Zobrazeno 4.392x

Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. This post has been viewed 4393 times Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří Vařečka a poslední změna proběhla 3 roky a 5 měsíci. This post has been viewed 4393 times

 • Autor
 •  Anonym
  Neaktivní

  Dobrý den, potřebuji poradit ohledně životní pojistky profi invest od ČP, uzavřena dne 18.5.2012 počátek pojištění 18.7.2012 pojistná doba 30 let. Pojištění pouze pro případ smrti nebo dožití 10 000 Kč. Měsíční splátka 500 Kč + na počátku převedena částka 7 300 Kč z předešlé smlouvy (výměna fondu). Zajímalo by mě o kolik peněz přijdu při vypovězení smlouvy a o kolik přijdu kdybych udělala mimořádný výběr? Jak jsem pochopila výhodné to není, v případě, že bych smlouvu nechala těch dalších asi 22 let, dostanu vůbec něco navíc. Moc děkuji za odpovědi. To, že byla chyba smlouvu uzavřít, už vím.

   | Odpovědět privátně
   Anonym
  Neaktivní

  Zavolejte si přímo do pojišťovny. Tam vám sdělí aktuální výši investice (kapitálovou hodnotu) a kolik by činilo odkupne při zrušení smlouvy. A rozdíl je to, o kolik přijdete.

   | Odpovědět privátně

  Dobrý den,

  až zjistíte, že rozdíl mezi kapitálovou hodnotou (to je to, co tam máte nyní zainvestováno) a možným mimořádným výběrem a také odkupným (to je to, co byste dostala kdybyste pojistku zrušila) je pořád pro Vás nižší, tak se můžete na mě obrátit na info@vecorkova.cz a já Vám poradím, jak pojistku využít, aby byla pro zajímavá a nebyla jen „nutným zlem“.

  Jinak by Vám k pojistné smlouvě měla pojišťovna zasílat k tzv. datu výročí výroční dopis, ve kterém Vám sděluje podstatné informace (kap.hodnota, odkupné, zda je daňově uznatelná = jestli si ji můžete dávat do daní, …). Jestliže máte pojistku nastavenou jako daňově uznatelnou, tak Vám nebude umožněn mimořádný výběr a když jí zrušíte, tak bude budete muset dodaňovat zpět od počátku.

   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka
  Účastník

  Přesně! Pozor na možné dodanění!

   | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account