Zobrazeno 10.742x

Toto téma obsahuje 13 diskutujících a má 17 odpovědí. This post has been viewed 10743 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   pracovala jsem pro společnost axa,nejdřive byla tato pozice oznacena jako administrativni prace ale pak se z toho samozřejmě vyklubalo pojišťovnictví. Ale to už jsem měla vyřízený ŽL,atd,takže jsem to teda zkusila. Bohužel. Nalákání jsem byli na 10tis měsíčně po dobu 6měsíců, pokud budeme dělat to co po nás budou naši manažeři chtít. (žádný plán kde by byly uvedeny počty smluv, nebo objemy které plnit jsme neviděli.) Par smluv jsem tedy udělala,objem dokonce překročila,ale na celých 6 měsíců. Ale po dvou měsících jsem to vzdala a už také přestala dostávat motivační odměny. Asi po roce jsem dala výpověd a dva měsíce nato mi přišel dopis (poslán obyčejně i bez originálního podpisu) o vypořádání, kde po mě chtějí vrátit něco málo přes dvacet tisíc. Nevím co s tím dělat, kusy i objem za ty dva měsíce jsem splnila, na nic takoveho mě ve firmě neupozornili, ale ať používám jakékoli argumenty (komunikuji s oddělením pro pohledávky emailem) stále to chtějí zaplatit.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  TP
   Účastník

   Zase ta AXA :) mohli by se přejmenovat na cirkus AXA, lístek bych si koupil, abych se pobavil.

   Rozhodující je smlouva, kterou jste podepsala. Co je psáno to je dáno. Pokud je ve smlouvě ujednáno v nějakém bodě doplácení nebo penalizace, nic s tím neuděláte. Pokud Vás ovšem penalizují neprávem, sjednejte si právníka, ale obávám se, že oni vědí co dělají. Navíc spoustu Vašich smluv mohl někdo přebouchat a tak vlastně musíte hradit storno poplatky.

   3

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Pokud se nemýlím, pak smlouva je koncipována tak, že pokud ukončíte spolupráci do 2 let od nástupu, pak musíte motivační odměny vrátit. Jedině byste musela prokázat, že při nástupu jste byla uvedena v omyl a to zkusit prokázat svědky. Tuším asi o co se ve Vašem případě jedná a ujišťuji Vás, že nejste sama. Nástupy na HPP pro administrativní pracovnice s pevnou mzdou nebyla jediná zvláštní záležitost. Možná byste mohla alespoň uvést, kterého ředitelství se to týká. Smlouvu jste určitě nepodepisovala v den nástupu, že? Ale dodatečně? Jaký datum podpisu máte na smlouvě o spolupráci a na DPP? Máte již registraci ČNB?

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Jakub Pecha
     Účastník

     Souhlasím, doložky tohoto typu ve smlouvách s pojišťovnami bývají – pokud dojde k ukončení smluvního vztahu do několika měsíců/let, musí se část (nebo dokonce celá) dodatková odměna vrátit.

     Nicméně jak už psali kolegové přede mnou, toto vše by mělo být uvedeno v předmětné smlouvě. Takže se obávám, že se této pohledávce nevyhnete. Zkuste si případně domluvit splátkový kalendář – pokud je ještě čas :-)

     0

     0
      | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

     přímo ve smlouvě o obchodním zastoupení toto nemám, ale zrejme to bude v obchodnich podminkach nebo ve vnitrnich predpisech. ty bohuzel nemam a ani jsem je neviděla na pobocke mi to taky samozrejme nerekli. Ale v zaveru smlouvy je, ze s nimi souhlasim,takze tim se branit nemuzu. Jedná se o ředitelství v Ostravě. V den nastupu jsem je hned nepodepisovala,ale na obou mám stejné datum. Registraci u ČNB mám. Víte, když jsem se rozhodla odejít, tak jsem se s vedením domluvila, ze kdyz jeste donesu nejake kusy ŽP, tak že budu mít vše splněno a nemusím se bát, že bych měla něco vracet. Bohužel jsem si to nenechala dát písemně.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   pořádně si přečtěte smlouvu o spolupráci. Vím, že i jiné společnosti nabízejí motivační příspěvek pro začátečníky, který je nutno vracet v případě ukončení pracovního/”spolupracovního” poměru v nějaké časové lhůtě. Chce to číst veškeré papíry a nevěřit slovům typu – to je standardní papír, nad kterým není třeba moc přemýšlet.

