Zobrazeno 5.685x

Označeno štítky: ,

This topic has 7 diskutujících and 10 odpovědí. This post has been viewed 5686 times

 • Autor
  • Dobrý den, chtěl bych lehce podiskutovat o úrazovém pojištění. Zajímalo by mě, mezi jakými produkty na trhu uvažovat, který zvolit, jeho + a – … Budu rád za jakékoli typy =)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tak nevím, jestli Vám tu někdo hned nevysmahne palec.

   Tohle je na dost širokou debatu a myslím, že kdybyste to tady prolezl, tak tu spoustu odpovědí najdete. Uvažovat můžete o jakémkoli produktu, který dokáže pokrýt to, co pokrýt potřebujete. Nejčastěji asi Flexi, Kooperativa 7BN, Uniqa RŽPD, Alianz… a každý má svého klienta. Je to otázka toho, jaká rizika potřebujete krýt, jejich ceny, zařazení klienta dle RS…. atd. Rozpitvat tady celou škálu a u každé psát, jejich plus a minus… pochybuju, že se do toho někdo pustí ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   • Ja nechci rozpitvavat vse do detailu. Mel jsem jenom na mysli.. Napriklad jestli si nekdo porovnaval nabidku pro stejneho klienta u vice pojistoven, tak co z toho vychazelo nejzajimaveji pro klienta. Ja bych potreboval urazovou pojistku pro nerizikoveho klienta s tim, ze potrebuji zabezpecit i pracovni neschopnost… Mam tu smlouvy cca z let 94-98 od ČP a ČP Zdraví a najít k tomu aspoň cenově konkurenčně schopný produkt se mi nepodařilo (při zachování parametru předchozích smluv). Jedná se mi o to, že klient má cca 3 úrazovky a jednu smlouvu na pracovní neschopnost a pobyt v nemocnici..A rád bych to vše začlenil do jedné smlouvy a nejlépe i klientovi ušetřit peníze.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Tak jinak… kde pracujete? Ptám se opět záměrně, protože pokud máte nějakého nadřízeného, tak by Vám měl ukázat, jak se s tím pracuje zrovna na takovém příkladu, který ukazujete. Pokud děláte sám, tak máte pochopitelně problém, protože jste předchozí firmu opustil buďto příliš brzy nebo to byla firma, která se takovou věcí jako je nějaká “analýza” nezabývala.

     První věc, kterou bych se začal zabývat, je to, jestli klient vůbec potřebuje konkurenční produkt v rizikách, která jsou na smlouvě a jestli nepotřebuje rizika úplně jiná. Skoro se mi nechce věřit, že by se to, co popisujete nenechalo parametrově nahradit. K tomu ale potřebuji dost údajů o předchozích (současných) pojištěních. (pokud chcete, tak mi pošlete nějaké údaje nebo skeny do e-mailu, ať jsem alespoň částečně v obraze) soukromý e-mail: roman.kolar@seznam.cz

     Nesoustřeďte se na to, abyste klientovi ušetřil tím, že ho blbě pojistíte, hlavně aby to bylo levnější. Nebojte se, když to nebude chtít platit, on Vám to řekne… :-) Vy musíte klientův postoj nejprve přenastavit a jemu to musí dávat smysl. Pokud se tak stane, pak bude výsledkem pojištění na úplně jiné částky, jiná rizika a jiné peníze a bude spíš doplňkem jeho budoucí strategie, než nutnou úrazovkou, jak je tomu pravděpodobně nyní.

     4

     1
      | Odpovědět privátně
    •  TP
     Účastník

     Nechtěl jsem se vyjadřovat, ale vyjádřím jsem se. Tady je to perpetum mobile imrvere dokola to samé!

     V bodech:

     1) Zeptejte se svého nadřízeného, určitě existuje.

     2) Vpravo nahoře je políčko “Hledat na fóru”

     3) Cenově konkurenčně schopný produkt? Z let 94-98? Od ČP? Zajisté báááááječné krytí.

     Raději než dělat poradenství, se nejdříve v tomto oboru soukromě nebo jakkoli jinak vzdělejte, abyste někoho fatálně nepoškodil. Sorry za jízlivost, ale nemohu jinak. Mně tyto otázky místo hledání a ad1), ad2) příjdou absurdní.

     3

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      On ten produkt ve srovnání s tím, co prodávala ČP později skutečně levnější bude. Pokud jsou tam smlouvy před r. 95, tak ty byly ještě za staré “komunistické” sazby a šel na nich dělat desetinásobek. Ten ale obnášel plnění (už si to nepamatuji přesně) 200.000 SÚ, 400.000,- TN a dobu nezbytného léčení v % z částky 50.000,- (teď opravdu silně hrabu v paměti a nechce se mi to hledat). Za prvé si myslím, že desetinásobek neměl, další roky už bylo pojistné postaveno parametrově jinak. I kdyby to chtěl pan Šmok jen nahradit, tak nevěřím tomu, že to nejde. Otázka je, co porovnává, ale to zatím nevíme.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Tomáši, souhlasím. Padá tady spousta dotazů, dost často neúplných, které jsou vyřešit jedním telefonátem na linku podpory daného ústavu nebo použitím vyhledávání na fóru.

      3

      0
       | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Tohle je prostě úplně o ničem a hlavně o nikom (mám na mysli Vás) palec ode mě …

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  • Stále dokola to samé. Na tuto otázku zde nedostanete jinou odpověď, než jakou byste mohl vyčíst z nekonečného množství řádků zde již napsaných.

   Obecně se asi zaměřte na Flexi, RŽP-D, 7BN, Alianz, Komerční pojišťovnu, Deutscher Ring (prostudování pojistných podmínek jejich úrazovky mě celkem zaujalo). Ovšem dál je to jenom na Vás. Posbírejte si pojistné podmínky, kalkulačky a hurá do toho. Tady Vám nikdo universální řešení nedá.

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  •  ALEŠ KŘEČEK
   Účastník

   Poradím jednu pomůcku, pokud neděláte analýzu.

   Zeptejte se klienta a použijte selský rozum.

   Pane kliente, když budete doma dva měsíce, tak co se stane.Když umřete, komu jste zavázán…

   Zkrátka poslouchejte klienta co vlastně potřebuje, chápu, že po půl roce se pojistnými podmínkami nezabýváte, ale dělejte to jako pro sebe.:)

   Tabulka a nejlepší i nejlevnější pojistka není.

   A.K.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account