Zobrazeno 5.801x

Štítky:  , , , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 24 odpovědí. This post has been viewed 5802 times Do diskuze (9 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Luděk Pivoňka a poslední změna proběhla 1 rok. This post has been viewed 5802 times

 • Autor
 •  Romana D 
  Uživatel

  dobrý den ,

  mohu mít registraci PA /z r.2005/ pro jednu poj.a současně PPZ /2012/pro stavební spořitelnu ?

  pokud ano bude pro mě platit nová registrace a to by znamelo 10tis poplatek /dnes/ a znovu všechny podklady dokládat ???nějak se do toho motám a nemohu nikde najít kloudnou odpověď!

  děkuji za odpověď

  R.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus 
  Účastník

  ano, můžete ale pokud máte PA (nikoli VPA) tak to není pro 1 pojišťovnu, ale pro všechny

  ano, bude to nová registrace s poplatkem a doložením dokladů

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  děkuji ,ano mám PA ,ale pro jednu poj.protože jsem musela podepsat výhradnost a tím je celá registrace PA k ničemu !ze zákona pro všechny poj. ,ale z praxe žádná poj nechce nevýhradní a nebo mohu být nevýhradní ,ale od znova od O, nedostanu svůj kmen a budu sice OZ,ale něco jako “makléř ” neměla bych nárok na nic ,nejezdila bych na porady ,na výjezdní zasedání ,netýkají se mě akce pro obch.z. jen ty akce které jsou pro makléřský obchod ,nebyla bych makléř ,ale byla bych zařazena do jejich sítě !

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář 
  Účastník

  Tak tomuto příspěvku se přiznám příliš nerozumím, asi by to chtělo trochu konkrétnější údaje, ale předpokládám, že tu záměrně nechcete pojišťovnu jmenovat.

  Myslím, že byste si měla ujasnit priority. Buď budete chtít mít nabídku širokou, dělat si to po svém a pak musíte odejít i s tím, že pravděpodobně ztratíte kmen nebo je ten kmen a ty “věci”, které pro Vás pojišťovna zajišťuje důležitější, než ta Vaše svoboda dělat si to po svém.

  Někdy to prostě bolí. Já jsem taky přišel o půl mega, ale vyměnil jsem je právě za tu svobodu rozhodování.

  Dost často to taky bývá tak, že ten obchodník pořád vymýšlí nějakou třetí verzi a stále čeká, že se mu ji podaří zrealizovat. Čeká, čeká… a po pěti letech přijde na to, že to nepůjde a že za těch pět let vybudoval další kus kmene, o který přijde. Oddalovaná rozhodnutí jsou tak bolestnější, ztrátovější a někdy už se to nezrealizije vůbec a člověk pak zbytek života pořád na něco nadává. Měl by si ale uvědomit, že první, na koho by měl nadávat, je on sám. Trochu drsné, že? :-))

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  nevím na co čekám ! v roce 2005 byla možnost registrace PA ,jela jsem na ČNB ,udělala zk ,poj,registraci zaplatila ,ale moje překvapení bylo ,že musím podepsat výhradnost,přiznávám ,že mi to nějak nevadilo v tu dobu jsem dělala pro jednu poj. a vlastně dělám dodnes ,ale ještě se naskytla docela zajímavá možnost v souvislosti se st.spořením a tam chtějí registraci PPZ .

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář 
  Účastník

  Tak si zkontrolujte, jak přesně Vaše výhradnost stojí. Mám takový pocit, že současná registrace, byť jako PPZ u jiného subjektu, může být v kolizi s Vaší smlouvou.

  Za další, příští rok může přijít změna zákona, kde budete moci být pouze pod jedním subjektem a pak byste v takovém případě dělala co? Možná jsem to teď napsal špatně, ale pokud se sem ještě vrátí pan Špirakus, tak mě opraví. Nevím, jak to bude platit v této kombinaci PA – PPZ.

  Základní otázka je, zda jste u stávající firmy spokojená (lépe šťastná) a zda to chcete nebo nechcete změnit. Pokud ano, neřešil bych to další smlouvou pod někým jiným, ale kompletní obměnou. To je ale na Vás.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka 
  Účastník

  Mimo jiné, nechápu, na co chce stavební spořitelna (pokud byste měla prodávat pouze stavební spoření a úvěry z něj) registraci PPZ?

  3

  0
   | Odpovědět privátně
   Martin Hrysčenko 
  Uživatel

  Dobrá připomínka. Taktéž spolupracuji s ČMSS a vztah máme pouze smluvní bez nutnosti vázané registrace.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus 
  Účastník

  ano Romane, všechny návrhy novely zákona 38 počítají s tím, že tyhle divoké kombinace, které popisuje Romana budou zrušeny..

  žádné PA + PPZ, nebo PPZ pro dva ruzne PA atd.

  tedy: bud samostatný nebo vázaný, a pokud vázaný, tak jen pro jeden subjekt (pojišťovna nebo samostatný zprostředkovatel)

  plán: od 1/2014 – tedy Romano zvažte své rozhodnutí, aby to nebylo řešení jen na rok a pul….

