Česká spořitelna (ČS) změnila strukturu a založila kromě dalších osmi také kmen Otevřeného bankovnictví. Ten je jedním z pilířů nové agilní struktury ČS, jejímž principem je minimální počet úrovní řízení a důraz na autonomní týmy. V praxi se tak projekty trvající několik let zvládají uskutečnit během několika měsíců. Příkladem je produkt Půjčka bez papíru zrealizovaný během šesti měsíců. Kmen vede Martin Medek, který pro skupinu Erste pracuje od roku 2011.

Aktuálně v rámci Spořitelny funguje celkem devět nových zákaznických kmenů (Retail a Corporate Engagement, Retailové denní bankovnictví, Financování spotřeby, Bydlení, Pojištění, Nové obchodní modely a otevřené bankovnictví, Investice a penze a Korporátní denní bankovnictví a úvěrování), jejichž šéfové  reportují přímo představenstvu Spořitelny.

Příkladem úspěšného produktu, který se podařil na principu agilního přístupu zrealizovat během šesti měsíců, je  Půjčka bez papíru. Jde o digitální produkt, který lze od začátku do konce vyřídit plně online bez nutnosti chodit na pobočku a peníze na účtu má klient do 15 minut.

Zdroj: Česká spořitelna

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account