Zobrazeno 13.388x

Označeno štítky: ,

Toto téma obsahuje 16 diskutujících a má 46 odpovědí. This post has been viewed 13389 times

 • Autor
  • Zdravím.

   Chtěl bych se zeptat, jak má podle vás probíhat zaškolování lidí, kteří jsou v oboru noví a bez předchozích zkušeností. Případně by mě zajímalo jak zaučili vás.

   Teď popíši to, co se dělo a děje mně.

   Po první schůzce s manažerem se vše točilo okolo motivace.

   Zeptal jsem se jestli je problém že nemám maturitu, ale budu si jí chtít v nejbližší době dodělat.

   Manažer řekl, že maturita je sice podmínka, ale tím se budeme zabývat až jestli on usoudí, jestli jsem z všech těch uchazečů vhodný kandidát.

   Byl jsem zapsán i na seminář na kterém jsem se vlastně nic o oboru nedozvěděl, jen samá motivace, ve smyslu kdo s tím sekne, ničeho nedosáhne a takové nepotřebujeme.

   Dále jsem vlastně neměl páru co do dalších schůzek dělat.

   Bylo mi řečeno, že povídat si s rodinou a kamarády v čem začínám.

   Po nějaké chvíli manažer volal, že o mně mluvil s ředitelem. O tom jak jsem na něj působil a tak.

   Prý jestli budu dobrý v tom co mi zadají, a ukážu nějakou schopnost a disciplínu, že dostanu vyjímku.

   Schopnost nakonec spočívala v tom, že musím sehnat do týmu 3-5 lidí, a až potom budu připuštěn ke zkoušce čnb. Na tom jsme se domluvili, a to jsem ještě pokládal za možné.

   Nějakou dobu jsem sháněl po kamarádech, a asi 4 jsem dohodil aspoň k tomu aby šli na první schůzku s manažerem.

   Po pár týdnech jsem však najednou měl sepsat 200 lidí se kterými jsem kdy přišel do styku, a na 100 z nich sehnat telefonní číslo.

   Dále vypsat jestli mají maturitu, odkud je znám a nějakou zajímavost o nich, aby to manažer mohl lépe vykomunikovat do telefonu a přišli na schůzku ohledně spolupráce (do týmu). Zajímavé však je, že od té doby zas manažer mluvil s ředitelem a vyjímku žádá více lidí a ne jen já.

   Proto se prý musím do 1.10. přihlásit na školu (začít dodělávat maturitu) a sehnat do týmu 12! lidí jinak vyjímku nedostanu.

   Mezitím si mám na každý den naplánovat dvě schůzky s lidmi z mého seznamu, co nemají maturitu a vytáhnout z každého z nich alespoň 2-10 kontaktů na lidi co maturitu mají, kterým bude manažer volat a chtít je získat na spolupráci.

   I když nejsem nijak placen, (a to projedu poměrně dost benzinu jen kvůli setkáním s manažerem) tak volal a byl s počtem schůzek které jsem uskutečnil (ano bylo jich kvůli práci méně než 2 za den) nespokojen a žádá nápravu, jinak prý těch 12 lidí do týmu nedostanu. Jediná moje práce zatím tedy spočívá v tom, že bez předchozí průpravy, nebo vědění alespoň některých věcí ohledně společnosti nebo oboru který mám lidem doporučovat, mám nahánět všechny moje známé aby mi dávali kontakty a naoplátku budu po 1.10 možná přijat :)

   Budu rád za vaše názory. Díky.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den Tomáši,

   jaký závěr z toho jednání MLM společnosti vyvodíte vy? To mě zajímá.

   Pojďme se na to podívat trochu z jiné stránky. Proč chcete pracovat ve finančním poradenství? To je jedna ze základních otázek, na kterou si odpovězte. Chcete dělat finančního poradce a nebo chcete stavět obchodní síť, bez ohledu na kvalitu? Je model, který praktikuje společnost, do které nastupujete, správný? A neb jde jen o kontakty a jejich vytěžení za každou cenu?

   Jaká kritéria by měl splňovat člověk, který má být odborník na finance? Mít v telefonu 200 kontaktů? Tak to je super kvalifikace….

   A jen tak mimochodem, měl jste možnost si přečíst případnou smlouvu mezi vámi a MLM firmou, kterou třeba v druhé polovině roku podepíšete?

   Já vím, je to z mojí strany moc otázek, ale zkuste si na ty otázky odpovědět.