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Anonym

  Dobrý večer Ivane,

  netušíte, po jakou dobu by dle novely měla platit licence (pět let jako nyní ?) a jak často a v jaké výši plánují naši zákonodárci poplatek ČNB ?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Ivan Špirakus 
  Účastník

  zdravím Milane, je to celé ještě dost na vodě, ale z toho co vím se zdá, že platnost zkoušky by měla být zase 5 let (není ale jasné, zda by se pak dělala celá znova, nebo by byl nějaký systém doškolení, jako dnes)

  Co se týká poplatků, tak pro vázané zástupce (tedy dnešní PPZ) by měl být registrační poplatek opět 2.000,- jako dříve

  Nově má být zaveden “obnovovací” poplatek ve výši 1.000,-,

  jehož účelem má být vymazání neaktivních zprostředkovatelů…

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  čmss chce registraci PPZ ,prodává pojištění pro čsob poj.má to přímo v podmínkách ,takže kolega pod tím příspěvkem musí být registrovaný nebo pracuje jen jako/ AZ 30O/zprostředkovatel což je pod někým z OZ registrovaných a dnes i ostatní st.sp. spolupracují s pojišťovnama /SSMP s Allianz /

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka 
  Účastník

  Tušil jsem, že v tom bude takováto kulišárna od Lišky, aby se házely pojistky do matky ČSOB …

  Děkuji za info. Ta registrace AZ, v čem to spočívá? Resp. mohl bych si ji také udělat, tušíte?

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  az300 to není registrace to je statut obchodního zástupce ČMSS v roli zprostředkovatele ,ale pozor v tomto statu je velké omezení, nemůžete dělat úvěry jen st.sp. a penzijko POKUD JSTE NORMÁLNÍ OZ MUSÍTE MÍT REGISTRACI PPZ PRO ČSOBpojtakže jediná možnost jak nebýt registrovaný pro čsobpoj je být jen zprostředkovatel.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka 
  Účastník

  Takž pokud bych chtěl dělat POUZE úvěry a stavebko, tímto AZ300 to nelze.. hmm, tak mi pak zase zbývá možnost se spojit s nějkým šikovným člověkem přímo v ČMSS, kterým můžete být třeba v budoucnu i Vy, že? :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  ne se mnou ne ,já jsem přesně ten kdo pro čmss dělat všechno a dlouho a zrušil smlouvu ,protože chtěli registraci ppz.ted jsem před možností jiné splupráce v jiné s.sp. na jiné pozici ,ovšem zase je nutnost registrace ppz .pokud chcete spolupracovat s čmss každý vás rád veme.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka 
  Účastník

  Ok, a navedete mě, prosím, na někoho konkrétního v Praze? :)

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Romana D 
  Uživatel

  tak to bohužel ,jsem z opačného konce republiky ,ale neváhejte oslovit ředitele nějaké pobočky, nejlépe bankobní linie ,možná to nevíte ,ale liška jsou dvě linie, jedna je soukr.servis klientů tzv SSK a pak bankovní linie ,původně měla tato linie na starost banky a pošty ,proto bankovní linie ,ale to už dnes platí jen částečně a produktově je to jedno !

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Artur Petržilka 
  Účastník

  Tak to jsem věru nevěděl. Moc Vám děkuji za tyto informace a přeji mnoho úspěchů.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Luděk Pivoňka 
  Účastník

  Dobrý den,
  poměrně obšírně jsem zde zaznamenal možnosti změny registrace z VPA na PPZ. Já mám opačnou potřebu. Končím u oranžových a mám v plánu odchod k ČSOB. Tam po mě chtějí nové zkoušky a to na VPA. Jelikož jsem je před 1.5 rokem dělal a nechce se mi to platit znovu, chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost přeregistrace. případně zda je tak velký rozdíl, mezi PPZ a VPA. Moc děkuji za uvedení do problematiky. L.P.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Roman Kolář 
  Účastník

  Řekli Vám, z jakého důvodu po Vás chtějí nové zkoušky? VPA a PPZ potřebují splnit základní stupeň odborné způsobilosti, mělo by tedy být jedno, jestli přechází obchodník z VPA na PPZ nebo obráceně. Zkoušky ale není totéž, co Vaše licence, protože ta se nepřevádí, ale dělá nová. Zdarma byste přešel z PPZ u jedné firmy do PPZ u druhé firmy. Když přejdete mezi licencemi, zaplatíte jí (případně někdo za Vás). Nejedná se totiž o přeregistraci, ale o novou registraci.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Luděk Pivoňka 
  Účastník

  Moc děkuji za vysvětlení, mám v tom poněkud jasněji..
  L.P.

  0

  0
   | Odpovědět privátně
   Jiří Vařečka 
  Účastník

  Potvrzuji vše, co napsal výše Roman.
  Dovoluji si Vám ještě doporučit, aby jste současnou licenci PPZ nerušil, pouze si nechte vymazat ústav, pro který jste pracoval.
  Nepřeji Vám to, ale třeba se Vám “ještě může hodit”.

  1

  0
   | Odpovědět privátně

  Přidávám se k doporučení kolegy Vařečky.
  Sama jsem měla PPZ aktivní bez uvedení spolupracující společnosti a pracovala jsem jako VPA přes 8 let a pak jsem při přechodu zpět na PPZ nechala vymazat společnost u VPA a k PPZ jsem nechala připsat společnost.

  ČNB opravdu bere jako dvě samostatné licence PPZ a VPA, které není nutné rušit, pouze vymazat spolupracující společnost.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
   Luděk Pivoňka 
  Účastník

  Moc Vám všem děkuji za cenné rady, až mi vyprší výpovědní lhůta, nechám si stávající společnost odstranit ze záznamu. Předpokládám, že na to bude na stránkách ĆNB nějaký formulář. PPZ si ponechám, když to stálo ty peníze, může se to ještě někdy hodit. Oceňuji kolegiální pomoc Vás všech a ještě jednou za vše děkuji. Luděk Pivoňka.

  1

  0
   | Odpovědět privátně
Reklama
Prohlížíte 25 příspěvků - 1 z 25 (z 25 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account