Zobrazeno 4.801x

This topic has 9 diskutujících and 14 odpovědí. This post has been viewed 4802 times

• Autor
    • Dobrý den kolegové,

měl bych dotaz.

Mám klienta, který chce uzavřít SS. Jinou alternativu nechce a rád by to měl pořešené co nejdříve.

Moc SS nesjednávám a tak se v nich tolik neorientuji. Má se jednat 2000kč měsíčně vklady. Zajímalo by mě, jestli někde jde snížit poplatek za uzavření, případně jestli některé SS nabízí nějaké bonusové úročení vkladů.

Vzhledem k tomu, že pár diskuzí mám pročtených, tak bych požádal, aby jsme se vyhnuli dizkusi na téma proč SS a ne něco jiného, jak je SS v porovnání s jinými možnostmi neefektivní, apod. Klient požaduje stavební spoření a v budoucnu z něj nehodlá čerpat žádný úvěr.

Předem děkuji za reakce.

0

0
       | Odpovědět privátně
    •  Jindřich Benda
      Účastník

Věřím, že Vás tady za to, že Váš klient chce stavební spoření nebude nikdo pranýřovat. Myslím si, že Stavebko má pořád místo v některých klientských portfoliích. Já ho mám taky. Nedávno jsem porovnával nabídky spořitelen a nejlépe úročí vklady překvapivě Liška. 1,3% p.a. nejsou tam žádné netransparentní bonusy. Vedení účtu bude všude +- stejné. Poplatek za uzavření je nejlevnější při sjednání přes internet (buřinka, RSTS, Liška to nedělá). Liška také bohužel nespolupracuje s třetími stranami (krom OVB), tak je třeba mít nějakého Lišáka se kterým se podělíte o provize. Ten by taky mohl být schopen najít nějakou akci na vstupní poplatek.

1

0
       | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
      Anonym

V ordinaci u lékaře: Ježíšmarjá, pene doktore, vy jste automechanik? To jste měl říct hned, přinesl bych Vám porouchané hodinky, abyste se na ně podíval.

1

2
       | Odpovědět privátně
    •  TP
      Účastník

Mám Wüstenrot, sjednávám Wüstenrot. Z dlouhodobého pohledu několika let mně vycházel nejlépe.

2

0
       | Odpovědět privátně
    • Pokud jde o mého klienta, tak si takové požadavky píšu stranou a pak při akci sjednám smlouvy všem najednou. U SS není kam spěchat, leda když se bojíte, že klient si sjedná produkt jinde.

2

0
       | Odpovědět privátně
    •  Roman Kroutil
      Účastník

Aktuálně nejlépe vychází liška 1,3%. Taktéž bych doporučil počkat na akci. Do konce roku času dost.

V tabulce je základní srovnání. Podrobnější musíte zjistit sám.

2

0
       | Odpovědět privátně
    •  Petr Kielar
      Účastník

Liška má sice nejvyšší sazbu (1,3%), ale při spoření 2000 Kč na 6 let je o něco málo výhodnější využít konkurenčních nabídek, které nabízí snížení poplatku (MPSS pro klienty od 55 let, Wüstenrot pro děti, RSTS a Buřinka pro všechny). Detaily viz stavebky.cz

Rozdíly nejsou dramatické, záleží na dalších preferencích klienta (věk, zda předpokládá (byť teoreticky) úvěr nebo spoření déle než 6 let).

Důležitá může být i jistota/neměnnost podmínek. Tady Liška momentálně vede.

1

0
       | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři

Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account