Zobrazeno 2.787x

Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. This post has been viewed 2788 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 1 rokem a 11 měsíci. This post has been viewed 2788 times

 • Autor
  • Dobrý den,
   prosím o radu, mám smlouvu o obchodním zastoupení s jednou pojišťovnou, kterou se chystám vypovědět. Chci začít spolupracovat s makléři a jedná se mi o jeden odstavec ve smlouvě viz. příloha článek III. odstavec 1b.
   Údajně nesmím oslovit žádného klienta z mé databáze s nabídkou pojištění, protože bych porušila mlčenlivost, alespoň tak mi to bylo vysvětleno. To znamená, že pokud klienta kontaktuji, že má např. drahé povinné ručení a uzavřu u jiné pojišťovny, poruším smlouvu. U pojišťovny pracuji již 19 let a všechny kontakty jsem si sehnala sama, nic jsem nedostala v rámci pojišťovny. Z mého pohledu jsou sice klienti pojišťovny, ale databáze je má. Máte s tím někdo zkušenost, popřípadě kontakt na dobrého právníka z okolí Olomouce? Děkuji za odpověď.

   0

   0
   Přílohy:
   Pro zobrazení přilohy se musíte přihlásit.
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den paní Stejskalová, vše se dá řešit. Napsal jsem Vám osobní zprávu. V případě zájmu mne kontaktujte.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Dobrý den paní Dano.
   Píšete, že máte zájem přejít k makléřům, to je OK, plně Vám to schvaluji.
   Přiznávám se, že mne až překvapuje Váš dotaz, vždyť to by Vám přece měl říci tem makléř ke kterému nastupujete a jeho právní oddělení by mělo udělat rozbor Vaší původní smlouvy.
   Jste si jistá, že v té původní smlouvě, píšete že jste v tom ústavu byla 19 let, není žádná blokace, tedy doba, po kterou nesmíte obor vykonávat? V té době to bylo “naprosto normální” to mít ve smlouvě, tedy nejenom toto, dejte si pozor.
   Myslím, že ta rady výše je ta správná.
   Paní kolegyně, přeji Vám úspěch v novém angažmá, škoda že nejste z Prahy a okolí :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Jsem rozhodnutá dát výpověď, ale ještě nemám vybranou společnost ke které nastoupím. Mám teprve domluvené schůzky s makléři a budu řešit. Určitě nemám ve smlouvě blokaci, jelikož během té dlouhé doby jsem podepisovala několikrát novou smlouvu. Naposledy jsem dost pod tlakem podepsala novou smlouvu 4.12.2018. Pojišťovna nám oznámila, že k 1.12. musíme mít podepsané nové smlouvy, jinak nemůžeme vykonávat dál činnost. To nám oznámila v půlce listopadu a smlouvu jsem poprvé viděla 30.11.2018. Chtěli hned podepsat, sice jsem to odmítla, že si musím smlouvu prostudovat, ale i když jsem se spousty věcí nesouhlasila, nechtěli, žádné ústupky a prý když nepodepíšu, ukončují činnost.Tak jsem podepsala a až nyní zjistila, že je tam 4 měsíční přechodná doba. Prostě lhali, jsem sice pozvaná zítra na schůzku s obchodním ředitelem, ale už se ani nechci domlouvat na žádných podmínkách.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account