Zobrazeno 40.249x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 16 diskutujících a má 101 odpovědí. This post has been viewed 40250 times

 • Autor
  • Česká národní banka udělila dvoumilionovou pokutu finančně-poradenské firmě ZFP akademie. Důvodem pokuty bylo takzvané samospotřebitelské financování a zavádějící informace poskytované klientům ohledně výnosů penzijního a životního pojištění. Společnost s pokutou nesouhlasí a zvažuje další postup. Vedle ZFP byla letos v červnu potrestána ještě další společnost, AMV Group. (denik.cz)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   tady najdete k této věci článek z pondělního Eura

   10

   0
    | Odpovědět privátně
  • Pokuta je směšně nízká, vzhledem k tomu, co všechno a hlavně jak dlouho to už ZFP Group dělá měla být pokuta MINIMÁLNĚ desetinásobná, ideálně ještě vyšší. Že by už i ČNB docházela trpělivost ? Na jak dlouho ? Kdo bude další v řadě ?

   17

   0
    | Odpovědět privátně
  •  ALEŠ KŘEČEK
   Účastník

   Třeba se konečně pohnou ledy :)

   a začne se dělat pořádek, ale stále za tím bude stát spousty podvedených klientů.

   Úplně postačuje k přečtení titulek dotazů u AMV group,

   asi mě to hlava nebere. :(

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Souhlasím s Petrem. Postavme si to do souvislosti s tím, kolik stojí jedna jediná minuta televizní reklamy, kolikrát jsme to IN a UP viděli nejen v TV, ale na reklamních plochách, i tady na poradcích. Ta částka neznamená pro ZFP žádný citelný postih, přesto alespoň malá vlaštovka a hlavně konečně to, co jsem tu napsal před půl rokem, někdo kompetentní řekl nahlas. Princip je velmi blízký finančnímu multilevelu, jen vstup, je nahrazen povinným sjednáním produkttů. Pan Brudňák je trochu mimo. Za obchodníky ZFP stojí tisíce poškozených klientů, kterých se nikdo neptal, co plánují do budoucna, ale namastili jim povinnou trojkombinaci. ČNB měla zakročit už velmi dávno a razantněji.

   15

   0
    | Odpovědět privátně
   •  ALEŠ KŘEČEK
    Účastník

    Z článku Eura.

    “Zvýšená pozornost

    Loni přijala centrální banka celkem 866 stížností.

    Například do oblasti pojišťovnictví

    směřovalo 310 podání většinou kvůli nedostatečnému

    poskytnutí informací o produktu. “

    Což vnímám jako mezeru, 310 stížností asi bude tedy samozřejmě málo k popudu ČNB, aby se zaměřila na větší kontrolu.

    A.K.

    4

    0
     | Odpovědět privátně
    • Nemá smysl to pane Křečku více pitvat, na to jsme příliš malí páni. Dokud nebude ČNB mít odvahu a chuť nejotřesnější případy poškození klienta finančním poradcem řešit např. podáním trestního oznámení a dokud konkrétní lidé nebo MLM firmy nedostanou pořádně přes prsty, tak se situace nezmění. Vždyť je to výsměch, ČNB po dvou letech hloubkové kontroly dá ZFP Group pokutu ve výši 2 mio, to je slušně řečeno plivnutí do tváře poškozeným a okradeným klientům. Ty dvě mega má ZFP doslova během pár dní zpátky, ta firma to vůbec nepocítí a vesele pojede ve svých starých kolejích a praktikách dál. Jsem zvědavý, co přinese novela, už teď se objevují názory, že se můžeme s nějakou zásadní změnou rozloučit.

     3

     1
      | Odpovědět privátně
     •  ALEŠ KŘEČEK
      Účastník

      Jasně pravdou je, že pokuta 2 mil takovéto velké společnosti se 4tis poradců je to 500,- vydělaná jedním človíčkem, tak to je k smíchu, teda k pláči.

      Ale jde mě spíše o to, pokud budu ČNB a dostanu pouze jednu ztížnost denně, tak se asi moc vrušovat nebudu,

      samozřejmě pokud nebudu chtít.

      Pokud v tom je lobbismus a peníze, tak to opravdu

      asi nezměníme, ale beru to pocitově, každá kapka…

      :) A.K.

      4

      0
       | Odpovědět privátně
  • Před lety jsem do ZFP vstoupil a i rychle vystoupil. Jakmile jsem víc do hloubky pochopil jejich multi level marketing, tak jsem věděl, že to je super byznys pro Poljaka, jeho top lektory a manažery. Podle mě dobře z hypnotizovaní poradci od ZFP, jenom kazí jméno poradcům co to myslí dobře pro klienty. Škoda jen toho, že tato reklama ZFP asi moc neublíží. To by museli vysílat v TV a dávat na reklamní poutače, jak to jejich slavné IN a UP. Teprve potom by se lidi asi probudili. Pokuta kterou dostali je příliš nízká a ČNB to asi moc vážně nebere. To jako bych jel přes obec autem 100 km/hod. a dostal pokutu 200 Kč.

   :-)

   7

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Já ze ZFP utekla poté, co jsem tam za investičko dostávala kolem šedesáti procent z roční platby, dneska pracuji pod brokerpoolem a dostávám za to samé kolem stopadesáti procent. Dneska už věřím tomu, že ZFP měla za moje životka i víc jak stopadesát procent, tipla bych si tak něco kolem stoosmdesáti až dvěstě procenty, takže celý ten rozdíl šel do kapes lidí, co jsem za nic živila nad sebbou. Naštěstí už je to jenom vzpomínka. Kdo můžete tak vězměte rozum do hrsti a zvedněte kotvy, pokud jste zkušený obchodník tak vám brokerpool nabídne mnohem mnohem víc. V multilevlech člověka jenom okrádají.

    1

    5
     | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   ZFP nesouhlasí? Raději by měla být ticho a držet krok, protože kdyby ČNB chtěla, tak udělá daleko větší poprask. Je jedno, jestli byla pokuta 2 nebo 10mil. Jde o pověst, kterou má ZFP už i tak špatnou. Dival jsem se do výročních zpráv a kdo tvrdí, že to v ZFP funguje, tak lže. Jak už někdo kde si psal, zlaté časy pomynuly.

   4

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Zrovna včera jsem vzpomínal, jak jsem ve 40 letech přišel do OVB, se zkušenostmi ze světa, zkušenostmi z podnikání, desítky životními karamboly.Chtěl mě řídit 22 letý klučina, sorry, další děti po škole kolem sebe. Dělal jednu botu za druhou. Pomáhal si intrikama, masově nabíral další chlapečky.Plácali se v tom, plácali se po ramenou, o číslech moc nevěděli. Honili BJ, holky, auta,klient až na posledním místě. Zemský, regionální, taky děti. Bez zkušeností! Jen tam vyhnili.Eliminovali kolem sebe dospělé, vzdělané, zkušené lidi. Dospělí je ohrožovali, moralizovali, napomínali. To děti obecně nemají rádi. Chtěli po dospělých, zralých, zkušených lidech, aby ty boty, kterými si prošly už dávno, dělali s nimi. Kariér. plán nepamatuje na slušnost, zralost a dospělist. Dnes jsou z nich o 10 let starší, arogantní metrosexuálové a pořád životem nezkušení. Jsou vychovaní ve skleníku. Je jedno, jestli je to OVB nebo AWD. Systém je stejný. Mají ty holky, auta, BJ. Morálka, etika vůči klientům a kolegům je sprosté slovo. Ale pozor, oni přece nevědí, jak to mají správně dělat! Ty děti vyšli teprve ze školy a dostanou hned model, který je naučí podvádět pro kariéru a udělat cokoli v honu za BJ. Cíl je rychle vidět. Děti se učily zase u děti. Co si řeknou tyhle děti na takový příspěvek? ON závidí? A co? Pokřivené charaktery dětí a dalších struktur s bourákem v garáži? Děti si dělaly co chtěly, ty děti nad nima s pobavením a pochopením je poplácávaly. Naštěstí jsem to vzdal. Jsem úspěšně pryč. Pozor, mám se líp než s těmi dětmi tehdy a přitom můžu s čistým svědomím spát, bez intrik, kopanců od dětí. Ty se prý pořád ještě nakopávají a nějak se jim bez pomoci dospělých zastavila kariéra. Ale po zádech se plácají na oko dál. Smutný příběh dětí. Děti asi nepochopí, nevadí, jejich čas přijde.Pokud se včas chytí za nos nebo dostanou od života za vyučenou. Teď jsou kingové, dětská sláva není věčná!

