Zobrazeno 273.683x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 27 diskutujících a má 85 odpovědí. This post has been viewed 273684 times

 • Autor
  • Zdraví,chtěl bych se zeptat. U OVB sem od února,chvíli se dařilo,pak uz méně a jestě mě ta práce nebavila. Ke dni 11.8.2011 sem pozastavil živnost a přihlásil se na úřad práce. Žádnou činnost u OVB nevykonávám. Je nutnost vypovědět spolupráci?? Abych pak neměl třeba nějaké potíže od úřadu práce?? Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Proč se Vám dařilo méně a méně, až se vůbec nedařilo? Kde byla chyba?

   Podmínky ukončení spolupráce a možné závazky z toho vyplívající máte ve Vaší smlouvě s OVB.

   Pár lidí tu je co skončili s touto firmou, takže se určitě někdo ozve.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
   • Tak klasika,začnete u znamích u kterých se celkem daří,ale doporučení dají bídné či žádné,protože nechcou s tím někoho otravovat. :) Pak do toho pár klientů,kteří smlouvy zruší,pak že většina lidí se s poradcem setkala či už má a nechce měnit. Asi tak….

    1

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Podle mě ze strany ž. úřadu nebo fin. úřadu sice možná nehrozí, nicméně jste ve smluvním vztahu a napadá mě, čistě teoreticky, co by se dělo, kdyby Vám za nějakého klienta přišly peníze v době, kdy jste na pracáku a měl aktivní smlouvu. Pro úřad práce bude zřejmě směrodatné zrušení Vaší živnosti. Myslím, že na toto jste se měl zeptat, když jste rušil živnost. A pak… pokud tam již nechcete a nebudete pracovat, proč si necháváte živou smlouvu? Já říkám zrušit. :-)

   Jinak, toto je případ stovek dalších. Někteří pouze nerušili živnost a nejsou na pracáku, protože studují. Jsou v podstatě mrtví. Smlouvy ještě platné, činnost žádná, občas z nich někdo něco udělá, když se náhodou něco naskytne. Tisíce příbuzných zmasírovaných, často též poškozených a někdy i nasr… a to mohli být klienti někoho, kdo to má skutečně jako svoji práci.

   15

   3
    | Odpovědět privátně
   •  Petr Babička
    Účastník

    Chápu Vaší předpojatost, ale o opakovanou exhibici Vaší nenávisti k OVB v tomto případě opravdu nejde. A to píšu přes to, že s většinou Vašich komentářů souhlasím. Odpovězte na zcela konkrétní dotaz nebo mlčte. Díky podobným reakcím se většina diskuzí za chvilku zcela mine s původním tématem. Nic ve zlém, ale opravdu to zde není kampaň. (alespoň doufám)

    7

    6
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Ale ono se pane Babičko pravděpodobně skutečně nic nestane, protože nepřijdou žádné peníze a úřad práce bude skutečně zajímat zrušení živnosti. Navíc jsem napsal zrušit, takže moje konečná rada je správná, ne?

     Vám vadí, že jsem si opět přisadil? Ale to se týká skutečně obrovské spousty lidí. Mají normálně živé smlouvy u makléřských společností, které je nabraly a řada z nich to neřeší. Pokud jim společnost neukončí sama spolupráci pro nečinnost, což se u těch, kteří tam občas něco přihodí asi nestává, často zapomenou na to, že jsou někde ve smluvním vztahu. Ze studenta se stane pracující nebo nezaměstnaný a může se objevit problém…

     A za poslední větu se omlouvám, ta sem skutečně nepatří. Je sice pravdivá, ale je to OT, přiznávám. Jinak nenávist skutečně odmítám, jenom mě činnost Vaší firmy (nikoli Vaše)štve a řeším si to po svém.

     8

     2
      | Odpovědět privátně
  •  Petr Babička
   Účastník

   Jestli již dál nepodnikáte, určitě ukončete spolupráci, protože i když nevyvíjíte činnost musíte platit soc.poj a nemocenskou. Dobíhajících provizí se nebojte, to je platba za práci vykonanou v minulosti, s tím Vám poradí účetní.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Vážený pane Babičko,

    cituji …Jestli již dál nepodnikáte, určitě ukončete spolupráci, protože i když nevyvíjíte činnost musíte platit soc.poj a nemocenskou.

    Nemýlíte se? Domnívám se, že povinnost platit zdravotní a sociální pojištění končí okamžikem pozastavení živnosti. Zároveň by měla být tato skutečnost oznámena Zastoupenému.

