Zobrazeno 11.924x

Označeno štítky: , , , ,

Toto téma obsahuje 12 diskutujících a má 34 odpovědí. This post has been viewed 11925 times

 • Autor
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   “Přeplácení poradců nám kazí byznys” – přečtete si velký rozhovor s Martinem Valachem z dnešních LN.

   aneb jak podlá konkurence zavinila, že už si nemůžeme nechávat 50% provizí jako dřív… :)

   a nejhorší jsou ty broker pooly…. – tady mě opravdu naštvala otevřená lež, že tyto firmy ČNB nekontroluje – přece každý subjekt s licencí podlehá kontrole stejně

   Věřím, že komunitu zdejších čtenářů ten článek hodně pobaví (a MV mi odpustí, že jsme ho při scanování přeřízli ;))

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • můžete sem dát odkaz či sken?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   příloha byla moc velká, musel jsem to rozdělit, tak znovu

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Souhlasím s Váma pane Špirakusi, ČNB kontroluje každého kdo má licenci. To, že AWD plače, protože broker pooly mají větší provize, to je přece jasné. AWD je MLM společnost a u těchto společností vždy půjde o co největší obraty, protože MLM je na tom založený. Když jsem tam pracoval, tak jsem musel min. udělat 30 bodů měsíčně a jak jinak je chcete udělat, než prodávat IŽP kde je největší odvar. Pan Valach mluví o tom, že to jejich cílem není, ale prodávat investice nejsou, tak dobře placené. Provize tam je rozhodně menší a jak to poradce má udělat, když musí mít min. 30 bodů za měsíc? Jestli se nepletu, tak stratigii u nich je, že klient který chce spořit do 1000Kč/měs. se mu doporučuje IŽP a pokud je to víc, tak potom se to kombinuje s investicí. Kdo má dnes takového klienta, který chce jít cestou nejistoti a měsíčně sypat peníze do akcií, když v dnešní době v TV vidí, jaký je propad, jak se propouští, prodělává, atd. V Irsku teď asi boří 130 tisíc domů, které postavily firmy a lidi neměli na splácení hypoték. Ve Švýcarsku zase zaznamenala banka obrovský propad, skrz špatou investici do Facebooku. Achylova pata AWD je propad akcií Immofinanzu, tam doopravdy narazily. Oni vždy budou z obliga, když klient podepisuje investiční dotazník, kde si všechno bere na triko. Paní reportérka to řekla dobře, cituji: Vy tedy tvrdíte, že když klient prodělá, může si za to sám, protože vás špatně informoval, a proto jste mu investiční strategii špatně ušili. Neříkám, že celý jejich systém je špatný, ale u nich je byznys no.1. Nikdy nejde o to, pro koho pracuji, ale s jakým svědomím pracuji. Vždy to bude tak, že první prodávám sebe a pak firmu. Nemůže nadávat na konkurenci, vždyť konkurence je zdravá. Poradce by ji měl znát a odlišit se od ní a né na ni nadávat. Měl by se držet hesla, že to co prodává, má sám nastavené i u sebe. Kázat vodu a pít víno se neoplácí.

    6

    0
     | Odpovědět privátně
   • Takže z tohoto “náborového” rozhovoru jsem pochopil 3 věci:

    – AWD se zaměřuje na nadprůměrně vydělávající a bonitní klientelu, takže jsou něco víc, než ti ostatní

    – ten kdo oblbne ty nejbonitnější, tak má nejvíc peněz (to by mne nenapadlo)

    – pooly jsou zlo a brzy skončí a kvůli FC museli ovečkám v ohrádce začít vyplácet vyšší provize, takže na pana Valacha zůstalo méně a ten úsměv už není tak široký, jak býval dříve

    Jinak to jsou klasické kecy, mlžení a provolávání hesel, které člověk v nejrůznějších podobách slyšel už xkrát (dlouhodobá péče o klienta, kvalitní poradci, 1 mil. nevyužitých klientů, apod.)

    A nezávidím, kdyby mě někdo podezříval, usmívám se nad tímto článkem stejně jako pan Valach, pro pobavení dobré (takže za 3)

    5

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Jmenuje se Valach.

   1

   3
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   AWD samozřejmě za nic nemůže, pokuta byla udělena neoprávněně, jejich obchodníci to dělají nejlépe a všechny brokerpooly jsou nemocné a děsivé a nikdo s nimi nechce podepsat smlouvu. :-) No, podle mě je to tak trochu cílené, spojit slovo brokerpool s něčím, do čeho by obchodník nikdy neměl jít, protože je to letadlo a po důchodové reformě spadne. Doufám, že se panu Valachovi úplně stejně bude líbit zahrnutí AWD na stejnou úroveň poradenství, jako ZFP. Tohle od něj zrovna nebyla fér informace. Jestli on to tak trochu není strach z toho, že se mu začne sypat struktura.

   Podobné informace mám od obchodníků, kteří se rozhodli se své současné firmy k brokerpoolu odejít. Jejich šéfové jim dávají stejné informace. “Brokerpool Vám ty peníze nedá, chtějí Vás jen oklamat, po důchodové reformě skončí, pojišťovny jim vypoví smlouvy apod. Některé věci mají MLM společné, některé fungují odlišně. Stejně tak je to u brokerpoolů.

   Obávám se, že pan Valach se dopustil záměrného zobecnění.

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  • Co pane Špirakusi na oplátku článek (rozhovor) s Vámi v příštích LN a uvést to na pravou míru ? Myslím, že není co ztratit, ba naopak :0)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nechci se zastávat MLM společností plošně a univerzálně. Jsem ale přesvědčen, že i tyto firmy mají na trhu místo.

   Napadá mě jedna otázka: odkud pochází kvalitní spolupracovníci broker poolů? I pan Špirakus tu zmiňoval, že MLM společnosti zaznamenávají přibližně stejný nábor a stejný odliv lidí. Ti lidé tedy zákonitě nastoupí do MLM, tam se buď naučí prasečiny, nebo kvalitní práci (podle struktury, ne nutně podle značky MLM) a potom jsou tu tři varianty – buď odejdou ze sektoru, nebo zůstanou, nebo jdou za větší svobodou a větší zodpovědností do broker poolu.

   Zeptám se zkušených harcovníků z broker poolů. Jak složité je zaškolit a zapracovat naprostého nováčka? Kolik času Vás takový člověk stojí?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Tak toto je úsměvné … :DD

   největší sranda je to, že INSIA – podle mě není ani tak hlavně brokerpool, ale především pojišťovací makléř.

   Uvědomil jsem si to pořádně až nyní, kdy jsme zprostředkovali 1. smlouvu v makléřském režimu. Že INSIA může být pro někoho jen brokerpool, ok, ale podstata je fakt někde úplně jinde…

   Chápu však, že je to těžké pochopit, když se 10 let a více živíte jako pojišťovací agent v MLM… já na to teprve teď (po 4 letech v oboru přicházím). Ale to už jsem zase asi někde jinde :)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account