Zobrazeno 88.733x

Toto téma obsahuje celkem 180 odpovědí. This post has been viewed 88734 times Do diskuze (50 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Maxmilián Sup a poslední změna proběhla 6 roky a 2 měsíci. This post has been viewed 88734 times

 • Autor
  • Zdravím kolegové,

   pracuji ve spolčnosti OVB na pozici R2. Nemám zatím žádnou svou strukturu a chtěl bych odejít. Nelíbí se mi totiž býti loutkou a nástrojem na splnění sledováku a být tlačen do psaní jednotek skrze IŽP. Bohužel jsem se dozvěděl, že když člověk u OVB skončí, nemůže 2 roky dělat v oboru, aby pry neprozrazoval firemní „know-how“. Nevíte co je na tom pravdy? Děkuji za jakékoliv postřehy.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Firemní know-how založené na náboru všech mladých lidí v okolí, protože ti ještě nemají žádné IŽP, které by se do nich mohlo natlačit? :-) Doufám, že Vám tu někdo dá odpověď, jestli toto platí i u Vaší pozice.

   9

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Koukněte se do smlouvy. Když už jste ji nečetl při podpisu, přečtěte si ji aspoň teď při ukončování. Mimochodem nečíst smlouvy je blbá vlastnost někoho kdo chce radit jiným …

   R2 … výpovědní lhůta 1-3 měsíce podle počtu roků co jste v OVB (to není ze smlouvy, to je ze zákona). V té době nedělat nic … určitě Vám nový vedoucí poradí jak to vyřešit. V OVB Vám bude pozastavena provize na rok či dva … teď už nevím.

   Pak byste dva roky neměl nic dělat. Jste malá ryba, pokud se na Vás někdo nazaměří, tak se Vám nic nestane. Rozhodně bych se ale nenechal uchlácholit, že Vaše smlouva je nemorální apod a proto neplatná – to byla předchozí verze.

   Jinak na toto téma najdete spoustu článků na internetu …

   11

   0
    | Odpovědět privátně
   • Samozřejmě máte pravdu. Bylo to přes kamaráda, se kterým jsem chodil do školky i na střední a prostě jsem všemu nějak věřil a automaticky podepsal. Byla to chyba….pracuji u nich teprv 3. měsícem.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Obávám se, že tady nejde o výpovědní lhůtu, ALE o konkurenční doložku. Co jsem se setkal, tak Kapitol 6 měs., ZFP 12 měs. atd. Proto bych se nedivil těm 2 rokům…

     1

     1
      | Odpovědět privátně
     •  Martin Blecha
      Účastník

      tak to je ale naprostej masakr… mít podepsanou konkurenční doložku bez odstupnýho. To teda nepotěší – další důvod číst si pečlivě vše co člověk podepisuje.

      1

      1
       | Odpovědět privátně
      • Naprostá pravda. Ono i některé jiné věci jsem se dozvěděl až nyní…hodně věcí se na začátku zatají.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Lukáš Vaněk
       Účastník

       a jak je to s případnám prosazovanim sankci u techto mlm společností v pripade práce i jine spolecnosti?

       slyšel jsem že některé smlouvy jsou neplatné, protože jsou nevyvážené? nemyslim ted ovb..

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jsou často v tzv. konfliktu s dobrými mravy, protože mají nepřiměřené sankce a velmi často neexistuje důvod pro konkurenční doložku, neboť firma nedisponuje prokazatekným know-how, které by obchodník nemohl získat zcela zdarma jinde. OVB tento spor prohrálo a svoje smlouvy upravilo. Zatím to nikdo nezkoušel, takže ani nikdo neví, jak by to dopadlo. Já tvrdím, že OVB nemá žádné prokazatelné know-how nebo nějaký patent, který by takto muselo chránit. Navíc by muselo prokázat, že to ten člověk používá ve své práci. To, že dělá u jiné firmy a dělá to podle toho, jak to dělají tam, není podle mě porušením know-how. Celé to není nic víc, než ochrana bussinesu nehorázných rozměrů za každou cenu, především za cenu strachu před soudním sporem. Jediné know-how, které tu vidím, je profesionální oblbnutí především mladých lidí.

       6

       0
        | Odpovědět privátně
     • Dobrý den,

      toho bych se opravdu nebál. OVB nejeden spor prohrálo, kvůli nevyváženosti. OVB může a má právo na vymáhání konkurenční doložky, ale musí Vás ekvivalentním opatřením odškodnit. Dle soudců to odpovídá polovině průměrného měsíčního výdělku daného poradce.

      Pokud máte zájem o přestup jinam a bojíte se doložky, naše společnost Vám ráda zajistí advokáta.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
    •  Ricky_Martin
     Účastník

     Dobrý den,

     Pokud u OVB pracujete pouze 3 měsíce, tak ukončená je na místě nejlépe hned. Ale k otázce….. OVB má výpovědní dobu 6 měsíců, takže do té doby by jste neměl pracovat jinde. Váš nadřízený Vám pošle výpovědní dokument, který vyplníte, pošlete ho doporučeně na centrálu do Prahy a po 6-ti měsících dostanete dopis, ve kterém se dozvíte, že spolupráce byla ukončena, a tudíž v té chvíli můžete již ke konkurenci. Pozor na jednu věc- smlouva se nedá ukončit jednostranně, takže musíte těch 6 měsíců čekat a pracovat nebo nepracovat po výpovědní dobu pro ně. V roce 2014 měli takové smlouvy,ale myslim, že to bude podobné i teď, každopádně si ji přečtěte má jen pár stran.Přeji Vám kladné vyřízení bez komplikací.

     ¨Pekný den :)

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jakub Markvart
      Účastník

      Omlouvám se, ale neodpustím si pár poznámek :)

      Za 1. reagujete na 3 roky starý příspěvek, ale dotyčný jistě ocení snahu :)

      Výpověďní dokument byl pokud vím ke stažení na portále OVB… První dopis chodí dřív a sice o doručení výpovědi a právě informace o 6 měsíční výpovědní lhůtě (možná se teď změnilo)

      Ukončení smlouvy výpovědí je právě jednostranný právní úkon…. Pokud by se neukončovala spolupráce jednostranně, šlo by o dohodu (pár jsem jich od OVB viděl) a na tu se naopak výpovědní lhůta nevztahuje, je možné tedy „přejít“ hned. Zůstává ale otázka „konkurenční doložky“, ke které je tu několik samostatných diskusí.

      Závěrem, stále mě udivuje, že někdo čte smlouvy až v době, kdy je třeba se z ní vyvázat :)

      S pozdravem,

      1

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Dobrý den pPetře, pochopitelně, že máte pravdu, přesto bych k tomu něco napsal. V momentě, kdy člověk takovou smlouvu podepisuje, nemůže znát zdaleka aspekty tohoto oboru z širšího pohledu. A protože je nezná, nemůže přemýšlet o tom, že by za nějaký čas chtěl tu samou práci dělat tak trochu jinak. proto jste to podepsal kdysi Vy, proto jsem to kdysi podepsal já a proto to podepsalo tisíce dalších i přestože to četli. Prostě chtěli to dělat a měli málo informací. Až budou společnosti říkat při náboru totéž, co říkám já, že existují i jiné systémy práce a že se musí sám rozhodnout do kterého vstoupí a který mu vyhovuje, pak tomu budu říkat fér hra. To, jakým způsobem byl znáborován Jakub, fér hra rozhodně nebyla. Jistě, že ho to neomlouvá a bude to pro něho velkým poučením do života a buďme rádi, že toto poučení nastalo tak brzy a nebylo tomu při daleko drastičtější situaci. Strčit někomu smlouvu pod nos, když je mu 18 bnebo 20 se slovy, to ani nemusíš číst, to je kvůli registraci do systému a přístupům, je možná ještě větší prasárna, než někomu udělat IŽP na 5 tisíc jako nejvýhodnější věc na ukládání peněz. To, co jsem popsal, je naprosto běžná praxe.

    4

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Petr.Kačenka .
     Účastník

     Dobrý večer Romane,

     mohl bych Vám dát pod nos, se slovy že nemusíte číst, že je to jen kvůli registraci, nějakou směnku, nebo darovací smlouvu? ;-))

     Chápu co chcete říct, ale … nezlehčujte sílu podpisu. Až se jednou akcionáři OVB rozhodnou, že všechny své bývalé poradce s aktivním záznamem v ČNB na jinou firmu proklepnou a předají podklady pro vymáhání nějaké právní kanceláři, to bude teprve legrace ;-)

     Petr

     8

     3
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Ale Petře, mě je skoro padesát a s něčím jsem se v životě na rozdíl od těch mladých lidí potkal. Velmi často jsem dojel právě na to, že jsem prostě jen někomu věřil. A když říkám někomu, nemyslím, tím nějakou neznámou osobu, ale třeba člověka, s kterým jsem se znal dost dobře několik let. V žádném případě jsem nezlehčil sílu podpisu. Kritizuji způsob získání toho podpisu, aniž bych tím snímal vinu toho, čí ten podpis je. Ten se pochopitelně svým podpisem k něčemu zavázal. Ale zároveň byl uveden v omyl. Možná je na to ani nikdo nepřipravil. Je to jedna z prvních zkušeností… Stejně tak bych mohl napsat, že se tu zlehčuje síla ústní smlouvy. Byly doby, že když si dva něco řekli, tak to taky platilo. Dnes se takovému člověku, který důvěřuje říká, že je hlupák, naiva nebo pitomec, přitom právě jeho jednání vychází z jeho podstaty. Proto se velmi častou a snadnou obětí stávají dobrosrdeční, poctiví a féroví lidé, kteří nepřemýšlí o tom, že to někdo dělá proto, aby je „natáhnul“. Právě proto je toto tady velmi smutné čtení, protože je plné falše. Poctivým lidem se říká blbci. To je velmi smutná vizitka naší společnosti.

