Kdo si pořizuje franšízu finančně poradenské společnosti či banky? Franšízoví podnikatelé se liší. Jsou mezi nimi skuteční zájemci, ale důvody mohou být i jiné. Sledujte další díl videoseriálu z konference FINfest. Téma? Franšízy ve finančním poradenství!

Radim Štantejský z Broker Consultingu popisuje příklady podnikatelů, kteří si pořídili franšízu banky či finančně poradenské společnosti. Má zkušenosti s franšízami UniCredit Bank a OK Pointy od Broker Consulting, které pomáhal a pomáhá zakládat.

Ve své kariéře Radim Štantejský zažil lidi, kteří na malém městě již nemohli překvapit autem za 4 mil. Kč, a tak si pořídili banku, aby byli opět zajímaví. Zažil i úspěšné podnikatele, kteří pořídili finanční franšízu svým dětem jako podnikatelský trenažér. A podle toho to také dopadlo. Je ale rolí poskytovatele franšízy, aby si franšízanta prověřil a ohlídal.

Pro finančně poradenskou branži mají franšízy výhodu, že do oboru přijdou lidé, kteří by do sítě nešli – úspěšní lidé z velkých korporací, kteří chtějí podnikat, lidé z bank, kteří mají zkušenosti, ale chtějí mít nad sebou franšízu, protož by do strukturální sítě nešli.

Franšízing není o tom, že přijde franšízant a franšízor mu dá recept na úspěch. Ani McDonald´s nemá recept na jednoznačný úspěch. Jsou tací, kteří pohořeli.

Zisk franšízy před zdaněním by podle Radima Štantejského měl dosahovat úrovně platu vyššího středního managementu v bance – tedy přibližně 150 tis. Kč a více. Franšíza se dvěma zaměstnanci by mohla mít náklad cca 100 až 120 tis. Kč. Provozní výnos by se měl pohybovat na úrovni 300 až 400 tis. Kč.

Petr Stuchlík z Fincentra vyzdvihl rizika franšíz. Lidé s franšízou jdou s kůží na trh mnohem víc než lidé ve strukturálním byznysu.

 

FINfest Profi 2016: Franšízy ve finančním poradenství: móda nebo trend?

Videozáznam byl pořízen v průběhu panelové diskuse na konferenci FINfest Profi 2016 dne 30. 11. 2016.

Téma panelové diskuse: “Poradenství ve znamení franšíz a integrace s realitami. Móda nebo trend?“

Diskutující:

  • moderátor diskuse: Martin Viktora – zakladatel Poradci-sobě.cz
  • Petr Stuchlík – generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fincentrum
  • Petr Borkovec – předseda představenstva a Partner ve společnosti Partners
  • Radim Štantejský – regionální ředitel a projektový manažer ve společnosti Broker Consulting
  • Tomáš Tichota – ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Odkaz na 1. díl seriálu: FINfest: Franšízy do finančního poradenství – ano, či ne? (video)

Odkaz na 2. díl seriálu: FINfest Profi 2016: Kolik stojí bankovní franšíza (VIDEO)

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account