    3

    0
     | Odpovědět privátně
  • Nejenom ZFP jde ke dnu .. mé dny už se taktéž pomaličku sčítají .. .-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Provizně informovaného finančního poradce dnes do MLM firmy jen stěží dostanete, jen blázen by šel s provizemi dolů až o 60%…na to skočí jen nováček a u toho je jen otázkou času, kdy se setká s někým, kdo mu sdělí, kolik za tutéž práci (produkt) dostává on, rozdíly jsou markantní. Klondike v podobě MLM se blíží ke svému konci, je to otázka několika let. Všimněte si, kolik poolových firem dnes oslovuje poradce či celé skupiny s nabídkou založení vlastní firmy, kde dostanou skrze brokerpool královské provize a svoji práci si mohou dělat skutečně podle svých představ. I to o něčem svědčí…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  ALEŠ KŘEČEK
    Účastník

    Nojo ! :)

    ale než těm letadlům dojde benzín, tak ještě mockrát natankují a zamoří ovzduší.

    Pokud se nenajde armáda a bude je sestřelovat. :)

    2

    0
     | Odpovědět privátně
    • Profilové foto
     Anonym

     Pane Křečku, přestává být vzácností, že vám z MLM ředitelství odejde během roku několik manažerů včetně svých lidí, to už je dost cítit a opětovně nalézt schopného manažera co vám ty lidi najde ale hlavně vychová, aby makali, to je práce na několik let !!! Čas hraje proti těmto MLM firmám a stačí, aby bylo dosaženo tzv. kritického množství lidí, co zvednou kotvy a odejdou kotvit do přátelštějších a hojnějších vod. Budoucnost vidím optimisticky, následujících 10 let bude úžasných, bude to období vzrušujících změn a příležitostí.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     •  ALEŠ KŘEČEK
      Účastník

      Ano vidím to stejně, budoucnost a příležitost je otevřená.

      Pouze se obávám, příštího roku a startem důchodové reformy, těch x tisíc dalších “poradců” na půl roku.

      A přeji si, aby zákony prošli a udělal se trochu pořádek.

      A na konci bude vykukovat to slunce z mraků. :))

      Mno trochu jsem se zasnil, není to tak růžový.

      Buď se dám na poezii, nebo napíšu blog jako Jožo.

      :))))))))

      1

      0
       | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Máte obrovskou příležitost se odlišit od té obrovské armády rádoby “poradců”, co to přišli jen zkusit, aby si rychle vydělali peníze. Já to vidím optimisticky aneb na každé prase se vaří voda a minulost stejně dožene každého z nás.

       Úspěch špičkových poradců nespočívá v tom, že vědí co mají dělat, ale že to dělají. Lenivost je klíčem k chudobě a tito “zkoušeči” se nechtějí dlouhodobě a soustavně vzdělávat, vyvíjet a růst, chtějí jen rychle vydělat velké peníze. Jsem prostě velký optimista :0)))

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
       Účastník

       S optimismem jsme taky kamarádi,

       ale bohužel někdy podlehnu, když vidím a dopočítám,

       kolik že ten výtvor toho danného klienta stál.

       A hlavně, jak dotyčný klient tomu věří.

       To jako já bych věřil tomu, že traktor jezdí za sedm litrů, nebo že slonovi stačí ke snídani dvě hlávky salátu.

       Ale právě je to postaveno na psychologii,

       takže ta gramotnost je druhotný pojem, někdy.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Zvláště když je klient záměrně zainteresovaný provizně na svém vlastním produktu. Na to ZFP mimo jiné sází, že si člověk nebude ten produkt rušit, protože by musel vracet provize.

     A jestliže musí někdo sjednat nějaké produkty protože je to podmínka pro vstup, pak je to docela obyčejný skrytý finanční multilevel. Taková firma by měla zcela logicky být zakázána, stejně jako byly zakázány jiné. Pokuta je směšná a ZFP v tom bude pokračovat dál.

     2

     0
      | Odpovědět privátně
   • V kontextu předchozího příspěvku se podělím o krátký příběh, snad to nebude pan Viktora brát jako reklamu a pokud ano, tak prosím o smazání. Kamarád pracoval taky několik let v MLM, potom přešel do Insie a je spokojený jak želva. Nechci tu pitvat provize, ty má (prý) několikanásobně vyšší než předtím, takže se nalítá míň, ale hlavně si to dělá po svém, žádné výkazy, strategické porady, sestupy z dosažených pozicí, prostě má konečně normální a IT terminologií řečené “uživatelsky přívětivé” podmínky a zázemí pro svoji práci. Na druhou stranu tvrdí, že MLM mu jednu věc dal, a to dril.

    0

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Tak to jistě, nicméně musí to mít i v sobě. Však také řada lidí, kteří z MLM přejdou, záhy “zemře”, protože je do toho drilu nikdo nenutí. A dvoj nebo trojnásobné provize jsou jim naprosto k ničemu.

     5

     0
      | Odpovědět privátně
    •  Anonymní uživatel
     Neaktivní

     Zdravím, nedá mi to a trochu se připojím do diskuse. Mám takový pocit, že písmenka MLM jsou tady jako rudý prapor na býka. Váš kamarád v MLM několit let makal a asi se tam něco musel naučit, když to nyní zvládá sám a je v pohodě.Celkem si nedovedu představit úplného nováčka jak skvěle zvládá práci finančního poradce přesto, že má 150% ze smlouvy. A taky asi není mnoho lidumilů, kteří ho tu práci budou dlouhodobě učit, dávat mu informace a zázemí za “děkuji”. Ano MLM firem, které vyžadují jenom dril, produkci a bezhlavou poslušnost (a klient jakož i jejich poradce jsou jim fuk) je tady bohužel hodně, ale jsou tady i společnosti pro které je MLM systém způsobem řízení a odměňování, bez tlaku na produkci, bez stálého tlaku na obhajování pozic a s vymoženostmi a zázemím pro své poradce o kterých se poolovým poradcům může jenom zdát… Jak dlouhou praxi a kolik zkušeností běžný poradce potřebuje aby se mohl nazvat kvalifikovaným pro samostatnou dráhu finančního poradce ? A kde tu praxi získá ? V poolu ? Mnoho lidí kteří z MLM odchází pod pool i se svými spolupracovníky opět jistou formu MLM ve své “nové” firmě znovu aplikují, často jako “plochý MLM” nebo méněstupňový. Po nějaké době zjišťují, že to není ono a znovu zavádějí více stupňů a kolotoč pokračuje. No ale ještě k hlavnímu tématu, pokuta pro ZFP. Chvála ČNB za alespoň zdvižený prst, ano je to finančně nic a mělo by to ZFP bolet mnohem a mnohem více. Osobně bych jim zakázal činnost, kterou provozují. A co tak pomoci se sepsáním stížností na jejich práci poškozeným klientům ? Možná, že když bude u ČNB stížností deset tisíc, tak se ledy pohnou. Co myslíte ?

     10

     2
      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Mě MLM naučil 5% toho, co umím, 70% samostudium, 25% kolegové. Takže nemohu říci, že mě MLM něco naučil.

      5

      2
       | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Dobrý večer, svého času jsem si nechal vymýt mozek manažerem jedné finančně poradenské firmy, která prý “dělá finanční poradenství jinak”. Hodně jsem sjednával produkty od Axy, Avivy a Aegonu, které u nás tehdy byly preferované (kecy o objektivitě a nezávislosti už dneska nikomu nežeru). Proti MLM firmě a produktům nemám půl slova, ale když jsem se o dva měsíce setkal náhodně s kolegou, který pracoval přímo u dané pojišťovny, tak jsem byl v šoku z toho, kolik darmožroutů a hlavně za nic parazituje na mých provizích. Já měl provizi 55% z ročního pojistného a kolega pracující přímo pod pojišťovnou celých 120% z ročního pojistného !!!! Abych byl nestranný, ověřil jsem si postupem času provize u ostatních pojišťoven a výsledek byl vždy stejný…ti darmožrouti nade mnou mi pokaždé vzali téměř polovinu z mojí provize..a za co ? Že byli ve firmě dříve než já ? Za “vedení lidí” ? Někteří ani pořádně neznali principy fungování IŽP a jiné základní věci…ale nosili velký objem BJ…a proto byli nedotknutelní. Nu a jak to dopadlo ? Po pár měsících jsem se s firmou rozloučil a dnes pracuji napřímo pro pojišťovnu. Moje provize je v tuto chvíli 135% a jsem neskutečně rád, že na mojí práci a úsilí již neparazitují různí rádoby manažeři a mladí nagelovaní sopli a pozéři v těchto MLM firmách. Toť moje zkušenost. A co mi MLM dalo ? Návod na to sehnat dostatečné množství naivních a zmanipulovaných, doblblých lidí jako jsem byl já a ždímat je co to jde, do poslední mrtě a nejlíp co nejdéle, jen ať makají a žijí v tom svém snu že i oni budou jednoho dne bohatými manažery, co jsou finančně za vodou. A u toho se modlit, aby nikdo z nich nepotkal jiného poradce, který by mu otevřel oči – provizně i profesně. MLM ve financích z principu nemůže fungovat kvalitně, snad jen v řádu promile poradců, MLM je založeno na obratu a neustálém přílivu lidí a nové produkci, což je v přesném opaku s kvalitním poradenstvím, kde musíte mít čas na kvalitní práci (což při honění BJ nějak nejde dohromady).