      Jinak, legrace to pochopitelně v případě vymáhání právní kanceláří být může. A věřte, že bych do toho sporu šel i za cenu, že ho prohraju. Ostatně jednu předžalobní záležitost mám na stole. Kdo bude žalovat některé školící obchodníky OVB za to že mystifikují své ovečky? Tohle by byl první bod, o který bych opřel svoji obhajobu. Uvádění v omyl má v príávním řádu také pár řádek…

      Je to smutné čtení a podívejte se, kde má podstatu…. kdyby se lidé k sobě chovali férově, toto vlákno by vůbec neexistovalo…

      6

      0
       | Odpovědět privátně
      • Bohužel mám zkušennost že 99% lidí nečte pojistnou smlouvu při jejím podpisu, natož aby četli VPP a to jsou i lidé, se kterýma jednám poprvé, takže mě neznají. Mám snahu to se všema alespoň zběžně projít a zkontrolovat, aby věděli co a kde podepisují, ale někteří se hned vrhají k podpisu a víc je nezajímá. Nechápu.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Máte Pavle jistě pravdu, moje zkušenosti jsou obdobné. Jen při podpisu smlouvy zůstane klientovi její kopie doma a k té má kompletní pojistné podmínky. V nich se dočte o možnostech, že může odstoupit do 8 dnů nebo do dvou měsíců v 8denní lhůtě a pak v šetitýdenní lhůtě před splatností. Tím je celý proces zakončen. Když podepíšete takovou smlouvu u takových společností, o kterých se nyní bavíme, tak smlouvu dotyčný podepíše (často se slovy, že je to jen formalita) a pak ji třeba čtvrt roku nemá. Takže si ji ani nemůže po podpisu přečíst, natož ji vypovědět z důvodu, že se mu na ní něco nelíbí. A znovu budu psát totéž. Souhlasím, že je to jeho chyba, podepisovat to neměl, na druhé straně nemůžu nevidět tu nefér hru, která se s budoucím obchodníkem hraje. Jestliže odsoudíme jednání člověka, který to podepsal, aniž by se dožadoval toho, že si to půjčí na týden domů, pak musím odsoudit i firmu, která ho tlačí do takového jednání nebo takové jednání podporuje.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Výpovědní lhůta 6 měsíců od prvního dne následujícího měsíce, ve kterém byla výpověď podána.

    OVB si vyhrazuje právo na pozastavení provizí na dobu 24 měsíců ode dne podání výpovědi.

    Konkurenční doložka je 1-letá. Z toho tedy vyplývá, že nesmím dělat pro konkurenci ještě další rok a půl od prvního dne následujícího měsíce kdy jsem podal výpověď.

    2

    2
     | Odpovědět privátně
  • A ono je firemním know-how prodávat IŽP? Nekladli vám nikdy do hlavy nezávislost FP?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Lukáši, to se tu budeme jen opakovat. Jistě je v OVB řada obchodníků, kteří to dělají dobře. Ale ne každý z těch stovek náborovaných mladých lidí se dokáže během chvíle zorientovat a to, že se tam mrská jedno investičko za druhým, honí body a postupy, je prostě nevyvratitelný fakt. V posledním měsíci jsem mluvil s několika lidmi, kteří u OVB dělají a bylo to jedno a totéž. U nás (a jak jsem si všiml i jinde v republice) je většina obchodu OVB založena právě na náboru mladých lidí, kterým se neřekne pravda, resp. se jim řekne jen to, co potřebují k tomu, aby zmasírovali své známé, prodali ji IŽP a přivedli své kamarády do obchodu.

    Jakub patří bohužel k těm málo, kteří si nenechali namazat med kolem úst a zajímali se o to, jestli vše, co mu bylo předloženo, je pravda. Takže je spíše vyjímkou mezi těmi tunami ostatních, které toto vůbec nezajímá a za chvíli po nich zbude jen popel a spousta zkažených klientů. Bohužel OVB má obrovský počet lidí, kteří tam nejsou proto, aby tato práce byla jejich životním posláním nebo alespoň profesí, ale jen kvůli honbě za prachama a strukturou. A ti, kteří se v rámci OVB tohoto nezúčastňují, mlčí.

    14

    2
     | Odpovědět privátně
  • Co jsem slyšel naposledy, když jsem se zabýval problematikou zrušení spolupráce u známého – také u OVB – , taky měl kvůli tomu strach to zrušit. Z jiných stran, jsem zase slyšel něco ve smyslu „Zábránit v podnikání ti nikdo nemůže, to je nezákonné omezování“. Tak nevím.

   3

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Tohle ještě nikdo (jak píši níže), právě nevyzkoušel. Jasná je jedna věc. OVB už jednou tento spor prohrálo. Tím se pochopitelně vytvořil zcela jasný precedens, že kdokoli další by mohl zcela klidně z této společnosti v naprostém klidu odejít. Takže zcela logicky musela přijít změna takové smlouvy. Jestli ony změny jsou dostatečné na to, aby obchodník odešel z případného sporu s postihem, nikdo neví. Bylo nutné opět vytvořit strach, což by v případě té původní smlouvy už jaksi nešlo.

    2

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý večer,

   koukal jsem do nové smlouvy, kterou pravděpodobně máte i Vy. Bod 13.4 stanovuje výpovědní lhůtu šestiměsíční a začíná běžet následujícího prvního.

   Bod 11.3 stanovuje dobu konkurenční doložky na dvojnásobek výpovědní lhůty.

   Bod 12.1 stanovuje výši pokuty za každé porušení – vnímám jako za každé sjednání smlouvy – až dvojnásobek průměrného ročního platu …

   Petr

   7

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Tohle přece nemůže u žádného soudního sporu projít. Je to jednoznačně nepřiměřená pokuta, která nemá opodstatnění a odporuje dobrým mravům. Obchodník udělá jinde pojistku na byt a OVB ho potrestá dvojnásobkem ročního platu? Co je tohle jiného, než naprostá demagogie a šíření strachu? Opodstatnění pro takovou pokutu, zvláště u člověka, který to nedělá dlouho, neexistuje.

    Tohle pochopitelně nemířím na Vás, ale úplně jinam…

    1

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Ke konkureční doložce se vztahuje toto ustanovení o pokutě: 200% ročního průměrného příjmu max. však 500.000 ,- !!!

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     V pořádku Arture. Když tedy vydělá 250 tisíc za rok, tak dvojnásobek je 500.000,-. Stačí, když udělá jednu smlouvu u konkurence a tím po něm může být vymáhána tato částka. Neříkám, že bude, ale může. Prostě 200% je pro mě zcela neadekvátní částka odporující dobrým mravům z hlediska toho, jaké know-how dostal… Když už jsme u toho, co dostal za tuto částku, co by nedostal jinde zdarma?

     2

     1
      | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   A čím je to vyváženo?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Petr.Kačenka .
    Účastník

    ;-)

    pokud dá výpověď OVB je tam platba 2% roční provize * počet let u OVB

    pokud výpověď dá spolupracovník není tam nic

    8

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
     Účastník

     Konečně první informace od Vás, která není chybná, v tomto diskuzním vlákně.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Pokud to dobře chápu, chci-li odejít z OVB a dělat v jiné např. menší a kvalitnější firmě, která není propletená MLM, tak jsem s prominutím v ….., jelikož rok a půl musím sedět na zadku? Absolutně nechápu, jak může být výpovědní lhůta 6 měsícu, když tam dělám teprve od konce Dubna.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Být Vámi bych si tím hlavu moc netrápil. Jestli se nepletu, tak by museli prokázat jedinečné know how a informace, které jste využil v následné činnosti. A rozhodně se Vámi nikdo zabývat nebude, pokud jste byl na pozici, ze které každý rok odcházejí stovky lidí ze stejných důvodů. Před Vámi takhle odešlo už několik tisíc lidí. Smlouva je strašák. Náklady na nějaký postup proti Vám vysoce překračují sumu, kterou by si na Vás vzali v případě úspěšného uplatnění těch sankcí.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • V menší firmě pracovat můžete, ale ve kvalitnější, to už je diskutabilní. Kvalita vaší práce se bude odvíjet od vás, ať už v OVB, nebo jinde. Za to žádná společnost nemůže.

       1

       7
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Musím nesouhlasit, kvalita práce zpočátku hodně záleží na vedoucím, jaké informace Vám vůbec poskytuje a proč? Je také finančně motivován vašimi OBCHODNÍMI výslekdy? Je dost pravděpodobné, že i Vy dodnes dostáváte nesprávné nebo nekvalitní informace. Můžete za to Vy? Ne. Může za to OVB? Ano i ne o tom se dá diskutovat. Může za to Váš vedoucí, ANO…

       6

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Kvalita práce se odvíjí od informací, které nový obchodník dostane. A bude dost velký rozdíl v rámco OVB, jestli bude pracovat pod někým, jako je Artur a nebo pod někým, pod kým nyní pracuje Jakub. On ho totiž bude kopírovat, takže pokud na prvních schůzkách uvidí, jak je báječné shodit starou kapitálovku s TÚM 5% a udělat místo ní IŽP, bude žít v domění, že přesně takto se to má dělat. A teď mi řekněte, jak má postupovat obchodník, který po nějaké době přijde na to, že to není pro klienta to pravé ořechové a že byl v rámci bodů a provizí klamán….

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • O kvalitě OVB vypovídají testy poradenství, takže to není třeba řešit.

       Pokud by byla vymáhána konkurenční doložka, pak by, v rámci vyváženosti a reciprocity, po dobu znemožnění práce musela firma odešlému poradci vyplácet jeho průměrný příjem z minulých dvou let.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Domnívám se, že nemusela. Zaměstnanecký vztah se řídí jinými zákony, než OSVČ, jak tu napsal Artur. Obchodník by musel nejprve prokázat, že přinesl firmě obchody, které budou pokračovat i po jeho odchodu. To je u provizně placeného poradenství prakticky nemožné, protože když toho klienta vytěžíte, těžko v dalších dvou letech bude nějaký výrazný obchod. A i kdyby byl, a dotyčný by v tomto uspěl, pak z rozhodně nebude brát průměrnou mzdu za minulý rok, ale pouze nějakou část z takto provedených obchodů.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr.Kačenka .
       Účastník

       Romane,

       i u provizně placeného poradenství máte tok peněz v dalších letech. U POV a HAV máte následnou provizi každý rok cca 10%. U Domácnosti máte taky cca 10%. Ono i u životek je následná provize – až 3% z ročního pojistného.

       V těchto případech bude tok peněz do společnosti pokračovat i po odchodu obchodníka – tedy pokud se pojistky nepřesmlouvají nebo aspoň nezmění sjednatel.

       Petr

       7

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Petře, to je naprosto v pořádku, máte pravdu. Jenže 10% není 100%, takže nemůže dostat svoji průměrnou mzdu za poslední rok, pokud se neživil čistě pouze smlouvami jako je např. POV nebo průmyslem. Takových je nás tu většina, zvláště pokud se jedná o odchodníka z OVB, tak takový člověk snad ani neexistuje. A pak je tu druhá věc, zda takový obchodník má odvahu do toho jít. Myslím, že většina ne, pokud chce přejít jinam a v činnosti pokračovat. Ti, co nepokračují za sebou nemají většinou takový kmen, aby jim stálo za to, vstoupit do takového vymáhání. Ten zbytek je naprosto mizivý, přesto bych takový postup velice rád jednou viděl a zajímalo by mě, jak by dopadl… ;-)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Arture, Arture … Vy jste snad beznadějný případ. Furt chudáka matičku hájíte. A přitom nevidíte, jaká neskutečná svině to je. Všechny ty prasárny se vymýšlejí v Kolíně. Nastudujte si pořádně informace o té slavné švýcarské kauze. Já vím, že jste to neprodával ani nezažil. Ale ti bossové jo. Oni Vám na nějaké poradenství z vysoka kašlou. Jde jim akorát o to nějak rychle klienty sedřít z kůže za každou cenu. Podívejte se do historických rankliste. Porovnejte tehdejší průměr na smlouvu a dnešní. To budete koukat. Rozhodně to nekopíruje růst mezd obyvatelstva. Mašina na prachy potřebuje neustále nové maso – lidi, kterým se prodá sen. Fakt si myslíte, že budete jednou zemský ředitel? Vy jím totiž nikdy být ani nemůžete. Zavádíte do funkčního systému blbé novoty jako poradenství. Podívejte se na Zoubka. Ten se s tím nemazal a je tam za pár let. V multilevlovém podnikání je vše postaveno na snadném kopirování funkčních postupů. Kdo to dokáže, je úspěšný. Poradenství je o kvalitě lidí, kteří ho poskytují. Nezkopírujete snadno 10 tvrdé práce na odborné kvalifikaci.