    Pokud se mýlím, budu rád když to bude uvedeno na pravou míru a budu mít správné informace.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Dokud se bude v OVB učit toto (viz. příloha), tak lidem nebude moc dlouho trvat, než prozřou a půjdou jinam. Alespoň v to doufám.

   8

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den. Na začátku léta jsem začala pracovat pro OVB, nyní jsem na pozici R2. Vzhledem k tomu že jsem studentem na vysoké škole a přestává se mi líbit přístup OVB a poměrně dost výdajů na spolupráci mi bylo zatajeno, chtěla bych skončit. Vím, že ve smlouvě je, že by mi mohli pozastavit výplatu až na dva roky, proto jsem se chtěla zeptat, jak to řešit, aby mi peníze nebyly pozastaveny? Jestli stačí počkat až mi přijdou peníze na účet? Pak jsem se chtěla zeptat, jak to bude následně se storno poplatky, které se strhávají z každé provize, jestli budou někdy zpětně vyplaceny? Předem děkuji za Vaši odpověď. :o)

   2

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Karel Chudoba
    Účastník

    Dobrý den,

    pokud nechcete práci fin. poradce ukončit a budete přecházet, je pravděpodobné, že budete velkou část portfolia překopávat a nebude tedy potřeba na provize čekat.

    Hovořím z vlastní zkušenosti, ovšem je možné, že máte portfolia sjednána jinak. Pokud nám napíšete, jaké a jak jste nastavovala produkty, budou zde účastníci schopni poradit.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, vím, že můj příspěvěk patří nejspíše do jineho vlákna, ale chtěl jsem se s vámi podělit o část našeho rozhoru, který jsem vedl s kamarádkou, která mě zvala na nezávaznou schůzku do společnosti OVB ohledně mé budoucnosti. Po chvíli zpovídání a zjištění, že se o fin. poradenství trochu zajímám mi napsala toto:

   Já:

   být tebou tak si dávám pozor. Hlavně na produkt ižp. některý šéfové jenom honí bankovní jednotky a nabízejí lidem co přivedeš produk na kterým nejvíc vydělají, ne ten, co je pro ně nejvýhodnější. a když ty lidi něco takovýho uzavřou, tak jim to může slušně zavařit.

   Nikola:

   a proc ja ,kdyz ja nejsem klient ?

   ¨nechapu te

   tak tj..a jak ja mam poznat, ze muj sef mu nabizi neco spatnyho

   hm

   to bych tomu musela rozumet a byt v obraze..a ted mam starosti dost se skolou,na toz se zacit pilne ucit vsechno ohledne ekonomiky,co jsem se mela naucit davno ve skole..ale me ekonomika nejak nebere

   A to už prý přivedla cca 20 lidí. Co si o tom myslíte?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    To raději nechtějte vědět… :-))

    4

    0
     | Odpovědět privátně
   • :D

    1

    1
     | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Tento obor totálně klesl na absolutní dno, už ho dělá vážně kde kdo. Minule mě z posezení u vína s přáteli vezl objednaný taxíkář domů a hádejte, co mi začal po cestě nabízet ? Investičko od OVB, kde si momentálně úžasně přivydělává…proč sakra každý nedělá veterináře, chirurga, atomového fyzika ?

    6

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     …se musím smát… nejvíce zprofanované povolání v ČR je taxikář a hned po něm finanční poradce. Taxikář – finanční poradce bude asi absolutní TOP :-))

     6

     0
      | Odpovědět privátně
     • Profilové foto
      Anonym

      Romane, omlouvám se, spletl jsem se…finanční poradci jsou na druhém místě :0)

      http://www.podnikatel.cz/clanky/7-oboru-podnikani-s-nejhorsi-povesti/

      7 oborů podnikání s nejhorší pověstí

      24. 8. 2010

      Daniel Morávek

      Každý obor podnikání má svá specifika a každý Čech má na ně svůj názor. Zatímco některé činnosti jsou vážené, o jiných si lidé myslí jen to nejhorší. Vybrali jsme 7 odvětví, ve kterých se podnikatelé valné pověsti zrovna netěší.

      18

      Sdílet

      Tweet

      Dobrá pověst tvoří nedílný základ úspěšného podnikání. V některých oborech se však získává mnohem obtížněji než v jiných. U řady činností si totiž podnikatelé vysloužili nálepku “gaunerů”, které se ta poctivá část z nich jen těžko zbavuje. Přinášíme 7 oborů podnikání, které nemají u veřejnosti příliš dobrou pověst. Souhlasíte s naším výběrem, nebo byste mezi černé ovce podnikatelů zařadili jiné odvětví?