       6

       2
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Kéž by se více lidí co dělají poradenství jinak probudilo jako vy, gratuluji. Ale to, že má pojišťovák 120% provizi s tím asi nemá moc společného. Bohudík jsem si neprošel žádným multilevlem co to dělají jinak, nebo co jsou jedničky a jiné podobné třípísmenkové firmy a tak asi proto nejsem apriori proti multilevelu…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Je to především o charakteru majitelǔ a jeho nohsledǔ. Komu jde jen o prachy, sex a moc za jakoukoliv cenu, tak firmu přemaluje kdykoliv, podplatí kohokoliv, poštve advokáty na ty, kteří nechtějí také lhát, podvádět a krást…

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Protože děláte v Akroplu, který se dle mého soudu poučil z předchozího a nastavil to v některých parametrech jinak. Jinak ale když tak nad tím přemýšlím, na co je třeba MLM v tomto oboru? Oněch 130 tisíc registrací připadá na vrub zvětšiny právě MLM organizacím. O důsledcích se není třeba bavit. Ten kamarád, o kterém je zmínka výše, mohl stejně tak makat kdekoli jinde. My se tu poslední dobou bavíme na téma, jako kdyby brokerpooly bez mlm nemohli existovat. Je několik možných způsobů, jak takový brokerpoool může vzniknout. A jedním z nich je možnost, že se několik organizací dá dohromnady a vytvoří si pool pro sebe, aby dosahly na požadovaný objem. Ke svému vzniku nepotřebují MLM organizace. Tak by bylo těch poolů méně nebo by v nich nebylo tolik lidí… no a co, také by nebylo v tomto oboru tolik natlakováno. Práce by byla neprosto pohodová, lepší by to bylo jak pro obchodníky, tak pro klienty. Opravdu nevím, k čemu je mlm v tomto oboru dobrý. Co Vám dá jiného, než co můžete získat jinde?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Je to tak trochu o tom jestli první byla slepice nebo vejce. Brokerpooly většinou vznikly na základě nespokojenosti lidí z MLM, hledajících alternativu z důvodu nespokojenosti s provizemi, vedením, tlakem na produkci apod.. Proti brokerpoolům osobně nic nemám, koneckonců ho i doporučuji. Nicméně není MLM jako MLM a není brokerpool jako brokerpool. Každý poradce má možnost si vybrat co mu více vyhovuje. Dělám pod firmou,která provozuje jak vlastní MLM síť tak brokerpoolový servis dalším společnostem, tudíž mohu hodnotit a mám přístup k informacím z obou táborů. Naprosto dokáži pochopit většinu zde diskutujících v jejich názoru na MLM, většina si zřejmě prošla nějakým nepříjemným traumatem, tak jak je to tady často popisováno. Ano, z těch 130 tisíc PPZ jich drtivá většina pracuje (často spíš nepracuje) ve společnostech za které bych se styděl pracovat a tak hledejme jádro pudla a to hledejme u té směšné pokuty pro ZFP. Co je dovoleno není zakázáno. Morálně je to hnus ale přidejte si k morálce Paretovo pravidlo a budete doma. MLM je jenom způsob řízení a odměňování i obyčejný rohlík, který snídáte, vznikl svým způsobem v určitém obchodně výrobním algoritmu a kdo z něj má nějvětší užitek ? Ten co obdělal půdu a zasel ? Asi ne, že ano. Za to jakým způsobem se dnes ve většině MLM podniká mohou ti kdo dopustili tu možnost takto beztrestně podnikat. Proto si jen myslím, že není nutno všechny házet do stejného pytle.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Pane Jílku, myslím, že tu nikdo kategoricky neháže všechny MLM do jednoho pytle, já jen tvrdím, že v těchto firmách lze narazit na poctivě, seriózně dobře dělané finanční poradenství v tak vzácných případech, že je to takový malý poradenský svátek. Jak je možné, že u klienta narazím na 6 smluv od ZFP Život Plus (přemalovaná Perspektiva 7BN)a klient se mě chlubí, že tuto smlouvu má samostatně sólo na trvalky, druhou samostatně sólo na úraz, třetí samostatně sólo na hospitalizaci a tak bych mohl pokračovat dál…při debatě pak klient vytáhne šanon, kde má ty samé smlouvy ve stejném počtu, ale sjednané před třemi lety, ale už zrušené, teď je mu ten samý poradce překopal na nové, lepší, modernější, flexibilnější (jasně, jenom kvůli provizi)…jak to vůbec může projít na centrále ZFP ? Jaktože takovýho zmetka okamžitě nevyhodí ? Jaktože klienta nenavštíví nadřízený poradce či jeho ředitel a nesloží klientovi osobní ústní omluvu včetně zrušení smluv od počátku a ponechání jen jedné jediné, kde má klient vše ? Proboha co je to za klondajk ? Jak to vůbec může přes manažera a jeho ředitele projít ? A takovéto hovado, ano hovado, se pak objeví ve firemním časopise jako motivační vzor hodný následování !!! Vždyť to je doslova na blití !!! Všichni asi nejsou v MLM stejní, přesto mě každodenní práce v terénu opakovaně přesvědčuje o opaku. Ryba smrdí od hlavy a pokud na to nemá koule vedení a management MLM firmy, tak se dolů k poradcům nic nedostane a nikdo jim v tomto počínání nepřistřihne křídla.

       4

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Myslím, že jste použil ten nejtypičtější příklad. ZFP není MLM systém ale samospotřebitelský MLM a to je dost rozdíl. Setkávám se s takovou prací téměř denně jako vy a stejně jako vy, ji budu vždy odsuzovat. Nicméně to není problém systému MLM ale těch kteří ho takto zneužili a těch kteří v takovém zneužitém systému setrvávají.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jenže já nikdy všechny do stejného pytle neházel. Asi stokrát jsem tu napsal, že v MLM může dělat člověk svoji práci stejně dobře nebo lépe, než ji dělám já v brokerpoolu. Věřte, že pooly by vznikly tak jako tak. Došly by k tomu stejnou cestou, jako jsme k tomu došli i my. Nejprve jsme dělali přímou návaznost na pojišťovny. Takových malých s.r.o. tu vzniklo dost a zde existují dvě možnosti. Buďto Vás někdo zaservisuje za lepších podmínek, než je přímá vazba nebo budete hledat cestu, jak se s někým dát dohromady. Časovým výsledkem takového směru bude dost pravděpodobně organizace, která kromě vlastních obchodníků, nabídne servis dalším firmám, pro které je to výhodné. To, že v poolech dnes končí tolik lidí, je způsobeno pochopitelně tím, že informace se dostávají v běhu času mezi lidi a pooly na tom intenzivně pracují, tak, jako by to udělal zřejmě každý, kdo by takový pool vlastnil.

       Také jsem tu asi před rokem napsal, že i firmy, které se tennkrát prezentovaly jako čistý MLM, se stanou firmami zčásti poolovými. Vaše firma je toho dokladem (a není jediná), poslední nabídku od ní jsem dostal minulý týden. A byla to naprosto jiná nabídka, než ta přede dvěma lety. Tenkrát se mi zástupce Vaší společnosti vysmíval, že jsem blázen, když chci jít cestou návaznosti na pool. A dnes je Vaše společnost zčásti poolem rovněž. A jak jsem psal… Vaše společnost to postavila jinak. Odstranila pády (alespoň pokud vím a nevím, zda to funguje na všech stupních), dala vyšší provize, než je obvyklé v jiných MLM a schody mezi nimy nebyly tak propastné. Ale jedna podstata zůstala stejná a tou je nábor. Sám jsem byl několikrát masírován po doporučení lidí, kteří se stali obchodníky Akropolu, přímo nějakým manažerem. Ale klidně si ten systém budujte, když Vám to vyhovuje. To je přece naprosto v pořádku. Pokud to vyhovuje i lidem, kteří do toho vstupují, tak proč ne. Ale znovu opakuji, co ten systém dá Vám jako obchodníkovi nebo klientovi tak zázračného, co byste mu nedokázal dát pod hlavičkou neMLM organizace. Kde je ten důvod stavět MLM v tomto oboru?