      Odpusťte mi prosím ten agresívní výpad, ale už jsem se nemohl koukat na to, jak si mladý člověk ničí život. Už Vám s tím dám pokoj, ale musel jsem to napsat. Je to čistě Vaše věc.

      8

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Vpořádku. Myslím si, že si rozhodně život neničím, ba naopak. Jen se zeptám, u Vás je nějaké místo pro mě?

       p.s. Ondřeji, Vy jste také beznadějný případ :-) to mi tu potvrdí více lidí, že? :-) Nic osobního.

       p.p.s. Kde jsem v tomto vlákně hájil matičku??? Nějak mi to uniklo …

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Umím číst v jemných niancích Vašich příspěvků, takže ani nebylo potřeba napsat přímo:-)

       O názor většiny na mou osobu jsem se nikdy nestaral. Člověk, který má jasně formulované názory, je v každé komunitě u významné skupiny nepopulární.

       Záleží na tom, co umíte. Prodejce finančních produktů nehledám.

       6

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Ondro, zklamu Vás, neumíte ještě číst v jemných niancích. Proč toto tvrdím? Časem se to dozvíte.

       A koho tedy hledáte? Hledáte vůbec někoho?

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Ok, mohl jsem se splést.

       Hledám šikovný lidi, co umějí dělat obchod nebo jsou odborníky na nějakou oblast financí, podnikání.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Onřeji, toto jste popsal naprosto přesně. Mašina na prachy potřebuje neustále nové maso – lidi, kterým se prodá sen… jo, přesně takto se to tady u nás dělá. Když s tím člověkem mluvíte, je úplně zblbnutý a 100% přesvědčený, že klienta zachraňuje investičkem. Je opravdu neskutečný problém, aby někteří z těchto lidí vůbec zareagovali na nějaké argumenty… normálně mají klapky na uších i očích… naprogramovaný stroj.

       5

       0
        | Odpovědět privátně
      • Jsem u OVB téměř rok a vstoupila jsem do společnosti v době krize v domění, že finace mě uživí. Od začátku bojuji s MLM, který nevznikl proto, aby ti co pracují na nejnižších pozicích vydělali peníze, ale aby ti nahoře nemuseli díky těmto mravenečkům celý život pracovat. Je mi od začátku z toho celého zle a až najdu nějakou práci odejdu.

       Mimochodem tzv. Zoubkovci nejsou vychováváni pro práci s klientem, ale pro nabírání velkého množství lidí, kterým berou 1. klienta a před registrací u ČNB i část jejich provize, to není obchod, to je hnus a OVB s tím musí něco dělat.

       9

       1
        | Odpovědět privátně
      • Naprosto souhlasím, tým do kterého jsem se dostal je otřesný. Nezajímalo je, jaký projekt jsem připravil, ale týden před uzávěrkou mi každý den zvonil 2x telefon s dotazy: Tak co prodal jsi to? Tak co podepsal jsi to. Je to až směšné, kdy někteří míří na manažerskou pozici, ale jejich schopnosti nejsou absolutně v kompetenci s tím kam míří. Hlavně se dostat na pozici, kde člověk pobere meziprovize z oveček pod ním.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Nezlobte se, ale proč tam jste? Je více možností.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Odpovím Vám za Jakuba. Navazuje to přesně na můj příspěvek, který byl reakcí na Lukáše Holého někde výše. Obchodník, který zjistí, že byl klamán a chce to změnit a jít jinam, má u OVB jakou možnost? Půl roku výpověď a rok konkurenční doložku…? Co byste dělal na jeho místě? A četl jste vůbec první Jakubův příspěvek, kterým začíná toto vlákno? Ten dotaz je úplně zbytečný, vždyť na něj máte odpověď v samotném úvodním příspěvku…

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       A celé toto martirium skončí tím, že na něm nejvíce vydělali ti, co toto spustili. Úpravy, které následně právě díky tomu pravděpodobně přijdou, poškodí nejvíce ty, kteří se tím živí slušně. Ta největší čuňátka si již nahrabala na těch prasárnách a ti úplně dole po nějaké době skončí a klient se jim nedovolá. :-)

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • V Liberci? A to opravdu nevíte kterou poradenskou společnost, kde se pracuje férově zvolit? Ani když se projdete po městě a pak si projdete informace přes net?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Březina
       Účastník

       Ondra má naprostou pravdu. !

       Bohužel pro klienty OVB a i správné poradce, kterým

       Zoubkovci kazí jméno.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Někdo ale stojí ještě nad touto větví.. jemu nevadí, co se v té větvi děje za prasárny? Asi ne, jinak by k tomu zaujal nějaký postoj. Opak je pravdou. Tito lidé jsou vyzdvihováni a ukazováni ostatním, jako příklad.

       Zase tu budeme rozebírat, jak je to o lidech… Jistě, vždy je to o lidech, ale ti lidé tvoří tu firmu a jestliže se dělají v té firmě takové věci a nikdo z té firmy se nesnaží tomu udělat přítrž, ale naopak je ukazuje jako vzor, tak ode mě nečekejte, že budu říkat, že je to o lidech. Tohle je kromě lidí i o firmě. A ona je za ty lidi odpovědná. Je odpovědná tím, že s tím nic nedělá a obohacuje se na tom. V případě OVB odmítám jednoduchou ospravedlňující formulaci, že je to o lidech a ne o OVB. Po již desítkách telefonních rozhovorů, které jsem v uplynulých měsících mě, mě o tom, že je to jinak, nemá šanci nikdo přesvědčit. Ani za sto palců :-)))

       (A Vy si to Jirko neberte osobně, to nebylo na Vás, to bylo takové konstatování, ke kterému mě Váš příspěvek motivoval…)

       6

       1
        | Odpovědět privátně
      • Souhlasím s Vámi, Romane. Ještě, když jsem působil v AWD, tak tam vyzdvihovali a dávali nám za vzor nejlepší poradkyni. Že, ale byla schopná u klienta udělat 3 IŽP po 8 000 Kč, už nikdo nemluvil. Mluvilo se pouze o tom, že společnost hlídá kvalitu poradenství a nic podobného se nemůže stát.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ono je to tak ale bohužel skoro všude. Nejsou to jen makléřské společnosti, jsou to pochopitelně i pojišťovny, které tlačí na produkci a jediným měřítkem kvality a odměňování obchodníků je hledisko kvantitativní. Na kvalitu se tam nikdo neptá.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      • Bohužel s tím asi nic neuděláme. Můžeme o tom alespoň psát.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
     •  Petr.Kačenka .
      Účastník

      ;-) děkuji za zpětnou vazbu … příště radši vložím celou smlouvu, abych někoho nemátl ;-))

      7

      1
       | Odpovědět privátně
  •  Pedro
   Člen

   Dobrý den, můžu se zeptat jak je to s tou (u OVB jednoletou) konkurenční doložkou ? Podle zákoníku práce § 310 odst. 1 bych měl za její dodržování teoreticky dostávat nějaké finanční zadostiučinění.

   Text citovaného zákona konkrétně zní takto: „…je součástí dohody závazek zaměstnavatele, že zaměstnanci poskytne přiměřené peněžité vyrovnání, nejméně však ve výši průměrného měsíčního výdělku, za každý měsíc plnění závazku…“

   Takové „odstupné“ mi však připadá jako úplná utopie, takže bych se chtěl zeptat, jak je to ve skutečnosti.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Zamyslete se… ! U OVB jste zaměstnanec? No pokud ano, tak pracujete nejspíš na centrále a nejste poradce. Pokud jste poradce a vztahuje se na Vás kariérový plán, máte nejspíš uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení, která se řídí obchodním zákoníkem, nikoliv zákoníkem práce.

    § 672a Konkurenční doložky – podle tohoto paragrafu je možné být pod konkurenční doložkou až max. 2 roky a o nějaké kompenzaci se zde nepíše.

    Jo a mimochodem, vyplňte si svůj uživatelský profil, prosím. Děkuji.

    4

    0
     | Odpovědět privátně
    • § 669 Právo na odškodnění

     (1) Obchodní zástupce má v případě ukončení smlouvy právo na odškodnění, jestliže

     a) zastoupenému získal nové zákazníky nebo rozvinul významně obchod s dosavadními zákazníky a zastoupený má dosud podstatné výhody vyplývající z obchodů s nimi, a

     b) placení tohoto odškodnění je spravedlivé, jsou-li vzaty v úvahu všechny okolnosti, zejména provize, kterou obchodní zástupce ztrácí a která vyplývá z obchodů uskutečněných s těmito zákazníky; tyto okolnosti zahrnují také použití nebo nepoužití konkurenční doložky ve smyslu § 672a.

     (2) Výše odškodnění nesmí překročit roční provizi vypočítanou z ročního průměru odměn získaných zástupcem během posledních pěti let, a trvala-li smlouva dobu kratší než pět let, musí být vypočítáno z průměru za celé smluvní období.

     (3) Přiznání odškodnění nezbavuje obchodního zástupce práva na náhradu škody.

     (4) Právo na odškodnění vznikne rovněž, jestliže ukončení smlouvy nastane na základě úmrtí obchodního zástupce.

