stavebního spoření.

  U třetí možnosti (zrušení celého stavebního spoření) klient v případě splacení meziúvěru do šesti let od jeho sjednání zaplatí navíc poplatek 5 % z částky rozdílu mezi stavebním spořením a meziúvěrem (tedy bude muset zaplatit o 5 % víc, než kolik činí jeho čistý dluh) a pochopitelně přijde i o případný připsaný státní příspěvek včetně jeho zhodnocení. Naopak klient nezaplatí poplatek ve výši 0,5 % z cílové částky za vypovězení smlouvy ve vázací době, který je schován již v předchozích poplatcích.

  Opatření ČMSS se netýká všech smluv. V tarifu Perspektiv si klient musí počkat na konec 6leté fixace, u „spotřebitelských úvěrů“ a pochopitelně též řádných úvěrů lze splácet i nadále kdykoli. Českomoravská stavební spořitelna též umožní předčasné splacení v mimořádných případech, jako jsou rozvod (i rozchod), úmrtí či prodej nemovitosti.

  Vše odpovídá zákonu i smluvním podmínkám. Klient tak nemá dovolání ani u soudu. Zákon stanoví možnost splatit kdykoli pouze řádný úvěr ze stavebního spoření, u překlenovacího záleží na smluvních podmínkách. A ty jsou nastaveny ve prospěch stavební spořitelny.

  3

  0
   | Odpovědět privátně
 •  | Odpovědět privátně
 •  Jindřich Benda 
  Účastník

  Mp SS zakazuje zprostředkovatelům sdělovat v průběhu roku klientům zůstatek jejich úvěru, snaží se tak eliminovat předčasné splacení. Klient se má obrátit na infolinku a tam zasáhne retenční tým…tak to je síla ..((

  3

  1
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account