      7. místo: Trhovci s oblečením, obuví a elektronikou

      Přestože jde o doménu především vietnamských obchodníků, ani český prodejce není na tržnicích výjimkou. Především v devadesátých letech zažívali trhovci se „značkovým“ oblečením, obuví a elektronikou zlaté časy. Češi lační po západním zboží brali vietnamské tržnice doslova útokem a málokdo na sobě nikdy neměl tričko Adidas za 100 korun či boty Puma za 150 korun. Ani tehdy příliš nevadilo, že kvalita kupovaného zboží byla prachmizerná a že třeba boty zpravidla odrovnal první větší déšť. Elektroniku pak na trhu nakupoval jen kaskadér, který rád experimentoval s výboji elektřiny. Na žádné zboží navíc neexistovala záruka a často obchodník již za týden na daném místě stánek vůbec neměl.

      Vietnamští přistěhovalci se tehdy stali symbolem tohoto způsobu podnikání a tato nálepka jim v podstatě zůstala až současnosti. Zatímco však ještě v minulém století byl zájem o levné padělané zboží z tržnic poměrně velký, v dnešní době již dávají Češi přednost dražší kvalitě. Proměně nahrály také pravidelné kontroly, kterým se začaly úřady věnovat s mnohem větší pečlivostí. Výsledkem se stalo zabavování zboží v hodnotách mnoha milionů a uzavírání některých tržnic. Vietnamci se proto ve velké míře přeorientovali ze stánkových prodejen textilu na kamenné obchody s potravinami, ve kterých zaplnili prázdné místo na trhu, které opustili čeští obchodníci. Zároveň došlo k obměně zboží ve stáncích a na tržnicích a zdaleka již neplatí, že co zboží na trhu, to „šmejd“, který se hned rozbije. Pověst trhovců jako prodejců levného aušusu však přetrvá stále. Čtěte také: Supermarkety žárlí na Vietnamce, proto hází špínu.

      6. místo: Majitelé hospod

      Šizení na porcích, podávání nepoživatelného jídla, nalévání podmír, připisování čárek, nepříjemné chování či prodej alkoholu nezletilým. Řadě lidí se vybaví právě tyto myšlenky, když slyší spojení majitel hospody nebo jednoduše hospodský. Nic na této pověsti neubralo zavedení registračních pokladen, velká konkurence v oboru ani pochopení řady podnikatelů, že „náš zákazník, náš pán.“ Že čeští podnikatelé v pohostinství mají co dohánět, dokazují kontroly České obchodní inspekce, při kterých se vždy okolo poloviny případů nalezne nějaké porušení zákona.

      O osvětu se a změnu image se snaží nejen lepší restaurace, které jdou příklad, ale i profesionálové z oboru. Například v televize běžely (a stále běží) pořady, které restauratérům radily, jak se k hostům po všech stránkách chovat a co a jak jim servírovat. Navzdory tomu si kolikrát ještě dnes připadá host při návštěvě restaurace, jako by se vrátil do dob normalizace, kdy zákazník musel držet pusu a krok. Pověst českých hospodských tak zůstává stále pošramocená. Čtěte také: Kouření v hospodách se zvýší, paradoxně kvůli antikuřácké novele.

      5. místo: Řemeslníci

      Řemeslníky potřebuje čas od času v podstatě každý, jelikož ani nejšikovnější čeští kutilové nezvládnou vše. Tuzemští řemeslníci si tak na nedostatek práce rozhodně nemohou stěžovat a často dělají na více věcech najednou, ke kterým si přidávají ještě večerní a víkendové melouchy. Živit se jako elektrikář, instalatér, truhlář nebo zedník není v současnosti rozhodně špatné, avšak nedostatek kvalifikovaných řemeslníků pověsti oborů spíše škodí. Kvůli velkým pracovním nárokům, které na sebe řemeslníci berou, však občas trpí kvalita provedené práce a lhůty.

      Někteří řemeslníci ve snaze mít zakázku co nejdříve z krku ji odfláknou a následné reklamace zákazníků se snaží odbýt. Méně průrazní Češi tak mohou skončit se špatně udělanou pergolou, nekvalitně nahozeným domem, či opět protékajícím záchodem. Pověsti řemeslníků příliš nenahrávají ani ceny jejich služeb. Výměna kohoutku u umyvadla vyjde klidně i na tisíc korun, i když ji zručný instalatér zvládne za několika desítek minut. V očích mnoha lidí si proto řemeslníci účtují za svou práci neúměrně vysoké částky. Čtěte také: Za daňové úniky hrozí vězení, přesto podnikatelé riskují.