     (5) Obchodní zástupce ztrácí právo na odškodnění podle odstavce 1, jestliže neoznámí zastoupenému do jednoho roku od ukončení smlouvy, že uplatňuje svá práva.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      Miroslave, to jsou velmi zajímavé texty…

      Ono je to spíš postavené na tu formu zákazníků, kde existuje pravidelný odběr. Např. získáte nějaký obchod, do kterého dodáváte barvy a po Vašem odchodu dělá ten obchod např. pravidelné měsíční nákupy. Nevím také, jestli takový nárok vzniká i tehdy, když dá ten obchodník výpověď nebo jen tehdy, když „je odejit firmou“. V naší profesi by to více odpovídalo stavu, kdy je poradenství placeno klientem a vytváří tak firmě pravidelný příjem. U provizně placeného poradenství bude následný efekt hůře prokazatelný. Nicméně určitě nějaký je, mohl také získat třeba nějaký firemní obchod, flotilu aut apod… Zajímavý je též bod 2, že nesmí překročit výši roční provize, je to trochu v kolizi s těmi 200%, o kterých tu píše Artur, že má OVB ve smlově… Zdá se Vám to taky divné? :-)

      2

      0
       | Odpovědět privátně
     • Souhlas. V rámci vyváženosti a reciprocity to zní logicky.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    Artur má pravdu, na základě tohoto paragrafu nic nezískáte a pokud patříte mezi ty, co chtějí jít z OVB jinam, musíte si najít něco jiného. Rad a poznatků tu nasbíráte hodně, nakonec si to ale každý musí rozhodnout sám, protže nikdo Vám nemůže dát definitivní jistotu, jak by případný spor dopadl.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Když je člověk dostatečně silný, dokáže odolat i zoubkovcům :-)))

   4

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   řeší se to tu pořád a všude jinde dokola. Chci odejít z OVB kvůli neprofesionalitě ke klientům. S tím zákazem přejít ke konkurenci, není to tak, že když jsem registrovaný u ČNB tak nemůžu? Já jsem ještě student bez maturity, kdy vlastně nejsem registrovaný u ČNB. Čili bych teoreticky mohl přejít ke konkurenci. Nejsem v OVB ani jeden měsíc.

   Děkuji

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    A odkud jste, smím-li se zeptat a kdy maturujete, 2012?

    Jinak samozřejmě, můžete přejít ke konkurenci, otázkou je, jestli je to výhoda, pro Vás, pro klienty..? Velmi záleží na tom, kam chcete dál jít…?! :-)

    Já jsem byl u OVB téměř tři roky, registrovaný u ČNB něco přes dva roky a také jsem už jinde, všechno jde, když se chce. A když se ví, jak na to, tak je to poměrně snadné a rychlé… ;-)

    Klidně se ptejte, případně do zpráv.

    Hezký den,

    Artur Petržilka

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    • Děkuji za odpověď.

     Jsem z Prahy u Valeše. Ano 2012 maturuji. Jo já už zjišťuji, že to půjde tedy. No výhoda to bude hlavně pro mě, kvůli kvalitě a profesionalitě ke klientům.

     Celkově ten přístup, jedná se jak s člověkem a ne jak s loutkou. Chci přejít k Broker Consulting. Tam mají na prvním místě blaho klientů a ne body a peníze.=)

     Hezký den přeji;)

     0

     5
      | Odpovědět privátně
  • Děkuji za poznatky, už se ujímá. Člen rodiny, který tam je už dlouho. =)

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  • MLM systém, na kterém jsou postaveny všechny velké zprostředkovatelské společnosti, systémově nevede poradce ke kvalitě. Pokud chci jít výš a vydělávat víc peněz, musím náborovat. Kontrola kvality i vzdělávání poradců po odborné stránce je nedostatečná.

   Jinak konkurenční doložky většina firem neřeší, pokud se nejedná o odchod „velké ryby“. V případě, že ano, vyplatí se zaplatit si dobrého právníka, kde je pravděpodobnost úspěchu relativně vysoká.

   4

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Filip
   Člen

   Zdravím vás pánové,

   pro začátek se omlouvám, že tu píšu svůj problém, ale určitou měrou to souvisí i s výpovědí u OVB.

   …s OVB „spolupracuji“ od června tohoto roku, hrál jsem profesionálně lední hokej, musel jsem skončit a tak jsem se rozhodoval co dál. Jelikož je mi 20 let a mám gymnázium, což nezajišťuje extra rozhled v pracovních příležitostech a práce finančního poradce byla na snadě, ještě k tomu „přes kamáráda“, tak jsem do tohoto šel. Šel samozřejmě s vidinou obrovských výdělků a velmi nenáročné práce, jak mi kamarád a všichni lidé okolo spílali. O této práci jsem neměl tuchu, doufal jsem v to, že mě můj nadřízený zaučí, nebo alespoň poradí jak mám začít. Ano poradil a to stylem…“tak jistě máte doma nějaké stavebka, to už není výhodné apod., předěláme to vašim na exkluzivní produkt IŽP tak, aby byli spokojeni a oni ti určitě dají doporučení“. V tento moment mi tu něco zasmrdělo, ale řekl jsem si, v tisku a na internetu jsem četl o tom, jak očesávají spoření, jak se to asi už doopravdy nevyplatí a navíc mi rychle vypočítal provizi, která mi přijde, když to předěláme. Ano bylo to bezmála 100.000,-. Vzhledem k tomu, že moje milovaná maminka dala synovi, který smutně skončil slibnou hvězdnou karieru úspory k dispozici právě kvůli té provizi, abych měl nějaké peníze na studia apod., tak jsme společně se svým nadřízeným(kamarádem) ze strany Zoubkovců úspory ze SS vydělili do splátek na dva roky, což je období, po kterém nepřipadá žádné storno a po této době se platba sníží na minimální možnou částku…Jediný maminčin i můj požadavek byl, aby ty peníze byly za dva roky připraveny k výběru minimálně v tom množství, v jakém tam byli vložený. Můj velezkušený nadřízený mě po měsíci a ukázání výpisů (IŽP po jednom roce) přesvědčil a uskutečnili jsme to. Provize přišla. na IŽP jsou tři splátky a mě se čím dál přestává líbit způsob práce OVB, tytická pyramida, žádní profesionálové v oblasti financí jak jsem si představoval a s čím jsem do toho šel…už to tu bylo několikrát popsáno..navíc v našem kraji když někdo slyší fin. poradce, tak bere hůl do ruky a pod sebe jak mě OVB až otravně nutí také nikoho sehnat nemůžu! Nakonec jsem narazil na tento portál a pročetl pár diskusí. Jsem velice rozhořčen a hodlám s OVB ukončit spolupráci stejně jako zrušit IŽP, aby ještě moji rodiče kvůli mě nepřišli o své úspory!! Začínám z toho být zoufalý a nevím, jak z toho ven.

   Existuje reálná možnost, kdy bych ukončil spolupr. s OVB a poté zrušil IŽP a ze své provize co už mi přišla zaplatil rodičům to, co jsem svojí nehoráznou hloupostí prohospodařil(tři splátky)?

   Nebo po mě bude OVB vymáhat storno i když už u nich nebudu?

   Pokud jste našli motivaci číst můj článek až do konce a můžete mi poradit, jak reálně z toho ven, byl bych opravdu velice vděčný.

   S pozdravem

   František Humpolíček

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Roman Kolář
    Účastník

    No to je Františku dost smutné čtení. Dokonce tak smutné, že bych zaplakal. Jestli Vám někdo doporučil vzít ty úspory a rozdělit je na dva roky do IŽP, tak za tím nevidím nic jiného, než podvod, který se uskutečnil na Vaší důvěřivosti, s cílem namastit si vlastní kapsu. Jinak bych to nazval klidně i krádeží, zvláště zavrženíhodnou, protože byla spáchána na člověku, který se teprve rozjíždí do života.

    Nevím, kolik se vybralo z těch stavebek, ale celková bilance bude dost tristní. Pokud píšete, že Vaše provize byla někde kolem 100 tisíc, tak do OVB musel jít pěkný balík. Pokud např. máte nastavenu platbu na 15 tisíc měsíčně a již jste třikrát zaplatil, tak jste 45 tisíc mínus. Z provizí vrátíte k 90 tisícům. Také si jako ztrátu můžete připočíst zaplacený vstupní poplatek na stav. spoření a státní podpory, o které jste přišel. I když tu tak nějak moc příznivci St.Sp. nejsme, zrušit ho jen kvůli tomu, abych ty prachy nasypal takovým způsobem do IŽP, je ultraprasárna.

    Na Vašem místě bych zvažoval i nějaké právní kroky. Nevím, co jste podepsal a asi nebude moc o co se opřít, protože informace, které Vám byly sděleny, jsou tzv. na hubu, ale určitě bych se s někým právně vzdělaným poradil, zda neexistuje nějaká jiná možnost. Pokud ne, vycouvejte z toho co nejrychleji, ať zachráníte co nejvíce a Vašemu nadřízenému (kamarádovi) dejte do držky. A že ho pozdravuju.

    11

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Jan Rettich
    Účastník

    Tenhle prispevek by mel spise patrit do diskuze: Nekalosti ve financnim poradenstvi!!!

    Vezmu Vase dotazy od konce:

    OVB po Vas storno samozrejme vymahat bude, ikdyz u nich uz nebudete. Pravdepodobne to predaji dalsi (vymahacske) firme, ktera to za ne vymaha a tim padem zaplatite jeste vice, nez jen samotne storno. Asi bych jednal aktivne a zaplatil to, nez to nekomu predaji.

    Tim Vam asi zodpovidam i predeslou otazku. Dle meho sance zaplatit to z vasi provize, aniz by bylo storno neexistuje.

    Protoze neznam detaily nastaveni smlouvy, tezko Vam presne poradit, co s tim. Urcite ale zatim neplatit zadnou dalsi splatku, dobre a velmi rychle se s nekym poradit a asi co nejdrive vypovedet. Predpokladam, ze dvoumesicni lhutu pro moznost odstoupeni od smlouvy jste jiz prosvihl a velmi se obavam, ze Vas tato zkusenost bude stat hodne penez.

    Tezko si budete i na nekoho stezovat, ve chvili, kdy jste smlouvy rodicum podepsal sam (jestli jsem to dobre pochopil).

    Kazdopadne na nic necekejte a jednejte, skody mohou byt kazdym dnem vetsi!!!

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Artur Petržilka
     Účastník

     No já se obávám, že ty peníze tam jsou všechny, jen se to do smlouvy napsalo v měsíčním vyjádření na 2 roky. Př.: Dám tam 120.000,- jednorázově a z toho mi vyjde 5.000,- měsíční platba na dva roky. Výsledek napíšu do IŽP (z dřívějška můžete tomuto obdobnou praktiku znát pod pojmem „protočení penzijka“).

     Velká čuňárna, ale jako byznys je to pro zprostředkovatele od Zoubka mnohem zajímavější, protože Generali PF jim už skrouhnul limit pro výpočet provizí z max. úložky 6000,- měsíčně (cca 120 BJ), což byl teda mimo jiné opravdu chytrý nápad od GEN PF :-X, na 2000,- měs (tuším) = cca 40 BJ.

     Tak takhle za 5000,- do IŽP je to 432 BJ. No a takovýchto smluv tam jsou mraky, zpravidla u ČPOJ – produkt PROFI-INVEST (Zoubkovci to prodávájí tak, že je to speciální produkt od specialistů z ČP výhradně pro OVB a nikde jinde ho neseženou). Varování pro ostatní do budoucna, teďka zase specialisté z ČP vymysleli produkt Život XPRESS :-)

     Nebo se pletu a je to jiný produkt, pane Humpolíčku? Pokud ano, tak mi prosím sdělte přesný název produktu od jaké je to instituce, kdy přesně jste to uzavřel, na jakou dobu, kolik jste tam už dal (pokud všechno jednorázově tak kolik). Doufám, že se brzy ozvete, abych Vám případně mohl poradit jak na to snad ještě trochu vyzrát, ale neříkám, že to nebude bolet.

