Zobrazeno 31.480x

Toto téma obsahuje celkem 43 odpovědí. This post has been viewed 31481 times Do diskuze (21 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Radim Tisoň a poslední změna proběhla 1 rokem a 9 měsíci. This post has been viewed 31481 times

 • Autor
  •  Zbyněk Marjanko
   Účastník

   Dobrý den,

   zajímaly by mě Vaše aktuální zkušenosti s produktem POJIŠTĚNÍ PRÁVNÍ OCHRANY od DASky. Spokojenost klientů? Děkuji!

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vašek Kott
   Účastník

   ano, spokojenost. V konkrétním případě šlo o oblast koupě nemovitosti.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Osobní zkušenost zatím nemám, ale před týdnem jsem si ji sjednal. Budu určitě informovat, pokud nastane nějaká událost.

   Můj kolega ji má cca 6 let, za tu dobu mu již pomohla 4krát. Nikdy mi zatím neřekl nic negativního vůči tomuto pojištění.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Osobní zkušenost zatím od klientů nemám, naštěstí, jen mi připadá nyní zajímavější, nejen cenově, Rodinný právník od AXA Assist.

   Viz tema zde na Poradcích:

   https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/axa-assistance-pojisteni-pravni-asistence-rodinny-pravnik#post-26187

   3

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Ahoj Jirko,

    pojistné podmínky produktu – Rodinný právník jsem ještě nečetl, v čem mají oproti DAS navrh?

    Děkuji za předběžné info.

    Hezký den,

    Artur

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jiří Vařečka
     Účastník

     Ahoj Arture,

     podívej se na ten odkaz zde na Poradcích. Něco málo tam také ještě je, něco máme na webu.

     Obé toto pojištění je opravdu pojištění možných „vzdušných zámků“, ale domnívám se, že vzhledem k rozsahu pojištění, co má AXA, tak je cenově mnohem, mnohem, níže oproti D.A.S. Smlouvu RP dávali dohromady lidé, kteří byli původně údajně v D.A.S. a tak to prý nastavili hoooodně dobře konkurenčně.

     V čem ale já vidím základní rozdíl, tak vlastně v postupu a přístupu. D.A.S. řeší již nastalý problém a AXA dělá předem již i preventivní konzultace. Musím doplnit že velice vstřícné.

     Můj společník již díky RP ušetřil.

     Mimo tyto 2 rozdíly, je ještě jeden. Je to šíře lidí pojištěných jednou smlouvou. Přístup AXA je velice benevolentní. Pojištěni jsou VŠICHNI na adrese pojistníka a pokud pojistník prohlásí, že např. toto je jeho přítelkyně, s adresou v jiném městě, tak je i ona pod smlouvou pojištěna také. Vlastně v případě potřeby teprve pojistník určuje, kdo je pod smlouvou pojištěn (aby třeba se toto neobrátilo proti němu).

     Výluky normální, nedělají rodinné vztahy a právo.

     3

     0
      | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Zatím jsem osobně taky neměl „ostrou“ událost, ale při diskusi se stavební firmou o sporné věci, jsem jim sdělil, že mám DAS a 500 tis na pravniky a jsem připraven se klidně soudit… :)

   – pochopili, že to myslím vážně a přistoupili na moje řešení

   3

   1
    | Odpovědět privátně
  • V minulosti jsem měla DAS na přímo (Rodina+Nemovitost+Vlastník auta+Řidič) a konzultovala jsem s nimi přes telefon pronájem obecního bytu a na žádný limit telefonické konzultace mě neupozorňovali.

   Podobně jako p. Špirakus používám argument: „…mě je to jedno, jestli se budete chtít soudit. Já si na to platím DASku!“ A máte vidět, jak se jednání protistrany vždy obrátí k lepšímu.

   Nyní mám druhým rokem DAS od Uniqa v RŽPD, ale je to jen produkt Rodina s výlukou – Uniqa. Nyní už nejsem obchodník Uniqa, tak si budu nyní sjednávat zase přímo DASku (Rodina+Řidič+Podnikatel/nemovitost zatím nevlastním a auto je mi pronajímáno). Tím, že DAS dělá i obchodní právo pro podnikatele, tak je pro mě zajimavější DAS. Pro naše klienty zaměstnance by naopak byla třeba zajímavější AXA, ale nestudovala jsem ceny a VPP: DAS x RP.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   …mám tam pojištění již 15 let. Když jsem stavěl dům, tak mi D.A.S. pomohla ( během 2 dopisů) vymoci slevu 150 tis. na nepoctivém stavebním podnikateli.