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Za vším hledej prachy a pokud někdo bude tvrdit že ne,

       tak ať se podepíše.

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Vážený Romane,

       vaše příspěvky si na tomto webu čtu velmi často, bohužel z časových důvodů dost málo reaguji. Moc si vás jako člověka v oboru cením a taky proto za poslední příspěvek jako i za mnoho jiných v minulosti máte ode mne zelený palec. Nicméně co vám přináší model řízení společnosti MLM systémem je vážně na dlouhou přednášku tak to snad až jindy v ne tak pozdní hodinu.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       :-) No vidíte, já Vám taky zrovna teď jeden pozitivní palec připsal… ale souhlasím, že je to na delší debatu a máte právo si to plnohodnotně obhájit. A znovu opakuji, pokud jste tam šťastný a víte, že je to pro Vás to pravé ořechové, tak je to v pořádku. Pool taky není pro všechny. Jen mě někdo bude těžko přesvědčovat, že mlm patří do tohoto oboru, já prostě na jeho opodstatnění nemohu najít žádný argument. Není v tom nenávist vůči lidem, kteří tam dělají, je to jen ventilace mého názoru. ;-)

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Ivan Špirakus
       Účastník

       tento způsob “vzniku” firmy je skutečně možný…

       – mohu potvrdit z vlastní zkušenosti :)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
       Účastník

       Neberte to pane Jílku, jako osočování,

       ale dotaz.

       Akropol nepraktikuje MLM v poradenství,

       tedy strukturu firmy, tedy stupně a meziprovize ?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       V pohodě necítím z vašeho dotazu žádné osočování. Odpověď na vaši otázku zní ANO praktikuje. Proto také tvrdím, že MLM je jenom model řízení a odměňování ve firmě. Ovšem rozdíly jsou potom úplně někde jinde – tlak na produkci, neustálé obhajoby a padání z pozic, “doporučené produkty” nebo “privátní produkty”, atd. atd.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
       Účastník

       Děkuji, ale právě proto, množství poradců odchází

       ze systému, odměňováním těch nahoře, do poolů.

       Samozřejmě pokud je nějaká přidaná hodnota,

       musí také být odmněna, tomu se nebráním.

       Ale podstatou MLM společnosti a plusem je,

       že naučí poradce pracovat, vycvičit návyky,

       ale pokud poradce chce jít “dál”, tak se musí

       rozvíjet sám.

       A takovýto poradce časem prozře a zákonitě hledá

       jinou cestu. :)

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Když budete např. na čtvrtém stupni a karierní řád jich bude mít devět, tak já se ptám, jakou přidanou hodnotu má pro Vás každý z těch mezistupňů nad Vámi a co konkrétně pro Vás každý z nich dělá? Možná by Vám stačil jeden člověk nad Vámi, který Vám pomůže vyřešit základní problém nebo Vám do Vašeho podnikání dodá něco, co tam nemůžete dát sám. Pokud je obchodník méně zdatný, tak tam může být provizní mezičlánek pro někoho, kdo se o něj stará, proč ale třeba devět stupňů? Co pro Vác každý z těch stupňů dělá? Možná přijdete na to, že jsou to mezistupně jen pro peníze, nic víc to nemá.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
     • V principu s vámi souhlasím, přesto se domnívám, že současné velmi špatné pověsti finančního poradenství nejvíce napomohly a napomáhají právě MLM společnosti. Bere se fakt každý, stačí když vyždímá svoje okolí, rodinu, přátele a pak si táhni kam chceš, důležité je, že byla produkce a provize. Těch lidí, co to jen zkusilo třeba jako brigádu během prázdnin znám ze svého okolí desítky !!! Proto je náš obor tak zprofanovaný, protože je umožněno, aby ho dělal každý, kdo má v zadku díru. MLM nemají čas vychovávat kvalitní poradce, kdyby to dělaly, tak si nevydělají na slanou vodu. Ano, existují vyjímky (sám jich několik znám), ale co to je vedle té armády zbývajících “poradců” ? Po těch letech zkušeností dnes vnímám MLM jako stroj na peníze, bohužel za jakoukoliv cenu. Jak to že v jiných zemích je MLM ve financích státem zakázaný model poskytování finančních služeb ? Proč asi ? Lidé jsou všude plus mínus stejní a rychle si spočítali, jaké by to mělo následky. To jen u nás platí, že čím větší lumpárna, tím větší posvěcení státem a legislativou.

      6

      1
       | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Dávám zelený palec, ale přesto nesouhlasím s tou první větou. Nesouhlasím totiž právě v tom principu. Princip MLM je v něčem úplně jiném. A co se týká poolu, proč by v něm nemohl získat obchodník zkušenosti? Pool neznamená jen to, že se někdo po půl roce v oboru splaší a nevidí nic jiného, než provize, pool může být i firma nebo sdružení obchodníků, kteří dokáží vytvořit stejnou nebo lepší podporu, než mají mlm organizace. Plochý MLM neznám. To bychom pak mohli za MLM označit naprosto všechno, co má třeba tři úrovně. Jde o princip toho sestavení a ten je úplně jinde.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      • Romane, v čem tedy vidíte jinak princip MLM ve finančním zprostředkování ? Já tam vidím jen kvantitu, vedle které hodně, ale hodně pokulhává kvalita, ta je snad už chromá…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • Jsou obory, které jsou absolutně nevhodné pro MLM, obory, které vyžadují vysokou specializaci – lékaři, fyzici, matematici, programátoři, odborníci ve financích… a jsou obory, kde to lze – obchod. MLM je jen OBCHOD.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Jde mi o to, že jste napsal, že souhlasíte s tím příspěvkem Jan Jílka z principu. A já to ve fin. poradenství vidím přesně tak, jak píšete, proto mi to do toho principu moc nejde. Hezky to napsal pod Vámi Jaroslav. S tím souhlasím. MLM do tohoto oboru nepatří. Není to prodej kosmetiky nebo potravinových doplňků. Jde o velké peníze a tento obor skýtá naprosto jiné možnosti, než by se tomu stalo u výše zmíněného prodeje. Když prodáte někomu pastu na zuby, tak dotyčný riskuje pár korun. Pokud mu nevyhovuje, tak si ji příště nekoupí, ale třeba si vybere jiný výrobek. To u našeho oboru nejde. Sjednáváme produkty na dlouhou dobu a když zjistíte, že Vám to nevyhovuje, může být v trapu desítky nebo stovky tisíc. MLM princip do tohoto oboru nepatří. Vím, že mi nyní dají příznivci MLM asi červené palce. Ale ať tu napíší, v čem je pro klienta tento systém tak zázračný. Co tento systém poskytuje klientovi za výhody. Co poskytuje za výhody obchodníkovi v jeho práci. Ať napíší, komu patří klienti a jejich smlouvy a co se stane, když budou chtít svoji práci dělat jinak a budou chtít odejít.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý večer Romane,

       máte pravdu, že jde o velké peníze. MLM v kosmetice může klienta připravit maximálně o pár stovek (ve výjimečných případech o pár tisíc). Já bych ale neřekl, že zrovna systém řízení je záruka kvality, nebo nekvality. Když se to tu pořád točí kolem meziprovizí, jakou výši (nebo částku měsíčně) byste Vy považoval za vhodnou, pokud byste se věnoval jednomu novému kolegovi dva dny v týdnu a ony dva dny v týdnu byste nemohl věnovat svým vlastním obchodům a klientům?

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       To se přece nechá nastavit provizně. Je jasné, že začínající obchodník nemůže mít 150%. Jak jsem psal Výše, může tam být mezičlánek, který se o takového obchodníka bezprostředně stará. Jeden může brát 130% začátečník třeba 70. Navíc se tím nechá vyplnit časový prostor, kdy se ke klientům chodí špatně, např. dopoledne.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      • Myslel jsem to Romane jinak. Považuji za vhodné, aby na prvních jednáních s klientem nebyl nováček sám – neví na co a jak se ptát, nemá informace a tudíž nemůže reagovat na klientovy dotazy. Tyto schůzky Vám berou čas právě v produktivním čase. Můžete s ním strávit první měsíc, možná dva “nalejvárnou”, aby uměl. V takovém případě Vám ale nováček skončí, stejně jako paní Xxx, protože nebude mít ani na suchý chleba.

       0

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       No vždyť ano. Pokud pojedu s nováčkem na domluvenou schůzku, tak jsem zaplacen tou rozdílovou provizí.