     Hezký večer, A.P.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jan Rettich
      Účastník

      Koukam, ze ty OVBacke moresy mate Arture dobre zvladnute. :-) To se clovek vazne nestaci divit, co jsou tihle borci schopni vymyslet.

      0

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       No jéjé, ještě aby né. Jo, jsou momentálně asi nejlepší v ČR, jak vymýšlet levárny a ještě to dělat ve velkém :-) Nemám ranglisty, ale kolik tam dělají 300-400 tisíc bj měsíčně?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Filip
       Člen

       Děkuji pánové za vaše reakce.

       Pane Petržilko, bohužel s tím, že to bude bolet se musím smířit, teď jde jen o to zachránit co se dá. Informace k těm smlouvám… byli 4 S. spoření na třech 70 tis. a na jednom 90 tis. Ižpčka jsou také celkem 4, 2 profi investy, jedno amcico a kooperativa 7bn. Na ČP a Amcico je nastavena měsíční splátka 3tis a na koop 5tis. Je to přesně „protočení“ peněz jak píšete. Smlouvy běží od 1. července.

       Ke všemu se přistoupilo pouze s přísahou několika lidí z OVB a ukázání výpisu, že po dvou letech bude možné vybrat částku minimálně jakou jsem vložil. Podmínkou prý ale je, poslat tam roční splátku, že se vklad bude úročit už od začátku a tak to bude na svém i po stržení poplatků…to se „naštěstí“ ještě neuskutečnilo, protože výpověď ss trvá 3 měsíce a ty peníze ještě nepřišli. Ižp jsou tedy nastaveny na měsíční splátky a trvání pochopitelně do 65let.

       ..píšete poradit se s někým kdo se vyzná, já doufám že to je někdo z Vás, protože vážně nevím u koho bych se poradil.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
     •  Roman Kolář
      Účastník

      I když jsou tam všechny, tak bych neztrácel naději. Vstoupil bych okamžitě do jednání s pojišťovnou a snažil se vysvětlit celou situaci. Pro ilustraci uvádím, že jsem měl klienta, který sice nezaplatil všechno najednou, naopak to platit přestal a vznikl tam několikaměsíční dluh. Nakonec se nám podařilo vykomunikovat, že nemusí doplácet všechno, smlouvu jsme zrušili, ale pojišťovna si vzala jen riziko a nějaké náklady k tomu, ale bylo to několikrát méně. Takže prostor ze strany pojišťovny tam je, jen kdyby se někomu chtělo. Teoreticky by tam nemuselo vůbec zahučet ani těch cca 40 tisíc, nebo kolik tam bylo za ty první měsíce, problém je v tom, že pokud pojišťovna disponuje celou platbou, tak to nebude chtít zřejmě pustit, (už jen proto, že je to smlouva OVB a ne z jejich sítě), ale čistě teoreticky, kdyby se někomu chtělo, tak by to bylo za pár kaček, všichni ale víme, jak je to pravděpodobné.. :-) Já bych se snažil vstoupit do jednání s někým z ČP a celou situaci jim vysvětlit a když by bylo nejhůř a šlo by to do kytek, tak bych klidně neváhal vyhrožovat medializací .:-) Totéž bych udělal s OVB. Kurňa, vždyť toto není „jen“ nějaká polopravda nebo zjen pouhé zamlčení nebo nepředání všech informací, toto je zcela zjevné uvádění v omyl v rámco vlastního prospěchu a je to trestně postižitelné!! A jelikož jsme na správných stránkách, tak to zde nebude OT… jak můžou ty lidi, kteří tohle vidí vedle sebe ve firmě k tomu mlčet a dělat v takové větvi dál?

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      • Takže bohužel ta dvouměsíční lhůta je prošvihnutá…Tudíž bych se držel rad mého jmenovce Romana. A možná by nebylo od věci část peněz ze stavebka, které dorazí, investovat do spoluobčanů z východu, kteří by Vašim „kolegům“ náležitě vysvětlili, zač je toho loket.

       Třeba by si takové prasárny příště odpustili.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jan Rettich
       Účastník

       Presne tak jsem to myslel. Zacit hned jednat primo s pojistovnou, pojistovnami. Uprimne se obavam, ze vracet penize se jim nebude vubec chtit, ale zkusit se to musi, treba ty skody nebudou v mnoha desitkach tisic, ale jen radove v tisicich, ikdyz ja bych na to prilis nespolehal.

       S tim jednanim s OVB mate Romane pravdu, myslim vsak, ze se panu Humpolickovi tak maximalne vysmeji. Oni to budou mit jiste dobre osetrene. Podepisovalo snad smlouvy OVB? Ja pochopil ze podepisoval pan Humpolicek! V pripade, ze nejsou nejake hmatatelne dukazy, bude to tak maximalne tvrzeni proti tvrzeni. A ve finale muze byt ze strany CNB pokutou postihnuty prave pan Humpolicek, ze uvedl v omyl sve klienty, ac to byli jeho rodice a sam se na tom napakoval.

       Byl bych hodne opatrny, nez zacnu neco medializovat, nemuselo by se to panu Humpolickovi vyplatit. Tim samozrejme vubec nechci tvrdit, ze se nejedna o totalni a sprostou zlodejinu.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       No ano, já jsem v některých věcech naivní :-) Pořád si myslím, že když jdu proti něčemu takovému, tak musí pravda zvítězit. Přitom jsem už sám tolikrát dostal přes ústa :-).

       Já vím, že to podepsal on, ale první bod, kterého bych se snažil chytit, je ten, že nemá dostatečnou praxi a někdo zkušenější by nad ním měl mít dohled. Tzn. prokázat, že jsem to s někým konzultoval a ten někdo mi toto poradil. Dále získat třeba další, kteří by potvrdili, jakým způsobem jim byla poskytnuta rada. Já vím,že je to těžké, ale to nejsou ojedinělé příklady. Já jsem řešil před nedávnem naprosto totéž. Profi život u mladého kluka na 3500,- měsíčně. Když jsem se ptal jeho mámy, co tím sledovali, tak řekla, aby tam měl nějaké peníze na studia, tak za dva roky. Absolutně netušila, že tam bude nula. Ten, kdo mu to radil, byl také jeho nadřízený z OVB. Věděl přesně horizont a účel použití a přesto jim nakukal, že je to speciálně vytvořený účet přesně na tyto účely. Takových případů musí být stovky a všichni mlčí. Prostě to zruší, vrátí provizi, přijdou o pár tisíc nebo si to nechají se slovy „Když už jsme to udělali…“. Kdo už jiný by se měl bránit, než ti, kteří byli takto oklamáni. A vůkol jen strach z toho, jak by mi mohla tak velká firma se svými právníky ještě zavařit. Firma, která dopustila, že jsem byl okraden. To je hodně smutné, ale co bychom chtěli, v ČR? ;-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Filip
   Člen

   Poraďte prosím pánové, jak jednat dále? Co bude nejméně bolestivé? .. a to že za dva roky tam budou peníze co se tam poslali je hloupost?

   pan Roman Kolář > smlouvy jsou na platbu měsíčního pojistného, takže nedisponují celou částkou? Píšete že se spojit s pojišťovnou, co mám jednat?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den pane Humpolíčku,

    vůbec Vás nepotěším sdělením, že tam opravdu po dvou letech ty peníze nebudou. Obávám se, že tam nebudou vůbec žádné, neboť první dva roky je pojistné spotřebováváno na zaplacení poplatků a nákladů spojených s uzavřením smlouvy. Třeba u produktů UNIQA pojišťovny musíme klientovi tabulku předpokládaného odbytného tisknout – z ní je nula po dvou letech zjevná.

    Nejméně bolestivé. To je hodně těžké zodpovědět. Neznám systém, kterým OVB vymáhá storna. V případě ukončení pojistné smlouvy v prvních dvou letech se připravte na storno (v prvním pololetí si troufnu říct, že vrátíte vše, co jste dostal). Každopádně se rozlučte s prvními třemi platbami pojistného. Zbytek by Vám snad pojišťovna měla vyplatit zpět.

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   • Pánové já mám ten samý problém :DDD Profi Invest 4000/měs na 30 let, riziko pouze smrt 10 000 Kč….mělo se jednat o tzv. dvouleté výběry provizí aniž by klient měl o cokoli přijít. Nevím jestli máme tytéž pojistné podmínky jak pan Humpolíček (podle mého vedoucího totiž toto šlo udělat jen do 1.4.2011 kdy se objevily nové smluvní podmínky od ČES P.)já mám smlouvu podepsanou ještě k 30.3.2011 čili by to fungovat snad mělo, protože podle starých pojistných podmínek, respektive podle poplatkové struktury, by měl klient kdykoli mít možnost vybrat za poplatek 300 Kč peníze které vložil….čili bude každý měsíc platit 4000 *12 = 48 000 Kč, poté se zažádá o mimořádný výběr, zaplatí se 300 Kč poplatek a cca 47 000 by mělo jít vybrat a použít jako pojistné na další rok.. po dvou letech se měsíční pojistné stáhne na 500 Kč měsíčně a pak zas opět navýší na třeba 7000 Kč měsíčně a opět bude vyinkasována provize…

    Takto mi byl tento produkt popsán…kamarád na to dokonce udělal kolem 5000 BJ…

    Myslíte si, že tento systém může fungovat? Na infolince mi bylo řečeno, že klient nemá žádné odbytné ani rezervu a po dvou letech bude odbytné 22 000 Kč…nemohli se bavit obecně o podmínkách které jsou normální a záměrně mi neříct že u profi investu uzavřeného do 31.3.2011 to tak je???

    1

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Filip
   Člen

   …po tomto jsem k tomu přistoupil! je možné že je to falzifikát?

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den,

    nerad se pouštím na tenký led spekulací, ale když už jste mě soukromou zprávou vyzval, zkusím se nad tím zamyslet. Mám trošku hendikep, že neznám program ČP.

    Položím otázky, které by mohly vézt k rozklíčování tak vysokého odbytného:

    1) Jaký byl počáteční vklad klientky?

    2) Šlo o náhradu nějaké předchozí smlouvy?

    3) K jakému datu je ono odbytné/odkupné spočítáno? Není náhodou spočítáno ke konci, jako předpoklad při určitém zhodnocení?

    Osobně si risknu odpovědět na poslední otázku:

    Odbytné je spočítáno ke konci pojistné smlouvy, tedy k 31.03.2038 a předpokládá nějaké průměrné zhodnocení, založené na předpokladu z předchozích období.

