Zobrazeno 11.635x

Toto téma obsahuje 10 diskutujících a má 14 odpovědí. This post has been viewed 11636 times

 • Autor
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Dobrý den,

   mnoho z nás vlastní nějakou nemovitost – dům, byt, pozemek, který pronajímá. Zaznamenali jste již: http://zpravy.idnes.cz/trvaly-pobyt-na-radnici-ma-byt-kratsi-hrozi-navrat-nechtenych-pribuznych-1ly-/domaci.aspx?c=A121207_172459_domaci_hv – Otázkou je, kdo tento zákon chce protlačit a proč?

   Čeká nás další změna. Netýká se to jen obsahu nájemních smluv, ale hlubší lustrování nájemníku přes NRKI, BRKI. Samosebou potřebujeme z druhé strany “lepší” zákon o úvěrech obecně, aby nedocházelo ke zbytečným exekucím.

   Nevím, zda se na tomto serveru pohybuje nějaký právník, nebo osoby praxe znalé, aby věci objasnili a upřesnili. V čem se vyvarovat v nájemní smlouvě, či co do ní dát?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Cituji příspěvek z diskuze pod článkem: “Možná by bylo namístě aby lidé bez domova získali jako trvalé bydliště adresu ministerstva vnitra, nejlépe kancelář pana plukovníka Kubiceho aby tak měl všechno pěkně pohromadě a pod kontrolou.” – :D

   Rozhodně jde o lobbing a “prasárnu” (Omluvte mne za to slovo). “Udržujme lidi ještě ve větším strachu než dnes a ovládat je bude o to snadější” – Teď nevím ,kde jsem toto moudro zaslechl, či četl, ale je to přesně tak.

   Jo a ke “zbytečnýmj exekucím” dochází už i nyní. Bohužel.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • No, tak musím říci, že mě pojalo zděšení !!!

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Čím dál lepší,ty zas museli bejt vožralý.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Bokotej
   Účastník

   Dobrý den, můj názor je, že tento návrh je na hraně nebo spíše za hranou,a je dost pravděpodobné, že zůstane skutečně jen návrhem. Ale uvidíme. Nechám-li stranou nepřiměřené “zatěžování” vlastníků nemovitostí, muselo by dojít také k úpravě zákona č.120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a k úpravě příslušných částí občanského soudního řádu týkající se výkonu rozhodnutí prodejem movitých věcí (nacházejících se v místě bydliště povinného).

   Pro případ, že by se tato věc stala skutečností (ale defacto to lze doporučit již v dnešní situaci), lze pro větší jistotu pronajímatele dát do nájemní smlouvy soupis všech hodnotných hmotných věcí stvrzený úředně ověřenými podpisy pronajímatele a nájemce, které jsou vybavením pronajímaného bytového prostoru. Takto pořešená nájemní smlouva by pronajímeteli poskytla silnější postavení v případném řízení o vylučovací žalobě, jejímž předmětem je vyloučení majetku sepsaného exekutorem z prováděné exekuce. Pronajímatel se tak případně vyhne složitému prokazování, co bylo jeho majetkem.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Již ani návrhem. Ministerstvo se po smršti nevole rozhodlo tento návrh nepodávat ke schválení.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Souhlasím s tím, co jste napsal. Jen zrovna včera jsem se na internetu dostala k příběhům lidí, kde exekuce a jakým způsobem probíhala. I když třeba člověk prokázal, že majetek je jeho a nikoliv toho, koho se exekuce týkala, exekutoři řekli, že smlouva je falešná, že je to nezajímá.Ano, ten člověk může požádat exekutora o vyškrtnutí ze seznamu věcí, popř, podat vylučovací žalobu, ale všechno je to už na jeho náklady.Jsou to hrozné příběhy, hlavně z toho důvodu, jak se s nimi jedná, je jdno, jestli jsou v tom nevinně, a to i před malými dětmi.Mají pravomoce větší než policie a to není v pořádku.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Aspoň něco, ještě by měli něco rychle udělat s celým tím zákonem.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   chodí mi na email materiály z JakPronajimatByty.cz / něco podobného, jako mi chodí od p. Tomana/, že dobře sepsat nájemní smlouvu není vůbec jednoduché, že to má spoustu kliček, že to, co se zdá jasné, vůbec tak nemusí být a měl by ji sepsat právník. To jsem Vám moc neporadila, ale mohu vše, co tu mám, přeposlat na email, pokud budete mít Vy nebo někdo jiný zájem a písnete mi ho.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Já bych řekla, že naopak a vytřískat víc a víc.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Dobrý den, také mi to chodí emailem, ale nechce se mi za to platit. Vy jste za to zaplatila a chodí Vám pordobnější info? V naší RK se o aktuální info starají právníci. Pokud můžete, zašlete mi nějaký “špek”? Děkuji

