Zobrazeno 6.255x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 9 diskutujících a má 14 odpovědí. This post has been viewed 6256 times

 • Autor
  •  Zbyněk Marjanko
   Účastník

   Kolegové, kdo mi poradí, kam nejvhodněji ukládat cca 1000 Kč/měsíčně jako spoření pro děti, na dobu do jejich cca 18 – 20 let, aby měly něco do začátků. Mým oborem je krupobitní pojištění, nikoliv investování,- poradíte???

   Nemám důvěru v akcie, podílové fondy; reálně uvažuju o založení stavebních spoření?!? Díky!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Michal Rizman
   Účastník

   Stavební spoření je sice garantováno ale rodič nemá kontrolu co se v 18 s penezi stane, reálné zhodnocení je k pláči, dostupnost financí v průběhu po změně podmínek už není tak katastrofalní / opatrovnický soud/ , osobně mne nenapadá kam finance zainvestovat pokud je tu odpor k fondům, jsem zvědav na návrhy.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   dobrý den, začnu postupně.

   -St. spořitelny dnes mají úrok od 0,1% po 1,2% s mnoha požadavky a podmínkami pro splnění. Nehledě na vstupní a průběžné poplatky.

   Spořit si na spořící účet je ztrátové.

   Spořit si na termínovaný účet je nezodpovědné.

   -St. spořením prakticky nic nezkazíte Vy ani klient. Má dopředu jasné co vloží, na kolik si přijde na úrocích a st. příspěvcích. Jen bych začal (jako např. u hypotéky) vyjednávat se spořitelnami o prominutí vstupních a průběžných poplatcích.

   -Napadají mě ZERO bondy ( anebo struktuované dluhopisy), Garantované vklady kombinované s investicemi, nebo investice životního cyklu. „Spořit“ si do dětských pojistek je nákladné.

   Navzdory nevýhodnosti se s tím setkávám hodně, bohužel. Dospělí sjednávají svým dětem to, co měli v dětství sami.

   -Pak mi připadají na mysli investice.

   To ,že nevěříte fondům, je Váš subjektivní „problém“. Klient může myslet a vidět vše jinak. Zeptám se: Jak Vy osobně zhodnocujete peníze? S kým se o svých investicích radíte?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Michal Rizman
   Účastník

   Taky je otázka zda jste rodič nebo poradce, protože pokud jste poradce tak je rozhodujicí stanovisko klienta zda třeba část směrovat do OPF, pokud jste rodič je toto bezpředmetné .

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Klatovský
   Účastník

   Teď zrovna řeším stav.spoření pro dceru kamarádky a volím Wustenrot Kamarád+ (300.000 bez poplatku). Preferoval bych investice, ale když je klient opatrný a chce mít své řekněme jisté, řeknu mu svůj názor, ale nebudu ho přemlouvat. Nicméně zastávám názor, že když už stav.spoření, tak bez vstup.poplatku a na plné využití stát.podpory…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    jak jsem psal výše:

    …. začal bych (jako např. u hypotéky) vyjednávat se spořitelnami o prominutí vstupních a PRUBĚŽNÝCH poplatcích…. Ono se může stát toto:

    6. Další obecné podmínky poskytování našich služeb

    Podpisem smlouvy berete na vědomí a vyjadřujete souhlas s tím, že ceny našich služeb jsou uvedeny v konkrétní smlouvě a v Ceníku stavební spořitelny. Pokud si ve smlouvě nesjednáme jinak, použijeme cenu uvedenou v Ceníku stavební spořitelny platném v době poskytnutí služby. V případech uvedených v Ceníku stavební spořitelny Vám vedle naší ceny můžeme účtovat také poplatky třetích stran.

    Aktuální znění Ceníku stavební spořitelny je dostupné v našem sídle, na našich internetových stránkách, na internetových stránkách a u našich pověřených obchodních zástupců.

    V průběhu našeho smluvního vztahu máme právo jednostranně provést změnu Ceníku stavební spořitelny, není-li v konkrétní smlouvě uvedeno jinak. Změna Ceníku stavební spořitelny doplňuje nebo upřesňuje smluvní ujednání v námi uzavřené smlouvě a nemá vliv na ostatní smluvní ujednání. O případných změnách Ceníku stavební spořitelny budeme samozřejmě vždy včas informovat a aktuální znění Ceníku stavební spořitelny zveřejníme vhodným způsobem.

    V případě prodlení se zaplacením dlužné částky můžeme my i Vy požadovat úrok z prodlení. Úrokem z prodlení můžeme my i Vy úročit také úroky po splatnosti.

    Ceny Vám účtujeme na vrub účtu při provádění úkonu, nejpozději však při rušení Vašeho účtu a jsou zaplaceny započtením proti zůstatku na Vašem účtu.

    Cenu za správu a vedení účtu Vám účtujeme jednou ročně, nejpozději k 31. 12. příslušného kalendářního roku, nezvolíme-li jiný časový interval účtování.

    Reálně se stane, že bude poplatek 100 Kč/měs. Proboha, kde poradce dnes chce vzít jistotu pro klienta? To bude dorovnávat ze svého?

    Zbyňku, opakovaně se ptám: Jak Vy osobně zhodnocujete peníze? S kým se o svých investicích radíte?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Josef Soumar
   Účastník

   Dobrý den,

   v podobných situacích mi vyhovuje řešit nejprve podrobný investiční dotazník, finanční situaci a odpovědi klienta. Bez znalosti investičního profilu a hospodaření je doporučení na 1.000 Kč bezpočet.

   Pokud Klient odpoví, že při poklesu 2% by se mu zhroutil svět, jedná se jedinou tisícikorunu, kterou je schopný měsíčně odkládat, nemá rezervu a má úvěry, čeká Vás nejspíš hodně práce, ale pomoc pro klienta bude k nezaplacení.

   V tomto případě bych doporučoval vzhledem k Vašemu zaměření předat obchod Vám důvěryhodnému kolegovi, který se zhodnocováním zabývá.

   O stavebním spoření psal kolega zde:

   Jak na stavební spoření v roce 2015?

   Pěkný den.

   J.S.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Já si ještě dovolím doplnit kolegy o, podle mne důležitý, pohled na tuto problematiku:

   Jaká je dosažitelnost těchto peněz pro dítě?

   Jedná se o to, že každý z nás má vždy, samozřejmě, ty nejlepší děti, které se nikdy nezvrhnou a nevychrupnou za jeden víkend rodinou ušetřené peníze na jeho vstup do života.

   Já dávám klientům otázku, zda oni a jak dokáží sami zabezpečit tyto peníze před dalším skrodospělým pubošem, který jejich dítku doporučí vyplenit účet ke kterému má přístup.

   Již jen z tohoto důvodu NEdoporučuji aby bylo jakékoli spoření či investice napsány na dítko, které si to může v 18 letech vyzvednou bez vědomí spořitele. Bohužel se toto již mnohokráte stalo.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Zdá se mi, že se všichni vyhnuli spořitelním družstvům. ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  PETR HAMADEJ
   Účastník

   Jak vás tak pozoruji tak pro vaše potřeby se nejvíce hodilo spoření do Zlata nebo fond který je zaměřený na investovaní do nemovitostí.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account