      4. místo: Pumpaři a autoservisy

      S příchodem velkých čerpacích stanic se kvalita pohonných hmot sice značně zvedla, stále se však najdou pumpaři, u kterých si řidič nemůže být jistý, zda místo nafty nečerpá toluen s kousky biomasy. Pančování paliv nevymizelo a především benzínky s nízkými cenami vzbuzují mezi zákazníky podezření. Ti se tak raději uchylují k jejich velkým konkurentům, u kterých však zase žehrají na vysoké ceny.

      Samostatnou kapitolou se stalo povinné přimíchávání biosložek do paliv, které před časem v rámci ekologie schválil parlament. Noviny se brzy po nabytí účinnosti zákona zaplnily články o tom, jaké všemožné čachry s biosložkou pumpaři provádějí. Nejde ovšem pouze o pančování paliv. Také velká fluktuace cen pumpařům v očích řidičů příliš kladných bodů nepřidává.

      Velkou roli při pančování paliv hraje mimo jiné fakt, že zákazník zpravidla ihned nepozná, že palivo je naředěno. Pokud se kvůli špatným pohonným hmotách s vozem něco stane, již těžko lze dohledat, kdo konkrétně za to mohl. Na toto hřeší také autoservisy, jelikož naprostá většina řidičů autům prostě nerozumí. Nepoznají tak, zda skutečně došlo k výměně vadných součástí, či pouze k jejich naúčtování. Čtěte také: Vyšší daně v denní realitě: Pivo a benzin o korunu dražší.

      3. místo: Bazary a autobazary

      Zastavárny a bazary běžný člověk jen tak nenavštíví. Bazary jsou myšleny právě malé zastavárny, které prodávají zboží pochybného původu. Češi mají zastavárny zafixované jako místa, kde zloději mohou lehce udat kradené zboží a kde se schází a vyskytují lidé, kteří mají co do činění se zákonem. K prodeji přes zastavárny a bazary nemají lidé v Česku zrovna vřelý vztah. Jednu z výjimek sice tvoří autobazary, které se však navzdory velkému obratu netěší nejlepší pověsti.

      Díky autobazarům se ke koupi vozů mohou dostat i méně majetní občané, kteří by na nové auto neměli dost prostředků. Jenže ani velké autobazary neprovází zrovna nejlepší reference. Jde hlavně o utajování informací, například, že auto mělo bouračku, či o přetáčení tachometrů, které se v některých tuzemských bazarech pořád praktikuje. Že se nejedná o ojedinělé případy, dokazují třeba odhady společnosti Cebia, která ojeté vozy kontroluje.

      Podle ní mělo až 42 % automobilů, které se loni prodaly, přetočené tachometry. Odhaduje se, že z více než tři čtvrtě milionů ojetých vozidel, které se v autobazarech prodaly, jich prošlo přetočením tachometru skoro 320 tisíc. Jak tvrdí společnost Cebia, podnikatelé v oblasti ojetých vozů si díky těmto podvodům vydělali více než 3,2 miliardy korun. Čtěte také: Chcete prodat svůj vůz přes autobazar? Nemusíte dostat ani korunu

      2. místo: Firmy nabízející spotřebitelské úvěry a finanční poradci

      Nejen ve středověku se lichváři považovali za odporné chamtivce, kteří se snaží odrbat člověka až na samotnou kost. Rovněž nyní je lichva zákonem zakázána, přestože její definice se dá označit přinejmenším za spornou. Rozdíl mezi lichvou a ještě půjčkou však není jasně vymezen a pro řadu občanů platí prostá rovnost firma nabízející spotřebitelský úvěr = lichvář. Nic na tomto přesvědčení nemění ani argumenty, že lidé si spotřebitelský úvěr vybrali dobrovolně sami a že jde o dohodu dvou nezávislých subjektů.

      Společnostem, které úvěry nabízejí, hodně uškodily medializované příběhy některých jejich obchodních zástupců, kteří lidem pod snůškou lží vnutili úvěry. Úvěrovým firmám nepomáhají ani srdceryvné reportáže nebohých maminek, které si vzaly úvěr, aniž by si uvědomily, že nemají na jeho splacení. Za několik měsíců je tak čekala exekuce. Média pak ráda odprezentují, s jakou bezohledností úvěrové firmy postupují.

      Podobně jako na firmy, které poskytují úvěry, nahlíží veřejnost též na finanční poradce a pojišťovací agenty. Lidi v nich vidí především sobecké jedince, které vás klidně nechají uzavřít doživotní pojistku na rodinný dům a auto, ačkoli bydlíte v paneláku a váš jediný dopravní prostředek se nazývá jízdní kolo. Finanční poradci, které často finanční instituce odměňují podle uzavřených smluv, proto nemají mezi občany na růžích rozhodně ustláno. Čtěte také: 5 mýtů o českých podnikatelích, který je podle vás nejčastější?