   7

   1
    | Odpovědět privátně
   • Dobrý den i vám.

    Ve finančním poradenství chci pracovat z toho důvodu, že věřím, že pokud člověk svou práci dělá svědomitě a tak jak má, dokáže tím svému okolí pomoci a může víceméně ovlivnit jestli se v pracovním životě posune někam dál či nikoli. Samozřejmě ne na úkor klientů.

    Zaráží mě, jak chce taková společnost fungovat dlouhodobě, jestliže člověk buduje sítě, a na poradenskou činnost se zaměřuje jen okrajově, a bere to jako nutné zlo pro uživení se, než si vybuduje tým pod sebou. Peníze vždy putují od hlavní činnosti a tak by to měla být priorita.

    Žádnou smlouvu jsem samozřejmě neviděl. Zažádal jsem si alespoň o konkurenční doložku, ale to bylo zahráno do autu s tím že se není čeho bát atd.

    To co jste napsal si uvědomuji, nicméně v čase kdy to pro mě začalo, jsem o této problematice nevěděl téměř nic. Naštěstí jsem objevil alespoň toto diskusní fórum, kde se dá vyčíst alespoň něco od lidí z jiných společností.

    Jen mě zajímalo, jak to probíhá jinde než v MLM.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    • A o jakou společnost se jedná?

     Byznys a poradenství se můžete naučit téměř všude, ale hodně bude záležet na vás a na vaší osobnosti. V MLM to je většinou hodně draze zaplacená zkušenost.

     Já už bych do MLM znovu nešel, se znalostmi a zkušenostmi, které mám dneska.

     V první řadě bych ale začal tou smlouvou o spolupráci a tam poznáte seriózní společnost…

     A myslím, že dál už v té společnosti nebudete chtít pracovat. (S jednou MLM vyjímkou, ale tam se nábor dělá jinak, než popisujete.)

     0

     0
      | Odpovědět privátně
     • Mně o nic nejde, takže klidně můžu napsat, že se jedná o Partners :) Jen mě mrzí, že jsem jim již posktl část svých kontaktů. Nadruhou stranu je to pro mě jistá zkušenost, a můžu si o tomto modelu udělat vlastní obrázek.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      •  Jan Rettich
       Účastník

       PARTNERS – finanční poradenství jinak! :D

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Klatovský
       Účastník

       “když už někdo začne, je potřeba ho rychle podbudovat, aby na něj byl tlak i zespoda a nováček tak bude mít víc důvodů zůstat ve firmě a vidí, že to jde… A navíc kdyby odešel, bude po něm aspoň náhrada za to vynaložené úsilí a čas” :-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jak to myslíte podbudovat? Jako že se pod něj tlačí další? Řekl bych, že tuhle práci by měl dělat člověk buď proto, že chce hlavně dělat tu práci a pak by měla být jeho náplň se to učit nebo když má na to zkušenosti, tak je tomu, kdo tu práci skutečně chce dělat, může předat. Jestli u toho někdo zůstává jen proto, že ho někdo podbudoval, tak potěš. ;-)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       Ježkovy oči, co je to vůbec za děsivé slovo “podbudovat” ??? na Google to nedá ani 1 odkaz….

       znám “vybudovat” “přebudovat” nebo “poddolovat” :)

       Asi chápu smysl v tomto kontextu = vytvořit pod nováčkem další vrstvu stejně zoufalých nováčků, aby měl pocit, že je manažer, ale jazyk český pláče :)

       Buduje se směrem nahoru, doluje se směrem dolů. Budovat směrem dolů je nesmysl.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Přesně tak jsem to pochopil taky. Další ze způsobů, jak co nejvíce zamezit tomu, aby se struktura rozpadla.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Vít Suchý
       Účastník

       Sorry,ale pokud budujete nejakou firmu,tak ji prece budujete pod sebou.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Nevidím v tom jiný smysl, než jakési umělé udržení člověka ve firmě, který tam ani vlastně být nechce, který když odejde, zůstanou tam po něm stejně ,,zoufalí” kolegové.

       Jiný smysl v tom nevidím. Sakra, já chci dělat v oboru, kde pracují lidé, protože se tak chtějí živit a to hlavně proto, že je ta práce baví a dává jim smysl.

       A ne v oboru, kde se flákají nějací ,,podbudovaní” jedinci, kteří ani neznají základ typu: co je LTV, korelace nebo podpojištění.

