Zobrazeno 3.907x

Označeno štítky: 

Toto téma obsahuje 9 diskutujících a má 13 odpovědí. This post has been viewed 3908 times

 • Autor
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý večer,

   v rámci sebevzdělávání si občas nechám udělat analýzu cizím poradcem. Asi to není úplně košér, ale rád se poučím a vždy je šance, že mně kolega poradí něco hezkého.

   Naposledy jsem oslovil kolegu ze společnosti Divendia.

   Standardní povídání, standardní analýza.

   Výsledek – zrušte úrazové pojištění u KŽP dítěte (= vyhoďte pojistné za 9 let, cca 4500Kč), zrušte IŽP na zbývající 2 děti (=vyhoďte již zaplacených 10000Kč) a udělejte si IŽP, kde pojistíte celou rodinu. Na IŽP nastavíme pojistnou částku pro případ dožití na 10 000Kč v 60ti letech. Celá placená částka bude daňově uznatelná. Ostatní peníze házejte do fondů XXX – jsou něčím kouzelné, už jsem zapomněl čím. A penzijka přehoďte jinam – do Allianz.

   Zajímalo by mně, jestli je u Flexi skutečně možno daňově využívat i placenou úrazovku dětí? Je možné daňově uznatelné IŽP Flexi s pojistnou částkou pro případ dožití ve výši 10 000Kč?

   Má smysl si stěžovat (předpokládám, že ani Flexi neumí obejít zákon), nebo je to zbytečné a bylo by to bráno jako konkurenční boj? ;-)

   díky

   Petr

   PS: Nabídku jsem odmítl. Pár týdnu se nic nedělo a dnes mne oslovil údajný nadřízený poradce s tím, že by si rád přijel pro složku, do které mně dali materiály … složka podle mně stojí tak 50Kč – to se jim snad nemůže vyplatit ;-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Myslím si, že návrh řešení není třeba v těchto kruzích a na tomto webu nijak více komentovat…..

   Zeptám se ale na něco jiného. Proč si vlastně necháváte dělat občasné analýzy od jiných poradců… ? S jakým je to SKUTEČNĚ úmyslem? Co za tím doopravdy stojí a jaký vlastně čekáte výsledek? Chcete jim dokázat, že to neumí? Chcete je napravit? Chcete sobě dokázat, že jste lepší? Chcete se poučit z jejich chyb? Nepřijde Vám to už v určité fázi ztráta času? Nebo dokonce tyto nepříjemné situace a nepříjemné lidi vyhledáváte? No pak se tedy nedivte jaké to má výsledky… :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   Určitě jsme se s mysteryshoppingem setkali všichni. Někdo zastává názor, že chce být “in” a vědět, co konkurence nového na trhu nabízí, či jak třebas v kontextu legislativních změn své nabídky komentuje či upravuje…Pro mne je každý kontakt potenciálním klientem i když vím, že je to kolega od konkurence a potí se, aby se neprozradil…

   Kolegu Petržilku bych si dovolil upozornit na to, že pokud se poradce cítí již být ” v určité fázi” tak se často může pohybovat na pomezí fáze “Out of Reality”, jak říkávala moje babička…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Je hezké, že mě na něco chcete upozornit, ale já Vám bohužel nerozumím :-( prosím trochu více česky a lidsky, alespoň pro mě… děkuji

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Arture, možná Vás pan Suchý chce upozornit na to, že i když se člověk cítí být ve fázi šampiona, neměl by na to pořád myslet a měl by stát nohama na zemi. I když se cítíme jako polobozi, nikdy neuškodí se trochu vzdělat, poučit se z chyb jiných. Snad jsem oba pány pochopil správně.

   Jinak k tématu: ne, opravdu ani Flexi zákon obejít neumí. Pokud nemá “klient Kačenka” IŽP pro sebe, ale jen pro děti, pak nelze návrh “poradce z Divendia” hodnotit jednoznačně negativně. Spořit výhodněji než v dětských IŽP lze mnoha způsoby. Zda zrušením úrazovky u KŽP vyhodíte zaplacené pojistné 4.500 z okna – to snad ani ne, těch 4.500 snad odešlo na zaplacení rizik, hm?

