Zobrazeno 3.201x

Označeno štítky: ,

This topic has 8 diskutujících and 9 odpovědí. This post has been viewed 3202 times

 • Autor
  •  Petr.Kačenka .
   Účastník

   Dobrý den,

   byl jsem dnes u nové klientky. Ukázala mne stávající portfolio a nestačil jsem se divit.

   Na konci října měla stavebko pro svého syna cca 10 staré, CC 500 000Kč, naspořeno cca 250 000Kč. Poradkyně ji vysvětlila nevýhodnost takového stavebního spoření a založila ji stavebko nové – s cílovou částkou 500 000Kč s tím, že staré stavebko se ukončí a peníze se převedou na nové. Koncem prosince se klientka a poradkyně opět potkaly a poradkyně navýšila staré stavebko, které původně chtěla zrušit o 50 000Kč (akce 331).

   Takže nyní má klientka jedno zbytečné stavebko s CC 500 000Kč a zbytečně zaplatila poplatek 5 000Kč + asi i další měsíční poplatky.

   Dává smysl podat na chování poradkyně stížnost? Je nějaká cesta jak stavební spoření zrušit od počátku a dostat zpět poplatky?

   Děkuji

   PK

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Profilové foto
   Anonym

   Petře, vy působíte ve stř. čechách, že?… v okolí Kladna, kde je to těžké s modrou pyramidou, lžou klietům, slibují v dnešní době vysoké výnosy, garantované zhodnocení . V poradcích sobě píše jeden agent přes pyramidu – jan hrušík z kladna. napište mu a poptejte se kde je chyba….? pevné nervy a trpělivost.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  •  Artur Petržilka
   Účastník

   Šup s tím k arbitrovi a ČNB :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Dobrý den,

   s výhodností a nevýhodností smluv u MPSS je to komplikované, protože co čtvrtrok mění MPSS podmínky u nových smluv, případně i prodloužení smluv stávajících a snižuje úroky u smluv starých.

   Která varianta je výhodnější, záleží na úroku, jaký byl při založení, případně prodloužení smlouvy. Oboje naráz dělat je ale blbost. Pokud se ale jednalo o smlouvu na dítě, tak se peníze vybrat dali jedině v případě, že se celé převedly na novou smlouvu, jinak jen opatrovnický soud(až v polovině letošního roku se to má měnit). Proto by se ale hned udělala výpověď a následná smlouva, kam by se převedly všechny peníze. Úrok by byl 1%(zhruba do poloviny listopadu 2015, potom jen 0,5). Na staré smlouvě mohla MPSS snížit úrok na 0,5%, ale akce 331 je prodloužení o 6 let s bonusem po 6 letech 0,5%, tarif trend 0,5%, takže celkově úrok jen 1%. Na bonus je ale třeba dodržet celé toto období. Což nedoporučuji . Spíše peníze vybrat, dát jinam (možnosti jsou, i konzervativní :-))a založit kvůli SP smlouvu novou, pokud klient o SS ještě má zájem. U dítěte je to ale složitější, tam je navíc ten opatrovnický soud. Možná si to poradkyně neuvědomila a až následně potom smlouvu prodloužila. Pokud o tom věděla, tak jí šlo o provizi a pokud to takhle klient napíše na ředitelství MPSS, že vlastně zbytečně zaplatil peníze na novou smlouvu, jinak že to dá arbitrovi na ČNB, tak mu peníze z 90% vrátí. Nebo počkat na změnu zákona, peníze potom vybrat (akce 331 není sankcionována za předčasnou výpověď, jen se nedostane ten směšný bonus)a pokračovat v nové smlouvě. Poradkyni bych ale určitě vyměnil. Buď byla vypečení, nebo tomu nerozumněla (manažeři MPSS vezmou každého, po pár měsících “zaškolení” rozdělí mezi nové poradce kmen a někteří potom řádí jak černá ruka, navyšování u 85 důchodkyně na 3 500 000 apod.). Pokud by si peníze po změně zákona nechali vyplatit, potom založili novou smlouvu na 150 000 Kč, poplatek budou mít jen 750 Kč. Nová smlouva je s úrokem 0,5%, s bonusem za pravidelný vklad 0,7%(celkem 1,2% plus sp, tak vyjdou nějaká 3% po 6 letech). Nebo se vykašlat na stavebko a dát dítěti pravidelné investice do 19 let na vysokou, kde by výnos měl být vyšší :-)

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Já bych poradkyni pozvala ke klientce a tam bych ji konfrontovala,dejte jí možnost ať si svůj postup obhájí.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
  • Vemte to z pohledu “jednobarevného obchodníka” (záměrně nepíši poradce). Takový obchodník, když naslouchá jen, co je mu od jeho chlebodárců naléváno do hlavy, tak ani neví, že je něco lepšího. Jsou kolikrát zaslepeni svoji nevědomostí. Ale na vizitkách mají “poradce”.

   To mi připomíná mou diskuzi k obchodnicí od Lišky, která úvěry na bydlení musí řešit jen přes svého chlebodárce a má v hlavě zafixováno, že Liška dělá lepší hypotéky než na trhu jsou (nízké sazby a jsou schopni řešit i nebonitní klientelu či se záznamy v registrech) – ale to by bylo samostatné téma.

   PS: A zároveň té obchodnici z MPSS šlo hlavně o plnění plánu a provizi. To je bez diskuze.

   0

   0
    | Odpovědět privátně
Reklama
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account