Zobrazeno 7.452x

This topic has 10 diskutujících and 16 odpovědí. This post has been viewed 7453 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se spotřebitelským úvěrem od Air Bank a s funguváním jejich bonusové úrokové sazby. V současné době řeším jeden úvěr, kdy základní RPSN je necelých 20% (úrokovou sazbu si přesně napamatuji) a nemůžu klientovi vysvětlit, že je to nehorázná půjčka. On vidí pořád jenom to, že bude řádně splácet a že dostane bonusovou úrokovou sazbu ve výši 9,9% a bude happy.

   Má intuice mi říká, že tahle bonusová sazba je jen reklamní tah a že to není tak růžové, jak se zdá, a že stejně bude mít klient úvěr za 20%. Bohužel nikde na stránkách Air bank nemůžu najít komplexní informace a podmínky.

   Proto bych se chtěla zeptat, jestli mi někdo můžete poradit nebo předat zkušenosti. Zajímá mě, KDY začně banka snižovat úrokovou sazbu, jak dlouho ji snižuje, kdy a za jakých podmínek ji klientovi případně vezme. Zkrátka všechny háčky, které bonusová úroková sazba skrývá.

   Děkuji. Cením si všech připomínek a názorů.

   JK

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Nevím jaké jsou přesné podmínky, ale jako plánovaný podraz bych to neviděl. Prostě pokud je každý měsíc v den splatnosti splatka na ucte banky a banka nemusi posilat upominky, odpusti presne dany pocet splatek.

   At klient koukne na equa bank, ktera pujcuje za nizsi sazbu hned nebo na mbank, která nabízí 9,9 všem

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Wandas
   Účastník

   úvěr je koncipován na těch 9,9 z toho důvodu že počítají až na konci splátek jakési odpuštění 13 splátek a po přepočtu to teprv vyjde na těch 9,9.

   jak správně píšete ve skutečnosti je tam úrok na začátku a v průběhu splácení kolem 20 procent.v sazebníku je úroková sazba 9,9 až 29,9 procenta. takže jsou kryti lichvou 20 procent kdy defacto se nesplácí jistina jak si člověk myslí. po nasypání třeba 18 tisíc , klesne jistina o 5 za rok.

   jediné na co se airbank dá použít je refinancování úvěru, tam ta sazba je reálná. a dá se na těch 9,9 dojít, dřív měli 8,9 teď to nedávno zvedli.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  phephy
    Účastník

    Ještě k refinancování. Chtěli jsme klientovi refinancovat půjčku u Air bank Repůjčkou u Equa a Equa v tomto případě bere v potaz tu vyšší úrokovou sazbu, nepřihlíží k tomu, že má klient možnost dosáhnout úroku 8,9 %, pokud bude včas splácet. To nám bohužel Equa ale neřekla při komunikaci před podpisem smlouvy, v pohodě odsouhlasila nižší bonusovou sazbu, ale klientovi pak poslala k podpisu už smlouvu s takřka 20% sazbou. Opět to ukazuje, že je potřeba se ptát a ptát a ptát, prověřovat a prověřovat.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
  • Hypotéka

   (nechci zakládat nové vlákno, tak jsem umístil dotaz sem) Chodí sem pár odborníků, u kterých si vážím jejich názoru. A tak se opět pokusím rozvířit debatu na moji myšlenku.

   Nevěnuji se hypoteční oblasti, budu tedy psát spíše jako klient / uživatel hypotéky.

   1) jsou tu určitě i lidé kteří znají vnitřní chování bank, takže otázka pro ně nejspíše. Jsou na trhu i banky které dokáží nastavit individuální smlouvu na refinancování ? Nebo raději jedou podle své šablony – typu smluv, které si nechali draze vypracovat u právnických firem a neradi, tvoří smlouvy individuálně. Jedná se o případ kdy klient podniká jako OSVČ, ale nemá ještě daňové přiznání. Teď pro něj nastalo období kdy končí fixace a potřebuje přejít k jiné bance. U té současné (GE Money bank) by se pouze měnila původní smlouva (za poplatek) Protože má zájem o zkrácení doby splácení o dva roky. Refinancovat u vlastní banky nejde. Což i mě zarazilo. Měl jsem za to že banka si vždy najde způsob jak raději klientovi něco nabídne, než aby ho ztratila a dovolila vydělat konkurenci. Takže se řeší jestli existuje na trhu banka, která půjde do “rizika” že klient si dá do zástavy u ní při refinancování nemovitost. Daná hypotéka je ve výši 30% hodnoty nemovitosti. Dle mého názoru by musel být člověk blázen kdyby riskoval nesplácení úvěru, aby přišel kvůli 30% o 100% majetek.

   2) refinancování – pokud jsem jako internetový uživatel brouzdal netem, tak mě vyšlo nejvýhodněji refinancovat u mBanky , dále mě zaujala hypoteční banka a dnes díky reklamě v rádiu – Wustenrot.

   O co jde ? Klient má zájem refinancovat. Vždy řádně splácel (5 let běží hypotéka)Snaží se vyhledat banku které by stačilo čestné prohlášení o příjmu (včetně doložení výpisu z aktuálního účtu) , protože nemá aktuální daňové přiznání a nepodniká déle než 1 rok. Tak tedy která banka se chová nejlidštěji ke svým novým klientům ? :-)

   3)filozofická otázka – pokud by jste byli na místě klienta, co by jste měli za cíl ? a) hypotéku se snažit co nejrychleji doplatit b) hypotéku rozšířit a usnadnit si tak cestu v začátcích podnikání (vytvoříte si podmínky které vám přinesou lepší efektivitu – více vyděláte)

   Díky :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account