A taky šokoval. Ohlasy účastníků jsou skvělé! Kongres šokoval jednak svým obsahem, ale i obsazením. Sešlo se na něm totiž sto finančních poradců snad ze všech firem na trhu. Bylo to poprvé v celé historii vysoce konkurenčního trhu finančních zprostředkovatelů, že v jednom sále seděli poradci s různými barvami vizitek. Kongres proběhl v sobotu, 8.12. v Praze a jedním z deseti přednášejících byl Ivo Toman se svojí zbrusu novou přednáškou “Tipy pro digitálního pojišťováka”. Ivo Toman šokoval všechny přítomné konstatováním, aby se pojišťováci připravili na to, že jejich profese může docela klidně zaniknout. Podobně jako řada jiných profesí v historii, třeba profese telegrafisty. Zazněly i jiné šokující pravdy. ČR má světové prvenství v počtu domácností na jednoho pojišťováka. Jeden pojišťovák na třicet tři domácností.Dost špatně se věří pojišťovákovi, který má na první pohled míň peněz než zákazník, kterému jde radit s penězi”, konstatoval Ivo Toman.

Finanční zprostředkovatelé se stěhují na internet, proto motto Kongresu bylo “Staňte se úspěšným finančním poradcem v digitálním světě”. Odborníci z KFP taky překvapili mnoho poradců konstatováním, že rozhodně nedoporučují přímé investice do zlata. V době, kdy řada lidí kupuje zlaté cihličky ve víře, že je to bezpečná investice. A Pavel Fara z firmy Pireus, která kongres pořádala, taky možná hodně poradců šokoval. Příběhem o tom, jak asi budou reagovat klienti, kteří dnes nakupují investice s předplacenými poplatky na třicet let, až se za pár let objeví na trhu zajímavější produkty. “A penzijní reforma? Tak to je taková švejkovina, že jsme najali samotného dobrého vojáka Švejka, aby spotřebitelům vysvětlil, jak se nenechat napálit od armády nových agentů na trhu. Švejkovo video má skvělé ohlasy od veřejnosti ”, dodává Pavel Fara, který moderoval sobotní Kongres.

 

 

komentářů 18
 1. Byl tam někdo že zdejších? Jsem docela překvapený ,že se našlo 100 lidí , co dalo 5 tis za 1 den seminář .

  9

  0
 2. Nebyl jsem tam.. A když vidím účastníky, napadájí mě 2 otázky: Jaký byl věkový průměr účastníků? Jaký je průměrný měsíční provizní příjem účastníků?

  4

  1
  • Jaroslav Pohl 8 roky

   Také jsem tam nebyl. Už když jsem viděl toho “hada”, tak si říkám..uff:-)

   0

   0
  • Vy si snad vážně myslíte, že jsme se těch lidí ptali na příjem? A víte, že jo?:-) součástí mé prezentace bylo “cvičení”, kdy lidé anonymně (a dobrovolně) napsali na papírek výši svých příjmů a papírek vhodili do krabice. Papírky jsem osobně přepsal do excelu a udělal graf, který se prezentoval a komentoval. Průmerný příjem byl 52.317 Kč.

   Ale na věk jsem se pravda neptal. :-)

   Prezentaci zveřejním.

   1

   1
 3. Alexander Vad 8 roky

  Pavel Fara píše o Pavlu Farovi ze společnosti, která akci pořádala a o tom, jak se to všechno vydařilo. To je moc :-D Ještě aby se to nevydařilo, když tam prosvištělo půl milionu na vstupném…

  6

  1
  • Když se objevila pozvánka, chvilku jsem zvažovala, co by mi mohla účast dát. Po perfektní marketingové práci pana Fary na Facebooku a následně po přečtení jeho příspěvku ve vlákně kongres finančních poradců 8.12. zde: https://poradci-sobe.cz/diskutujeme/topic/kongres-financnich-poradcu-812 , a jeho příspěvku, když se kongresu zúčastnil “pracovně” a do vlákna napsal toto: “Wow! Já jsem se teda nakonec rozhodl, že na ten kongres pojedu :-) A rád bych požádal zdejší disktující kolegy o Váš názor na dvě věci: 1) Jaká témata, případně hosté na kongresu by Vás zajímala? 2) Kolik by měl stát lístek, aby nebyla cena překážkou? Moc děkuji a všechny zdravím!”
   jsem věděla, že nepojedu.