   Ovšem například u UNIQA pojišťovny se to na rovinu uvádí při náboru.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  
   Účastník

   …takže jsem to teda zkusila… Ale po dvou měsících jsem to vzdala…

   Proč ty pokuty nedostávají lidi jako Vy už dopředu, abyste se vy zoufalci furt necpali a necpali někam, kam nepatříte?

   8

   0
    | Odpovědět privátně
  • to já mám také jeden příspěvek,

   Pracovala jsem pro firmu Broker Expert – způsob náboru byl hodně zajímavý a podpisy smluv ještě zajímavější. Nicméně, pod touto firmou jsem vypracovala nějkolik hypoték – cca v hodnotě okolo 40.000 absolvovala jsem školení na hypotečního specialistu a obdržela certifikáty,Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem se dožadovala provizí za svou práci.

   Ekonomickým náměstkem mi bylo sděleno,že jsem žádné hypotéky nedělala a nemám na nic nárok.

   Když jsem tuto záležitost předala právníkovi,tak mu právní oddělení Broker Expert není schopné ani odpovědět.

   celá záležitost se bude řešit soudní cestou, ale pro ostatní bych jenom chtěla upozornit na praktiky společnosti,aby někdo špatně nenaletěl jako já.

   A ještě bych chtěla upozornit na bonusy pro nové klienty – pokud splní objem tak je vyplácen kompenzační bonus – nikdy si jej neberte!!! a ani půjčky od “hodné firmy”

   Protože tato firma udělá vše pro to aby Vám vše naúčtovala zpět a ještě si k tomu nechá zaplatit právní zastoupení – takže pak za “výhodnou pomoc od firmy” zaplatíte jednou tolik!!!!

   7

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Ahoj,

   mám podobný příběh jako Petra L.

   Pracovala jsem pro společnost Axa, pozice byla označena jako administrativní prácovnice, ale pak se z toho samozřejmě vyklubalo pojišťovnictví. Byla jsem u nich jen 4 měsíce. Smlouvu jsem podepisovala v červenci a v říjnu už jsem ji ukončovala. Za tu dobu jsem uzavřela jen jedno penzijko a zúčastnila se jejich školení, za které jsem si zaplatila 500 kč. Za to penzijko jsem nic nedostala, ale neměla jsem ani zájem to nějak řešit, chtěla jsem prostě odejít.

   No a tento týden na Vánoce jsem si přečetla dopis od spol. Previa s.r.o. – Výzva k úhradě závěrečného vyúčtování po dvou letech od ukončení smlouvy.

   Částka je sice necelých 2000 kč, ale má to být jakési vyhodnocení motivační provize.

   Co si pod tím představit?

   Nikdy jsem od Axy žádné peníze ani provize nedostala a penzijko, které jsem uzavřela stále běží.

   Vůbec tedy nechápu, jak jim mohu něco dlužit?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    1. Musím se pozastavit hned u první věci a tou je způsob náboru. Jestli mám jít dělat administrativu a skončím jako obchoďák v terénu, tak to podle mě nese znaky klamavého jednání, ale to je jen můj názor, dotyčná instituce si to jistě obhájí.

    2. Nezná se mi na tom to, že by jste oznámila odchod, nikdo Vám nic neřekl, Vy odešla a najednou vám přišel dopis od jiné společnosti, která vymáhá dluhy.