       1. Stejně nejedu každý den nebo mohu stihnout svého klienta a následně jet s někým

       2. Když bude úspěšný, práce se mi vrátí v dlouhodobém horizontu, stejně jako u klienta, Nevydělám hned. To je riziko podnikání. Můžete se věnovat spoustě lidí zbytečně a tak tomu i je, Ztratíte hodiny práce, utratíte spoustu peněz za benzín a výsledný efekt je, že obchodník nefunguje. To je rizijko podnikání a já mohu zvolit, zda budu dělat sám nebo budu někomu svoje zkušenosti předávat.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • U ZFP nešlo nikdy o informace, ale o dezinformace a dávkováním vytvoření závislosti. Znám je od roku 2000 a školil jsem podle pravdy, první ředitel SK, a i tak mně nepotřebovali /tak jako jiné, a to většinu/, na celoslovenských poradách navádění na antidatování pojistných smluv, psychopatické výlevy pochybné “oné”, pomluvy syna, dcery, spolupracovníkǔ, a že mám blbého sponzora – že jí chodí stížnosti manželǔ na obtěžování jejich manželek, a že to neřeší… a sděluje – kdo s kým spí, a kvǔli tomu jsem jezdil 500 Km tam a znova obratem zpět, nikdo tam nechtěl jezdit…

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Zdravím vás Romane,

       myslím si, že hážete všechno zlo na systém MLM, ale to zlo dělají jenom lidé, kteří zneužívají systému. Kolik špatných smluv jste u klientů našel od zaměstnanců bank nebo pojišťoven, kteří v MLM nepracují? Troufám si hádat, že spousty. A kolik takových zpackaných poradenství najdete u různých lidí co dělají pod poolem ? Tedy žádný systém není lék na kvalitní práci. Většina lékařů odvádí kvalitní práci, proč? Šest let studují, prochází těžkou zkušební dobou a atestacemi než mohou být samostatní lékaři. Takže problém vůbec není v tom jestli pool nebo MLM. Problém je v tom, že naši práci mohou dělat téměř úplní idioti do té doby než na to jejich klienti přijdou. Takže systémová chyba je někde úplně jinde…

       3

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Mluvíme přece ale o podstatě mlm… Odmítám to, že všechno zlo hážu na MLM. Jenže většina na jeho účet připadá. Je to dáno systémem náborů a samotného principu MLM stavět strukturu. Pokud ji stavět nechcete, jaký je důvod chodit do mlm organizace? V tomto sektoru není místo pro 130 tisíc registrací. Důsledkem je to, co kolem sebe vidíte. Se systémovou chybou souhlasím. Až se přitvrdí, tak se většina mlm rozpadne.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Já už Romane nevěřím tomu, že se přitvrdí, lobby velkých MLM firem a pojišťoven zafunguje v parlamentu, několikrát se to odloží a pak se přijme zase nějaký paskvil a pojede se dál. O tomto problému se tu ví už tolik let, bylo tu nepočítaně kauz a průserů a nic.

       Vlastně se tu svým způsobem bavíme pořád dokola o tom samém a nikam to nevede, motáme se v kruhu. Všichni, každý z nás máme něco, čemu se říká svědomí. Rodiče nás jako děti nějak vychovali a každý z nás moc dobře pozná moment, kdy dělá u klienta prasárnu, podvod, levotu nebo naopak dělá svoji práci tak, aby se mohl s pevným pohledem a čistým svědomím podívat i za několik let klientovi zpříma do očí. Každý z nás se může rozhodnout, že i kdyby za tyto prasárny dostával sebevíc peněz, tak je prostě dělat nebude. Největší lež totiž není to, že lžete klientovi, ale že lžete a obelháváte sám sebe a ještě se snažíte tomu věřit, abyste si to sám před sebou obhájit kvůli klidnému spaní. Jasně, musím tu vypadat jako dost naivní poradce a hodně kolegům budu k smíchu, ale mě názory a nálepkování nikoho z tohoto fóra nezajímají. Všechno, co klientům udělám, jakákoliv smlouva, služba nebo rada, se mi za čas vrátí zpět jako bumerang. Někdy to trvá den, jindy týden, měsíce nebo celé roky, ale vrací se to, mám to vyzkoušené. Já měl štěstí, že jsem se brzy po nástupu do branže setkal se svým vedoucím, který měl jasné a pevné zásady, jak chce tento byznys dělat. Tento člověk dokázal klientovi slušně z očí do očí říct, že jej jako klienta nechce, že ho nepojistí a že s ním tu smlouvu nesepíše, prostě proto, že si lidsky nesedli nebo z něj měl nedobrý pocit. Umíte si to představit, že byste klientovi odmítli sjednat třeba investičko za litr měsíčně a říct mu “Já Vás za svého klienta nechci” ? Kdo z Vás to dokáže ? Kdo má takový charakter, aby dokázal říct klientovi, ať si to jde sjednat na přepážku pojišťovny nebo dal doporučení na jiného kolegy ? Málokdo a všichni víme proč – protože velká provize. 99% poradců by to sjednalo a jen by se klepali dva roky, aby nemuseli vracet provize. Pevné zásady, pevný charakter a pečlivý výběr lidí, klientů, se kterými chtěl tento člověk dlouhodobě spolupracovat – to bylo tajemství jeho úspěchu. Byl jiný, měl svoji hrdost, zásady a z těchto neslevoval. Stále platí, že s poctivostí nejdál dojdeš. Takže to shrnu: mě nemusí žádný systém, MLM nebo brokerpool říkat nebo stanovovat, co a jak dělat správně, ten kompas, který nám ukazuje, jestli jdeme správnou cestou nebo jsme z cesty sešli má každý z nás uvnitř sebe. Tím kompasem je naše svědomí a pokud jej poradce hovado nemá, tak je to pak těžké. Pokud jej nemají ani jeho nadřízení, tak k tomu není co dodat.

       7

       0
        | Odpovědět privátně
      •  ALEŠ KŘEČEK
       Účastník

       Pravdu máte, ale musíte být staršího ročníku, jako já :)

       pokud Vám bude 20 a Váš manažer Vás povede cestou “úspěchu”, tak nebudete vychovaný, tak jak Vás učili rodiče, že krást se nemá.

       Protože to prostě v začátku po vstupu do firmy nepoznáte.

       Potom nastupuje čas a chuť se učit a vzdělávat.

       Takže souhlasím s kompasem, ale nikoliv u 20 studenta.

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Rád bych věděl jak získá nováček v poolu zkušenosti, kdo mu je předá a proč?

       3

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nechci tu dělat reklamu Ivanovi Špirakusovi, ale v tomto směru to má Insia postaveno dobře. Jako nováček se tam nedostanete, takže pokud tam chcete dělat, musíte pod někoho, kdo je za Vaši práci zodpovědný. Takže nováček pracuje u firmy, která je pod poolem. Část svojí provize odevzdává tomu, kdo se o něj stará a poskytuje mu zázemí, školení, materiály, informace atd. atd… Ale nemá nad sebou osm dalších, kteří si rozebírají jeho provizi, aniž by věděl za co.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       Ano, ale to jsme svým způsobem opět v MLM :-)

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Já si nemyslím, že to má něco společného s MLM. Spíš bych to porovnal s manažerskou pozicí u pojišťovny, kdy je tento vedoucí odměňovám v % dle výkonu podřízených, které vede, školí, chodí s nimi na schůzky, poskytuje kancelářské zázemí atd.

       Jinak já rozhodně nepreferuji nábor pojištěním nepolíbeného nováčka.

       … jo, jsem koordinátorem u Insia :-)

       3

       2
        | Odpovědět privátně
      • Tak, jak popisujete, by se měl chovat i nadřízený v MLM struktuře. Když nepreferujete nábor pojišťováním nepolíbených nováčků, jaký je dle Vás dobrý zdroj náborů?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Nejlepším zdrojem náboru byla ČP, dokud tam byli dlouholetí obchodníci s potenciálem umět odejít. :-)

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Jiří Vařečka
       Účastník

       Odpověď je jednoduchá – vše ostatní :-)

       Pravdou ale je, že si docela vybíráme a není mým cílem vybudovat firmu se stovkou obchodníků.

       Je jedno, jestli ten člověk přijde z MLM, nebo z obchodní služby pojišťovny. Stejně je nějak poznamený předcházejícím místem pobytu. To se dá ale upravit. Protože nejsem v MLM, mohu i dobrý peníz a slušné zacházení bez plánu nabídnout.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       Ach jo, píšu asi složitě? To už jsem jednou psal. To pak můžeme za MLM označit všechno. Zásadní rozdíl je ve dvou věcech.

