Zobrazeno 1.143x

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. This post has been viewed 1144 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Martin Viktora a poslední změna proběhla 3 roky, 5 měsíci. This post has been viewed 1144 times

 • Autor
 •  Martin Viktora 
  Účastník

  Zdá se, že zdravý rozum definitivně zvítězil nad údajným tlakem některých stavebních spořitelen.:-)

  Prezitent Zeman chce mít před návštěvou čínského prezidenta evidentně čistý stůl a tak právě dnes podepsal novelu zákona o stavebním spoření, která ruší povinnost schvalování výběru prostředků nezletilců opatrovnickým soudem. Nyní už zbývá jediné: publikovat tuto novinku ve sbírce zákonů. Tento slavnostní okamžik mohou v nejedné rodině radostně očekávat cca do jednoho měsíce.

  Ale ať těmi dobrými zprávami zase tolik neplýtvám: žádost o výběr musí podepsat oba rodiče: jinak soud. A musí uplynout také oněch 6 let pro získání státní podpory.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Vašek Kott 
  Účastník

  Mám za klienta soudce právě z této oblasti a nutno podotknout, že i oni z toho byli “hotoví”.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
 •  Štěpán Průcha 
  Účastník

  Byl jsem u soudu jako zmocněnec mé sestry a jejího cizojazyčného manžela – takový výslech kvůli 150 tisícům jsem nečekal. Dost mě děsí účet pro stát: státní podpora 14 tis., soudní překlady 8 tis., náklady na soudce – k nezaplacení.

  Nicméně uznávám, že dítě si ochranu SVÝCH peněz zaslouží.

  A jak je to u ostatních finančních produktů na jméno dítěte, tam je ochrana beze změny? Máte někdo zkušenosti, které ústavy u kterých produktů vyžadují při výběru souhlas soudu?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account