    JSOU TO ALE SPEKULACE, PROSÍM O ODPOVĚĎ NĚKOHO, KDO SE V TOM PROGRAMU VYZNÁ.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Filip
   Člen

   kde získám prosím číslo?

   …prohlédl jsem si historii smluv a vzpoměl jsem si, že on je jako zodpovědný zprostředkovatel na těchto smlouvách, já jen získatel na pozici R1 bez cerpa. Byli jsme domluveni že mi doplatí do těch 90 ze své provize. Stalo se, ale jen do 75, protože změnil, že jsme byli domluveni že doplatí na pozici R1 s cerpem. V ten moment jsem znejistěl…

   takže já můžu dostat storno „jen“ těch 60tis… bože :X

   0

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Měli bychom si Františku ujasnit ještě některé věci, které jsou mi nejasné. Dle toho skenu má ta smlouva počátek 25.3.2010. Z toho, co jste psal, mi vyplynulo, že jste u OVB od června a smlouva se dělala někdy v létě a jsou na ní tři platby. Podle toho datumu, by byla v běhu bez 4 měsíců již dva roky. Podle těch prvních údajů a Vaší provize jsem odhadoval, že se tam mohlo vložit nějakých plus minus 350 tisíc rozpočítaných do dvou let kvůli stornu. Ještě bych předpokládal, že tam bude logicky roční platba, takže minimálně polovina z této částky jde okamžitě do běžného pojistného. Pokud smlouva ale běží skoro dva roky, pak mi tam není dost věcí jasných. Jaké peníze se tam tedy v průběhu vkládaly a kam, když na odkupném je přes 300 tisíc? To by mi odpovídalo tomu, že se jednorázově vložilo 350 tisíc a něco z toho již sežraly poplatky a 307 tam zbylo k výplatě. Datum počátku mi do toho ale vneslo dost chaos. Pokud byste tam v březnu 2010 dali mnou zvýšený obnos a nyní měli odkupné přec 300 tisíc a ještě by se z toho vyplatilo přes 200 tisíc provize do OVB, pak mi z toho vychází, že ČP je charitativní podnik, protože jednak pracuje zadarmo a jednak rozdává provize ze svého a klient neplatí žádné poplatky. Kdybyste do toho mohl vnést nějaké světlo, byl bych Vám vděčný, nyní se bojím vyslovit cokoli, protože nic mi do ničeho nezapadá, je to dost podivné. No, třeba někdo na něco přijde, ale já asi ne. ;-)

   1

   1
    | Odpovědět privátně
   •  Filip
    Člen

    pane Koláři,

    ten sken, to není můj případ, pouze měl v době kdy sem rozhodoval zda do toho jít, či nejít, posloužit jako takové ujištění, že se dá předpokládat, že tomu vážně tak bude. Na smlouvu bylo posláno 175tis jako roční platba a zároveň 175tis. jako mimořádný vklad… a dle výpisu je odkupné stanoveno na 307tis., mimořádný výběr kolem 350tis a hodnota účtu přes 400. A já se ptám, je to možné, nebo to na mě někdo upekl?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Bohužel musím po konzultaci v kuloárech konstatovat, že je na některých těch pojistkách skutečně něco jinak. Velmi mě zaujal příspěvek Lukáše Štěpána, protože zapadá do těch informací, které jsem získal.

   Z hlediska finančního je to hotová kravina, ale chtělo by to jít do hloubky po stránce technické. Počítejte se mnou…

   175 tisíc ročního pojistného vygeneruje 315 tisíc na provizi pro OVB (počítám 180%) Klient by první rok vybral a zaplatil by s ním druhý rok, tzn., že by za dva roky dal do pojištění 175 tisíc, ale pojišťovna by vyplatila 315 tisíc. Kdyby to vybral i po druhém roce a zároveň snížil platbu na 500, tak by jeho okamžité náklady na smlouvu byly v té chvíli takřka nulové a pojišťovna vydá stále 315 tisíc. Kdyby to nyní zrušil, jako klientovi by to nic nepřineslo, ale jako obchodník by na tom vydělal třeba 100 tisíc provize. Pojišťovna by byla mínus víc, než 300 tisíc. To byla peněžní stránka. Trochu nesmysl, co?

   Ale připusťme technickou alternativu, že existuje možnost ty peníze po roce skutečně vybrat. A teď… co by bylo za tím? Omyl v pojistných podmínkách? Záměrný omyl v pojistných podmínkách? Co v tom kurňa šopa je?? Kdo je schopen nám dodat info? Bylo něco v těch podmínkách jinak? Pokud ano, co to bylo? Bylo to jen u OVB nebo i u obdobného produktu u ČP?

   3

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   je tu dost názoru, některé se shodují a některé si odporují.

   Dle mého názoru OVB nemůže poradci poručit, aby si dal pauzu na jeden rok nebo podobné lhůty. Zákon toto nepodpoří a jakýkoli právník to shodí ze stolu během chvíle. OVB Vám nesmí bránit v činnosti podnikání. Nevím, jak je tomu s výpovědní lhůtou. Je škoda, že OVB má stále mandátní smlouvy pro své poradce, které jsou výhodné jen pro jednu stranu (když dojde na lámání). A pak jsem slyšel, že pokud máte uzavřený např. úvěr skrz OVB, tak Vám budou výhodnější podmínky odebrány…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Filip
   Člen

   Ano, je to příliš mnoho otázek. Butu to řešit s pojišťovnami a budu žádat zrušení. Nicméně velmi děkuji za Vaše názory a přeji hodně úspěchů. František

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   • Františku, ne přesně co Vy, ale něco podobného jsem řešil s Amcicem pro podvodné informace při podpisu smlouvy a po půl roce bojů jsem pro klienta docílil navrácení všech prostředků. Další byl podvod z OVB, kdy klientovi zřídili pojistku bez jeho vědomí (ČP Invest) a taky jsem docílil anulace. Každopádně dopis byl koncipován ve smyslu, že buď si to vyřeší se zřizovatelem, nebo bude řešeno přes ČNB a PČR jako podvod. Tak přeji hodně štěstí a pevnou ruku na „kamaráda“.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
   • Tak by mne zajímalo, jestli se už něco vyřešilo, nebo se ten Váš případ pane Františku někam pohnul …

    1

    0
     | Odpovědět privátně
  •  Viktor Dlouhý
   Účastník

   To co píšete je skutečně na přesdržku kamarádovi. Bohužel jsem se s něčím podobným setkal naposledy minulý týden. Mě jen překvapuje, že jim na tyhle kecy stále ještě někdo skočí, vždyť to IŽP a OVB už jsou tak profláklé.

   To mi připomnělo že se mě tuhle ptal kamarád jak je možné že potkává velmi mladé lidi v autech typu Aston Martin atd. a já mu říkám že buď mají bohaté rodiče a nebo dělají pro OVB.

   viz ty jejich fotky z kongresů.

   2

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Lukáš Vaněk
   Účastník

   Mám spolupracovníka, který ukončil spolupráci s OVB, poz. R2, je ve výpovědní lhůtě cca do ledna, regitraci u čnb má. Každopadné pro OVB je to malá rybka ve vodě.

   Chce začít spolupracovat, ale přemýšlím, zda zbytečně čekat půl roku na spolupráci, či jej hne zaregistrovat a požádat ČNB o přeregistraci PPZ.

   Každopádně moje otázka zní, jak moc to řešit, případně neřešit? Přeregistrovat jej rovnou nebo počkat na výpovědní lhůtu a zatím ho nechat v pozici tipaře…?

   Díky

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Antonín Mencl
   Účastník

   Dobrý den, chci ukončit spolupráci u OVB (jsem R1) ale nevím jak by taková výpověď měla vypadat. Co jsem si tak zjišťoval, tak musí být podle obchodního zákoníku. Moc se v tom ale nevyznám a nechci ji napsat špatně. Poradí mi někdo jak by měla vypadat, co musí obsahovat atd.? Předem děkuji

   1

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jakub Markvart
    Účastník

    Výpověď alespoň v době mé výpovědi byla umístěna na portále v sekci ke stažení (tuším v personálních dokumentech – pozor, nejde o výpověď dohodou, tu by Vám musel podepsat LD). Poté stačí odevzdat na centrálu :)

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Antonín Mencl
     Účastník

     Chápu to tedy spravně, že pokud bych chtěl dát výpověď dohodou, že bych musel kontaktovat LD a osobně se s ním sejít? Můj problém je, že bych musel cestovat 150km. Jak to ale jinak udělat? Posílat poštou 2 kopie výpovědi aby mi jednu podepsanou poslali zpět nevidím jako dobré řešení. Nevěřím, že by ji podepsanou poslali zpět. S tím souvisí další můj dotaz – Jelikož je výpovědní lhůta 6 měsíců, tak mě napadá, že bych mohl mít problém pokud bych pozastavil živnost. Ale jelikož jsem R1, nemám žadné klienty a 0 BJ, tak by to snad nemusel být problém. Žádné provize nemám.

     Zatím mám dilema jestli v tomto oboru pokračovat nebo ne. Představoval jsem si to proklientsky ale takové to není (IŽP na spoření, žadný důraz na vzdělávání, dezinformace apod.) Na druhou stranu, třeba narazím u konkurence na způsob práce který se mi bude líbit – proklientsky a v tom případě bych měl zájem to ještě zkusit. Pokud by to ale bylo do 6 měsíců, tak co mě může hrozit? Ve smlouvě mám, že se pokuty uplatňují až od R2, ale i tak mám strach. PPZ nemám. Co byste poradili? Děkuji

     1

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Ivan Špirakus
     Účastník

     ach jo – slovní spojení „výpověď dohodou“ mě velmi často vytáčí do ruda… :)

     to je totiž něco jako kulatá krychle, víte ?

     A) výpověď = jednostranný právní úkon

     – prostě pošlu doporučený dopis s doručenkou: dle článku xxx smlouvy ze dne xxx uzavřené mezi A a B, vypovídám tuto smlouvu

     (výpovědní doba je nějak smluvně upravená – kdy začíná a jak dlouho trvá)

     B) dohoda o ukončení smlouvy – dvoustranný právní úkon – strany se dohodly na ukončení smlouvy ze dne xxx uzavřené mezi A a B a to ke dni

     papír musí podepsat obě strany – za firmu statutární zástupce dle OR nebo jím zplnomocněná osoba – tady žádná výpovědní doba není, protože se nejedná o výpověď

     1

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Dobrý večer, ve Vašem případě nemá smysl řešit dohodu o ukončení smlouvy o OZ. Stačí, když na centrálu OVB do Prahy zašlete výpověď smlouvy o obchodním zastoupení.

    Jak píše kolega – je to na portále OVB v personálních dokumentech.

    Vzhledem k tomu, že jste na pozici R1, vztahuje se na Vás 6 měsíční výpovědní lhůta, kterou když nedodržíte, dostane 0 Kč pokutu. Závěr si z toho udělejte sám :)

    Hezký večer.