      1. místo: Taxikáři

      Vítězství v anketě o podnikatele s nejhorší pověstí získávají taxikáři, kteří se svým věhlasným chováním vůči svým zákazníkům dostali dokonce do zahraničních průvodců. Brožury varují turisty před českými taxikáři, kteří se mají cíleně zaměřovat na okrádání cizinců. Pro Čechy se stalo zase známým zařízení turbo, které urychluje taxametr a napočítává zákazníkům vyšší částku, než kterou mají doopravdy zaplatit.

      To potvrdily i kontroly České obchodní inspekce z letošního ledna, která našla pochybení u více než 50 % taxikářů. Pověsti taxikářů nepomáhají ani další aféry. Stačí jen vzpomenout případ z poloviny května letošního roku. Dva taxikáři tehdy surově zbili zákazníka, který nemohl dohledat 40 korun na doplacení jízdného. O necelého půl roku předtím zase řešila „válku“ taxikářů na pražském ruzyňském letišti. Taxikáři proto mají hodně co zlepšovat.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
  • Dobrý den. Na začátku léta jsem začala pracovat pro OVB, nyní jsem na pozici R2. Vzhledem k tomu že jsem studentem na vysoké škole a přestává se mi líbit přístup OVB a poměrně dost výdajů na spolupráci mi bylo zatajeno, chtěla bych úplně spolupráci ukončit. Vím, že ve smlouvě je, že by mi mohli pozastavit výplatu až na dva roky, proto jsem se chtěla zeptat, jak to řešit, aby mi peníze nebyly pozastaveny? Jestli stačí počkat až mi přijdou peníze na účet? Pak jsem se chtěla zeptat, jak to bude následně se storno poplatky, které se strhávají z každé provize, jestli budou někdy zpětně vyplaceny? Předem děkuji za Vaše odpověi.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Šárko, to si děláte legraci? Vždyť stejný příspěvek jste vložila před 3 dny …? Dostala jste i několik odpovědí, reakcí … ???

    2

    1
     | Odpovědět privátně
    • Ne, nedělám si legraci, na mé otázky mi v podstatě nebylo odpovězeno. Pan Chudoba mi sice odpověděl, ale radil mi v případě, že bych přecházela, ne v případě, že chci úplně skončit, proto jsem to zkusila ještě jednou.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Tomáš Bílek
      Účastník

      :)) nechte si to vyplatit a pak ukončete. Stornofond nevím, záleží jak máte postavenou smlouvu. Většinou si po dvou letech o stornofond musíte zažádat, aby Vám peníze poslali, když máte ukončenou spolupráci…Samozřejmě, pokud se Vám nějaká smlouva stornuje, budete muset vrátit získatelskou provizi…

      1

      0
       | Odpovědět privátně
     • Co k tomu dodat….nachytala jste se na sladké řečičky a megasliby jako desítky či stovky dalších studentů a dalších potencionálních spolupracovníků.Asi proto se takhle “firma” specializuje při svém náboru na mladé naivní studenty, kteří jim povětšinou sednou na lep…jenže pak se nelze odlepit :-(

      3

      1
       | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Počkejte si, až Vám vyplatí provize a pak dejte výpověď. A připravte si nějaké zdůvodnění, proč neděláte, protože na to se Vás jistě bude někdo ptát. Pokud poté bude nějaké storno, tak jde za Vámi. Jakým způsobem se vypořádává, by mohlo být ve smlouvě nebo Vám na to musí dát odpověď někdo, kdo dělá nebo dělal v OVB. Mohl by na to být použit rezervní fond, ale spíše dostanete tuto stornoprovizi k úhradě. Rezervní fond u Vás ale díky krátké době, kterou pracujete, stejně s největší pravděpodobností nepokryje případné storno, takže rovnou počítejte s tím, že pokud nějaké bude, bude to OVB po Vás chtít uhradit, což je logické.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Dobrý den,

    které výdaje na spolupráci Vám byly zatajeny?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Co se týče toho zatajení, tak jsou to například zkoušky u ČNB, kdy celou dobu mi to bylo předkládáno, že to je starostí OVB, ale když jsem je udělala, tak najednou že se za to platí 10.000,– a tato částka se bude měsíčně strhávat měsíčně po 1.000,– z platu.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jan Rettich
      Účastník

      Jake ze je to uzasne reditelstvi, kde se takto “krasne” zatajuje, lze, manipuluje? Jen pro zajimavost….

