Zobrazeno 8.927x

This topic has 7 diskutujících and 8 odpovědí. This post has been viewed 8928 times

 • Autor
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   … tak ještě jeden pokus ;-))

   Dobrý den,

   ČMSS nám poslala dopis, že ukončuje SS syna z důvodu nepravidelného placení (článek V odst. 1 a 4 VOP 11/1995). Jedná se o bonusové SS s 3% + 50% bonus, pokud nevyužijeme úvěr.

   Proč se ČMSS domnívá, že byl tento článek porušen nikde nepíše a naopak jsem si docela dost jist, že jsme od výzvy z 07/2013 platili pravidelně každý měsíc 0,5% z CČ a tedy k takové výpovědi nemá ČMSS důvod. Rozhodně jsem přesvědčen, že nesplňujeme podmínku, že bychom byli v prodlení 6 měsíců.

   Hledal jsem k tomu něco na internetu, ale zatím jsem nic nenašel. Z Vašich zkušeností, má smysl s ČMSS nějak bojovat, nebo je lepší běžet na opatrovnický soud a peníze si vybrat a ušetřený čas využít na hraní s dětmi?

   Díky

   Petr K.

   PS: Zatím mám v plánu požádat ČMSS o vysvětlení proč si myslí, že došlo k porušení pravidel a požádat je, aby výpověď odvolali. Pokud svůj postup rozumně nevysvětlí, tak se obrátím na finančního arbitra. Ale asi paralelně půjdu na opatrovnický soud …

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ano
   Účastník

   pane Kačenko, tím P.S. jste si odpověděl. Obávám se, že spořitelna neustoupí ze svého kroku. Chce to ze strany klienta důslednější a pravidelný servis o své fin. produkty. Každopádně dejte vědět, jak jste dopadl?

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  • Já bych se bez boje rozhodně nevzdávala.

   Naopak bych se opřela i NOZ.Co když opatrovnický soud rozhodne,že to není ve prospěch dítěte.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ano
   Účastník

   Vyjádřila se mi kdysi pracovnice z centrály spořitelny, že prý nebude zůstatek úročen :(

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   aktuální stav komunikace s ČMSS je následující.

   21.9. podána telefonická i písemná žádost o upřesnění situace, požádáno emailem o VOP1995, které nejsou na webu

   22.9. volá zmatený přidělený poradce … není připravený a rozhovor nakonec vzdává. Při druhém volání je již naučenější a vítězoslavně dodává, že platba za srpen nepřišla v srpnu, ale až v pondělí 1.9.2014. S touto odpovědí se nesmiřuju (to není důvod k ukončení smlouvy, ten je komplikovanější) a trvám na písemné odpovědi. Jako vedlejší efekt komunikace jsem přidán na smlouvu jako druhý zákonný zástupce (žádal jsem o to již před cca 3 lety, tak teď to zvládli) – nechápu proč až druhý, ale lepší než žádný.

   23.9. (resp. odesláno až 26.9.) přichází vyrozumění k podání, kde je profesionálně napsáno co se podle ČMSS stalo (nebyla vložena částka za srpen a proto využíváme bod 4, článku V VOP1995). Jedinou nevýhodou je, že “vyrozumění” není vyjádření ke stížnosti, ale pouze informace – tedy u dozorového orgánu nedostatečné. Přichází také emailem VOP1995.

   1.10. Vyzvedávám si doporučený dopis od ČMSS a volám na infolinku, kde mi paní (profesionálně) chvíli vysvětluje situaci, poslechne si můj pohled na věc (měli počkat až budou dva “výpadky” a pak teprve poslat výzvu abych obnovil a teprve pokud bych neobnovil, tak můžou smlouvu zrušit) a nakonec tvrdila, že vše co jsem řekl předá jako reklamaci.

   Tedy teď čekám na – doufám písemnou – informaci jak se k tomu ČMSS postaví po vyslechnutí mého pohledu. Pokud bude trvat na svém, tak již z principu vyzkouším dohledový orgán – nikoliv finančního arbitra, ale ministerstvo financí nebo ČNB.

   Petr K.

   6

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   MF neni dohledový orgán

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr Kielar
   Účastník

   ČNB s nejvyšší pravděpodobností odpoví, že není oprávněna zasahovat do soukromoprávních vztahů mezi stavebními spořitelnami a jejich klienty. MF asi navíc dodá, že má kompetenci pouze k provádění kontroly dodržování podmínek pro poskytování státní podpory.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Markvart
   Účastník

   Obrátil se na mě včera klient, kterému ČMSS vypověděla smlouvu (podle NOZ s měsíční výpovědní lhůtou) k 31.7.2015.

   Je reálná nějaká kompenzace za nevyužitou cílovou částku?

   Díky…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jindřich Benda
    Účastník

    Nevím o žádném případě, kdy by Liška nějakou kompenzaci poskytla. Ale pokud by nastal případ, kdy má klient zaplacenou cílovou částku třeba 5 MIO a naspořeno pár set tisíc, tak by určitě vypovězením smlouvy mohl být poškozen. V takovém případě by mohl zkusit Lišku požádat o vrácení poměrné části poplatku za CČ. Liška pravděpodobně odmítne a navrhne klientovi zpětvzetí výpovědi a přechod do aktuálního tarifu. Nebo rozdělení cílové částky,na dvě smlouvy. U jedné výpověď a u druhé pokračování ve spoření.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account