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Myslím, že toto je jen jeden z dalších sobeckých návrhů, kde nikoho nezajímá zásadní “věc” a tím je člověk. Místo toho, aby se někdo zamyslel nad tím, jak zamezit zcela nesmyslným případům, ke kterým při exekucích dochází a snahu na tom něco změnit, volí se cesta, která možná někomu nahrává do karet, ale bez ohledu na vše ostatní. Když jsem si to přečetl, napadlo mě totéž, co pisatele jednoho z těch příspěvků: bydliště Ministerstvo vnitra. Brzo bychom tak v exekuci přišli o všechny Pandury a jiné “výhodně” nakoupené věci. :-) Tento návrh mi přijde asi tak dobrý, jako byla nedávná realizace odečtu procent neplatných podpisů při volbě prezidenta. Jeden “chytrý člověk” zrealizuje výpočtový nesmysl a druhý to ještě obhajuje. Navrhuji defenestraci.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, neplatila jsem za to, tak jako neplatím za p. Tomana a p. Řehulku. Už ani nevím, jak jsem k tomu přišla, asi měli nějakou akci či co.Napište mi do zpráv Váš e-mail, pošlu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Od 1.1.2014 by měl platit nový OZ:

   Odkaz:

   http://www.novinky.cz/finance/308256-novy-obcansky-zakonik-vyrazne-ovlivni-najmy-statisicu-lidi.html

   Výňatek:

   Co lépe ochrání nájemníka

   V některých aspektech nový občanský zákoník poskytne nájemníkovi vyšší jistotu i práva.

   Opravy v domech a bytech

   Například opravy v domě a bytu budou muset být prováděny vůči nájemníkovi šetrněji než dosud. K některým bude dokonce zapotřebí jeho souhlasu.

   Skutečnost, že byt nebo dům vyžaduje opravy, při jejichž provádění nelze byt nebo dům delší dobu užívat, nebude už důvodem k výpovědi nájemníka.

   Bude to řešeno tím, že nájemce bude přechodně po dobu úprav bydlet jinde a pronajímatel mu uhradí přiměřené náklady s tím spojené.

   Podnájem a podnikání

   Nájemce bude moci dát i bez souhlasu pronajímatele do podnájmu část bytu, pokud v bytě sám trvale bydlí.

   Výslovně je stanoveno, že nájemce může v bytě i pracovat nebo podnikat, nezpůsobí-li to zvýšené zatížení pro byt nebo dům.

   Chované zvíře

   Výslovně rovněž říká, že nájemce má právo chovat v bytě zvíře.

   Podmínkou ale je, že chov nezpůsobí pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže „nepřiměřené poměrům v domě“.

   Takovým případem může být například pes, který v noci neustále štěká a obtěžuje ostatní nájemníky. Pak může pronajímatel jeho chov v bytě zakázat.

   Nájemné do úschovy

   Vznikne-li mezi pronajímatelem a nájemcem spor o výši nájemného a nájemce uloží spornou částku do notářské úschovy, nemůže pronajímatel dát nájemci výpověď pro neplacení nájemného.

   Nečinnost při odstraňování vad

   Pronajímatel bude také povinen aktivněji odstraňovat závažné vady nebo poškození bytu, které brání jeho řádnému užívání. Poruší-li totiž pronajímatel v tomto ohledu „hrubě svou povinnost“, bude moci nájemník podat výpověď bez výpovědní lhůty.

   Uvedená práva nájemníků nelze omezit ani nájemní smlouvou.

   Teď otázka:

   Kdo z vás pronajímá byt, dům a má s tím zkušenosti? Myslíte, že se jedná pouze o zlepšení podmínek pro nájemce? Co vlastník bytu? Mě to spíše připadá, že nájemník má všeobecně právo a pronajímatel povinnost.

   1

   2
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account