   6

   0
   • Jan Rettich 8 roky

    Pani Patkova, mluvite mi z duse. Me jeste dostala tato video upoutavka: http://www.youtube.com/watch?v=O6IiHI44aW4, “to zni zajimave”! :-)

    7

    0
    • Nazvala bych to překombinovaným marketingem. I mistr tesař se někdy utne…., protože jinak to bylo kompletně postavené naprosto perfektně.

     0

     0
     • Alexander Vad 8 roky

      To nebylo perfektně postavené ani trochu. Pan Fara má charisma venkovního poutače obecní restaurace a je to typ prodavače “Horst Fuchs”. Ale je fakt, že tento svůj obor zvládá bravurně. Bohužel pokud někdo dokáže vidět “trochu dál”, musí se mu jen smát a ne mu přispívat na jeho reklamní akci takovou nehoráznou sumou. Ale jak říkám – přesvědčil na stovku lidí, takže je vlastně “machr”.

      4

      1
 4. Já bych to takto neviděla. Pokud chcete v dnešní době zaujmout, tak to musíte udělat jinak, než to dělají ostatní. To se mu podařilo. Odpověď na otázku, zda je přesně tato prezentace tou správnou v oboru finančního poradenství si musí dát sám. Mě na tom vadila jiná věc, prezentace na FB vyzněla ve smyslu, jak je jednoduché naučit se prodávat důchodovou reformu, protože peníze leží na silnici a stačí je jen zvednout. Nábor pro masy lidí, masy nových lidí. Netvrdím, že ze spousty z  nich se nemusí stát odborníci na důchodovou reformu a finance vůbec, ale ten systém by mi víc seděl na prodej např. těch Vámi zmiňovaných hrnců. A aby to nedopadlo jako v jiném vlákně, je to pouze můj osobní názor, doufám, že ten tu ještě můžeme psát.

  1

  0
  • Jan Rettich 8 roky

   Jde to proti sobe bych rekl, ta kvantita vs. kvalita. S obsahem bych asi az tak uplne problem nemel, treba ty predplacene (resp. nepredplacene) poplatky u pravidelnych investic, to je neco, co osobne prosazuji jiz mnoho let, tam asi pan Fara neobjevil Ameriku, Michal Micka by to mohl potvrdit, nekolikrat jsme spolu o tom diskutovali.

   Ale ta forma mi prijde opravdu nestastna. Ale je to kazdeho nazor, nekomu se prezentace financi ala “Horst Fuchs” ,jak to trefne popsal pan Vad, muze libit, mne to vsak neoslovuje a ani druh humoru mi neni nijak blizky.

   4

   0
 5. Alexander Vad 8 roky

  http://www.kongresfinancnichporadcu.cz/fotografie/
  Zřejmě byla v ceně i seance s fotografem a sada profi fotek dle vzoru “Já s mobilem”, “Já s palcem vzhůru”, “Já s někým jiným”, “Já s Pavlem Farou”.

  0

  0
 6. Zajímaly by mě argumenty pana Tomana, na základě kterých by profese poradce mohla “docela klidně zaniknout”. Moje otázka nemá žádný ironický podtext, pan Toman je z mého pohledu jedním z mála lidí, kteří to mají ve své hlavě sakra dobře srovnané (právě proto by mě zajímaly ty argumenty).

  1

  0
 7. :D velice mě pobavila věta o radě odborníků z KFP. Řekl bych, že jejich rada nepřekvapila jen řadu účastníků. Asi by překvapila i většinu ekonomů… :) Samozřejmě mám pochopení, pokud se podívám na hlavní klientelu KFP ;) No, ještě že jsem na historicky první sněm nejel. Dověděl bych se, že jsem na odpis, naši klienti blbci, náš produkt šunt. Na závěr by mi byla sdělena novinka – penzijní reforma je nesmysl… :D No, ještě že je spousta možností, jak 5000 Kč investovat lépe ;)

  1

  2

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account