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Tipuji LD Zoubek.. ale třeba se pletu.. :-)

       Jinak samozřejmě chápu Vaše rozhořčení, takto zatajovat se nemá, snad bych jim to dal k úhradě! :-D Další stránka věci ale je ta, že obvykle se platí 10.000,- jednorázově, takže můžete být svým způsobem ještě ráda, že snad něco ze své provize uvidíte, když Vám to chtějí strhávat měsíčně, nicméně zbytek (pokud budete mít záporný zůstatek na provizním účtě) budete muset doplatit ze svého.

       A ještě bych to doplnil. Za zkoušky a test u OVB se nic neplatí, těch 10.000,- dostane ČNB za zápis do registru. K tomu, aby tento zápis provedli jste samozřejmě musela podepsat i souhlas s tímto poplatkem, tzn. musela to vědět, pokud si tedy čtete to, co podepisujete. Další možnost je, že to někdo podepsal za Vás, ale to by si asi netroufli, kdo ví. Pokud ano, můžete to samozřejmě napadnout a podat trestní oznámení nebo jak se tomu odborně říká.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Nebojte, smlouvy čtu. Tady jsem ale jinou možnost než podepsat neměla. Bylo to tak, zme mi řeklu, že budu muset udělat testy, abych mohla funkci finančního poradce vůbec vykonávat a že tyto zkoušky jsou pro ČNB. Což je pochopitelné. Když jsem se o tom s nimi bavila, pořád to vysvětlovali tak, že to řeší OVB, tak jsem na zkoušky šla. Když mi přišel dopis, že jsem zkoušky udělala, tak mi bylo oznámeno, že se za to musí zaplatit 10.000,- a že to OVB už uhradila a já mě se to bude po 1.000,– strhávat z provizí, teprve po tomhle vsě jsem musela právě podepsat souhlas. Naštěsti jsem si vydělala dostatek, že po uhrazení 10.000,- mi nějaké peníze zůstanou.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Tak a teď se zapřemýšlejte, vždyť jste si sama odpověděla. Jak můžete podepsat souhlas s poplatkem až po jeho provedení.. není něco špatně náhodou?

       Mimochodem, nic proti Vám, ale asi se radši nemám ptát na to, co to bylo za smlouvy, že? Pochybuji, že hypotéční úvěry…

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Vím, že to bylo špatně, ale byla jsem před to tak postavena, že v tu chvíli jsem nevěděla, jak z toho ven. Vím, že tohle jsem si zavinila sama. A co se týče smluv, tak hypoteční úvěry to opravdu nebyly, copak na tom záleží?

       0

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Rettich
       Účastník

       Vam evidentne ne! :( Ale co Vasim klientum? Dost mozna to jsou Vasi kamaradi, nebo dokonce pribuzni. Jste si jista, ze ty smlouvy jsou i pro ne vyhodne? Oni na to asi neprijdou hned, ale casem urcite.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Nebojte na tohle jsem taky myslela. Nikoho jsem do ničeho netlačila a všichni vědí do čeho šli. Na tohle jsem si dávala pozor, protože vím, že jde hlavně o jejich peníze. Navíc mám někoho na koho své klienty převedu a vím že se o ně dobře postará. Moji klienti o tom už taky vědí. Nechtěla byh je v tom jen tak nechat, protože jak jste řekl, jsou to moji blízcí.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Můžete nám tedy prozradit, co je to za smlouvy (konkrétně)? Docela by mě to zajímalo, případně bych se přiučil, byl bych Vám vděčný.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Rettich
       Účastník

       Troufnu si odhadnout, ze na svuj dotaz Arture odpoved nedostanete. Ale treba se pletu a pani Sarka nas prekvapi…

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Já bych si i tipnul … Paní Šárka ve svých větách prozradila možná více než chtěla :-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • 1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Ano ano. Dostat tolik peněz za tak málo smluv jde pouze několika způsoby. Nejsou-li klienti finančně na takové úrovni, že by si mohli dovolit opravdu velké investice, pak se nám nabízí pouze…..

       Zde si doplňte dle libosti :-)

       Musel jsem to napsat sem. V těch nudličkách je to k nepřečtení :-)

       1

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       V čem je Vaše produkce tak výrazně lepší? Dle mého názoru, to že neděláte ŽP na spoření, neznamená, že jste se posunul do jiného levelu, než jaký reprezentuje Vaše začínající kolegyně.

