Česká pošta od pondělí umožňuje placení kartami VISA a MasterCard na všech zhruba 3200 pobočkách. Dosud to bylo možné jen na 750 poštách. Na poskytování finančních služeb pošta dlouhodobě spolupracuje s ČSOB.

Generální ředitel České pošty Roman Knap uvedl, že za dřívějších podmínek by se po rozšíření na všechny pobočky staly některé služby a produkty ztrátovými. “Vyjednávání lepších podmínek zabralo nějakou dobu,” dodal Knap.

Zákazníci mohou ke svým platbám využít karty VISA a MasterCard vydané kteroukoliv bankou bez omezení. V případě potřeby je v budoucnu možné rozšíření na American Express či Diners Club.

“I když se doba instalace zdá dlouhá, je třeba si uvědomit, že 110 technikům zákaznických služeb prošlo pod rukama celkem 7719 terminálů, které jsou v evidenci České pošty. Náklady spojené s platbou kartou hradí v plné výši Česká pošta. Díky snížení nákladů bylo možné ve stejném objemu vynaložených prostředků pokrýt více poboček včetně pošt Partner,” uvedl Vránek. Upozornil však na to, že kartami nelze platit za kolky a losy, protože to neumožňuje zákon.

Přes přepážky a pokladny České pošty podle Knapa ročně projde 600 miliard korun. Jsou v tom ale zahrnuty i důchody a dávky. “Je to opravdu obrovská finanční instituce,” dodal.

Další novinkou kromě rozšíření platebních terminálů, kterou vedení pošty představilo, je takzvaný e-štítek, díky němuž si klient může v aplikaci nebo na webu předvyplnit adresní údaje. Ušetří čas u poštovní přepážky a získá také slevu.

Zdroj: ČTK

 

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account