   Složka asi měla cennější obsah, třeba Vás prokoukli :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Aha, tak od Vás už tomu lépe rozumím. Moc Vám děkuji za upozornění a souhlasím, vzdělání není nikdy dost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Vít Suchý
   Účastník

   ok, pane Průcho,bingo… myslel jsem, že trochu nadsázky neuškodí…vzdělání chápu jako vyvážený mix složky profesní a sociální…

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Přikláním se k závěru pana Průchy. Flexi (stejně jako ostatní obdobné produkty) je daňově uznatelný produkt, ovšem snížit základ daně si samozřejmě můžete pouze o částku, kterou klient “investuje” do životní nikoliv úrazové složky pojistníka/pojištěného. Peníze zaplacené na připojištěnou osobu daňově uznatelné nejsou.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Petře,vždy si můžeme u ŽP snížit daňový základ o rezervotvorné pojistné+ pojistné zaplacené za základní pojistnou částku pro případ smrti a dožití. Doplňková a úrazová připojištění nelze daňove odečítat.Jinak samozřejmě lze uplatňovat ŽP se ZPČ 10 000 Kč. Jedná se o pojistnou částku pro případ smrti z jakýchkoliv příčin a dožití.Dožití je definováno tak,že na konci pojistné doby bude pojistníkovi vyplacena aktuální kapitálová hodnota,která bude závislá na ceně podílových jednotek jednotlivých podílových fondů.

   Jinak řešení nemuselo být jednoznačně špatné,spíše Vaše definice jsou hodně nepřesné.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý večer,

   “mystery shopping” je přehnané, ale skutečně mně zajímá jak funguje konkurence, jak se poradce chová, jaká řešení nabízí …

   Vyhozených 4500Kč jsem myslel pojistné do konce původního pojistného období – myslel jsem si, že když ukončím IŽP, tak budu muset pojišťovně zaplatit pojistné do konce původně sjednané doby. Ale např. u AZP jsem to v podmínkách nakonec nenašel, omlouvám se.

   Daně … citace zákona je:

   “… u pojistné smlouvy s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití navíc za předpokladu, že pojistná smlouva s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití s pojistnou dobou od 5 do 15 let včetně má sjednanou pojistnou částku alespoň na 40 000 Kč a pojistná smlouva s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití s pojistnou dobou nad 15 let má sjednanou pojistnou částku alespoň na 70 000 Kč.”

   Domnívám se tedy, že na Flexi s ZPČ 10 000Kč není možno uplatnit daňový odečet … pletu se i tady?

   díky

   Petr

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Jakub Pecha
   Účastník

   Dobrý večer, Petře. Zákon jste si špatně vyložil. Informace, kterou citujete, se týká pouze smluv s pevně sjednanou pojistnou částkou pro případ dožití (např. klasické KŽP).

   U produktů, které pevně sjednanou částku pro případ dožití nenabízí, se tato podmínka neuplatňuje (například flexibilní ŽP – zde je klientovi na konci pojištění vyplacena kapitálová hodnota pojištění – vzhledem k tomu, že klient může v průběhu provádět výběry, nemůže být logicky tato částka smluvně garantována).

   Tedy stručně a jednoduše: Pokud je Flexi nastavena min. do 60 let klienta, s dobou trvání minimálně 5 let a pojistník = pojištěný, je tato smlouva daňově uznatelná.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Jakube,lépe bych to nenapsal.

   Petrovi bych doporučil se ještě hodně vzdělávat a neztrácet čas mystery shoppingem.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den, pana Kačenku jsem obsloužili, ale nemůžeme mu poskytnout žádné služby, neboť ani nechce. Myslím, že náš poradce, který ho obsluhoval to během jednání poznal a necítil zájem. Z toho pramenila jeho liknavost. Za co mohu panu Kačenkovi možná omluvit je to, že mu poradce na rovinu nesdělil, že pro něj nemůžeme nic udělat. Petr Maličovský – jednatel DIVENDIA

   1

   1
    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Přestože prakticky všechny otázky byly zodpovězeny, vstoupil bych do toho s jedním “ale”. Flexi nemusí být vždy daňově uznatelné a to ani v případě, že tak na první pohled jeví, protože je nastaveno do 60 a více let a trvá více, než pět let. A to v případě, kdy na něm kromě první pojištěné osoby máte ještě druhou, která je mladší a pojištění jak víme, končí u Flexi věkem mladšího z pojištěných. Řešením je zkrátit pojištění u druhého mladšího pojištěného tak, aby skončilo ve stejnou dobu, jako u prvního.

   1

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account