Zobrazeno 7.537x

Označeno štítky: , ,

Toto téma obsahuje 7 diskutujících a má 11 odpovědí. This post has been viewed 7538 times

 • Autor
  • Dobrý den,

   včera jsem dostal od ČSOB Leasing dopis, který mě hodně rozčílil. Obsahoval informaci, že z důvodu nového občanského zákoníku, poplatky hasičskému sboru atd. atd. mi přikládají jednorázovou fakturu na doplatek POV na 1776 Kč. V současné době již platím cca 3800 Kč/rok a s tímto doplatkem to dělá 5576 Kč/rok. Auto máme na úvěr u ČSOB Leasing a také jsou ve splátkách i POV a HAV pojištění, která mají plovoucí sazbu, kterou ochotně teď dle mého názoru zneužili. Mám 8mi letý bonus bez nehody a auto má obsah 1,4. Splácíme ho už čtvrtý rok a na začátku bylo POV necelých 5000Kč/rok. Pak se slevnilo až na současných 3800Kč/rok a nyní mi to chtějí zvednout na 5776Kč/rok, což mě navyšuje současnou pojistku o cca 47 %!!!! Kolegové s podobnými auty platí cca 3000Kč/rok.

   Vím, že se v nedávné době plošně zdražovalo, ale v rozmezí 3-20% s tí, že 20% by měli dostat ti klienti, kteří již měli plnění. Já mezi ně nepatřím a zvedli mi to skoro o 50 %. Můžete mi někdo poradit prosím, jestli se můžu bránit? Zatím jsem je oslovil, že požaduji vysvětlení. Zajímalo by mě, jestli se dá změnit pojišťovnu na POV. Úvěr samozřejmě musí zůstat u ČSOB.

   Děkuji moc za jakoukoliv radu.

    | Odpovědět privátně
  •  Jiří Wandas
   Účastník

   to si přečtěte podmínky smlouvy a sankce když budete mít pov a hav jinde.

   u leasingu si člověk moc vybírat většinou nemůže.

    | Odpovědět privátně
   • Právě se jedná o úver a ne o leasing, jsem veden v TP jako majitel.

     | Odpovědět privátně
    •  Roman Kolář
     Účastník

     Ale jak tak čtu, máte pojištění zakomponováno přímo ve splátkách úvěru? Protože já mám taky auto na úvěrové smlouvě, ale Allianzu platím pojištění mimo tuto smlouvu, takže ohledně pojistné smlouvy bych jednal přímo s Allianz.

      | Odpovědět privátně
     •  Jiří Vařečka
      Účastník

      Ono se to nějak od začátku zaplétá.

      V tento okamžik to vypadá, že auto je na úvěr, ale smlouva na POV (HAV) je v tom natvrdo zakomponovaná u ČSOB.

      Tak s tím jsem se ještě nesetkal. Úvěrovky mají právě ten velký plus, že si o pojištění mohu rozhodovat jak chci. Jasně, je tam vinkulace, ale ostatní si nastavím jak potřebuji.

       | Odpovědět privátně
      • Právě o to šlo, auto je na úvěr a splácíme jednu splátku, ve které je splátka úvěru včetně úroku a POV a HAV. Nám bylo při koupi v podstatě jedno, u které pojišťovny to bude pojištěno a vycházelo to v té době dobře i u té ČSOB (první rok jsme měli POV zdarma). Nyní, jak se změnil zákon a požadavky na poplatky záchranným složkám a fondu, tak toho velmi dobře zneužili a v mém případě to dělá malus skoro 50%, což je podle mě zcela nepřiměřené. Já se právě chci vůči tomu bránit a již sepisuji oficiální reklamační dopis s důraznou žádostí o vysvětlení od zodpovědné vedoucí osoby a ne že mi volá nějaká operátorka, která mi opět vysvětluje, že došlo k plošnému zdražení, což je samozřejmě nesmysl, alespoˇco se té výše v mém případě jedná. Kolegyně si například dupla že odejde a dostala ještě ze současného POV slevu 5 %.

        | Odpovědět privátně
      •  Michal Rybák
       Účastník

       Samozřejmě bez znalosti konkrétního stavu, ale:

       – pokud máte ve smlouvě o úvěru/leasingu napevno sjednáno i pojištění je jeho změna problematická a většinou zpoplatněná;

       – většinou si také zákazníci leasingovky na začátku mají šanci vybrat zda chtějí pevnou cenu pojištění po celou dobou úvěru/leasingu anebo chtějí využít svého bonusu, ale pak musí počítat s tím, že se jim pojištění v průběhu trvání úvěru/leasingu mění

       – zřejmě jste si na úvod zvolil sazbu pojištění s využitím vlastního bonusu a možné změny v průběhu trvání smlouvy, tedy vsadit na zlevňování (ale i vydat se všanc zdražování) a jak je v ČR zvykem, dokud to jde dolů jsou zákazníci spokojeni, při opačném trendu se bouří…

       – v neposlední řadě jste měl na počátku možnost mít pojistku mimo úvěrové/leasingové splátky a pak si můžete s pojistkou dělat co chcete, jen musí být auto stále havarijně pojištěno a tato pojistka vinkulována ve prospěch leasingovky…

        | Odpovědět privátně
  •  Ivan Špirakus
   Účastník

   To je bohužel odvrácená strana leasingu….

   Auto je majetkem leasingovky a ta rozhoduje. Ve smlouvě to bude dobře ošetřeno.

   Příští auto si vezměte na úvěr – tam si rozhodujete o pojištění sám, protože je to Váš majetek, jen obvykle musíte udělat vinkulaci plnění z HAV.

   Nebudete to sice mít pohodlně v měsíčních splátkách, ale můžete si sehnat nejlepší nabídku….

    | Odpovědět privátně
   • No právě auto je na úvěr a já jsem uveden jako majitel v TP. Záměrně jsme požadovali úvěr, protože je výhodnější. Ted je jenom otázka, kolik mě bude stát změna pojišťovny, protože prý je to zpoplatněné a ani bych se nedivil, kdyby mi napařili takovou sazbu, že by to vyšlo nastejno, ne-li více.

    V sazebnících poplatků u ČSOB jsem žádnou takovou položku nenašel.

     | Odpovědět privátně
    • Máte možnost se do 1 měsíce ozvat a vyjádřit svůj nesouhlas. Nebo pojištění zrušit s odvoláním na nesouhlas s navýšením jeho ceny! Ještě se podívejte do smlouvy, ale k pojištění se vztahuje co jsem napsal. A možná trvat na změně smlouvy o úvěru, kde budou splátky rozepsány. Hezký den.

      | Odpovědět privátně
  •  Jiří Vařečka
   Účastník

   Dobrý den,

   zajímala by mne odpověď na tu žádost o vysvětlení.

   Pokud jste je žádal emailem, byl email v dopisu s doplatkem stejný jako při domlouvání leasingu?

   Bohužel lesing má mnohé skryté problémy, které nejsou okamžitě zřejmé. Toto je jeden z možných. Pokud to jde, tak je lépe mít úvěr a GAP.

    | Odpovědět privátně
  •  Roman Kolář
   Účastník

   Úplně stoprocentně si nejsem z toho textu jistý, zda se jedná skutečně o leasing, ale v každém případě, jak již bylo napsáno, záleží na tom, jak to máte ošetřeno ve smlouvě. Technicky to možné je, ale smlouva je smlouva. Já mám auto na úvěr s GAP a jestli si to nechám pojistit od nich nebo si to vyřeším sám, bylo volitelné, jen je třeba doložit tu smlouvu.

    | Odpovědět privátně


Reklama
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account