Zobrazeno 2.761x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. This post has been viewed 2762 times Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman Kolář a poslední změna proběhla 1 rokem a 10 měsíci. This post has been viewed 2762 times

 • Autor
  •  Jiří Hölzel
   Účastník

   Dobrý den, již delší dobu se snažím přijít na to, jestli se u pojištění invalidity vyplatí renta anebo jednorázové vyplacení. Přemýšlel jsem nad kombinací Simplea + Mutumutu, ale renta vychází o něco levněji. Je otázka, jestli se vyplatí ušetřit a zbylé peníze odkládat na spořícím účtu (investovat,…), či si připlatit a mít jistotu, že kdyby něco, tak bude dostatek peněz na náročnější změny života (vozík, změna bydlení, auto…). Proč tyto pojišťovny? Nechal jsem si dělat několik nabídek od Allianz a ČP, ale cenou jsou značně dražší a trochu mě štvou jejich slevy v závislosti na počtu nakoupených produktů, chtěl bych jasné životní pojištění jen s tím nejdůležitějším.
   Myslím, že názory na toto téma pomůžou i ostatním, co se tomu snaží porozumět.
   Děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, pane Jiří,
   Váš příspěvek je potřeba rozdělit na 2 části:
   1. hlavní dotaz z nadpisu
   2. podotázka – který z produktů
   Já přidám ještě dovětek: k tomu ještě pomoc ostatním.

   Co se týká pomoci ostatním, tak podle mého názoru portál Poradsi-sobě již podle názvu ukazuje, že tento portál měl v minulosti patřit uzavřené skupině poradců k předávání svých zkušeností a názorů. Poslední roky se tady vytratily příspěvky odborníků z jednotlivých oblastí a portál již funguje jako otevřené diskuzní fórum pro klienty s poradci. Nedivte se, že fundovaných odpovědí budete mít jen poskromnu.

   at.2. Oba produkty nejsou nabízeny před externí síť zprostředkovatelů, takže o nich nemáme ucelené informace a také žádné zkušenosti s likvidacemi/komunikací při změnách/následnou péčí…. Produkt Simplea je produkt pouze jedné firmy z řad zprostředkovatelů a produkt Mutumutu je produktem ve spolupráci Mutumutu a Komerční pojišťovna. Takže k jednomu či druhému produktu se můžou vyjádřit pouze zástupci těchto firem, ale ti zase nebudou znát a mít zkušenosti k produktu druhému, takže se od nich můžete dozvědět více než co je uvedeno na internetu, ale výběr stejně vše zůstane na Vašem výběru.
   at.1. Každá z variant má svá pro i proti. Renta je levnější a jednorázová výplata není ovlivněna budoucím odebráním invalidního důchodu. Já osobně jsem příznivec jednorázové výplaty a vyplacené plnění zainvestovat s s pravidelnou měsíční výplatou financí. Ale jinak Vaše myšlenka kombinace obou variant může být pro Vás zajímavým řešení.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Souhlasím s pohledem a názorem paní kolegyně.
   Pokud si děláte tento výběr sám pro sebe, tak to nyní vypadá, nehledejte to nejlevnější řešení. Zde není úspora opravdu na místě.
   Můžete přeci i použít na jedno pojištění produkty od více společností.
   Již to tady bylo několikráte napsané, řešte výluky.
   Pokud chcete toto pojištění pro sebe, níže je proklik, vyberte si svého poradce, jak podle místa, tak podle zkušeností a kontaktujte ho.
   http://najdi-poradce.cz/
   Přeji Vám dobrou volbu.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Jen jsem tak lehce “nacvakl”. V Mutumutu částka měsíční renty 17000 na ID3. Tj. na deseti letech, které jsem modeloval, zhruba 2 mil. Kč za nějakých 1439,- Kč měsíčně. Vzal jsem pro srovnání výše zmíněný Allianz a dal tam 2 mil s klesající částkou a ukazuje mi to 414,- Kč. Pracovní neschopnost na 750,- Kč mi to nacenilo od 60. dne na 675,- Kč, u Allianz od 57. dne (neberu v úvahu potencionální rozdíly v dokládání příjmu) 609,- Kč. Naopak u pojištění smrti na 1.080.000, mi to ukazuje 616,- Kč a u Allianz 1128,- Kč.
   Takže dost podstatný rozdíl na invaliditě… otázka zní, zda stojí za ty výluky… naopak pozor na výluky při rizikových sportech, které Mutumutu má a naopak dost velký rozdíl na pojištění smrti v opačném gardu.

   Podotýkám, že jsem nedělal žádnou hloubkovou analýzu, jen jsem si to oťuknul prvním nástřelem…. a taky jsem se mohl někde “seknout”
   K pojistným podmínkám bych se ještě možná vrátil, bude-li někdo z kolegů mít zájem o tom podiskutovat… ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account