Zobrazeno 3.702x

Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. This post has been viewed 3703 times Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roman Kolář a poslední změna proběhla 3 roky a 4 měsíci. This post has been viewed 3703 times

 • Autor
  •  Vojta Swaczyna
   Účastník

   Dobrý den, mám takový problém a snad by mi tu mohl někdo poradit. V říjnu jsem nastoupil do pojišťovny (nechci jmenovat) kde mi vedoucí při nástupu jasně řekl že za registraci u ČNB zaplatím já 2000 a firma zbylých 8000. Teď nedávno jsem skončil protože jsem neměl takové výsledky jak jsem doufal a od společnosti mi přišel doporučený dopis že “žádají vyrovnání záporného salda na provizním účtu (rezervní konto)”. Dá se s tím něco dělat, nebo to musím zaplatit ? Říkám, že při nástupu mi bylo řečeno, že to firma zaplatí a ne to, že mi ty peníze pouze jakoby půjčí. Moc děkuji za odpovědi. S pozdravem.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   Máte to písemně ?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Je to naprosto normální postup.
   Domnívám se, že toto bylo součástí smlouvy, ve které jste se zavázal, že pro ten nejmenovaný ústav budete pracovat a pozor, také nosit produkci. Obě věci, doba a produkce, bývají ve smlouvě definované, případně ve smlouvě máte odkaz na směrnici, podle které se toto řídí.
   Musím napsat, že se asi zařadíte mezi skupinu lidí, kteří “neco” podepíšou bez toho, aby si to náležitě přečetli.
   Můžete je požádat o odložení platby, nebo o možnost splátek, ale určitě jim to zaplatíte.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Miroslav Junek
   Účastník

   To, že nechcete červenou sestru České Pojišťovny jmenovat je trošku zbytečné, když si Vás podle jména může každý najít v registru. Není k tomu ovšem co dodat. Pokud je ve smlouvě, že to máte zaplatit, tak to prostě zaplatíte. Pokud to tam není, ptejte se – na základě jakého Vámi podepsaného dokumentu to po Vás žádají.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   To by mělo malou logiku. Podívejte se na to tak, že jste ten, kdo za někoho něco uhradí. Abyste na tom neprodělal zimník, musíte logicky nastavit pravidla tak, aby se Vám ten vklad vrátil. Jinak byste byl charita. To, že Vám to někdo řekl, že ten zbytek někdo uhradí, tomu asi všichni věříme a také by se tak asi stalo, pokud byste v té pojišťovně nějakou dobu pracoval a vytvořil nějaký objem produkce. Jenže tohle nebude ten případ, takže hledejte ve smlouvě, jak píší všichni přede mnou.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account