       Například penzijní připojištění, které vy uvádíte ve své specializaci, má takovou konstrukci, že bych si nikdy ho neodvážil nazvat produktem s vyšším přínosem, než ta rezervotvorná ŽP. Tyto produkty patří do stejné ligy produktů, které jsou určeny pro jiné účely, než aby dobře sloužily těm, kdo do nich posílají peníze.

       Podle mě je výslech kolegyně Šárky zbytečný. Kde je psáno, že posláním kolegyně Šárky je blaho klienta? Možná, že tu smlouvu opravdu četla dobře. V té smlouvě je jasně napsáno, že jejím úkolem je prodávat finanční produkty a ne poskytovat nějaké finanční poradenství. Ona přece nepodepisuje s klientem žádnou smlouvu, kde se zavazuje k nějakým analyticky přesným postupům při předkládání nabídky. A upřímně, klient, který si za poradenství není ochoten zaplatit jedinou korunu, si nic jiného, než nekvalitní službu nezaslouží.

       Neexistuje žádná hranice pro to, co je etická produkce a co už není. To si prosím uvědomte. Hypotéka může vypadat eticky, ale je to jeden z nejběžnějších způsobů, jak si lidé ničí život. Málokdo používá hypoteční úvěr tak, aby významně neohrozil finanční stabilitu své rodiny. To není ani jeden z 10 dlužníků. Finanční produkty jsou prostě zbraně.Většinou velmi nebezpečné. Ale strašně moc záleží na tom, jak se používají a kdo je používá. Netahejme do toho tu pofidérní etiku prosím.

       Ten Zoubek Vám asi leží v žaludku. Ale neměl by. On dělá jen svou práci. A dělá jí zatraceně dobře. Jeho úkolem je prodávat finanční produkty. A on je prodává. A věřte, že po něm zůstane daleko více finančně inteligentních klientů, než po ostatních. Až jeho zákazníci zjistí, k čemu to jejich chování vedlo, tak se zákonitě velká část z nich poučí. Když by neprodal Zoubek svojí pojistku, tak by prodal pojistku někdo jiný, a nebo byste prodal vy penzijní fond. Jakej je v tom rozdíl? Já tvrdím, že žádnej. A o tom klidně veďme diskusi týkající se těch konstrukcí. Jsem připraven to podrobně argumentovat.

       Všechny rady zadarmo prostě jsou deformované zájmem někoho jiného. Až Vám klient zaplatí 20 000 za finanční plán, tak si rozmyslíte podstatně důkladněji, jestli doporučíte ten penzijní fond nebo třeba nějaký akciový podílový fond, když klient bude mít smluvní páku na to, abyste mu vrátil honorář a ještě nárok na odškodnění při podvodech těchto institucí.Ono se to snadno dávají tipy bez zodpovědnosti.

       Berte to jako technickou poznámku. Vybral jsem si v reakci Vás, ale myslím, že na by se to dalo aplikovat stejně na všechny účastníky této diskuse.

       7

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Zoubek mi v žaludku neleží nějak moc hluboko. Dříve to byl Petr Křen, po něm Radím Lukeš, pak Pavel Slezák a nyní Martin Zoubek. Za chvíli to budou jiní, kteří budou dělat 30-50% produkce OVB. Tipoval jsem ho z toho důvodu, že v jeho ředitelství jsou samí mladí lidé a tyto praktiky jsou tam na denním pořádku.

       Souhlasím s tím, že Zoubek dělá svoji práci dobře (obchodně), velmi dobře, vždy jsem toto tvrdil.

       Nic osobního, ale to Vaše rozlučovací diskuzní vlákno začínám vnímat jako fake :-)

       A ano, dělám převážně klasické retailové produkty, které jsou ze stejné ligy a hypotéky nejsou ve výsledku nic pěkného.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Nebyl to fake. Ale když chcete, abych už vypadnul hned, tak se nenechám dlouho pobízet.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Milí pánové, zřejmě zklamu Vaši ješitnost tím, že Vám odepíši, ale zároveň ji posílím, protože nevidím sebemenší důvod prozrazovat, jaké smlouvy jsem uzavírala. Nejen že si myslím, že Vám do toho nic není, ale laskavě neurážejte moji loajalitu vuči mým blízkým. Přišla jsem sem pro radu a ne ke zpovědi. Takže děkuji za Vaše rady, ale tím to pro mě končí. Přeji mnoho úspěchu ve Vašem počínání.