       1. Multi znamená mnohoúrovňový a tak byl také odjakživa MLM marketing koncipován. Takže v drtivé většině není dvou nebo třístupňový, ale právě “multi” Pokud je to nastaveno tak, že je nováček a někdo z něj má peníze za to, že se o něj stará, je to ok. Pak tam může být nějaký mezičlánek managera, jehož funkce je k obchodníkovi rovněž přímý vztah, ale také tam vůbec být nemusí. Na firmě to tak máme. Ale není tam nikdo, koho by ten člověk neznal a nevěděl konkrétně, jaká je jeho funkce. Ví, proč ho potřebuje. Z rozhovoru desítek obchodníků z MLM nikdo nevěděl, na co potřebuje těch pět lidí nad sebou. Navíc to máme uvnitř firmy nastaveno jinak, než rozdílovou provizí. A všichni obchodníci mají smlouvu s převoditelností kmene, takže se kdykoli, kdy jim toto nebude vyhovovat, mohou sebrat a jít jinam. Ukažte mi MLM, který to takto má nastaveno. Proč ne, je jasné, nejde o klienta, ani blaho obchodníka, jak je mylně prezentováno, ale jen o prachy.

       2. Tímto způsobem se nedostává do systému tisíce lidí. Souvisí to s tím, co psal Václav. Někdo se tomu člověku věnuje přímo a stojí ho to dost času. Podle mě by to tak mělo vypadat. Ten člověk by měl nějakou dobu pracovat v podstatě bez licence, pod dohledem a sbírat zkušenosti. Kdyby tomu tak bylo a nikdo automaticky necpal obchodníkovi, kterému bude trvat minimálně rok, než sám pozná, co je to vlastně za práci, že má od samého počátku vodit lidi, tak by tu nebylo tak husto. Zamyslete se nad tím, jak může v této práci někdo z někoho brát rozdílovou provizi = být jeho šéfem či managerem, když je sám v oboru dva měsíce a ještě mu ani neuschlo razítko na registraci.Co mu asi tak může dát? Za co bere peníze např, ze dvou úrovní pod sebou?

       Pochopitelně, že špatnou práci může odvést i obchodník v jakémkoli systému, ale MLM k tomu vytváří živnou půdu a nedělá to po jednotlivcích, ale po tisících.

       Pořád mi tu ale chybí odpověď na otázku, co má MLM tak zázračného pro klienta nebo obchodníka, co by se nenechalo získat u ne mlm firmy? Pokud nic, tak jaký je jiný důvod jeho existence, než masový nábor a vytváření co největších struktur? A pokud je toto důvod, pak si nemohu pomoci, tento důvod nemůže obstát pro jeho aplikaci do poradenského sektoru.

       Lépe své důvody již asi vysvětlit nedovedu… ;-)

       3

       2
        | Odpovědět privátně
      • Převoditelnost s celou strukturou je dobrá věc, já jsem tak žádal na manželku /cca 2000 spolupracovníkǔ/ – a nic. Představenstvo je zjevně mentálně a lidsky kaput… mám i jejich interní komunikaci, chcete jejich póvl? /na soud a policii jsem to i já dal/

       …”co má MLM tak zázračného pro klienta nebo obchodníka, co by se nenechalo získat u ne mlm firmy?”…

       http://www.vymahani-pohledavky.cz/sou­dni-vymahani.2/mediapol-news-ochrana-dobreho-jmena-na-internetu.57/dis­kuze/

       Podvodníci a ještě se na vás usmějou (Kučera, 2. 12. 2010 18:48:30)

       V unoru nás oslovil známí , že nám udělá bezvadnou nabídku a že budeme mít provizi z uzavřených smluv. Do dnešního dne jsme žádnou provizi nedostali, máme uzavřeno plno nesmyslných smluv o kterých nás mylně informovali, převáděli jen uzavřené smlouvy z důvodu , aby měli oni vyplacené provize, zatajili informace že při přechodu k jinému penzijnímu fondu nám budou stržený peníze, podali nám informaci, že dostaneme dvě státní podpory za rok z toho důvodu nám uděli další stavební spoření, když jsem si začal zjištovat jak jsou výhodné smlouvy které nám dali tito chlapci k podpisu zjistil jsem že jsme pouze tratili peníze a ted je problém tyto smlouvy rušit. Na počátečním školení s náma jednali jak z malýma dětma , pozor v návštěvnících sedí plno jejích lídí a jsou ze všech pouček které vám tam řeknou ohromně nadšení, takže nemáte šanci říct cokoliv negativního, protože vás hned umlčí. Navíc máme na jedné smlouvě zfalšovaný podpis , dle zdělení pojištovny AEGON takže jsme ted museli podpis ke zrušení smlouvy notářsky ověřovat. Na další smlouvě je pojistná částka úplně jiná než se ve zkutečnosti potom musela platit a opět je to u pojištovny AEGON.

       MONEY, oni sami majitelé nepocholili podstatu finančního poradenství, a likvidují vlastní struktury s cílem vlastních vyšších následných a udržovacích provizí, a také do fondu ZFP /takže zase sobě/.

       1

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Anonymní uživatel
       Neaktivní

       V mnohém s vámi absolutně souhlasím. Kolik vás ve firmě dnes je? Pokud je vás v řádu do pár desítek tak to zřejmě v pohodě uřídíte. Ale pokud máte ambice být větší firmou s celoplošným pokrytím jaký způsob řízení vaší firmy bude nejoptimálnější ? Z čeho zaplatíte manažery ? MLM přece můžete použít jako model pro řízení a odměňování ve firmě i bez těch všech nešvarů o kterých tady všichni mluvíme. Také jsme s těmi nešvary měli v minulosti problémy a stále proti nim bojujeme.Samozřejmě je vždy otázkou zda ti co MLM firmu vedou chtějí dlouhodobě dělat kvalitní poradenství nebo jenom rychle a bezpracně zbohatnout. Bohužel těch druhých je patrně mnohem více než těch prvních.

       2

       1
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       A Vy chcete budovat firmu o tisíci lidech? Pokud ne, k čemu je Vám vstup do MLM? A pokud to někdo budovat chce, tak ať to tím způsobem buduje, ale pak musí nabídnout všem těm obchodníkům něco, co nemohou získat jinde a každý z těch stupňů nad ním, mu musí něco přinášet. Ve skutečnosti je to ale tak, že drtivá většina obchodníků necítí užitek z pěti levlů nad sebou a organizace je nutí v systému setrvat pod pohrůžkou pokut, konkurenčních doložek a tím, že tam musí zanechat vše, co vybudovali. Ale chápu, že třeba pro Vás může být zajímavé to, že se taková firma postará o vašeho obchodníka a obchodníky kolegů, tak trochu za Vás, hromadně je vyškolí apod. Tohle by ale dokázal i pool, který do toho vloží svůj systém práce. Nebude pak již jen klasickým servisem, přitom ale nebude ani mlm organizací.

       2

       0
        | Odpovědět privátně
      • Profilové foto
       Anonym

       Tři měsíce jsem pracovala v Broker Consultingu a pak rychle utekla, můžu to potvrdit. Manažer mě pořád jen učil ten jejich finanční plán, říkali mu čtyřlístek. Pořád mě vtloukali do hlavy že nejlepší na krytí rizik je Unika s dividendou, na zajištění stáří od České podnikatelské Evropská penze a potom nějaké investice, o majetek nebylk zájem vůbec, málo bodů a prd provize, navíc moc času. První provize jsem viděla až po třech měsících, ale to už jsem byla finančně v takovým srabu, že jsem utekla no a dodneska nemám za svoje smlouvy ani korunu. Prý mě je dají až za dva roky. To bylo na začátku keců, jak mě budou pomáhat, budou vždycky po ruce, jak s nima budu růst, jak bude růst i můj plat, hlavně jenom co nejrychleji obvolat všechny lidi z mýho mobilu a domluvit si s něma schůzka, na kterou se vždycky vetřel můj manažer. A když sem pak řekla že končím i s důvodama proč tak jsem najednou byla ta špatná, prý sem si sama šlapala po štěstí a stačilo prý jen vydržet, jenomže já už fakt neměla z čeho žít !!! Dneska jsem napřímo v Kooperativě a peníze chodí do halíře přesně a na den přesně. A můj manažer a jeho ředitel jsou nejskvělejší chlapi, drží slovo, starají se a hlavně obratem řeší, když něco hoří nebo něco potřebuju. Zkušenost s multilevlem pro mě byla nejděsivější noční můra, byla jsem neuvěřitelně naivní husa a nána, ale i tak jsem vděčná za tuto zkušenost.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý večer Xxx,

       každý začínající podnikatel musí v prvopočátku počítat s nějakým rozjezdem. Dvouměsíční zdržení provizí může být v některých případech opodstatněné, i když chápu, že je to nemilé (také mi to vadí). Pokud se Vám “vetřel” na první jednání Váš manažer, tak pokud jste byla nová v oboru, tak je to jedině dobře a pro mě je to známka toho, že se Vám určitým způsobem věnoval. Další jeho práci nemohu a nechci hodnotit, protože ji neznám.