    2

    1
     | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   asi před 2 týdny jsem nastoupil do OVB , byl jsem na jednom školení podepsal jsem sice smlouvu ale registraci na ČNB jsem ještě nevyřizoval..takže kdybych chtěl tedka odejít, nehrozí mi nějaké vráceni peněz za školení či podobně?

   Bez problémů můžu dát výpověď ?

   Děkuji za odpověď.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Dobry den, mam dotaz. Jsem u OVB asi od listopadu 2014,zatim jsem udelala 3 smlouvy,ktere bezi,ale provize mi neposlali zatim. Chtela bych dat vypoved,tak nevim,zda ji muzu poslat uz ted,kdyz mi penize neposlali nebo pockat,az je dostanu? a jeste se zeptam,zda ty provize pak budu muset vratit,kdyz uz nebudu jejich spolupracovnikem :-) mimochodem jsem R2 a nemam nic podepsane s ČNB, dekuji predem

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Spíš jsme se špatně vyjádřila, ne že jsem uzavřela já pojistky, ale oprávněná osoba, jsem tipar.

   0

   1
    | Odpovědět privátně
   • Teď nevím, jak to přesně OVB má, ale tipař na R2? Pokud nechcete dál s OVB spolupracovat, tak nestačí jen přestat dávat tipy?

    1

    0
     | Odpovědět privátně
   •  Ivan Špirakus
    Účastník

    Aha, tak proto jste vymazala ten příspěvek a změnila si jméno …. :)

    2

    1
     | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    OK, pokud jste tipař tak nemáte co řešit.

    Tipař je od slova tip, rozumějte dáti tip. Pokud předáte tip a někdo tam dojde a následně po zjištění patřičných informací sepíše smlouvu, potom máte nárok na tipařskou odměnu. Další riziko je na tom sjednateli. Třeba to vysvětlí špatně, tak proč by jste měla cokoli vracet?

    Tak toto by platilo, kdyby jste byla opravdu tipař. Obávám se ale, že toto není Váš případ. (Jak výše píšete, jste o OVB na R2 a bez licence).

    5

    0
     | Odpovědět privátně
    • Dobrý den,

     dovolte, abych obnovil zde toto vlákno mým aktuálně řešeným problémem. V OVB jsem od Listopadu 2015, jsem na pozici R2 ( jako tipař ) čili bez zkoušek a registrace u ČNB.

     Dostal jsem velmi zajímavou pracovní nabídku v jedné nejmenované bance, jde mi o to zda je možné buď práce v obou sektorech, nebo zda se stahuje konkurenční doložka i na banky typu ČSOB, GE, KB atp.

     DĚKUJI.

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Lukáši, k Vašemu dotazu.

      1. základní problém je to, že jste podepsal smlouvu, neřeším jakou, a nyní se z ní snažíte dostat. Jednou psané a podepsané by mělo platit, obzvláště pokud chcete nadále pracovat ve financích (banka.

      2. Vaše plánovaná aktivita ji bude, a to tu Vaši smlouvu neznám, zcela jistě porušovat.

      3. Vaše případné spolupráce s tím ústavem bude zřejmě také omezena konkurenční doložkou = tento ústav Vám nedovolí spolupráci s MLM ve financích.

      4.a) Dohodněte se na centrále – okamžitá výpověď, odchod dohodou, zrušení doložky a zákazu práce ve financích po určité období + co já vím, co tam ještě můžete mít – to vše písemně.

      4.b) Dejte výpověď a dodržte podmínky smlouvy, kterou jste podepsal.


      5. Nedoporučuji porušení smlouvy.

      6. Pro všechny, kteří Vám radí, že máte prostě přejít, musím napsat, že platí NOZ a že i rada je postižitelná.


      7. Nejsem právník, Vaši smlouvu neznám, neberte můj pohled jako závazný názor a raději se poraďte s právníky, jak z toho ven.

      Držím Vám palce, ať je vše tak, jak si přejete.

      Uvítám, pokud nás budete průběžně informovat a stavu.

      Předem děkuji.

      0

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Petr Klatovský
       Účastník

       Ano, na 1.místě si nejdříve pročtěte smlouvu, vždyť je to přeci úplný základ, ať víte, co v ní je!

       Já se vždy přikláním k tomu, když tu chce někdo něco konkrétního řešit / poradit, aby poslal ten konkrétní dokument. Pak tu často vznikají jen domněnky, nepřesné odpovědi, otazníky, rozsáhlé a nepřehledné diskuse s obecnými radami a názory…

       Říkám si, že tipař je přeci jen člověk, který doporučuje klienty a tedy práci fakticky nevykonává… třeba to pak s tou doložkou bude úplně jinak ;-)…

       Pokud vím, tak k tipařině nemusíte mít ani ŽL. Máte? Pošlete nám tu Vaši smlouvu o spolupráci…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Věřím, že tento odkaz, napoví všem mladým nebo nezkušeným v oboru. Je to opravdu hnus! A to jsem v dobré víře přes tento systém uzavřela stovky smluv….https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       …k formulaci „jednou psané a podepsané by mělo platit“ si dovolím připomenout že naštěstí se v ČR již v r. 1989 změnil politický režim a existuje obecné právo jednotlivce se bránit a poukázat tak na evtl. nepřiměřenost onoho „psaného“, tudíž poukázat na adhezi předmětné smlouvy, na uvedení v omyl apod.

       Pokud bychom akceptovali Vaši zmíněnou radu č.1, nemuseli by vůbec existovat advokáti, protože proti jakékoli smlouvě by nesmělo existovat žádné dovolání…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   To je zajímavý argument. Prakticky by bylo vhodné tu firmu žalovat, poněvadž její špatná pověst znemožnila obchodníkovi podnikání… :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   To by se ale musela špatná pověst firmy dokázat… Jelikož se bavíte o firmě která spravuje více jak milion klientů kteří ji věří, tak se asi těžko dá mluvit o špatné pověsti… A to je jen základ, proc to nejde… Předesílám, že se nesnazim společnost obhajovat, ale kometuji to z pohledu práva…

   Pro Lukáš K.: můj názor je takový, že by to bylo v rozporu s konkurenční doložkou, ale být vámi, tak bych se zeptal přímo na centrále ať k tomu dají své stanovisko, samozřejmě emailem, aby jste to mněl podložené.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Nemůžete ten můj trochu ironický příspěvek se smajlíkem na konci brát tak úplně vážně. Když už to ale řešíme, tak proti milionu klientů stojí jiné miliony a to ty, které vyhučely těm klientům. Oproti tomu milionu klientů stojí právě veřejné mínění. Internet je zaplaven stovkami příběhů o praktikách, které proběhly a probíhají v této firmě, existují i videa a existuje i pokuta ČNB. To si myslím, že má na potencionální obchod daleko větší vliv, než milion klientů. Milion klientů nám neříká nic o kvalitě „výrobku“ který firma prodává. Emisní kauza Volkswagenu je toho příkladem.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Ještě k tomu dovětek. Navážu na naši debatu o Dráčku. Pamatujete se, co jste na začátku napsal? Ty informace nemáte ze své hlavy, ty Vám někdo zprostředkoval. Hezky Vás oblbnul a společně s ním i firma. Když každý ve Vaší firmě s takovými informacemi sjedná 20 takových Dráčků, tak máme hned sto tisíc klientů. A také sto tisíc předražených produktů. Je ten počet to, co určuje kvalitu? A přitom všichni klienti tomu, (jak píšete) věří. Jak by také ne, když tomu věří samotný zprostředkovatel?

   Myslím, že tento způsob polopravd a lží by měl také naději na úspěch při odchodu z firmy. Byl jste evidentně uveden v omyl a to záměrně a tak, že pak nemůžete jednat nejlépe v zájmu klienta. ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   Ano, uznávám, je určitá možnost, jak to takto zvládnout.

   Stále si ale nemyslím, že by bylo moudré na tomto předpokladu ukončit smlouvu, jelikož i tak by se muselo dokázat, že úmyslně poškodili Vaši pověst, což je podle mne moc velký risk.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Ono by se nejednalo o úmyslné poškození mojí pověsti, ale o ztížení podnikání v oboru z důvodu, že jsem nucen dělat pod firmou, která má špatnou pověst. Za normálních „svobodných“ okolností se obchodník může v takovém případě sebrat a odejít i s kmenem a začít prakticky bezprostředně jinde. Obchodník této firmy odejít jen tak nemůže, jednak proto, že má v dlouhou výpovědní lhůtu a jednak kvůli konkurenční doložce, pokud má strach ji neakceptovat. V podstatě je mu zabráněno se živit v oboru. Problém by spíše byl prokázat, že např. jeho obchody byly klienty ukončeny prokazatelně z důvodu, že tato firma má špatnou pověst.

   A znovu opakuji, bylo to pouze ironické konstatování se smajlíkem, nikoli doporučení, nicméně podstata toho zdůvodnění je diskuzně zajímavá.

   Ve Vaší pozici bych to u této firmy zabalil a začal dělat jinde, pokud Vás to baví a chcete se tomu opravdu věnovat, dokud je čas a je to jednoduše proveditelné.

   Pro zajímavost… co Vám řekl Váš manažer na to, že se Vám Dráček nejeví jako vhodný produkt a že by to neměl doporučovat klientům a školit na to obchodníky? Nebo jste se neodvážil mu to říct? To by bylo taky dost špatně, podnikat v takovém vzájemném vztahu, kde mezi vámi není jasno…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   Předně se omlouvám za tak dlouhotrvající odpověď, ale mněl jsem teď nějak moc práce…☺

   Vím, že to nebylo míněno tak vážně, ale lidé jsou různí a různě chápou věci…☺ a souhlasím, je to diskusně zajímavé…

   Ono, zabránění práce v oboru pro špatnou pověst a konkurenční doložkou… V době kdy člověk začal u firmy pracovat, tak firma už nějakou tu pověst mněl, není to otázka jednoho měsíce o čemž musel tento člověk vědět a zároveň věděl o konkurenční doložce ve smlouvě a i přesto svobodně a sám souhlasil, že bude pod touto firmou spolupracovat, tak jakepak vymlouvani, až když vám klient odmítne. ☺

   K tomu Dráčkovi, teď jsem ještě neměl tolik času abych si mohl promluvit s vedoucí, takže, ne ještě jsem to neřešil, ale hodlám to řešit a pár dalších věcí a pak už jen bude záležet na tom jak se k tomu vedoucí postaví. Pokud špatně, tak není co řešit, ale myslím si, že prozatim to bylo vše celkem férové (když vynecháme dráčka)…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   No, já Vám do toho nechci kecat… tedy vlastně chci, ale stejně za Vás nic nerozhodnu :-)

   Podle mě Vám stále, stejně jako mnohým dalším obchodníkům v tomto a podobných systémech, uniká docela zásadní věc. Vy ten systém živíte a budete živit svou prací. Budete se pravděpodobně snažit dobrou prací živit systém, který na takovou práci kašle. Dává Vám to logiku?