    V první řadě bych prostudoval smlouvu. O něco se firma, která to vymáhá musela opřít.

    Chtěl bych vědět, co je to vyhodnocení motivační provize? Skutečně jste nedostala dřív os AXA nic? Pokud ne, tak jak můžete nějakou motivační provizi vracet?

    Mám pocit, že s vymahačskou firmou v zádech se někdo spoléhá, že si běžný smrtelník nebude brát právníka (zvláště jde-li o pár tisíc a radši zaplatí. Komunikujte s Axou, ať vám to neprodleně objasní, za co přesně tyto peníze účtuje.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Dobrý den, byla jsem, na základě obchodní zkušenosti, přemluvena k zprostředkování u Allianz. Ačkoli jsem již dááávno měla oprávnění od ČNB a ne jedno, musela jsem absolvovat znovu veškerá školení, která pro mne byla ztrátou času, rozhodně nebyl čas na vydělávání. Chtěli “vytunelovat” mé kontakty z předchozího působiště, nicméně to můj etický kodex nedovoloval: jednak bych mohla “narazit” (v ukončení je přeci všude pokuta…a bla bla), jednak bych se hanbou propadla volat “brý deeen, já jsem teď jindee, pojďte to předělat, bude to sice dražší, zaplatim vratky “tam”, ale blablabla”. Prostě jsem na toto neměla+kolektiv “tunelářů”, které jsem neskutečně štvala, když jsem udělala korektní pojistku pro klienta a nikoli pro pojišťovnu (i na úkor mé+obl.vedoucího provize), takže jsem byla de facto “vyobcována za smečky” a la “s vlky víti” jsem odmítala, psych. nátlak byl enormní a já mám navíc v tomto směru 3.st.invalidity, čímž jsem se netajila, všichni to od začátku věděli. Každopádně: stěhovala jsem se a smlouvu o obch.zast.již nemám. Dohodu o ukončení se mnou podepsal obl.ved. a je tam “Dohoda o úhradě správního poplatku” na což jsem, samozřejmě až teď, vytřeštila oči a nevím, co to ten “správní popl.”je, ale tipuji na 10.000,-registr u ČNB (jen mě administr.převedli, mám jak VPZ, tak PPZ). Upsala jsem se jim ke splátkám uznáním závazku “dodatkových provizí” pro začátečníky. Zbývá mi uhradit 15800Kč, je to již u soudu, chci se bránit těm 10000,-Kč. Myslíte, že to lze uhájit argumenty? 10000,- je první “výplata” po dvou měsících onoho základního školení. Teprvě pak přišel Allin, produkty. Vznik spolupráce 1.2., ukonční k 31.7. Po odečtení těch “dodatkových” a zaplacení daní jsem si leda tak “vydělala” mýnus..:-/

   2

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    V první řadě musíte hledat, co jste podepsala v té první smlouvě. Zda se tam o správním a ostatních poplatcích hovoří a jaké jsou podmínky pro jejich uplatnění. Pokud jste neměnila statut, pak by to neměl být poplatek ČNB, protože se nejednalo o registraci novou, ale její převod.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Vážená paní, nějak se mi to co píšete nezdá.

    Ono to mohlo býti i trochu jinak. Píšete, že máte jak VPZ, tak PPZ, ale ty kolegy, co já znám u Allianz, tak mají VPA. Možná zde je těch 10.000,-Kč. Ono se dnes platí za každou novou registraci a neplatí se za převod registrace.

    No a ten zbytek jsou zřejmě peníze, které Vám Allianz vyplatila tak nějak do začátku, ale nebyly zadarmo, byly něčím podmíněny, např výkonem a dobou spolupráce.

    Pokud jste již dááávno měla oprávnění od ČNB a ne jedno, proč jste šla k jednobarevné společnosti???

    Než jsem to dopsal, tak to tam dal o ČNB i Roman

    :-)

    5

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account