       Dnes pracujete spokojeně přímo pro Kooperativu. Já jsem také zaměstnancem pojišťovny a vnímám několik nevýhod i oproti práci ve finančně poradenské společnosti. Mohu se Vás zeptat, jak řešíte spoření klientům? Jak řešíte financování jejich bydlení?

       Plošně se tu kamenuje MLM systém kvůli náborům kohokoliv, jen aby vytěžil svou rodinu a přátele. Znám několik manažerů, kteří při výběrovém řízení odmítají kandidáty kvůli jejich nevhodným vlastnostem a světe div se, oni se velmi solidně uživí. A to přesto, že spořící IŽP jejich struktury nesjednávají! MLM systém jim prostě sedí kvůli podpoře a i jejich nováčci jsou seznámeni s výší meziprovizí, které jejich manažeři berou – a zase světe div se, jsou ochotni to akceptovat, protože vědí, že jim to manažeři vrací.

       Nemám nic proti zaměstnancům pojišťoven, ani proti finančně poradenským společnostem, makléřům, nebo proti poolům. Nechci tvrdit (možná to z některých mých předešlých příspěvků mohlo tak vyznít), že pooly jsou plné lidí pouze z MLM a bez nich by nemohly fungovat. Ale každá tato struktura tu má své místo, každý tento model řízení má své “zákazníky”.

       3

       2
        | Odpovědět privátně
      • Dobrý večer pane Šplechto, manažeři o kterých píšete jsou velmi vzácní a těší mě, že existují. Problém bude v tom poměru, tzn. mezi těmi, o kterých píšete Vy a tím zbytkem. Obávám se, že těch zbývajících bude většina, tím pádem je o těch slušných méně nebo skoro vůbec slyšet. Já pamatuji před dvěma nebo třemi lety šokující osobní zážitek, kdy manažer OVB náboroval s letáčky v ruce lidi u pokladen v supermarketu a oslovoval kromě dětí a starých a tělesně postižených lidí vše, co platilo. Ani se neptejte, jak jsem se styděl…všude je to o lidech, což už je dnes takové klišé, potom o nastaveném systému, pravidlech a hlavně důsledné kontrole toho, co na centrálu přichází za práci.

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      •  Roman Kolář
       Účastník

       1. Ok souhlasím. Ať je každý tam, kde chce být a pracuje stylem, který mu vyhovuje. Tak to ale bohužel ve všech případech není a když to chce změnit, tak přijde o všechno, co budoval. Nepatří mu nic. Takového modelu se nemohu zastávat a ptám se, kolik mlm struktur umožní svým obchodníkům si svoji vybudouvanou pozici = firmu, vzít sebou do jiného systému práce.

       2. Píšete, že manažeři jsou tam kvůli podpoře. Ok. Kvůli tomu ale nemusí být v mlm organizaci.

       3. Nováčci jsou nseznámení s výší meziprovize. OK, v pořádku. Pokud pro mě něco dělá, tak ať mu to patří. Když už ale něco umím, proč jeho provize patří nejen manažerovi, ale i dalším pěti nad ním. Co pro něj dělají oni? Proč v tu chvíli zůstávat v mlm, když se stejný manažer o něj může postarat jinde a on bude mít dvojnásobek?

       Ano, každá struktura a model má své místo, ale také by měla umožnit toto místo kdykoli změnit, pokud mi to v něm nevyhovuje. Kolik z mlm firem to umožňuje?

       4

       1
        | Odpovědět privátně
  •  Jiří Prášil
   Účastník

   Více v příloze (ČNB)

   4

   0
    | Odpovědět privátně
   • Profilové foto
    Anonym

    Je to málo, je to málo a je to SAKRA málo, měli dostat pokutu ve výši ne desetinásobku této částky, ale stonásobku !!! Je to výsměch všem klientům a pan Poliak musí být s výší pokuty nadmíru spokojen. To je totiž to samé, jako by mě dala ČNB pokutu ve výši 2,-Kč…

    1

    0
     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Souhlasím. Vždyť tu pokutu zaplatili ti klienti. Dělá se to tak léta. Klienti jsou masírováni, že musí trojkombibaci uzavřít, což není nic jiného, než skrytý finanční multilevel. Pokud je to podmínka, aby mohl dále pokračovat, je to normální letadlo. A počítejte se mnou. Pokud klient udělá jejich životní produkt, kde jde třeba 240%, tak z toho zůstane ZFP kolik? Spolu s PF a SS atd… které se u toho klienta přepracují.. I kdybych počítal, že se zůstane z klienta 10 tisíc, tak stačí 100 klientů na milion zisku. Na jednom jediném školení, je těch lidí víc. 2 miliony dostane ZFP zpátky za jedno dvě taková školení. To je dobrý obchod, ne? Já bych s radostí zaplatil 2 miliony, kdybych jich stovky mohl vydělávat dál. Celá podstata je někde jinde. Jak může mít taková firma, která takto získává své obchody a akreditaci ministerstva školství a po takovém rozsudku v tom pokračovat? S firmami, které vyžadovali vstupní poplatek, krytý produkty životního pojištění tu bylo již několik soudních řízení a byla jim následně zakázána činnost. A tady se pojede dál, jako by se nechumelilo. Vlk se nažral a ….

     4

     0
      | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Nevíte, jak to nakonec dopadlo ? Zaplatilo ZFP požadovaných 26,000.000 slovenských korun zpět Axe ?

   http://www.finmag.cz/cs/finmag/financni-poradenstvi/souboj-pojistovaku/

   0

   0
    | Odpovědět privátně
   •  Jiří Prášil
    Účastník

    To netuším, ale rychle se na to zapomnělo.ZFP uměla vždycky dobře tutlat.Jen by mě zajímalo, co chudáci zprostředkovatelé, kteří tím byli poškozováni.

    3

    0
     | Odpovědět privátně
    • AXA na Slovensku na základě toho, co je psáno v tom článku, podala cestou advokátské kanceláře žaloby na zneužité licencované spolupracovníky ZFP s tím, že od nich vymáhala všechny peníze, které platila za smlouvy ne jim, ale na tzv. sběrný účet ZFP, který byl následně nezákonně přerozdělován na nelicencované… organizovaný podvod na cca 100 000 smlouvách pod pokutou do 20 milionǔ SK za jednu. Někteří to nezvládli zdravotně /třeba infarkt a exit/, jiný se na vánoce oběsil /ostatně i v ČR se jeden ředitel také oběsil/. Konktétní případ jsem dal v ZRCADLO 2 na sousední téma o zavádění lidí.

     Kdo požádal, poskytnul jsem soudní svědectví, a je i prededens a posun na soudy v SR a trestní odbor GP SR.

     Pokud vím, tak je i soudní spor AXA/ZFP.

     1

     0
      | Odpovědět privátně
     • Jsem rád, že se mi osobně podařilo několik lidí, co bylo nalákáno nebo vábeno do MLM přesvědčit, aby rychle začali používat svůj vlastní rozum, dokud je ještě čas a mají řádnou a dobrou pověst. Pro případné rýpaly uvádím, že jsem je nelákal nikam jinam ani do firmy, kde jsem tehdy působil, nikdy jsem neměl ambice budovat tým a vychovávat a starat se o lidi už vůbec ne. Stačilo však zaslat na e-mail několik odkazů na články, blogy, zkušenosti nebo osobní reference či příběhy lidí a nezůstal nikdo. Přesné číslo nevím, ale tak ke dvaceti jich mohlo být. Největším argumentem ale pokaždé byly provize, dokonce si je jeden člověk vytisknul a těžce rozzuřený vtrhl do kanceláře svého manažera nebo ředitele. Ten všechno samozřejmě popřel, že je to lež jen abych mu přetáhl člověka. Stačilo pak doporučené setkání s ředitelem finančního ústavu, kde tyto standardní provize pobírali běžní poradci a garance ve smlouvě, že je bude brát taky. Ten šmejd manažer i jeho ředitel lhali jak Fučík do posledního možného okamžiku. Pak už jen stačila jediná otázka “A s těmito lidmi mající takovýto křivý charakter chceš dělat finanční poradenství ? Lžou Ti teď a budou Ti lhát i za měsíc, rok nebo pět, dokud z Tebe pro ně bude kapat produkce a BJ”.

      1

      0
       | Odpovědět privátně
     •  Jiří Prášil
      Účastník

      Dneska je možné všechno, do důchodové reformy se budou moci zapojit všichni. Jen ZFP má už kolem 850 vázaných zástupců investičního zprostředkovatele a bude jich více, jen aby mohli důchodovou reformu dostatečně pokrýt, ale praxe s investicemi žádná. Důkazem toho jsou výroční zprávy, za celou svojí existenci sjednali pouze 3 905Ks smluv (investice). Nechápu, jak je možné, že se přehoupnou přes 1 miliardu, vždyť produkce extrémně klesá.

