Zobrazeno 6.566x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 11 diskutujících a má 15 odpovědí. This post has been viewed 6567 times

 • Autor
  • Dobrý den kolegyně a kolegové,

   jak vidíte ohrožení tohoto produktu v souvislosti s uvažovanými změnami. Dokonce se jedná o možnosti, že budoucí změny by mohly zasáhnout i již sepsané a platné smlouvy. Jak to vidíte?

   Vašek Šplechta

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Osobně si myslím, že provést jakoukoliv změnu retroaktivně (zpětně) by nebylo tak jednoduché a možná to ukazuje korekce, která proběhla na přelomu 2003/2004, došlo jen ke snížení podpory.

   Pokud by vymizela podpora, tak určitě budou tento produkt využívat lidé kvůli úvěrům, protože je zde možnost alternativy oproti hypotéce. Myslím si, že jakási podpora ze strany státu zde fungovat bude, protože přeci systém stavebního spoření je o tom, že většina spoří a menšina si půjčuje a když nebude důvod spořit, tak nikdo spořit nebude a pro spořitelny to nebude tak výhodné, protože by neměli levné peníze od klienta.

   Nakonec dle mne stát tyto instituce nepodtrhne tím, že by zrušil podporu. Ono ani v Rakousku ta podpora neni brutální, ale lidé stavebko pořád využívají. V Čr se bude dle mého názoru dál težit z toho, že lidé si na to už hodně navykli.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nemyslím si, že by zrušení, nebo omezení státní podpory mohlo tento produkt zcela zlikvidovat. Jen by uvedlo stavební spoření na tu správnou kolej. Bylo by určeno opravdu hlavně na financování bytových potřeb. Ne na spoření na auto s příspěvkem státu – tedy nás všech.

   Samozřejmě za předpokladu že by zůstal zachován princip – nizké úročení vkladů = nízké úročení úvěrů.

   Současný systém státní podpory neprospívá nikomu a ničemu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Kdyby byla SP zrušena úplně, asi by to vedlo ke konci stavebka vůbec. Lidé by přestali spořit a spořitelny ztratily levné peníze. Došlo by i ke zrušení úvěrů, nebo by se drasticky změnily podmínky. Spousta lidí by na nové bydlení ani nedosáhlo, nebýt drobných překlenovacích úvěrů bez zajištění, díky kterým mohou dosáhnout na hypotéky. Osobně bych SP jen snížil ale nejlépe u všech smluv. To je ovšem zřejmě složitá záležitost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pelant
   Účastník

   Samozřejmě, že prosazení změn, které jsou navrhovány by výrazně omezilo používání tohoto produktu i když si myslím, že by to bylo tak katastrofální jak uvádí kolega nahoře. Podívejme se na to ale ze strany státu. Ten vynakládá každý rok nemalé přostředky na vyplácení příspěvku. Určitě nejsem pro aby se podpora úplně zrušila, ale souhlasím s tím, aby se podpora snížila i u již uzavřených smluv a i když prosazení tohoto návrhu je hodně těžké, možná přímo nereálné, má mou plnou podporu, protože by to výrazně ulehčilo tak napjatý státní rozpočet.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   A je to tu!!

   Další spořitelna rázně přistoupila k možnostem předčasného splacení PÚ:

   S platností od 30. 9. 2013 nebude udělován souhlas s předčasným splacením překlenovacích úvěrů fyzických osob, které nejsou spotřebitelskými úvěry podle zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelských úvěrech (tj. vztahuje se na všechny PÚ FO poskytnuté do 31. 12. 2010 a PÚ FO se zástavním právem k nemovitosti poskytnuté po 1. 1. 2011).

   V souladu s Podmínkami pro poskytování úvěrů Wüstenrot – stavební spořitelny a. s., článek VII. Splácení překlenovacího úvěru, odst. 6 nebude Wüstenrot udělovat souhlas se splacením překlenovacího úvěru, který není spotřebitelským úvěrem, kromě případů:

   ● úmrtí účastníka stavebního spoření

   ● vypořádání SJM v případě rozvodu s doložením Dohody o vypořádání SJM

   ● zrušení registrovaného partnerství s doložením Dohody o vypořádání podílového spoluvlastnictví

   ● prodeje úvěrované nemovitosti s doložením kupní smlouvy s úředně ověřenými podpisy smluvních stran

   V těchto případech bude účtována úhrada za předčasné splacení překlenovacího úvěru v souladu s aktuálně platným Sazebníkem úhrad.

   Z výše uvedených pravidel nebudou poskytovány žádné výjimky.

   Předčasné splacení překlenovacího úvěru před přidělením cílové částky, který je spotřebitelským úvěrem fyzických osob, bude i nadále možné.

   Která další SS k tomu přistoupí?

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • O tomhle jsem se taky teď dozvěděl, když sem vznesl dotaz na refinancování PÚ. Pěkně mě to štve, mohla mi klesnout splátka o 2000 měsíčně. Přitom Wüstenrot jsem měl vždy za rozumnou banku či spořitelnu. Holt jim jde o větší zisk jako všem. Teď mi zbývá jen snažit se co nejrychleji dosáhnout na řádný úvěr, jenže to jejich prapodivné bodování mi to moc neurychlí.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Tak mi ty vtipálci nabídli, že když si navýším úvěr o minimálně 300 000 Kč, že mi refinanc povolí. Nevím na co bych si ale měl půjčovat, dům je dokončen. Chtěl jsem si snížit splátku, ne navýšit dluh.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account