   Někdo Vás vědomě obelhal. Mohla to být vedoucí, pokud ne ona, tak je to ještě horší, byl to někdo nad ní a možná celá struktura žije v domnění, jak je to fantastický produkt, protože někdo zcela vědomě uvedl tyto obchodníky v omyl. Logické by bylo někoho za něco takového potrestat. Vy ho ale paradoxně budete odměňovat = nosit mu peníze. Dávat někomu prachy za to, že mě trvale obelhává??? Když to budeme takto dělat, těžko se někdy něco změní. Logickým důsledkem pak je vznikající loby a také pánové Šinclové se svými návrhy.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   Souhlasím s Vámi a dávám palec hore.

   Když se tak bavíme a zjišťuji si po netu spousty informací, přemýšlím jak to se mnou bude dál. Já jsem, člověk ale loejální a pokud mi vedoucí na mé dotazy odpoví popravdě, bez jakýchkoli úskoků, tak zatím ke mně byla vstřícná a pokud nebudou mít problém s tím, že budu dělat práci tak jak chci, tak nevidím důvod nezůstat v této společnosti. Podotýkám, že práci tak jak chci, znamená dělat ji pro klienta.

   Chtěl bych se Vás pane Romane a dalších zeptat na pár věcí. Vím že v poolu jsou větší provize a máte svůj kmen a žádná doložka. Jednou, Váš kolega Jiří zde psal, že za ŽP by mělo být 100% provize. Jestliže je tolik vyplaceno poradci, kde tedy bere centrála peníze na své fungování? Jestliže tedy není za všechny produkty poradci vyplaceno 100% provize, ale je rozhodně více než v MLM, má potom pool menší zisky a aby mohl zázemím fungovat stejně dobře jako MLM, netlačí centrála na poradce v objemu sjednavanych smluv? Čímž bychom se dostali do stejného principu jako v MLM. Jak jsem pochopil je v poolech koordinátor který má svůj tým a z produkce tohoto týmu mu jdou také provize… samozřejmě že to není tolik jako v MLM, ale princip fungování je potom stejný, nebo se pletu? Chápu, že v MLM, jde provize mnohem většímu počtu lidí.

   Pokud chtějí lidé dělat práci poradce poctivě, je jedno jestli v MLM, nebo v poolu, vždy záleží jen na daných lidech, jak se nechají ovlivnit okolím a jestli chtějí pomáhat a nebo nahrabat peníze. (Pokud to tedy dané ředitelství povolí u mlm).

   Setkal jsem se s prací lidí z poolů. Pokud to byli lidé z Insie (všechna čest), tak bylo vše v pořádku, kvalita a péče, ale pokud to bylo z BP tak to byla katastrofa. Jen příklad, různorodosti těch lidí, jak uvádím výše.

   Dodám, že tímto nechci hanit pooli, ale jen bych chtěl znát, skutečnost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Radku, k tomu úvodu… existují dvě roviny. Jedna, která směřuje k člověku, který vás vede nebo souhrnně ke kolektivu, ve kterém pracujete. Druhá je směrem k firmě jako takové. S oběma těmito rovinami byste měl být ok. Následují tedy z tohoto pohledu 4 možné situace. Když nefunguje nic, je nesmyl tam zůstávat, přesto takto funguje x lidí. Důvod je různý, jejich konzervatismus, strach ze změny systému, potažmo strach z budoucnosti nebo o příjem, strach z firmy, jinými slovy konkurenční doložky a pokut. Pak je tu stav dva a tři, kdy je buď dobrý vedoucí a kolektiv, ale firma stojí za… nebo obráceně, firma je ok, ale kolektiv je na prd. To první bude možná Váš případ, nicméně nesmí to být alibismus. Platí, co jsem napsal, svojí prací podporujete systém, který roky na kvalitu kašle (víc to nebudu rozebírat) a nemá logiku ho podporovat. Jedinou logiku má takovému systému ukázat záda.

   Stav tři lze řešit změnou pracovní skupiny, stav čtyři je ideální, nemusíte řešit nic, protože Vám vyhovuje jak firma, tak lidé v ní.

   K dalším dotazům. Pool si nechává cca 15% (každý bude mít trochu jiné rozpětí), zbytek je zprostředkovatelů. Pak záleží už jen na tom, zda je to zprostředkovatel naprosto samostatný, schopný fungovat zcela na přímo, z čehož vyplývají jisté povinnosti nebo zda ten obchodník dostává nějakou podporu od firmy, která pod poolem pracuje a kterou potřebuje k práci. 100% nebylo myšleno 100% z celkové provize, ale z provize roční. Jinými slovy tisícovková smlouva je 12.000 roční platby. Má-li tedy obchodník nastaveno 100% z roční provize, je jeho odměna 12.000,- Kč.

   K dotazu na objemy. Je to rozhodnutí poolu, jak to má nastaveno. Někde můžete být zařazen do provizní skupiny dle nějakého objemu, jinde je to naprosto konstantní. Koordinátor v poolu být může nebo nemusí, je to opět otázka nastavení. Já považuji takové řešení za dobré, vidím to na naší 5leté historii. Pro některé obchodníky není ideální, když fungují sami a přestože mají o něco nižší provizi na procenta, jejich výdělek nižší není. A z vlastní zkušenosti mohu říct, že nejvíce se po vyšších provizích pídí paradoxně ti, kteří vydělávají do 100 tisíc za rok.

   Jestli děláte v MLM nebo poolu, já osobně vnímám jako velký rozdíl, už jenom z hlediska postavení ke kmeni a z toho pramenícího postavení a zaměření firmy. Jak jste sám na sobě již vyzkoušel, dostal jste nesprávné informace a to proto, že hlavním motivem je dostat do systému prachy. Srovnejte si to s vlastním motivem, TEN JE ROZHODUJÍCÍ. Vy takto pracovat nechcete, sám to píšete. Tak si to pojďte rozebrat, co se stane… Vy budete chtít dělat poctivou práci.

   1. Jak, když se k Vám dostávají manipulující a nesprávné informace?

   2. Ok, budete to řešit tak, že si je budete shánět někde jinde… Pak se ptám, k čemu je Vám ta firma? To Vám opravdu dává logiku? Vy budete shánět informace jinde, abyste mohl pro klienta dělat dobrou práci a peníze, které tak vyděláte, odevzdáte systému, který Vám ty informace nejen nedal, ale ještě se Vás snažil oklamat? Šel byste si k firmě, která vám prodala výrobek – šmejd, koupit další výrobek?

   3. Pokud budete dělat bez vlastního týmu, budete dělat za zbytečně nízké peníze a živit stupně nad sebou, které Vám nedají k Vaší práci nic. Taky dost nelogické… Pokud budete budovat tým, stavíte vlastní kmen i ten tým na vodě, protože nikdy nemůžete vědět, kdy budete potřebovat z nějakého důvodu odejít. Budete tak x let budovat firmu která NIKDY nebude Vaše. Když takový okamžik přijde, tak

   a) několik měsíců nebudete moct sjednávat smlouvy

   b) celý Váš kmen a provize z něj zůstaly jinde, než Vy potřebujete

   c) celý Váš tým zůstal někomu jinému, případně na tom bude stejně jako Vy.

   d) pravděpodobně budete mít na krku právní oddělení. pokud se něco pokusíte udělat jinak, než bude vyhovovat firmě

   Samozřejmě, že pool nerovná se automaticky kvalita. Je třeba ale pochopit princip poolu. Ten vytváří podmínky pro práci obchodníků, neříká jim, jak přesně to mají dělat, dává nástroje pro práci a svobodu rozhodnutí a odpovědnost. Do poolu přešla též spousta obchodníků z MLM, někteří se ani nezbavili systému práce a mají tendenci v něm pokračovat včetně vytváření několikastupňových struktur.

   Tento hovor ale není o tom, přesvědčovat se vzájemně o tom, kde je to lepší nebo stejné, tento hovor je o Vás a Vaší budoucnosti.

   Fakt přemýšlejte velmi vážně o tom, proč to chcete dělat a co by mělo být cílem. Chcete vytvářet dlouhodobý vztah s klientem a profitovat z něj? Chcete na tom postavit jistotu svého příjmu? Chcete klienta kvalitně servisovat? Pokud ano, systém, ve kterém pracujete, na to není dobrý systém, protože Vám to neumožňuje. Vztahy s nadřízeným nebo kolektivem nejsou prioritní, jestli tohle chcete, musíte je obětovat pro Vaši budoucnost, ne se sám stát obětí. To je ve Vašich rukách, Vy bohužel evidentně hledáte důvody, proč zůstat a vytváříte si alibi. Chápu, že můžete mít strach, chápu, že jste nováček, chápu, že to není jednoduché. Pro Vaši budoucnost je to ale nutné, pokud chcete dělat to, co jsem výše napsal. Už na příspěvcích dříve jsem se Vám snažil vysvětlit, že v tomto systému nikdy nemůžete při určitém počtu klientů dělat kvalitní servis a tedy ani udržet kvalitní vztah, který Vás uživí.

   Uzavřu to omšelým „Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby“ ;-) A vo tom to je. :-)

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   Ano máte pravdu, kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby…☺

   Jak jsem psal,jsem míč loajální a v některých případech je to na překážku…☺

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Radek Grapa
   Účastník

   Kdybych se rozhodl odejít, mohl by jste mi do mailu napsat co potřebuji pro práci v Insia? Myslím tím, teď mi stačí ŽP, někde jsem četl něco o s.r.o.? O registraci u ČNB se nebavim, to je jasné… a další podrobnosti?

   Mail: radek.grapa@gmail.com

   Děkuji.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Loajalita, ale nemusí znamenat bezvýhradnou poslušnost, je to také čestnost a upřímnost. Loajalita má místo tam, kde všichni chceme táhnout za jeden provaz jedním směrem. Pokud chce ten provaz někdo táhnout jiným směrem a přesto táhne směrem, který nechce, je to tak trochu falešná loajalita. Je to přesně ten příběh o firmě, která Vás podvede falešným výrobkem. Půjdete si z loajality koupit další? To je přece nesmysl a zcela zásadní.

   Myslím, že i vše ostatní zásadní jsem už sdělil a vidím, že to s Vámi nehnulo ani o milimetr. Logika dostává na frak. Vy píšete, že chcete dělat kvalitní práci pro klienta a přitom víte, že to takto nejde. Pak by mě zajímalo, co je pro Vás priorita… Dlouhodobý vztah s klientem s kvalitním servisem to ale není.

   Omlouvám se, že jsem takto drsný, ale z vlastní zkušenosti vím, že se to nedá. Už Vás nebudu trápit.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Tak jo, hnulo… :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Co třeba výpověď té vaší smlouvy o obchodním zastoupení?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 25 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

Nepamatujete si své heslo?