   Dále mi D.A.S. pomohla (během 3 dopisů)rozbít konkurenční doložku jedné nejmenované nadnárodní petrolejářské společnosti ( ve výši požadavku 1 mio CZK za údajné porušení doložky) a byť nejsem pirát silnic mi dvakrát pomohla vyřešit dopravní přestupek, kdy se mne snažili nudící se policisté vydusit…

   Je to specializovaná mezinárodní pojišťovna právní ochrany a v ranku právní ochrany její logo má úplně jinou váhu než logo pojišťovny AXA…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jindřich Benda
   Účastník

   Mám DAS rodina max, platím kolem 380,- DAS mi pomohla vymoci odstupné od bývalého zaměstnavatele.

   Právník to řešil korespondenčně.

   Jinou zkušenost nemám, na to abych řekl, že mám DAS a klidně se můžu soudit si to pojištění ani platit nemusím.

   Navíc se může stát, že protivník má také DAS.

   Uvažuji o tom, že pojištění zruším, nebo si to nastavím pouze na kauzy kolem nemovitosti – tam cítím jistou využitelnost. (pokud to tedy jde)

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Líba Benešová
   Účastník

   Pokud vím, tak se doposud (cca posledních několik let) sjednávala Rodina Max za 5400 Kč, nyní obsahově shodný tarif Rodina stojí 9000 Kč, což je s pojištěním právní ochrany od Axy za 3960 Kč naprosto nekonkurenceschopné. Proto jsem se ptala, kde vylepšovala D.A.S. pojistné podmínky, aby takřka dvojnásobné navýšení ceny bylo opodstatněné.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   • Plná právní ochrana byla rodina max plus za 7800Kč. Té teď odpovídá sazba 9000 Kč.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Líba Benešová
     Účastník

     Tak to mě opravte :-) ale v balíčku Max Plus, pokud vím, byly navíc jen nemovitosti s větší plochou a stavební úpravy vyžadující ohlášku, tedy nic, co by běžná rodina potřebovala pojišťovat. Běžné rodině tedy naprosto postačoval balíček Max za 5400 Kč, který pokrýval všechna rizika, která D.A.S. pojišťuje.

     Od nového roku je analogickým balíčkem Rodina za 9000 Kč, levnější tarif Partner za 7200 Kč vylučuje děti a Single za 4800 Kč je určený jen jednotlivcům.

     Jak to tedy s tou D.A.S. je? Jak pojišťovna vysvětluje takto významné navýšení pojistného, když pojistné podmínky žádné zajímavé novinky nepřinášejí, nebo mi unikly?

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jindřich Benda
      Účastník

      když se tato služba tak zdražila, má podle Vás smysl, abych v pojištění MAX pokračoval i když bych měl zájem jen o pojištění pro případy spojené s nemovitostí?

      Je to u DAS vůbec možné takto pojištění zúžit a nestálo by to nakonec stejně více než oněch 380,-

      Děkuji

      0

      0
       | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Tak toto se dnes, 17.1.2014, v cca 13 hod, objevilo na Facebooku D.A.S.:


   Naše společnost přichází na trh s novými zvýhodněnými balíčky pojištění právní ochrany. Jako první si vám dovolujeme představit balíček „Právní ochrana partner“, který je určený pro partnerskou dvojici a pomáhá řešit právní problémy v běžném soukromém životě. Obsahuje ochranu v rozmezí několika produktů, a to: Právní ochrana soukromí, Právní ochrana řidiče, Právní ochrana vozidla, Právní ochrana zaměstnance, Právní ochrana bydlení, Právní ochrana při úrazu. Pojistné této služby se pohybuje od 600 Kč/měsíčně.


   Opravdu nerozumím slovosledu:

   „Jako první si vám dovolujeme představit balíček „Právní ochrana partner“, „

   Jako první, že to je informace na Facebooku o jejich produktu???

   Nebo jako první, že to mají v ČR ???

   To by ale nebyla pravda, protože již RP od AXA 2013 to obsahuje.


