AIDO - exodus
Zdroj: Pixabay.com, AIDO

Finančně poradenská společnost AIDO s majetkovou účastí skupiny C2H Michala Mičky je pod tlakem. Velké skupiny poradců odešly do Fingo a majitelé řeší budoucnost.

Společnost AIDO se dostala pod tlak v souvislosti s insolvenčním řízením skupiny C2H Michala Mičky, která v ní vlastní 50% podíl. Ještě na podzim byl možným řešením vstup nového akcionáře, který by odkoupil podíl od skupiny C2H. To ale překazila druhá vlna pandemie a zhoršení situace současného spolumajitele společnosti.

Tento scénář padl ve chvíli, kdy se situace v C2H začala dramaticky zhoršovat, nepodařila se reorganizace KARY a PIETRA FILIPI a objevily se první diskuse na téma insolvence skupiny C2H,“ uvádějí zakladatelé společnosti AIDO Ota Janda a Kamila Paličková ve zprávě spolupracovníkům a dodávají: „Připravovaný vstup investora nám byl v tento moment odmítnut již přímo Michalem Mičkou z důvodu právních rizik pro něho plynoucích.“

Případný prodej podílu C2H v době hrozící insolvence by přinášel řadu právních rizik a nejistoty nejen pro Michala Mičku. Samotný Michal Mička by mohl být podezříván z vyvádění majetku krachující společností a insolvenční správce by mohl smlouvu zpochybnit, čímž by se nový majitel ocitl v nejisté situaci.

Mezitím začala stoupat nervozita a obavy z nejisté budoucnosti na straně obchodní struktury, přirozeně notně živené konkurenčními společnostmi,“ konstatují Ota Janda a Kamila Paličková a uzavírají: „Bohužel po seznámení ředitelů struktur s posledním vývojem situace a nemožností vstupu nového akcionáře, společníka nám ředitelé 24. 2. 2021 oznámili svůj jednoznačný úmysl odejít. Každý z nich již v daný moment evidoval několik nabídek od konkurenčních společností.“

V současnosti probíhá koordinovaný přechod sítí finančních poradců ze skupiny AIDO do Fingo. „Vzhledem k tomu, že jsme vždy otevřeně proklamovali a smluvně se i zavázali, že přestupům našich poradců nebudeme bránit, a to včetně uvolnění klientského kmene do nové společnosti, své slovo držíme a přestupy včetně převodů kmene umožňujeme,“ uvádějí Ota Janda a Kamila Paličková s tím, že přechod společnost AIDO pomáhá koordinovat.

Další budoucnost finančně poradenské skupiny AIDO je nejistý. „Veškeré naše aktivity jsou nyní směřovány k tomu, aby za společností AIDO nevznikly žádné neuspokojené pohledávky plynoucí z aktuální nejistoty,“ dodávají Ota Janda a Kamila Paličková s tím, že společnost chtějí i přes odchod struktur stabilizovat.

Samozřejmě v dnešní těžké době není nic jisté a situace, kterou řešíme, je extrémně složitá. V případě neočekávaných negativních skutečností nemůžeme vyloučit i jiné scénáře včetně reorganizace nebo insolvence, děláme však maximum, aby k tomu nedošlo,“ uzavírají.

Jak velký je exodus

Ze skupiny AIDO odešla nakonec většina spolupracovníků. Ještě 24. 2. 2021 působilo pod AIDO Invest 115 vázaných zástupců pro oblast investic, k pátku 7. 5. 2021 jich bylo jen 15. Stejně tak z počtu 174 vázaných zástupců pro oblast pojištění ve společnosti AIDO Group jich zbylo 23.

Přechod s bonusem

Společnost Fingo nabídla poradcům přecházejícím ze společnosti AIDO celou řadu výhod – od zachování jejich systému, který od AIDO zakupuje, přes klíčové lidi na centrále, kteří dostali možnost přejít do nové společnosti, zachování kariéry (až na pozici zemského ředitele, která je zrušená), po bonus vztahující se k dluhopisům skupiny C2H.

Řada finančních poradců pouze nezprostředkovala dluhopisy C2H svým klientům. Společnost AIDO uvádí, že ze 60 tisíc klientů koupilo některý z dluhopisů C2H pouze 1 %, tedy přibilžně 600. Finanční poradci ale zjevně nakupovali produkty C2H i do svých osobních portfolií. A na toto je navázán bonus.

Při splatnosti dluhopisu C2H získá poradce nárok na bonus ve výši 20 % nominální hodnoty. Ten mu bude vyplacen za předpokladu, že jsou osobní provize poradce a provize jeho týmu dostatečně vysoké. Limit pro výplatu bonusu je 5 % osobních provizí plus 5 % týmových provizí.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account