      4

      0
       | Odpovědět privátně
      • Žel v krizi lidé naletí i na primitivní vesnické bláboly o samospotřebitelství, houfné se přepojštují s vysokými ztrátami i tam, kde byli. A s klidem si třeba sami vyoperují v koupelně slepé střevo, protože “sami s provizí”

       http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/pm/nazory.asp?TID=PMZFP&page=3

       16. 2. 2010   Lubo

       #71882 Oznám správcovi 

       Dobry den. Chcel by som sa podelit zo skusenostami s firmou ZFP. Vo finnancnictve som uz nejaky ten rocik presnejsie 8a to co som vcera zazil na stretnuti u klienta kde boli ” akoze poradcovia zfp ” dokonca dvaja tak to musim napisat. Moji klienti rodina xxx mali vytvoreny plan mescne cca 165€ 5000 sk.

       Otec 8 rocne kzp -kapitalku mesacne 16,92€ stavebko pss 30€ mesacne .

       Manzelka mala uzatvorene 6 rocne kzp mesacne 16,92 € v ktorom bola dohodnuta doba na 10 rokov, izp axa comfort plus 25 €mesacne uz treti rok.

       Dieta 1 urobene kžp koopky fj tjprodukt na veno a stipendium s tym ze rodic plati do 18 dietata a poistovna 7 rokov dodovrsenia 25 rokov dietata plus izp aegon na 17€ kzp12,28 € a izp axa 10 €

       Dieta 2 kžp koopka fj 15,66 a izp aegon 17€ a izp axa 10 €.

       A pre manzelku sa mal pripravit este navrh na stavebko od wuestenrotu na rodinne stavebne sporenie kde sa daju premiovo zvyhodnit tak ako manzelka tak aj deti a nepotrebuju platit samostatne poplatky ako v pss.

       Co urobili ” akoze poradcovia zo ZFP ” urobili kombinaciu vraj vyhodnejsie ako mali predtym. Zrusili uplne vsetko klient mal uz zaplatene poistne 6970 € tj cca 210000 sk o ktore pri storne prisiel.

       A co ma najviac zarazilo bolo ze urobili tie iste izp s tymi istymi parametrami ako mali urobene predtim mam namysli Aegony . Dokonca pozastavili aj stavebko a urobili nove csob a premiovo zvyhodnili manzela . A to je len zlomok toho co este tato skvela particka vyparati u klientov .

       Lubo

       1

       0
        | Odpovědět privátně
      • A to co píšete skutečně proběhlo, nebo jste to zavčas zarazil?

       0

       0
        | Odpovědět privátně
      • I přes vyhazov se starám, gratis, na policii, prokuratuře a soudech SR/ČR, a to i přes fakt, že na mně poštvali pofidérní “advokáty” a stále to běží… a přijde čas i na zveřejnění dokumentǔ. I toto běží v ČR na fórech:

       http://www.trinec.cz/diskuze/id214/

       brutál 10.05.2011 08:48 vpns325.vsb.cz vypsat příspěvky dané IP adresy

       logika jak poj na mě z boku:D

       ZFP je ten největší shit co jsem kdy viděl a slyšel…A ty jejich “rádoby” akademie…musí se zaplatit vstupní vklady, potom musíte jo dělat aby se vám alespoň něco vrátilo…celé je to jedná velká bouda na lidi a ti co vymysleli rýžujou…Mul­tilevel je dobrý systém ale existuje jen málo společnosti ve kterých je tento systém korektní a člověk si může přivydělat…zbytek jsou to takové shity jako je ZFP…důkaz je tady viditelný hned na IP adresách:D 3 lidé co obhajujou ty kkty ze ZFP mají stejnou IP adresu..jak řekl níže kolega – zajímavé a zároveň jde vidět blbost těch lidí co to psali

       opravdu 09.05.2011 23:54 guty.hnojniknet.cz vypsat příspěvky dané IP adresy

       děs

       Ahoj, mám jednu dobrou kamarádku, co se nechala ZFP úplně oblbnout a vrazila do vstupu do ZFP 60 000,- Kč. Za každé nové ,,ovečky,, měla získávat provize. Provize za sepsané smlouvy – trojkombinace nebo ještě větší kombinace – prostě uzavření stavebka, životního pojištění, úrazového, důchodového najednou. .. prostě když je to v kombinaci, peníze se úročí více…podle ZFP. Počítala jsem selským rozumem cca 4 dny a došlo mi, že pokud nebudu vkládat měsíčně minimálně 1500,- Kč, nemá to cenu – úroky budou ubohé a nic nevydělám. Pak nás pozval jeden manželův známý taky na seminář, ale už jsme tušili do čeho jdeme. Hned nám bylo divné, když prezentovali – v Ostravě – v podstatě pyramidní systém a na závěr ukázali na plátně pár spokojených ksichtků, co se projíždí ve Ferrari s tím, že takhle taky dopadnem :-))) prdel co? A po ukončení přednášky se na nás vrhli jako žraloci a nutili nás, ať hned podepíšem smlouvy.. *editováno*.. když jsme řekli, že si to promyslíme, naléhali a naléhali.. naštvaně jsme odjížděli, ale spokojeni, že jsme nepodlehli.. jen ten známý nás otravoval 2x týdně po 5ti hodinách (a to jsem měla malou dcerku) tak jsme si u něj dali jen stavebko u Rajfky, atˇ dá pokoj.. a vidíte, stejně státní příspěvky chtěj rušit, takže se to nevyplatí. A bůhví, jestli stavebko vůbec vyberem jak to tady čtu… No a ta známá co zacvakala s přítelem 60 000 Kč? Nenalákali ani jediného nového člena a o celé peníze v podstatě přišli! jsem hrdá na ty Třinečáky,kteří nejsou blbí a nedají se ZFP zlákat. Lidičky zdar a podvodníkům pěsti v zubech! :-)) papa

       Josef 08.05.2011 09:49 ip53-244.tvtrinec.cz vypsat příspěvky dané IP adresy

       all

       Tak se musím podělit o zážitek s lidmi od této věhlasné společnosti:-))

       Dobře jsem se pobavil,když jsem byl ve čtvrtek pracovné v retauraci SAUNA ve Frýdku Místku…

       Přišlo jich asi 8..myslím,že to bylo tak napůl:-))Každý měl oblek,”dámy” pak kostým nebo tak něco a nechali si od číšníka srazit 2 stoly.Že budou obědvat:-))Nejde je nevidět a neslyšet:-))Dámy si sdělovaly zážitky z bývalých zaměstnání…u jedné jsem pochopil,nebo uslyšel,že je to mnohem lepší “práce” než prodávat u Vietnamců na trhu a ta druhá ji řekla,že z té podpory se už taky nedalo žít:-)))Všichni pak kouřili:-))STARTKY:-)Čísla jako milión dva pět lítaly vzduchem a že existují auta za slušnou cenu 3 mega na lesing či úvěr jim tam krmil hlavy nějaký jejich asi tzv sponzor:-))Pak “pracocvali” Vyplňovali jakési formuláře a ten jejich boss jim napovídal jak a kolik tam napsat aby měli slušné “kafíčko”.Z Těch odborných výrazů jsem byl úplně paf:-))

       Např: ta stará kun..co jsi tam byl včera ví hovno klidně ji to tam přidej(Všeobecný smích)a další perly:-)

       Pak přišel číšník a jejich kápo objednal všem stejné meníčko a zaptal se,jestli by to neměli lacinější kdyby to bylo bez polévky:-)) Tak to mě dojal..milióny vlevo i vpravo,na stole i pod a on licituje s číšníkem,jestli mu nedá slevu…

       Bez komentáře ……kdyby mi někdo z těchto nevzdělaných kreténů zazvonil u dveří..nevím nevím jestli bych se ovládnul…děsí mě představa ,že bych uzavřel cokoliv s nějakým z těch pablbů a pak bych si představoval jak se v hospodě někde baví jak mě natáhli…:-)

       Varuji Vás všechny před takovýma lidma…je to hnus velebnosti:-))

       0

       0
        | Odpovědět privátně
  • Pokuta je neopodstatněně malá, měla by jednak být vlivem evidentní organizované trestné činnosti mnohonásobně vyšší, a měla by být především odňata licence a udělen zákaz činnosti, zablokování účtǔ v prospěch odškodnění obětí a jejich rodin. A následně pokračování v detailním zdokladování všech podvodǔ, z nichž jsou některé na patřičných místech v SR i ČR.

   5

   0
    | Odpovědět privátně
  •  | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account