       Tohle musí z našeho oboru co nejrychleji zmizet.

       Budu se o to snažit.

       Hezký víkend všem.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Petr Klatovský
       Účastník

       Jojo, podbudovat je zajímavé slovíčko :-).

       Výjimečně přichází nováček, který chce primárně dělat poradce, protože se mu poradenství líbí a vidí v tom zajímavou možnost příjmu ruku v ruce s pomocí a kvalitní službou pro klienty.

       Spíše se hovoří o obrovské možnosti kariéry, příjmu za vedení týmu apod. Lidé s manažerskými ambicemi jsou cennější, protože můžou nejvíce podpořit cíl manažerů/ředitelů a firmy = rychlý a veliký růst obratů a kariéry.

       Běžně jsem slýchával: “já nehledám poradce, ale manažery – ideálně budoucí ředitele” :-)…

       Tedy primárně je zájem o toho, kdo má ambice vytvořit tým / otevírat pobočky a holt poradenství se k tomu doučí a na začátku třeba i nechuť a obavy překousne.

       Neříkám, že to tak praktikují všichni, ale myslím, že toto je obdobný princip ve všech hlavních MLM. Někdo volí pomalejší přirozený růst a vzdělané poradce, někdo žene vpřed kariéru a učí se jen poradenské základy (někde i podvody).

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Artur Petržilka
       Účastník

       Máte naprostou pravdu. Souhlasím :-)

       Nemám co bych teď dodal :)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Já bych dodal, že jsem dnes projel zhruba obsah úvodního školení jedné nejmenované firmy a nedovedu si představit, že bych za to někomu naúčtoval 50 litrů. Zvláště když polovina z těch materiálů je spíše o ukotvení nováčka k firmě, než vzdělávací obsah.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
  • Dobrý den pane Gombáre,

   co popisujete je otřesná ukázka toho, kam by neměla žádná společnost zajít. V první řadě je velice neseriózní, neposkytnout budoucímu spolupracovníkovi smlouvu o spolupráci k nahlédnutí.

   K zaškolování a startu – produktová školení by měla jít ruku v ruce s “obchodními dovednostmi” … při sebelepší znalosti produktu nemusíte úspěšně “prodat”. V první řadě by se Vám v tomto měl věnovat vedoucí, ovšem jak se Vám má věnovat, pokud umí pouze nábory?

   K motivaci – nenechte si vštípit do hlavy, že stavba týmu pro Vás musí být prioritou. I samostatná poradenská práce může být tou správnou cestou. Tabulky s čísly jsou jedna věc a realita je věc druhá, mluvte hodně s kolegy v týmu a poznáte, zda je to společnost, jíž chcete být součástí.

   Na závěr – nehažte hned MLM společnosti přes palubu, mnohé z nich Vám mohou poskytnout velice kvalitní know-how a zázemí přinejmenším do startu propracovaným systémem školení. A vždy zvažujte, za co si Vaše společnost bere od Vás podíl na Vašem výdělku.

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jaroslav Pohl
   Účastník

   Pane Gombáre,

   co jsem si přečetl Váš první příspěvek, říkal jsem si, zda vůbec ztrácet čas a znovu a znovu omýlat to, co tu všichni píšeme.

   Ale jo, napíšu Vám svůj názor.

   Aniž bych znal člověka, který Vám nabídl možnost této práce, tedy znal získatele, tak podle vaší zkušenosti to nebude dobrý ´´manažer´´.

   Aniž by Vám cokoliv vysvětlil, podal informace a plně seznámil s prací, tak Vás jen využívá na získání kontaktů. A přitom kontakty jsou v této práci to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ a měl byste si je ochraňovat a ne je někomu jen tak předávat.

   Nejdříve si zjistěte prodmínky spolupráce, nechte si předložit mandátní smlouvu, prostudujte si ji. Prostudujte si kariérový plán. Než se někomu upíšete, zavážete, než někomu předáte své cenné kontakty na kamarády a známé, projděte si maximum informací. Pokud nadřízení stojí o VÁS, měli by Vám vyhovět. Pokud jim jde především o Vaše kontakty už takto na začátku, vyhněte se jim obloukem a zkuste štěstí někde jinde nebo u jiné společnosti.

   A především si odpovězte na otázky pana Švorby.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Budu se opakovat, ale je tu pár zásadních bodů, které této spolupráci říkají už na začátku jednoznačné NE.

