Jak se může finanční poradce ochránit před dopadem novely občanského zákoníku? To bylo jedno z témat prezentace Jiřího Strouhala, ředitele Broker Office, servisní společnosti pro finanční poradce, která na českém trhu působí již pětadvacet let.

Workshop

MP3 záznam ke stažení zde (23 MB).

Podle dřívějšího občanského zákoníku to byl klient, kdo musel prokázat, že ho poradce poškodil. Dnes je to právě naopak: poradce musí prokázat, že klienta nepoškodil. „Ideálně musí mít poradce sepsané přání a potřeby klienta spolu s konkrétním doporučením, výběrem a argumentací – pro případnou kontrolu České národní banky,“ říká Jiří Strouhal. „Pokud to bude jenom face to face, těžko bude prokazovat, že byla práce pro klienta odvedena v dobré víře a klient s navrhovaným řešením souhlasil. Klient si vše za dva týdny rozmyslí a bude tvrdit něco jiného.“

Jak na to? Kvalitní analýza dat je základ, následně poradci pomohou nástroje Broker Office pro správu rodinného cash-flow klientů. „Ochrana finančního poradce spočívá v tom, že má k dispozici sepsanou analýzu, v níž je uvedeno jeho doporučení a výběr klienta,” upřesňuje Jiří Strouhal a dodává: “Mezi tím mohou být rozdíly. Netlačíme klienta, aby si sjednal to, co my mu doporučujeme, ale máme od něj podepsáno, jak chtěl své finanční záležitosti vyřešit.“

Když se řekne Broker Office

“Před pěti lety jsme jako první začali používat název „servisní organizace“. Dříve jsme byli broker pool, který ale obvykle nedává poradcům potřebnou podporu a zázemí. Vztah je založen zejména na výši provize a poradce se pak musí starat sám,” vysvětluje Jiří Strouhal, proč se rozhodli pro jiný firemní podtitul. “My jsme začali našim poradcům dávat přidanou hodnotu – administrativní, obchodní a produktovou podporu. Naše vize je taková, že vyvíjíme svoje softwary, kalkulátory i srovnávače. Nekupujeme je od třetích stran. Snažíme se poskytovat efektivní, většinou on-line nástroje, aby byli samostatní poradci schopni dělat komplexní a nezávislé poradenství. Rychle, jednoduše a přehledně.”

Ve své přednášce Jiří Strouhal podrobně představil:

  • Broker POINT: extranet, kde poradci naleznou metodiky, formuláře, srovnávače produktových parametrů atd.
  • BOOS: online sjednávač a srovnávač (v tuto chvíli) deseti pojišťoven. Z produktové řady mohou poradci porovnat parametry, ceny a pojistná krytí majetkového pojištění, pojištění automobilů a cestovního pojištění.
  • SÁRA: správa rodinného cash flow
  • Online hypo – kalkulačka
  • Investiční kalkulačka

Na workshopu prezentoval

Jiří Strouhal

Obchodní ředitel společnosti BROKER OFFICE

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account