   Pravdo, vylez, ukaž se.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Belas
   Účastník

   Dasku nebrat. Byl jsem u nich pojištěn a už nikdy více stejnou chybu neudělám.
   Když jsem potřeboval jejich pomoc před soudem tak mě hodili přes palubu. Dle pojistných podmínek se pojištění vztahuje jen na případy, které lze dle jejich uvážení vyhrát. Nabidou-li tedy dojmu, že nevyhrajete tak Vám nepomůžou a zdůvodní to tím, že jste v důkazní nouzi, i kdyby jste měli milion důkazu ve Váš prospěch. U soudu jsem stál tedy bez právní pomoci kdy soud mi dal sice za pravdu, nicméně moje argumentace nebyla ničím podložená tak jsem musel zaplatit neoprávněnou fakturu, kdy soud to kompenzoval tím, že jsem nemusel hradit soudní náklady. Kdyby se na mě daska nevysrala a poskytla právní ochranu jak měla, tak jsem soud vyhrál. Teď se soudím s daskou o náhradu škody.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Tomáš Rejzek
   Účastník

   Já se obrátil na tuhle společnost s prosbou o pomoc jak vykostit Seznam.cz a jejich vypatlaný redaktory a o jejich článcích na novinky.cz K diskusím jsem se pochopitelně připojil s vervou vlastní a čekala mě nejedna blokace. Když tý bandě pubertálních blbečků došly argumenty, dostal jsem blokaci na trvalo.

   Proč? Porušení smluvních podmínek. Hrubý vyjadřování a dokonce vyhrožování smrtí na reakci nějakýho dementa co napsal něco ve smyslu „Když nechcete nosit roušky tak chcípněte“ Odepsal jsem mu ve vší slušnosti „Běžte nám příkladem a chcípněte jako první“ Mně to připadlo vtipný a kdo dostal ban? no já kurva!

   Myslíš že se někdo podepíše? Napíše telefon? Třeba na nějakýho šéfredaktora? Ani hovno!

   Obrátil jsem se na DAS po zaplacení jejich „balíčku“ mi přišla odpověď přepsanýho textu, kterej jsem jim vlastně poslal. Došla mi trpělivost a písemně odstoupil od smlouvy.

   Rada toho zkopírovanýho panfletu mě naštěstí stála jen 85,- zbytek 900,- mám zpátky.

   Doporučení? D.A.S. jsou zřejmě nějaký študentíci, ruce pryč!

   Tomáš Rejzek (40)
   603 365 383

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Josef Slavík
   Účastník

   Měl jsem DAS mnoho let.
   Pak jsem cca před 3 lety v hotelu uklouznul na ledě, rozbil si PC, byl jsem ošetřen v nemocnici a DAS mne odkázala na externího právníka a ten se na to vykašlal.
   Jako omluvu mi pak uhradili opravu notebooku.
   Takže jako nárok na čerpání s pojištění odpovědnosti majitele hotelu na neudržované komunikaci, za přítomnosti svědků, RTG hlavy…. ani omylem.
   PS jsem zrušil pochopitelně.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Blaha Ludvík
   Účastník

   Pojištění právní ochrany od Pojišťovny DAS mám již asi 10 let Původně jsem měl produkt rodina. Vzhledem k vysoké ceně a neposkytnutí právní ochrany v době kdy jsem o ní požádal jsem změnil produkt na pojištění bydlení. V tomto ohledu jsem pojišťovnu opakovaně žádal o pomoc při opakovanému protiprávnímu jednání souseda opakovaně až došlo ke škodě přesahující 20 000 Kč. Pojišťovna mi pokaždé poskytla pouze tzv „právní posouzení“ dokonce odmítla poskytnout právní zastoupení manželky i když je majitelkou poškozené nemovitosti. Jedná se o podvodníky , kteří Vám odmítnou plnění smlouvy na základě tvrzení, že oni si myslí, že nemáte nárok na úspěch v právním sporu. Jsou to podvodníci. Navíc si od Vás dovolí požadovat další platby i když Vám žádnou pomoc nikdy neposkytnou, pokud smlouvu nevypovíte dva měsíce předem. Je to obyčejní vyděrači. Pomoc od nich v žádném případě nečekejte.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radim Tisoň
   Účastník

   No, tak za mne jen ty nejlepší. Pomohli nadstandardně s řešením při stavbě RD, při dopravní nehodě, kdy uhradili a stále bohužel hradí náklady s mimořádným opravným prostředkem a dále při vymáhání od Twisto, které tímto naopak negativizuju. Za mne super a doporučuji i svým klientům.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account