       1

       3
        | Odpovědět privátně
      • Šárko, mnoho z nás tu je ješitných či domýšlivých, zároveň ale víme, že začátečníci často nevědí, co svým blízkým dělají za smlouvy. Ostatně, mnoho z nás, např. já, jsme si tímto obdobím taky prošli. Takže ač zpověď nemusí být příjemná, je pro Vás a Vaše blízké užitečná.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Nic osobního, ale toto mi připomíná klienta, který nechce zaplatit jediným doporučením a co ještě víc, dojde si to sjednat na pobočku sám.

       Jakoby mi říkal: “Tak Vám děkuji za rady pane poradce, já si to teda zajdu sjednat na pobočku. Díky, že jste pomohl Vy mě, ale já Vám pomoct nehodlám.”

       Samozřejmě, na to má i Vy máte právo :-) Tak se mějte hezky, rozhodně jsem se nechtěl dotknout loajality vůči Vaším blízkým, to bych si v životě nedovolil, ale podobných příběhů, jak chtěl někdo pomoci svým blízkým je neskutečně mnoho, je to dáno nevědomostí nováčka.

       A když bych chtěl být na Vás tvrdý – když nedokážete poradit sama sobě (týká se to poplatku 10.000,-) a podepisujete něco s někým, kde na Vás dělají levárny (jak jste sama říkala), tak jak chcete radit klientům, když nedokážete poradit sobě? A jak si můžete být jistá, že Vás naučili dělat tuto práci dobře směrem ke klientům, když na Vás zkoušejí kdejaký fígl…? Berte to spíš na jako podnět k zamyšlení. Hezký den.

       7

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Tak to je docela zásadní, to s Vámi souhlasím. Tato informace každopádně musí zaznít.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
  • Šárko, ale hrozí také to, že na tu provizi můžete čekat také víc, jak 3 měsíce, a pokuď nebudete pracovat, tak s vámi rozváží spolupráci sami, pokuď OVB má povinnou produkci. A pak zadrží provizi až na 2 roky kvůli stornům. Neznám podmínky spoluprace s OVB, ale ani tento scenař není úplně nereálný.

   1

   1
    | Odpovědět privátně
   • S těmi 3 měsíci to vím, sice jsem se to taky dozvěděla až po podpisu asi druhé smlouvy s klientem, což mě trošku zaskočilo, ale jelikož se to řeší přes další instituce, tak to chápu. Všechny smlouvy, co jsem uzavřela, by měly být splatné někdy v nadcházejícím nebo pak ještě dalším měsíci. Snad to nějak dopadne, ale děkuji.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   právě končím u OVB, kvůli lepší pracovní nabídce.

   Nestihl jsem napsat žádnou BJ.

   Máte někdo zkušenosti s odchodem z OVB?

   Co všechno je potřeba zařídit, resp. podat “výpověď”?

   Nerad bych, abych si myslel, že je všechno v pořádku a za rok či dva jsem měl nějaké problémy.

   Tímto Vás chci požádat o Vaše zkušenosti a co všechno jste “zařizovali” když jste odcházeli od OVB?

   S pozdravem

   P.M.

   0

   4
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   mám dotaz, chci odejít z OVB,protože mi bylo ze strany OVB řečeno že to můžu mít jako povinou školní praxi na VŠTE, ale jak šichni píšete jsou to podvody.Proto moje provize byla táke jen 200kč, které jsem ani nedostala. Což mě netrápí, jen se bojím že jelikož jsem ještě neposlala formulář o ukončení poradenství, tak na mě budou vymáhat nějaké peníze. Protože na začátku říkali, že za školení a registrace u ČNB platí za nás OVB 2500kč? A že se to ztrhne z první provize. Tak bych nerada aby na mě přišel nějaký exekutor. A zase na druhou stranu kopii smlouvy nám nedali a ani s těma vedoucíma nechci už nikdy přijít osobně do styku. Za ty četné podvody typu: vedoucí potřebovala před uzávěrkou jednotky a měla klientku, která chtěla Penzijko na 500kč asi a vedoucí jí to udělala na 1000kč a pak vedoucí ze svýho účtu poslala té zákaznici peníze jako bonus od OVB aby to chudák pani měla z čeho platit. Tak právě proto už je nechci nikdy vidět.

   1

   2
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den mě můj vedoucí slibuje výpověď už několik měsíců a pořád se k tomu nemá, ale ráda bych už skončila s jeho praktikami nejsem spokojená. Prosím můžete mi popsat jak skončit u OVB, popř poslat vzor výpovědi a jak to bude probíhat, aby nebyl nějaký problém. Mám pod sebou lidi a chtějí právě odejít se mnou. Je to přítel, dlouholetá kamarádka a kamarád dlouholetý. Prosím o radu a pomoc. Děkuji. Jedná se o získatel Linhart a Zoubkova struktura. Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account