Tak pragmatičtí lidé jako jsou finanční poradci se jistě podiví tomu, jak mohou pohyby planet ovlivňovat dění na Zemi. Ale předpokládám, že než toto téma zavrhnou, přesvědčí se sami, zda na této nauce ověřené tisíciletími něco je. Astrologie není věštěním či hádáním, ale ke své praxi používá reálně existující faktory a vědecké postupy.

Sám jsem 18 let pracoval ve vědě a výzkumu a kdyby astrologie nefungovala, nikdy bych s ní neztrácel drahocenný čas. Problém je v tom, že astrologie není schopná vzhledem k extrémní složitosti a vážení mnoha faktorů dávat tak exaktní výsledky jako matematika či fyzika.

Ale podle mého soudu stojí výše než společenské vědy a v ekonomické praxi ji lze bezesporu využít. A to buď přímo, např. když je známý čas prvního obchodu s určitou akcií, pak je možno udělat pro ni predikci trendu jejího kurzu nebo je možné astrologických informací využít nepřímo. Např. když na danou lokalitu specificky působí krajně nepříznivé konstelace, tak to může vést k poklesu kurzu její měny apod.

Ve svém blogu na webu Poradci-sobě.cz zkoumám působení konstelací mudánních (platných pro celý svět – vytvářejících něco jako astrologické klima) a také specificky ovlivňujících dění v naší republice ( tranzitů – přechodů planet přes významné body v horoskopu našeho státu ).

Astrologické okénko pro měsíc květen

Pro finanční poradce je velmi důležitá pozice Merkura – patrona obchodníků.  Ten se bude po  celý měsíc pohybovat znamením Býka, bohužel však bude až do 12. května retrográdní, a to se obvykle výměna zboží i informací zpomaluje, vše jde více ztuha než jindy. Bohužel ani pak se mundánní konstelace nijak nevylepšují, lidé budou vystrašení, s horší náladou, hledící do budoucnosti s obavami, jak ustojí zhoršující se situaci. Navíc bude po celý měsíc v opozici Saturn s Uranem a s Jupiterem, což naznačuje další vlnu zhoršování situace světové ekonomiky doprovázené krachy bank a významných firem, situaci nijak nevylepší zprávy o zadlužování členských států EU, které mohou vyústit v úvahy o vyřazení některých států z eurozóny.

Je to již čtvrtá z pěti opozic mezi Saturnem a  Uranem v posledních dvou letech, které stojí u kořene finanční krize, závěrečná pátá pak nastává v červenci. Odpich ode dna by měl podle mého soudu nastat až od září 2010, do této doby se situace bude zhoršovat.

Pokračování Astrologického okénka pro měsíc květen najdete na blogu astrologa Ing. Richarda Stříbného zde.


Mají horoskopy v poradenství význam?

Nahrávání ... Nahrávání ...


1 komentář

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account