   1. Jak mám s někým spolupracovat, když mi odmítá dát k nahlédnutí smlouvu?

   2. Jak mám věřit někomu, kdo tvrdí, že konkurenční doložka je nějaká banalita, kterou se není třeba znepokojovat? Tak proč teda v té smlouvě je?

   3. Jak může někdo někoho náborovat, když vůbec netuší, co ta práce obnáší? O co asi jde takové firmě?

   4. Otřesná manipulce s člověkem a potlačení vlastního názoru. Nebojím se říct, že to nese znaky sektářství. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

   5. Podmiňovat zkoušku ČNB přivedením 4 dalších? To snad ani radši nebudu komentovat

   V tom co popisujete, je úplně jedno, jestli je to firma MLM nebo firma jiná (i když ta by Vás stěží nutila do masívních náborů), je to špatně od začátku aždo konce. Výsledkem takové firmy je akorát spousta mrtvol a to jak na straně klientů, tak obchodníků. A přes ně jezdí nějaké Lamborghini….

   7

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Wandas
   Účastník

   není ten váš nadřízený Bílek Ondřej

   nebo Farský Michal či Garčar Martin?

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Myslím, že zde již téměř vše zaznělo a netřeba to opakovat. Řiďte se vlastním rozumem a svědomím. Předem se omlouvám za odkaz na respekt ale tento článek snad v rozhodování pomůže.

   http://respekt.ihned.cz/c1-61612850-muj-ne-pritel-poradce

   Krásný den a mnoho úspěchů v poctivé práci

   2

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   Hm,stale se tu omila poradenstvi,ale stale se jedna jen o zprostredkovatelskou cinnost. Vcera jsem na billboardu u magistraly cetl slogan, ze jedna nejmenovana firma ma 1.800 certifikovanych poradcu…wow…nebo ma nekdo z vas od CNB registraci “financni poradce” ? Nelze se tu klientum uz od prvnich kontaktu ? Nebojite se stiznosti klientu,kteri maji kdispozici NOZ ? i

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Artur Petržilka
    Účastník

    Dobrý den, pane Suchý,

    souhlasím s Vámi, je to velice ošemetné. Mám dotaz:

    My máme mj. licenci na investiční poradenství od ČNB.

    Jak si můžeme, podle Vás, říkat?

    0

    1
     | Odpovědět privátně
    •  Vít Suchý
     Účastník

     Odpovím obecně a každý si to může přebrat pro sebe sám :

     …Kdo nabízí nějaké finanční (třeba i pojistné)produkty má zcela jistě za povinnost vůči klientovi vystupovat v souladu s platnými předpisy tak, aby chránil jeho zájmy jako zájmy spotřebitele, zejména nesmí uvádět nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepřesné, nejasné nebo dvojsmyslné údaje a informace, anebo zamlčet údaje o charakteru a vlastnostech poskytovaných služeb…

     0

     1
      | Odpovědět privátně
   •  Jiří Vařečka
    Účastník

    Také jsem ho viděl a četl.

    Byl u toho ještě slogan, něco jako:

    “kvalita se pozná zevnitř” – optavdu si to přesně nepamatuji.

    Zvláštní je, že jsou zde společnoti s dosti podobným počtem lidí, nebo s více, chápu, že čím více lidí, tím více možností problémů, ale PROČ(!) se např. přetahování stavebek do ŽP řeší převážně tedy s touto společností???

    3

    0
     | Odpovědět privátně
   • Otázka – je nějak definováno zákonem označení “poradce” nebo “finanční poradce”?

    Zkuste toto značení vnímat jako jakého marketingové označení pozice v rámci různých firem. Toto je nekonečná žabo-myší válka, která se zaškolováním nováčků má pramálo společného. Pokud se k tomuto tématu všichni dosyta vyjádřili, nechte toto vlákno odumřít. Pokud máte potřebu se k tu vyjadřovat dále, zkuste to k tématu – byl jsem zvědavý, kdo tu co napsal k zaškolování a místo toho opět konkurenční boj.

    0

    1
     | Odpovědět privátně
  • No standartní tento postup určitě není, ale nikomu to neublížilo. Spousta lidí tady díky tomuto brutalnímu náboru je a pokud by si neprošli mlm věnovali by se úplně jiné práci. Takže i na tohle se dá dívat z více úhlů ne?

   0

   1
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account